Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marzec-kwiecień 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Marzec-kwiecień 2011

    A kiedy dziewczyny planujecie zacząć wysadzać dzieciaki na nocnik? Jakie są wasze zdania na ten temat? Scaarlett jak to bylo przy Piotrusiu? chłopcy podobno znacznie później łapią takie rzeczy, i faktycznie znam conajmniej kilku 3-4 latków, którzy nadal chodzą w pieluchach, lub trzeba im pampka założyć jak chcą zrobić kupę
    Moja koleżanka zaś zaczeła właśnie sadzać na nocnik swoją 8 miesięczną córkę, dla mnie osobiście to za wcześnie.


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Marzec-kwiecień 2011

      Ja trzymam nocnik pod łóżkiem i czasami go wyciągam Lilce i ją wsadzam ( w ubranku) żeby się przyzwyczajała pokazuję jej przy okazji jak się stęka, że tam kupcie się robi i siiii. Śmieje się i jak chce zejść to schodzi. Kiedyś nawet zaczęła stękać i zrobiła kupkę ale w pamka. Ja myślę, że tak na lato, jak będzie cieplej to prędzej będziemy się oswajać bez pieluchy. A już 8 miesięczne dzieciątko moim zdaniem jest za malutkie na nocniczek.



      Skomentuj


        Odp: Marzec-kwiecień 2011

        Viktorii co jakiœ czas wycišgałam nocnik i sprawdzałam jej gotowoœć, ale nigdy jej do niczego nie namawiałam. Nie pozwalałm też traktować nocnika jak zabawki. Było kilka takich podejœć, ale za którymœ kolejnym po prostu wiedziała już dokładnie o co mi chodzi i czego od niej chce. Miała wtedy 2 lata i 4 miesišce, czasem słyszę że sporo, ale z moich obserwacji innych dzieci wcale tak nie wynika. To tylko mamy lubiš opowiadać jak to ich dziecko swoje pierwsze kroki w życiu skierowało do ubikacji, załatwilo się do sedesu, a potem jeszcze umyło ręce.
        Viki za to załapała i od tego dnia już NIGDY nie załatwiła się w pieluchę!!! Przez tydzień jeszcze zakładałm jej pampka na noc, ale już nigdy się nie przydał. Niunia od razu zaczeła przesypiać nie moczšc się całe noce!!!

        Dziewczyny używacie pampersów 4??? Mój synio już w 6 chodzi Jeszcze trochę i nie wiem już co mu założę...
        ulcia jak kupisz te active baby to powšchaj je w œrodku i powšchaj te swoje bo ty nie masz porównania. Chyba że większe rozmiary już tak nie woniš chemicznie, ale wštpię.
        Last edited by Lullaby; 05-04-2012, 22:20.


        Skomentuj


          Odp: Marzec-kwiecień 2011

          U nas z nocnikiem nic na siłę. Na razie nic nie zamierzam zmieniać w tej kwestii. Nie będę dziecka stresować ani przymuszać. To nie jest jeszcze czas na nocnik, dzieci same nie sygnalizują swoich potrzeb.
          U Piotrusia przebiegło to sprawnie i bez krzyku. W wieku 2 lat sam zaczął zwracać uwagę, że robi kupkę czy siku. Złapałam wtedy za nocnik, po tygodniu nie miał już wpadek kupiłam deskę na sedes i stołeczek, czuł się dumny i duży, że biega do wc jak tata.
          Pierwsze dni obserwowałam co ile mniej więcej sika i wysadzałam go co 15-20 minut. Raz zrobił, raz nie. Jak zrobił biłam brawo, dawałam nagrodę, to sprawiło, że od samego początku sam wołał.
          Dlatego nie będę teraz ani siebie mordować miesiącami ani dziecka, bo przyjdzie taki moment, że siusianie do nocnika przyjdzie nam z dnia na dzień.
          Last edited by Scaarlett; 05-04-2012, 22:20.

