Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szkraby z maja i czerwca 2011 :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Witajcie dziewczynki

    U nas Natuś już wydobrzał, ale za to Gabryś w nocy zaczął gorączkować i narzeka, że Go gardło boli, więc dziś nie poszedł do przedszkola. Ja też coś kichać zaczęłam, ech taka pogoda u nas beznadziejna, wieje i pada cały czas. Za to w PL macie piękną słoneczną pogodę i cieplutko ostatnio .

    Natanielkowi wyszła dolna dwójka i chyba więcej ząbków mu idzie bo strasznie dziąsła Go swędzą. I taki gaduła się zrobił, ciągle coś gada hehe. I takie nerwy i niezadowolenie pokazuje, że aż mi się śmiać z niego chce . A za niecały miesiąc mój maluszek skończy roczek , ale ten czas leci...
    Zamówiłam już tort u znajomej, mam nadzieję, że będzie pyszny . A teraz zastanawiam się kogo zaprosić, bo z rodziny mam tutaj tylko mojego brata z rodzinką a reszta to znajomi.

    A co u Was dziewczyny i Waszych rodzinek słychać?

    Pozdrowionka

    Leave a comment:

  •    
       

  • corleone5
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Cześć dziewczyny
    My też życzymy Natanielkowi szybkiego powrotu do zdrowia. U mnie też tak kratkę jak Szymek zakatarzony to w przeciągu kilku dni Maja już też ma katarek. Już mam dosyć tej pogody, zapowiadają ciepło, ciepło, a jest deszczowo i zimno brrr. Maciuś jest śliczny i jaką ma bujną czuprynę. Dochodzę powoli do wniosku że Maja to chyba nie będzie raczkować jej ulubiony styl to na foczkę pełzanie, jak się ją postawi do zrobi parę kroków zaczyna w łożeczku siadać, a tak to z niej leniuszek i ogólnie jak mamę widzi to tylko u mamusi Jedną noc miała bez budzenie się wogóle na jedzenie, ale niestety tylko jedna.
    Dziś się dowiemy do jakiego przedszkola Szymek się dostała.
    Pozdrawiamy cieplutko.

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Witam

    Asiu, Maciuś to z tą grzyweczką dosłownie jak dziewczynka . Śliczny chłopiec.
    Dziś wreszcie Natuś nie ma gorączki i mam nadzieję, że to się już nie zmieni...
    Poproszę dziś mojego męża, żeby zgrał zdjęcia ze swojego telefonu na kompa to też coś tutaj wrzucę. Myślałam, że te zdjęcia są na aparacie, ale akurat wtedy to mąż telefonem robił .

    Pozdrowionka

    Leave a comment:


  • maciejekp
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Cześć Dziewczyny.

    Maciejek pozdrawia Natanielka i życzy mu szybkiego powrotu do zdrówka.
    Renatko naprawde urocze masz dzieciaczki i jakie roześmiane
    Maciejek wkońcu ma 3 ząbki i idzie czwarty ... w łóżeczku to już tak cwaniakuje, że trzyma sie tylko za jedną rączkę i próbuje przejść z jednego końca w drugi ... poniżej kilka fotek ...
    Pozdrowionka
    Attached Files

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Witam

    Oj, co tu taka cisza
    Natanielek jest chory. Od 3 dni ma wysoką temperaturę dochodzącą do 39,6. Przez pierwsze dwie doby to nawet podawanie paracetamolu i ibuprofenu w ogóle mu jej nie zbijało nawet na chwilę . Od półtorej doby jest na antybiotyku, ale jak na razie gorączka nadal jest, lekarka stwierdziła, że ma jakieś zapalenie ucha, ale ucho ogólnie to go nie boli, mam nadzieję, że trafiła z diagnozą...

    Leave a comment:


  • maciejekp
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Wszystkiego co najlepsze Dziewczyny dla Was i Waszych rodzinek - Wesołego Alleluja

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Zdrowych spokojnych Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa dla Was dziewczyny i Waszych rodzin...

    Leave a comment:

  •    
       

  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011



    Ja muszę ogarnąć dom wreszcie i też zacząć jakieś jedzonko robić, ale jakoś nie mam ani czasu ani weny . Mój m ma od jutra wolne więc może coś wreszcie zacznę robić, bo małym się trochę zajmie.

    Ja to chyba tylko sernik upiekę, makowca i babkę zamówiłam i z ciast myślę, że chyba starczy. Za to nie mogę się zdecydować co z innymi daniami, co mam zrobić o to jest pytanie hehe.

