Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marzec-kwiecień 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Marzec-kwiecień 2011

    Tak właśnie o coś takiego mi chodzi.
    U nas pogoda tragiczna ale dobre nowiny Filipek już nie ma biegunki przemyciłam mu 2 smekty do skoczku marchwiowego z hipa i po biegunce było. Ale mały uparciuch nie chciał tego pić cały czas tym wymiotował. I już kupka nawet nie była zła tak kuleczka plasteliny.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Marzec-kwiecień 2011

      Madzia super że już lepiej

      U nas jest taka tradycja. Daje się pieniądze, różaniec, książkę, chleb, wałek i kieliszek. Lilcia wybrała pieniążki co znaczy że będzie zaradna i będzie się jej powodziło w życiu. Oby

      My dziś rano odświętne śniadanko, obiadek, kościółek a potem do moich rodziców przyjechaliśmy. Jutro mamy zaproszenie do siostry mojej na obiad.

      Pogoda masakra. U nas -4 było w dzień i cały dzień sypało. Oprócz tego zimny wiatr więc nie było mowy o spacerze choć przydałby się po takiej wyżerce

      Wczoraj na święceniu pokarmów Lilce spodobali się najbardziej strażacy stojący przy grobie Jezusa. Aż kwiczała na ich widok a Ci stali na baczność. Potem był problem żeby wyjść z kościoła bo nie chciała.



      Skomentuj


        Odp: Marzec-kwiecień 2011

        magda uffffffffffff jak dobrze, że Filipkowi lepiej to odpoczywaj teraz, bo kto jak kto, ale ty na odpoczynek zasłużyłaś

        ulcia to u nas, aż tak zimno nie było, bo powyżej zera, ale jak zaczynało sypać tak się na parę minut zamieć robiła zupełnie jak w zimie ale naciągałam małemu na te chwile folię i szliśmy dalej

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Odp: Marzec-kwiecień 2011

          Dziewczyny to jakaś paranoja teraz ma znów zatwardzenia a co najmniej płacze jakby je miał. Kupki są miękkie ale ciężko powiedzieć czy go to boli czy to płacz bo kojarzy kupy z płaczem. Co zrobić z takim wyuczonym płaczem spowodowanym kupką? On tak przeraźliwie płacze , że aż samemu się chce płakać. Uspokaja się tylko na rękach ale wtedy kupka przestaje wychodzić. Oszaleć idzie i tak źle i tak nie dobrze.

          Ulcia a co oznaczają poszczególne przedmioty. Bo o różańcu, kieliszku pieniądzach i książce słyszałam i mogę podejrzewać co oznaczają. A jak znam moją sroczkę to wybierze to co świeci albo ma jaskrawy kolor. Tak jak było z pisankami położyliśmy mu kilka wybrał czerwoną.
          Last edited by jawmagda; 08-04-2012, 23:23.

          Skomentuj


            Odp: Marzec-kwiecień 2011

            ten płacz rzeczywiście może mu się kojarzyć z kupką i biedny boi się że będzie boleć. nawet dlatego może nie chcieć stękać, bo będzie się bał bólu. My mieliśmy taki placz bardzo dlugo po wymiotach. Lilka tak się bała że zwymiotuje, aż przy każdym odbiciu się praktycznie wpadala w histerię, myśląc że będzie wymiotowała. W tym wypadku trzeba być cierpliwym, masować brzuszek gdy mały będzie kupkę robił. U nas przy zatwardzeniach to pomagało, kupka lepiej szła
            Przypatrz się diecie Filipka. Może warto na jakiś czas odstawić kleik ryżowy a zamienić go kukurydzianym? Może akurat będzie lepiej A może to przez jakieś leki które ma Filipek? Musiałabyś się zapytać lekarza

            Książka - dziecko będzie uczone, różaniec - osobą duchowną, wałek - dobrą gospodynią/gospodarzem, chleb - nigdy nie zazna głodu, kieliszek - będzie szukało w życiu zabawy.



            Skomentuj


              Odp: Marzec-kwiecień 2011

              Hej, u nas od rana pięknie słońce swieci, hurra! I już dwie powodzie w domu były, jedna œmingusowa, a druga kakaowa, bo Domiœ postanowił widać dołšczyć do zabawy i wylał na pół pokoju kakao siostry, na szczęœcie chłodne.
              Wczoraj po œwištecznym œniadanku pojechaliœmy na cmentarz, potem korzystajšc z tego że dookoła sš lasy dotleniliœmy się porzšdnie, pogoda niby była fatalna, bo wiało i czasem nawet grat popadał, ale w lesie było cicho i słucho . Viki szukała z babciš (bo teœciowa z nami była) wiosny, a Dominiœ spał bite 2h. Potem powrót na obiad i mieliœmy goœci, ostatni wyszedł o 21, byłam padnięta, a dzieciaki to autentycznie poodpadały w locie do poduszek

