Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    Dzien dobry

    Lusia jak fajnie że jestes juz w domku, skoro tak niebzpiecznie bylo to leniuchuj na calego!a do 36 tyg juz niewiele zostalo!

    Narwana moze masz racje ciezko to rozpoznac bardzo;/ dziwne uczucie - zaraz sie nam zacznie 36 tydzien to juz ciaza donoszona prawda? A i moja malutka wazy tyle co twoj synek

    Judi ty pytalas o mycie okien nie? wiesz co ja slyszalam ze niby mozna na koncowce zeby porod przyspieszyc? ale slyszlam tez że zabrania się takich rzeczy bo przez podnoszenie rak moze sie łożysko odkleic? ale sama nie wiem ja tez sie zastanawiam kiedy mam te okna swoje umyc.... i tak mysle ze w przyszlym tyg, tak delikatnie przetre je a firanki zostawie mezowi

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      Ahaaa trzymajcie jutro za mnie kciuki mocno! o 14 mam obrone...boje sie bo ma byc losowanko pytan a ja za nic nie umie sie nauczyc przez te upaly... no i ciezarne biora na pierwszy ogien...

      Milego dzionka!

      Skomentuj


        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        Dzień dobry Dziewczyny!

        Kilka dni mnie nie było, a tu tyle się podziało!!

        Lusia, dobrze, że już wróciłaś. Ciężkie były te dni w szpitalu? Dbaj o siebie, najlepiej leż i olej wszystko wkoło, teraz najważniejsze dotrwać do 36 tygodnia!!

        Nator, też się trzymaj!!! I wracaj do nas jeszcze w dwupaku!!

        Promesse, trzymam kciuki za Twoje Maleństwo!! Wszystko będzie dobrze.

        Agacia, trzymam kciuki za obronę! Postrasz komisję, że będą mieć myszy, jesli coś pójdzie nie tak Ale wierzę, że to tylko formalność i wszystko będzie ok.

        Judi na mycie okien uważaj! Znajoma też postanowiła myć okna z myślą, że przyspieszy poród, a skończyło się zasłabnięciem i leżeniem w szpitalu do porodu.

        Kiwi, ale miałaś niespodziankę. Świetne masz przyjaciółki. Tylko pozazdrościć

        Narwana, ależ ten Twój Maluszek rośnie. Pokaźna waga 2400 g.

        Ja w czwartek byłam na badaniach. Malutka zdrowa, nadal drobniutka, ale wagę ma prawidłową ok. 1500 g. Ułożona jest już główką do dołu, więc prawidłowo i lekarz uważa, że już się nie przekręci, bo głowa maluszka jest najcięższa i ciągnie w dół hihihi, śmiesznie to brzmi. Ze mną też wszystko dobrze, wszystko twarde i zamknięte

        Upały mnie wykańczają. Nawet nie mam dużych problemów z opuchniętymi stopami - to nawet w normie, w buty się mieszczę. Ale jest mi strasznie duszno i słabo. A najgorsze, że cały weekend musiałam spędzić na zakupach mieszkaniowych. Musimy wszystko pokupić bo zaczynamy już pełną parą prace w mieszkanku. Tylko jak to wszystko ogarnąć w te upały?


        Skomentuj


          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          no ciężko było w szpitalu bo tylko leżenie i leżenie wyjścia z łóżka do łazienki ... ale czasem się przeszłam dalej do maluszków hi hi przez te 12 dni to miałam w pokoju jedna panią z krótka szyjką, 3 panie rodzące więc się na oglądałam wywołań porodów, nasłuchałam się krzyków jak są skórcze i w pokoju i na oddziale :P i jedną panią też która krwawiła ... chociaż najgorsze był pobyt przez jeden weekend sama byłam w pokoju bo nic sie nie działo ... i do tego ranne bardzo ktg ... łykanie prochów ... słuchanie tętna maluszka ... było bardzo ciężko ...

          Skomentuj


            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            Lusia bylebyś nie musiała tam wracać - tylko już na poród
            Agacia mam nadzieję, że obrona przebiegła pomyślnie?
            Ale Mały dzisiaj daje - głową tak mi napiera na lewy bok, że wytrzymać nie można Trochę miałam przez Niego problem ze spaniem nad ranem, ale cóż - muszę Mu wybaczyć Boli mnie też dzisiaj dosyć mocno podbrzusze, ale pewnie już tak będzie do końca... Taki ciężarek w sobie nosić, to nie jest lekko Ale pogoda zmienna - dzisiaj jest zimno, mokro i wietrznie :/ A jaka burza była nad ranem!!! Mogłoby się trochę unormować...

            Skomentuj


              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Fajną rzecz znalazłam, może komuś się przyda, albo dla ciekawości zerknie:

              Waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb)

              22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
              23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
              24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
              25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
              26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
              27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
              28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
              29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
              30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

              31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
              32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
              33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
              34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
              35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

              36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
              37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
              38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
              39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

              40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

              10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.


              Skomentuj


                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Hej Mamuśki, jak się dzisiaj miewacie?
                Ja w sumie dobrze ale jakoś nie czuje ruchów Ksawcia, nie wiem może jeszcze sobie drzemie, jeśli do wieczora się to nie zmieni jade na IP, czuje tak jakby coś lekkiego ale to nie jest to samo co codziennie nie wiem poczekam może jest po prostu wczorajszm dniem zmeczony bo łaziłam 6 godz, i po prostu moze odpoczywa, mam taką nadzieję

                Pozdr





                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  hej

                  U mnie dalej nieznośny upał. Wykończyć się można

                  Judi, pewnie maluszek wypoczywa. Zjedz coś słodkiego, może to go zmobilizuje do kopania

                  Moja malutka za to jest mega aktywna. Wczoraj od 16tej do późnej nocy krążyły burze nad Krakowem i chyba maleństwo czuło je, bo myślałam, że przebije mi się przez brzuch, tak mocno kopała. Dziś od rana też szaleje, aż mnie żebra bolą...