    Leave a comment:


  • corleone5
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Hejka
    No powiem ci że rzeczywiście na jakiegoś pajaca trafiłaś, bo ja nie jestem ekrzem i kurde też wiem że atopowe zapalenie od jedzenia jest. Naprwdę tak się zachowują z tymi receptami jkaby ze swojej kieszeni mieli płacić, nic nie ułatwiom czlowiekowi, a przede wszystkim dziecku. Współczuję ci bo tak naprawdę dalej stoisz w miescu ,pewnie do tej kliniki długi okres zapisywania. Biedny Natanielek , to tylko dowód na to,ze teraz tak cieżko o takiego dobrego, a przede wszystkim ludzkiego lekrza. Mi odpukać jakoś udało się wykurować Maje, poprostu jej bardzo cześto wyjmowałam z nosa oklepywałam i bardzo nawilżałam powietrze w pokoju gdzie spała, podawałam jej jeszcze wapno odpukać jest dużo lepiej. No ale przy takiej pogodzie jaka jest u nas to pewnie długo tak ne będzie, bo pewnie Szymek zaraz coś przyniesie ze żlobka.
    No to Gabryś ma długo przerwę, tak jak mówisz pewnie się wynudzi co innego jakby była pogoda to i na jakiś plac zabaw można z dzieciakmi pójść.
    Pozdrawiamy, Ja w sobotę piekę ciasto na święta

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Hej

    Renatka, śliczne masz dzieciaczki , a zdjęcia takie pięknie kolorowe...

    No ja jestem po spotkaniu z panem doktorem na maksa rozczarowana.
    Takiego pajaca to już dawno nie spotkałam. Po pierwsze, nie przepisał oilatum ponieważ stwierdził, że nie jest takie dobre, że tutaj w szpitalach wycofali oilatum ponieważ zawiera jakieś składniki które mogą uczulać... Ja tam nie wiem, podobno soję zawiera która może być alergenna, ale Natanielka akurat nie uczula. Wydaje mi się, że po prostu nie chcą od jakiegoś czasu za bardzo na receptę różnych rzeczy przepisywać. Po drugie ja mu mówię, że Natusia wiele pokarmów uczula, między innymi mleczne pokarmy, a On mi na to, że Natuś ma atopowe zapalenie skóry, a tego nie wywołują pokarmy, no ręce mi opadły, bo z tego co ja wiem to jest tak, cytuję: " Atopowe zapalenie skóry pojawia się często wraz z uczuleniem na pokarmy, astmą czy katarem siennym. Jest to przewlekłe i nawrotowe schorzenie, rozwijające się na podłożu zaburzeń w układzie immunologicznym, które należy do grupy chorób atopowych.
    Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się uporczywym i bardzo nasilonym świądem skóry. Z racji wyprysków pojawiających się na skórze choroba ta zwana jest również popularnie egzemą, świerzbiaczką. Atopowe zapalenie skóry mylone jest często z łuszczycą. Wypryski są wynikiem m.in. obniżonego "progu świądowego" oraz nadreaktywnością skóry w odniesieniu do różnorodnych czynników:
    Czynniki, które powodują nadreaktywność skóry:

    środki drażniące i alergeny - podrażnienie mechaniczne, mydła, rozpuszczalniki, konserwanty, detergenty, wełna, wietrzny klimat, nadmierne pocenie się,
    alergeny wziewne - roztocza kurzu domowego (Dematophagoides pteronyssinus), pleśnie, pyłki, sierść zwierząt,
    drobnoustroje - Staphylococcus aureus, drożdżaki, dermatofity z gatunku Trichophyton,
    pokarmy - jajka, mleko, soja, orzechy, ryby, skorupiaki, pszenica,
    inne - stres, czynniki psychiczne. "
    A ten pajac mi wmawia, że jedzenie nie ma nic wspólnego z jego uczulenie, a ja przecież wiem po czym Go wysypuje!!!
    Aż, się zdenerwował, że tacy uparci jesteśmy , no i oczywiście mleka dla alergików też nam nie przepisał.
    Ale dał skierowanie do kliniki dziecięcej do lekarza pediatry, więc mam nadzieję, że tam są lekarze bardziej douczeni...

    Gabryś od jutra do 24 kwietnia będzie miał wolne, ale się wynudzi biedny, bo pogoda się u nas zepsuła, dziś strasznie wieje i zimno.