              A co do tej wróżby noworoczkowej to my jš potraktowaliœmy jako fajnš imprezkowš zabawę, oczywiœcie takš z przymróżeniem oka. Mam takš ksišżkę, jak wyprawiać bale i przyjęcia dla dzieci i tam jest taki pomysł na to wróżenie. Daje się różaniec lub œw obrazek (dziecko będzie religijne i pobożne, nie koniecznie ksišdz lub zakonnica bo to wróżymy przymioty charakteru a nie kim zostanie), kieliszek (imprezowicz cenišcy dobrš zabawę, nie koniecznie alkoholik ), ksišżka ( umysł humanistyczny, intelektualista), liczydło lub kalkulator ( umysł œcisły, naukowiec, kujon), pienišżek, lub w myœl nowych czasów karta kredytowa (będzie mu się wiodło w życiu, będzie nadziany). Wróżyć można do trzech pierwszych wyborów solenizanta, będš zatem one odzwierciedlać jego charakter. Moje dzieciaki OBOJE jako pierwszy wybrały kalkulator, a więc będę miała w domu dwa umysły œcisłe po tatusiu, za to jako trzeciš wybrały również oboje ksišżkę (wpływ mamusi jednak też nie pozostał bez znaczenia ) Jako drugš Viki wybrała kasiorę, a Dominik różaniec (prawdziwy dominikanin nasz )


              Skomentuj


                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                Jupiiiiiii u ans tez piękna pogoda!
                Zaraz lecimy na obiad do teściów, a potem do wieczora będziemy spacerować

                Magda nie wiem specjalnie co ci doradzić z tymi kupkami. Wydaje mi się, że on sobie tą kupkę tak jak piszesz źle kojarzy i czy ma zatwardzenie, czy nie boli, to już na zapas płacze. Nie jest na pewno dobrze żeby wstrzymywał ją, bo będzie tylko gorzej chyba musisz się uzbroić w cierpliwość i przetrwać te jego płacze, kupkę musi robić. Wprowadź mu do diety jakieś suszone śliwki i staraj się łączyć w jego diecie rzeczy zatwardzające z rozluźniającymi, niech dużo pije, będzie mniejszy problem z wypróżnianiem. Może gdy zaczyna stękać odwracaj jego uwagę, włącz wesołą muzykę, bajkę, zacznij się wygłupiać, oglądnijcie książeczkę. Może w ten sposób zrobi kupkę niewiedząc nawet kiedy ją zrobił

                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Marzec-kwiecień 2011

                  U nas problem polega z tymi kupkami polega głownie na tym, że on robi je w nocy. Smacznie sobie śpi a tu nagle płacz i cały blok już nie śpi. Dietę mu urozmaicam cały czas ale od tych biegunka bałam się, że znów ich dostanie więc nie dawałam mu nic rozluźniającego ale teraz chyba zacznę. Mam nadzieję, że mu to przejdzie tylko z kupkami. dzięki za rady. Zazdroszczę wam takich bezproblemowych dzieci u mojego ciągle coś.

                  Dziewczyny macie jakieś pomysły albo polecacie jakiś ekspres do kawy taki ciśnieniowy. Bo szukamy od dłuższego czasu i nie mogę się zdecydować.

                  Skomentuj


                    Odp: Marzec-kwiecień 2011

                    jawmagda, Filip wypróżnia się w nocy ? Zazwyczaj dzieci przez noc kupek nie robiš, więc może w tym jest też trochę problem? Może parcie na kupę go wybudza i rozdrażnia? Choć również myœlę że przez te problemy oddawanie stolca może mu się kojarzyć z bólem i może być do tego negatywnie nastawiony Biedaczek. Dawajcie mu dużo pić! I przede wszystkim nie możecie dać mu odczuć że kupa to jest coœ strasznego, musicie powœcišgnšć emocje, nerwy, strach trzymać na wodzy, żeby nie zaczšł sobie kojarzyć załatwiania się z ogólnym stresem. Najlepiej dać mu wsparcie, być przy nim, ale zachowywać się normalnie, traktować cały proces naturalnie, nie robić z tego wielkiej sprawy, dbajšć jednoczeœnie o zapewnienie mu jak największego komfortu w tej trudnej dla niego sytuacji. Z czasem wszystko się na pewno unormuje i wróci do równowagii. Tego wam życzę
                    Co do ekspresu to nie pomogę, nie posiadam, nie znam się, kawy nie pijam.

                    My dziœ zaliczyliœmy długi spacerek, młody pierwszy raz tuptał na powietrzu, potem poszliœmy na obiad do teœciowej. Dominik długo nie mógł się wyluzować w nowym miejscu, trzymał się kurczowo moich nóg, czuł się niepewnie. Z czasem było lepiej, ale tyle atrakcji na raz nie pozostalo bez wpływu. Młody już po powrocie do domu był marudny i płaczliwy cały wieczór, pierwszy raz nie mógł zasnšć


