Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

***** Crazy Mums*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ja mojego od poczatku kladlam na brzuszku na twardym,cwiczyl podnoszenie i masowal brzuszek








    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
      Ja zadalam tyle pytań Sikornik a ona znikneła, pewnie jutro się dopiero pojawi.Napisałam o tym bo moja mała też tak miała i okazało się że miała wzmożone napięcie mięśniowe.Oby to niedotyczylo Jonatanka bo może rzeczywiście potrzebuje bliskości mamy i się tego domaga. Ja jestem zdania żeby dziecko nosić i przytulać nie tylko jak płacze ale nawet jak jest spokojne.Ostatnio jak odwiedziłam siostrę i jej 2.5 córeczkę to doznałam szoku, bo ona powiedziała że niebierze małej wcale na ręce bo się przyzwyczai bo jest grzeczna to niech sobie leży i skutkiem jest to że mała jeszcze w ogóle nie trzyma główki
      Kobity napiszcie kiedy wasze dzieci zaczęły utrzymywać główkę?
      wzmożone napięcie mięśniowe - czy to może stwierdzić zwykły lekarz rodzinny???

      Jonatan 80% dnia spędza u mnie na rękach, ewentualnie u taty lub dziadka - i zauważyłam że u nich właśnie najszybciej sie uspokaja.
      Żeby był jeszcze bliżej - nosze go w chuście. Uwielbia masowanie

      może faktycznie on jest taki baaardzo towarzyski - zauważyłam że jak nikogo nie widzi od razu płacze, wręcz wścieka się...

      kolki ma owszem 2 razy dziennie ale osłabiłam ataki bólu kropelkami i wiem kiedy jest kolka a kiedy popada w szaleństwo, jak ja to nazywam

      Skomentuj


        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
        Sikornik tak małego dziecka niemożna rozpieścić.
        Oj mozna, mozna i to nie wiesz jak bardzo.

        U nas napiecie diagnozuje neurolog. Dodam ze nawet jesli by WNM stwierdzono to zachowanie Jonatana nie musi byc nim spowodowane.

        Moj Kacpi jest dzieckiem nienoszonym, nie lulanym itp.Rodzina miala zakaz nosic, bujac - dzis jestem zadowolona z tej decyzji.Nie uwazam tez ze syn jest niedopieszczony itp.Noszony byl tyle co do lozeczka z pokoju, z kapieli czy do odbicia. Ma 21 miesiecy, jak chce to sie przytuli, da buzi.Uwazam ze tzw okazywani uczyc przez noszenie i bujanie msci sie pozniej na rodzicach.Wg mnie jest to czesto objaw bezsilnosci bo dziecko nie chce sie uspokoic to najlepiej brac na rece - poki jest maluszek to ok ale jak klocek zaczyna wazyc swoje, mama chce cos zrobic itp to pojawia sie problem. A oduczanie jest masakra.
        Anna nie trzeba nosic dziecka wiecznie by trzymalo glowke. Od tego jest lezenie na brzuszku - wtedy najlepiej cwiczy sie miesnie.
        Last edited by antalis; 12-06-2009, 12:15.

        Skomentuj


          właśnie się zastanawiam co tu zrobić żeby polubił leżenie na brzuszku, bo źle to znosi

          chyba że przy okazji się go porządnie wymasuje hehe

          równiez jestem zdania że dziecko przyzwyczaja sie od pierwszych tygodni do naszych zachowań wobec niego - Jonatan jest przykładem

          Goplana a czy to oki że Mały mój dzieć śpi max. 1,5 godz. dziennie w tym okresie???

          Skomentuj


            Wiesz co moj od zawsze spal niewiele. Myslalam ze poczatkowo bedzie spal cale dnie a tu dupa blada . U Ciebie pewnie dochodzi jeszcze fakt ze mlody jest wciaz na rekach wiec co bedzie spal skoro mozna swiat "pozwiedzac" a potem z nadmiaru wrazen ciezko zasnac.

            A co do lezenia ... kladz czesto a krotko. Moze zaciekaw go jakimis zabawkami czy chocby szelesc gazeta kolo uszka a maly niech jej czuka.
            Last edited by antalis; 12-06-2009, 12:29.

            Skomentuj


              Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
              Oj mozna, mozna i to nie wiesz jak bardzo.

              U nas napiecie diagnozuje neurolog. Dodam ze nawet jesli by WNM stwierdzono to zachowanie Jonatana nie musi byc nim spowodowane.

              Moj Kacpi jest dzieckiem nienoszonym, nie lulanym itp.Rodzina miala zakaz nosic, bujac - dzis jestem zadowolona z tej decyzji.Nie uwazam tez ze syn jest niedopieszczony itp.Noszony byl tyle co do lozeczka z pokoju, z kapieli czy do odbicia. Ma 21 miesiecy, jak chce to sie przytuli, da buzi.Uwazam ze tzw okazywani uczyc przez noszenie i bujanie msci sie pozniej na rodzicach.Wg mnie jest to czesto objaw bezsilnosci bo dziecko nie chce sie uspokoic to najlepiej brac na rece - poki jest maluszek to ok ale jak klocek zaczyna wazyc swoje, mama chce cos zrobic itp to pojawia sie problem. A oduczanie jest masakra.
              Anna nie trzeba nosic dziecka wiecznie by trzymalo glowke. Od tego jest lezenie na brzuszku - wtedy najlepiej cwiczy sie miesnie.
              mam dwoje dzieci od samego poczatku tak syn i córka były noszone przytulane itp. nie uwazam ze nie msci sie to pózniej na rodzicach dziecią tak mały trzeba okazywac czułosc miłosc . nie rozpiesciłam ich równiez gdyz jak była pora na spanie kładłam do łózeczka i spały ,