    Piszcie kochane, piszcie

    Pozdrawiamy

    Leave a comment:

  •    
       

  • corleone5
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Cześć dziewczyny
    Mam w końcu komputer, hip hip hurra . No pewnie jeśli Natanielke jest alergikiem to powinen dac, domyślam się że takie rzeczy dla alergików są drogie, więc jak najbardziej powinen dać receptę. Maja narazie mi nie wstaje, więc tyle co na czworaka slizga się i też przed szymkiem ucieka.
    Korzystając że mam komuter to wkleję kilka fotek.
    Jak tam przygotowania do świąt?
    Pozdrawiam
    Attached Files

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Witam

    Oj powiem Wam dziewczyny, że Natanielek to strasznie szybki jest, wszędzie wejdzie, w każdą dziurę, a jak przed Gabrysiem ucieka to nawet nogi na kaloryfer zadziera i na rączkach się podciąga, żeby tam wejść hehe. Ale przez to, że taki szybki jest to i często główkę o coś tłucze niestety , bo a to o coś puknie, a to się przewróci itp... No, ale jak to chłopak, bez siniaków się nie obędzie.
    No zobaczymy co nam dzisiaj pan doktor powie, za dużo to się po nim nie spodziewam... Ale chcę mu powiedzieć, żeby przepisał nam oilatum do kąpieli na receptę i mleko dla alergików, to przynajmniej kaszki będę mogła małemu robić, a w oilatum kąpiemy Natusia od urodzenia codziennie, i taka butelka starcza nam na około półtora tygodnia i jak do tej pory z własnej kieszeni na to wykładaliśmy, a tutaj jest tak, że alergicy na receptę za darmo dostają, więc dziś mu powiem żeby nam dał receptę . Mam nadzieję, że nie będzie robił żadnych problemów bo się zdenerwuję .

    Leave a comment:


  • corleone5
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Cześć dziewczyny
    Ja niestety dalej mam ograniczony dostęp do komuptera, bo niestety dalej komputer zepsuty i nie opłaca się go naprawiać, więc trzeba będzie kupić nowy, ale przed świętami to napewno nie kupimy bo inne wydataki. Co do dzieciaków, to Szymek w maire oki się trzyma, niestety, Maja ma katarek i kaszle . Musze jej co chwila z noska Fridą wyjmować. Niestety dalej u nas noce koszmarne. Maja płacze przez sen nieraz się wybudza a nieraz uspokaja się. Super że Maciuś już zaczyna powoli chodzić,co do ząbków to Maja już 6 ma więc zaczęłam jej dawać takie konkretniejsze jedzenie tzn już jej tak nie misuję i ogólnie to już pulpecika zje i placusza, ale niestety dalej jest strasznie marudna i szybko się nudzi, nie ma jak u mamy na rękach i to żeby mama chodziła
    No u nas Marlena też pogoda kiepska, przez kilka dni było cieplutko a teraz deszcz ze śniegiem pada i ogólnie robiło się znowu chłodno a ja już zimowe kurki pochowałam . Jak tam Natanielek śmiga czy ostrożnie chodzi. Mam nadziję,że jutro lekarz coś ci poradzi na alergię i będziesz mogła dawać Natalnielkowi więcej rzeczy.
    Trzymajcie się cieplutko

    Leave a comment:


  • luna_1979
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Witam

    Asia gratulujemy pierwszego ząbka .
    No i pierwszych kroczków .

    My zawsze chcieliśmy najpierw jeszcze jak Gabryś był mały a teraz to już z dwójeczką naszą na basen chodzić, ale jakoś się zmobilizować nie możemy .
    Pogoda u nas się popsuła, tzn zimniej jest dużo niż było...
    A tak to wszystko u nas po staremu, z nowości to tylko tyle, że jutro idziemy z Natusiem do lekarza, zobaczymy co teraz na to jego uczulenie powie .

    Pozdrowionka

    Leave a comment:


  • maciejekp
    replied
    Odp: Szkraby z maja i czerwca 2011

    Hejka

    Natanielek to duży szkrabik
    A jeśli chodzi o pływanie Maciusia, no cóż mój synek bardziej interesuje się ludźmi w basenie niż samym "chlapaniem" a i musimy sie pochwalić, że Maciusiowi wyszedł wkońcu pierwszy ząbek i w łóżeczku chodzi już sam
    A jak tam Szymuś i Maja - zdrowi?

    Pozdrawiamy

    Leave a comment:

       
Working...
X