                  Skomentuj


                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    Hej adagama, czuje tam jakieś pluskanie ale to nie jets to. Zaraz zjem śniadanko poleże jeszcxe chwilkę i biore sie za sprzatanie moze się uaktywni





                    Skomentuj


                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Cześć Dziewczyny.
                      Mi Mały od wczoraj tak daje popalić, że już mam dość... Wczoraj pod wieczór już w każdej pozycji było źle. Całe szczęście w końcu zasnęłam i przespałam chyba z 9 godzin z przerwami. Dziwnie mi jakoś brzuch uwiera... No ale cóż - tak to już pewnie jest
                      Adagma w Gdańsku od wczoraj jest 15-16 stopni, ciągle praktycznie pada i jest zimny wiatr... I tak źle i tak niedobrze...
                      Judi może Mały na prawdę odpoczywa? Wczoraj tyle Go kołysałaś chodząc, że miał dosyć ? Ja bym chciała, żeby Szymon dzisiaj troszkę poodpoczywał :P

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        Zjadłam śniadanko, ciasteczko i kopnął dał znać że ok ale teraz znowu spokoj, chyba naprawde jest zmeczony i do tego jeszcze ta duchota.





                        Skomentuj


                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          Cześć dziewczyny
                          Mam do Was pytanko - od ok 1,5 tygodnia bardzo twardnieje mi macica (stawia się") - zwłaszcza w górnej części.
                          W zeszłym tygodniu trwało to ok 9 godzin w nocy, teraz znowu to mam.
                          Czy któras z was ma cos takiego? Ja zwłaszcza w górnej czesci brzucha - az mam wybrzuszone mocno ciągle - i zaczęły mi zyłki pękać pod biustem.
                          Byłam wczoraj na wizycie u mojej lekarki. Przepisała mi Luteinę. Czy któras z Was ją zażywa lub zazywała?
                          Ja niestety nie mam wogole zaufania do mojej lekarki (znowu nie dostałam skierowania na morfologię i mocz - czyli znowu będę miec ok 10 tygodni przerwy) no i ja zadnych lekarstw w ciązy nie zażywałam - poza witaminami.
                          Kolejna wizytę mam miec za miesiąc - czyli będzie to 36-37 tydzień.
                          Jak często teraz macie wizyty?

                          Skomentuj


                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Cześć Kiwi,

                            Ja też mam wizytę dopiero za miesiąc, więc to chyba jeszcze normalne.

                            Co do stawiana się macicy, to też mi się zdarza, ale są to krótkotrwałe twardnienia. Zwykle wystarczy mi na chwilkę położyć się na lewym boku.
                            Mój lekarz i zresztą dwóch innych ginów, z którymi rozmawiałam, mówili, że po to m.in. należy przyjmować magnez w ciąży. I ja cały czas oprócz witamin biorę magnez.
                            Luteiny nie brałam, ale Duphaston na początku ciąży na podtrzymanie... Ale pod koniec to nie wiem dlaczego się przyjmuje...
                            Może skonsultuj się z innym lekarzem??

                            A robili Ci KTG?? W takiej sytuacji chyba powinni...

                            A badania jeśli wyszły dobrze, to może nie ma sensu tak często, a jeśli Cię to niepokoi to może zrób prywatnie?

                            Dziewczyny, co myślicie o znieczuleniu podczas porodu? Któraś się decyduje??

                            Ale mam sajgon płytkowo-wannowo-umywalkowo-farbowo-panelowy. Jutro od 7 zaczynamy przerabianie elektryki i wody. Dziś odbieramy jeszcze płytki do łazienki, kupujemy resztę farb, WC, umywalkę i w końcu może jakąś wannę wybierzemy... I jeszcze drzwi trzeba zamówić, bo czeka się na nie podobno 5 tygodni...


                            Skomentuj


                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              ja luteine teraz biore , brałam w szpitalu i jest ona na podtrzymacie ciąży ... no ja się napatrzyłam w szpitalu na dziewczyny które jechały już na porodówkę i po porodzie z nimi rozmawiałam to brały znieczulenie bo strasznie się męczyły ze skurczami to też mówiły że dobrze że wzięły bo skurczy nie czuły i miały siłę jak już dochodziło do parcia więc były zadowolone tylko że u mnie niestety takie znieczulenie kosztuje 700zł :/ ale stwierdziłam że jak będzie boleć bardzo to też wezmę znieczulenie żeby mieć siłę przeć i jakoś żeby była ta współpraca z położną żeby to jakoś poszło chodź dużo osób mi mówi że u mnie poród będzie bardzo krótki bo mały jest już bardzo niska że czuje jak napiera no i ta szyjka bardzo krótka 1cm.

                              Skomentuj


                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                Laseczki zdałam! na 5!!! Juz jestem MAGISTREM

                                Nie miałam taryfy ulgowej, ale wylosowałam pytania które bardzo mi podpasowały, a na ogłoszeniu wyników komisja zyczyła mi powodzenia na egzaminie prywatnym hihi

                                Kiwi ja mialam stawianie sie brzuszka w 6 mc pierwszy raz i biore magnez 2 razy dziennie - pomaga i tez wizyte mam co miesiac czyli w przyszlym tyg (36tydz)

                                Ada supcio remnickowo:0 ile możesz wybierac aj...! ja bym chciala tak urzadzac!

                                Judi jak tam Ksawcio? rusza sie? moja mala dzis i wczoraj aktywna bardzo czula ze mamusia sie stersuje chyba...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X