              Skomentuj


                Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                A co do lezenia ... kladz czesto a krotko. Moze zaciekaw go jakimis zabawkami czy chocby szelesc gazeta kolo uszka a maly niech jej czuka.
                Z zabawek to interesuje go tylko karuzela więc dupa bo wiadomo w jakiej pozycji musi być dzidzuś żeby ją widzieć...
                Z gazetą podziałam - wiem że reaguje jak się szeleści odwijając cukierki hehe

                mam gorszy problem - on notorycznie śpi tylko na jednym boku i już mamy problemy z główką jest krzywa...

                kłade go na drugim i jest płacz i krzyk, podpieram pieluszką poduchą etc. i tak sie przekula bo silny jest już jak cholera

                jak jest na brzuszku to sobie juz główkę sam podnosi i znowu na tan swój ulubiony boczek

                jak mu naprawić tą główkę?????????????

                Skomentuj

                •    
                     

                  melchior zatem rozumiem ze moje dziecko jest niekochane bo nienoszone ... I co ma kladzenie spac do notorycznego noszenia

                  Nie mowie ze msci sie to na kazdym, noszenie noszeniu nie rowne ale jesli kazde zakwilenie konczy sie spacerkiem po mieszkaniu to wybacz ale uwazam to za totalna przesade.

                  Skomentuj


                    Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                    melchior zatem rozumiem ze moje dziecko jest niekochane bo nienoszone ... I co ma kladzenie spac do notorycznego noszenia

                    Nie mowie ze msci sie to na kazdym, noszenie noszeniu nie rowne ale jesli kazde zakwilenie konczy sie spacerkiem po mieszkaniu to wybacz ale uwazam to za totalna przesade.
                    nie mówie ze twoje dziecko jest nie kochane bo nie noszone tylko uwazam ze dziecko potrzebuje troche bliskosci mamy , nie kazde zakwilenie dziecka musi sie konczyc spacerkiem po mieszkaniu , ale dziecko musi czuc ze jestes w poblizu . kazdy ma swoje zdanie na ten temat i to dobrze , a swoja droga kazde dziecko jest inne i potrzebuje czegos innnego .

                    Skomentuj


                      ja tu wpadam na chwilke ,a tu sie kloca dziewczynki...Oj nieladnie ,nieladnie.Kazda mama wie najlepiej, czego potrzebuje jej maluszek.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        bardzo dawno nie zagladałam na MC i nie zdołam nadrobić
                        my mamy anginę ropną u Majki i zastrzyki i smutno nam strasznie.

                        Co do noszenia to mama mieszane uczucia.
                        mam 2 córki i powiem że każda jest inaczej wychowywana. starsza bylła lulana, bujana, kołysana it. na maxa bo wyła, niespała. Mała od małego jest dość spokojna (poza epizodem dizwnych "nibykolek") więc nie było okazji do bujania, a mimo to przytulałam ją nosiłam na rękach ale nie do uspokajania ale w ramach okazywania milości. dlatego ja bym zróżnicowała bujanie, kołysanie itp. do uspokajania a dla obupulnej przyjemności.
                        Dodam że starsza jak miała 1-2 lata za nic nie umiała bez bujania zasnąc za to majka sama zasypia i umie sama się uspokoić czego starsza nie potrafiła bo odrazu jak płakała to mamuska leciała i bujała. teraz jestem mądrzejsza o jedno dziecko i nie daję się zwariować. wszystko z umiarem jest OK.


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          czesc mamajula,pozdrawiam,mam nadzieje ze maja szybko wyzdrowieje.Zastrzykibrrrrr,choc czasem to lepiej,szybciej dzialaja.Angina to powazna sprawa.Trzymajcie sie.Pozdrawiamy z Daniem

                          Skomentuj


                            hej annse miała najpierw doustny ale wszystko zwracała
                            dostała już 5 zastrzyków i niby lepiej ale ciągle ma wysoką gorączkę
                            mam nadzieję że szybko wróci do formy bo nie mogę już patrzeć jak się męczy


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              Napisane przez annse3 Pokaż wiadomość
                              ja tu wpadam na chwilke ,a tu sie kloca dziewczynki...Oj nieladnie ,nieladnie.Kazda mama wie najlepiej, czego potrzebuje jej maluszek.
                              ...a najlepiej wie teściowa hehe

                              a tak swoją drogą to ja po prostu lubię spacerować i pokazywać w perspektywy moich ramion świat Johnnemu, bo wiem jak go już irytuje leżenie i gapienie sie w sufit - też bym się wkurzyła

                              Skomentuj


                                Napisane przez annse3 Pokaż wiadomość
                                ja tu wpadam na chwilke ,a tu sie kloca dziewczynki...Oj nieladnie ,nieladnie.Kazda mama wie najlepiej, czego potrzebuje jej maluszek.
                                nikt sie nie kłóci bo nie na tym ta stronka polega poprostu kazda wyraza swoje zdanie jedna mama bardzo dobrze napisała aby nie dac sie zwariowac z przesada no i z ta druga strona wszystko ma swój umiar . mam nadzieje ze nikogo nie uraziłam pa

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X