Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

    Bez fluoru i triclosanu powinna być ta pasta. Takiej używamy od dosyć dawna i wszystko jest w najlepszym porządku. Dzieci mamy już starsze, ale z ich zdrowiem nie ma żadnego problemu - są w idealnej kondycji.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

      Jakim cudem ja się pytam regularnie fluoryzowali nam te zęby w przedszkolach? Masakra jakaś. Ostatnio moja znajmowa, która poleciła mi gabinet stomatologiczny w Gdyni https://www.dentystagdynia.pl/gabinety-i-wyposazenie/ wspominała właśnie o tych przestarzałych metodach. No teraz się już tego nie cofnie, ale co naszkodzone to naszkodzone.

      Skomentuj


        Odp:

        Myślę, że musimy przede wszystkim uczyć dzieci systematyczności, żeby wiedziały jak ważne jest szczotkowanie i dobre podejście do zębów. Nie da się ich natychmiast odmienić, to jest możliwe dopiero stopniowo, ale dzięki temu zdecydowanie cele można zrealizować. Dbajcie o to.

        Skomentuj


          Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

          To jest bardzo ważne- żeby dbać o ząbki dzieci. Kiedyś panowało przekonanie że mlecznych nawet nie trzeba leczyć, a tu okazuje się że trzeba! Także z młodszymi dziećmi też do stomatologa trzeba chodzić. No i wybierać takiego, żeby dziecko nie miał w przyszłości urazu.

          Skomentuj


            Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

            Polecam taki filmik, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej małego dziecka Może dla kogoś wniesie coś nowego https://www.youtube.com/watch?v=hWMmUHM0wmA

            Skomentuj


              Odp:

              Od początku trzeba dbać o totalne podstawy. Ajona to jedno, ale duże znaczenie ma po prostu systematyczność, szczoteczka powinna być miękka i wtedy docelowo będą widoczne większe zmiany. Ale nie spodziewajcie się od razu cudów.

              Skomentuj


                Odp:

                Chodzi głównie o totalne podstawy i systematyczność. Powiedzmy, że u mnie takie działanie dało zdecydowaną przemianę i po prostu zęby powróciły do zdrowia. Nic nie działo się natychmiast, lecz stopniowo, ale przyniosło to, czego chcieliśmy.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                  Moje dziecko w początkowym okresie szczotkowało ząbki na "sucho", dopiero później smarowałam szczoteczkę olejem kokosowym który świetnie wzmacnia dziąsła i zapobiega próchnicy, dopiero później zakupiliśmy pastę w gabinecie stomatologicznym

                  Skomentuj


                    Odp:

                    Ajona, systematyczne szczotkowanie, dobre podejście do tego i efekty będą widoczne, ale nie oczekujcie, że idealnie będą wyglądały z dnia na dzień. Dojście do czegoś na poziomie naprawdę wymaga czasu i zwrócenia uwagi na totalne podstawy.

                    Skomentuj


                      Odp:

                      Zadbaj o podstawy, to wszystko z zębami będzie w porządku. Nauczcie systematyczności, odpowiedniego szczotkowania, wtedy docelowe zmiany będą zdecydowane. Ale nic nie zrobi się samo, nad zakładanym efektem po prostu trzeba solidnie popracować, jednak wszystko jest do zrobienia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp:

                        Ajona bez fluoru, od samego początku. W przypadku obu dzieci to samo, nie ma żadnych problemów. Zęby zdrowe, w bardzo dobrej kondycji, mega pozytywnie odmienione i właśnie takiego efektu oczekiwaliśmy. W tym momencie wszystko wygląda jak należy i oby tak dalej.

                        Skomentuj


                          Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                          My używamy tylko pasty do zębów bez fluoru i mam nadzieję,że skutecznie uchroni nas przed próchnicą. Póki co dziecko ma ładne ząbki a myjemy je systematycznie. Od urodzenia przemywałam mu dziąsełka samą wodą aby pozbyć się osadu z mleka itp. Myślę,że to dużo daje,bo jednak próchnica najczęsciej tworzy się przez bakterie. A o te nie trudno.

                          Skomentuj


                            Odp:

                            Dbajcie o totalne podstawy. Dobra pasta powinna robić dużą różnicę, totalnie odmienić sytuację i doprowadzić te zęby do normalności, a to wcale nie trwa tak długo. Dzieci powinny mieć takie pasty moim zdaniem wprowadzane od pierwszego ząbka.

                            Skomentuj


                              Odp:

                              Szczotkujcie systematycznie ajoną - będzie tylko lepiej, zęby powinny wyglądać zdrowo, ładnie, będą totalnie odmienione. Od razu niczego nie da się osiągnąć, ale stopniowo? Wszystko jest wykonalne. Trzeba myśleć racjonalnie...

                              Skomentuj


                                Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                                Nam najbardziej pasuje Ziajka Pasta do zębów od pierwszego ząbka. Też używaliśmy Ziajki żelu do zębów od pierwszego ząbka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X