                    Skomentuj


                      Odp: Marzec-kwiecień 2011

                      Wiem, że picie pomaga i gdyby nie to jego picie to w szpitalu byśmy z tą biegunką wylądowali on wypija ok1l wody z sokiem dziennie rzadko chce pić coś innego czasem mu przemycę sok jabłkowy albo kompot. Im mniej cukru tym chętniej pije a do tego aby delikatny smak był. On nawet te soczki co są dla dzieci marchwiowe tylko rozcieńczone pije. i to w takich ilościach, że nie rozumiem tych płaczów. A najgorsze jest to, że on strasznie płacze w trakcie tej kupki i tylko jak go na ręce wezmę to się uspokaja kładzie mi głowę na ramieniu i się przytula. Ale wtedy przestaje kupkę robić i problem jest odsunięty na kolejny raz wczoraj w nocy 5 razy nam się budził na kupkę każda miękka ale opłacz był tak straszny, że ja prawie zawału dostałam bo już spałam jak tylko zaczął. Nie wiem jak mu te kupki na dzień przestawić, czasem zrobi w dzień ale to tylko wcześnie rano, zaraz po nocy. Może jak zacznie chodzić to mu się ta kupka unormuje. często jest tak, że on zaczyna cisną a tu nic nie chce iść i wtedy jest płacz i krzyk nóżki podwija pod brzuszek ja mu dociskam, żeby mu lepiej szło masuję ale efekt jest żaden.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Marzec-kwiecień 2011

                        Jesli chodzi o ekspres to my mamy dokładnie taki
                        http://www.melitta.waw.pl/ekspres_me...eo_gourmet.php
                        robi super kawę, możesz dziecku spienić mleko, jak ja wcześniej kawy nie piłam to odkąd go mamy codziennie rano muszę jedną strzelić Trochę drogawy ale wart swojej ceny.

                        Co do kupek to tak jak pisałam kiedyś, to może być strach. Bo koreczków przecież nie robi, dużo pije więc nie widzę zbytnio innego problemu.

                        Lilcia drepta na całego Na polu czy w sklepie oczywiście za rączkę chodzi choć nie chętnie ale boję się ją tak jeszcze puścić swobodnie. Pogoda nareszcie super!!! idę dziś zakupić Lilce płaszczyk, ja też muszę sobie coś opatrzyć bo na początku maja mamy dwie komunie.
                        Idę bo moja piękna biszkopta rozdrabnia na dywanie



                        Skomentuj


                          Odp: Marzec-kwiecień 2011

                          lulla to widzę, że Dominiś też delikatny na zmiany. Z moim Bartkiem jest tak samo, musi się przyzwyczaić do nowego miejsca. Wczoraj u teściów na wejściu było super, aż nie mogłam uwierzyć, że wesoło biegał i się bawił. Jednak Piotruś strasznie szalał z kuzynką, były śmiechy, bieganie, psiki, krzyki i po 1.5 godziny Bartosz miał dość gonienia za nimi. Zaczął się awanturować, płakać i marudzić. Musieliśmy się exmitować Za to spędziliśmy cudowne popołudnie na słoneczku, Piotruś śmigał na rowerku, Bartuś był zadowolony w wózeczku, poszliśmy sobie na spacerek pod nasze nowe mieszkanko Budują już ostatnie piętro, aż się serduszko cieszy

                          Magda aż się nie chce wierzyć, że z kupą mogą być takie przeprawy Też uważam jak dziewczyny, że problem może tkwić w tym, że on te kupki strzela w nocy. Robi się rozdrażniony, bo go wybijają ze snu i stąd ten płacz. Swoją jednak drogą, skąd ta pora na załatwianie nie spotkałam się z dziećmi rąbiącymi kupki w nocy. Na pewno dużo by pomogło jakby ta pora się zmieniła, tylko jak..

                          Ekspres do kawy?
                          Ja miałam ekspres ciśnieniowy Zelmera, ale nam nie odpowiadał, zamieniłam na przelewowy Tefala. Jestem zadowolona, ale i tak najczęściej lubię sobie zalać kawkę rozpuszczalną

                          Ulcia mój właśnie zjadł kanapeczkę, ale połową podzielił się z dywanem Dlatego kończę kawkę i chwytam za odkurzacz. Oj mam sajgon w mieszkaniu po tych świętach

                          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                          Skomentuj


                            Odp: Marzec-kwiecień 2011

                            Wszystkiego Najlepszego Dla Filipka
                            my już ostawiliśmy prawie całkowicie mleko , bo Michaśka wogole nie chce go jeść i wrzucam fotki małej
                            Attached Files

                            Skomentuj


                              Odp: Marzec-kwiecień 2011

                              Filipku rośnij zdrowo! Sto lat!

                              Michasia, to chodzące cudeńko Śliczna księżniczka. Na tych zdjęciach nie wygląda na roczniaka ja jakbym nie wiedziała dała bym jej spokojnie ze 2 latka
                              A co w takim razie podajesz małej zamiast mleka? Może innej firmy by jej odpowiadało, albo smakowe?

                              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                              Skomentuj


                                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                                dziękujemy za życzenia

                                Ja się zastanawiam nad podawaniem mleka krowiego jak myślicie czy to nie za wcześnie? Serek żółty już od jakiś 2 tygodni zjada a normalne jogurty od miesiąca.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X