          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

          Skomentuj


            Odp: Marzec-kwiecień 2011

            Moim zdanie dziecko musi się najpierw przyzwyczaić że coś takiego istnieje. Dlatego okazuję Lilci, ale jej nie zmuszam żeby siadała. Raz ją posadziłam i się bardzo cieszyła Potem jak wyciągałam to sama próbowała usiąść, posiedziała parę sekund i tyle. Czasem dłużej. Potem robimy papa pa nocniczek i tyle. Broń Boże żeby się nim bawiła, wtedy nigdy bysmy się z pampkami nie rozstały



            Skomentuj


              Odp: Marzec-kwiecień 2011

              Scaarlett, to ja mam właśnie takie samo zdanie jak i ty i mam właśnie w planie poczekać na ten moment. Przy mojej córci to się super sprawdziło.
              ulcia jasne że trzeba dziecko wcześniej oswoić z nocnikiem, ale już dzieciak biegający po mieszkaniu z nim na głowie...czemu niby to służy?


              Skomentuj


                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                Napisane przez Lullaby Pokaż wiadomość
                Dziewczyny używacie pampersów 4??? Mój synio już w 6 chodzi Jeszcze trochę i nie wiem już co mu założę...
                ulcia jak kupisz te active baby to powšchaj je w œrodku i powšchaj te swoje bo ty nie masz porównania. Chyba że większe rozmiary już tak nie woniš chemicznie, ale wštpię.

                A tamte mają jakiś zapach??? Kupię jutro ze trzy to powącham



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Marzec-kwiecień 2011

                  Dlatego jak widzę, że Lilka już sobie posiedziała to chowamy go żeby nie użyła go jako np. wiaderka.


                  Lulla twoja córa jest z października?



                  Skomentuj


                    Odp: Marzec-kwiecień 2011

                    Napisane przez ulcia04 Pokaż wiadomość
                    A tamte mają jakiś zapach??? Kupię jutro ze trzy to powącham
                    Dla mnie bez porównania. Jasne jest jakiœ lekki zapaszek chemi, choć ogólnie sš niby bezzapachowe, ale niemal niewyczuwalny. NIe oszukujmy się jednak, to że pampersy sš takie super, zawdzięczamy właœnie temu że zakładamy dzieciom na tyłki całe stada zwišzków chemicznych

                    Tak, z paŸdziernika, a co?


                    Skomentuj


                      Odp: Marzec-kwiecień 2011

                      lulla rozmiar 6??? do końca pieluchowania nie założyłam Piotrusiowi rozmiaru 6 skończyliśmy na 5.
                      Przy Bartku używamy +4 z Pampersa i 4 z Huggiesa.

                      Co do zapachu, to teraz jak na zmianę kupujemy z P i H to czuję różnicę. Pampki jednak mają swój zapaszek. Huggisy są zupełnie bez zapachowe.

                      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Marzec-kwiecień 2011

                        No szóstki nosi , od jakiegoœ miesišca. Wczeœniej długo w pištkach chodził


                        Skomentuj


                          Odp: Marzec-kwiecień 2011

                          To ile Dominik waży? Piotrka pakowałam w 5 na 15kg pamiętam, że miał sporo luzu

                          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                          Skomentuj


                            Odp: Marzec-kwiecień 2011

                            Nie wiem czy to od wagi zależy, czy też może raczej od gabarytów Waży pewnie między 12-13kg, ostatnio ważył 12,200 ale to już było kawałek czasu. Ale nie jest zbyt popytaœny bo mu ta waga pasuje do postury, a jest dużym chłopcem po prostu


                            Skomentuj


                              Odp: Marzec-kwiecień 2011

                              Też nie wiem czy od wagi czy nie zależy, ale w naszym przypadku zauważyłam taką zależność. Gdy tylko chłopcy zbliżali się do końcowej wagi z opakowania pampków stawały się one dla nas za mało chłonne i przepuszczały kupke i siusiu. Po zmianie na większe problem ustawał

                              Bartuś waży pomiędzy 11, a 12 kg

                              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                              Skomentuj


                                Odp: Marzec-kwiecień 2011

                                DZiewczyny pierwszy raz w życiu upiekłam mazurka, właœnie go wyjełam, zaraz będę zdobić Pachnie obłędnie. Potem do łóżka wreszcie. Jutro mój mšż z roboty na œwięta wraca, bo jest od tygodnia na wyjeŸdzie w Jastarnii, a ja mam jeszcze ostatnie zakupy do zrobienia i wariacje w kuchni, trza się wyspać


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X