Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    Mi powiedziano, że trzecie usg z NFZ robi się w 32 tygodniu. Niestety u mnie tak wypadają wizyty, ze będę miała w 33 tyg. i 5 dniu. Już nie mogę się doczekać...
    A co do wanienki, to przeanalizowałam i też inwestuję w zwykłą wanienkę, choć to wiaderko zachęca

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      możliwe dla mnie mój brzucho jest ogromny hi hi hi no ja 20 czerwca mam usg i doczekać się nie mogę a przyjaciółka o 13 ma wizytę będzie miała ktg i jak szyjka macicy będzie miękka to będą wywoływać poród tak więc muszę czekać z niecierpliwością do godziny 13 ...

      Skomentuj


        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        Hej Kobietki,

        Ariane urodzinki wyglądają na bardzo radosne A na zdjęciu widać, ze tylko Ci malutka się "starzeje", a Ty kwitnąca!!!

        Co do pępka, może i skostniałe, ale - moja mama od 30 lat jest pielęgniarką w szpitalu dziecięcym i nie jeden pępek widziała i powikłania pępkowe. Wolę ten tydzień czy 2 odpuścić moczenie brzuszka niż później trafić na oddziała... Ale każdy ma swoje opinie...
        Swoją drogą, jesteśmy postrzegani jako "niepostępowy" kraj, a jednak nie ma u nas aż tylu otyłych dzieci z cukrzyć i nadciśnieniem co w stanach, czy ciężarne mają opiekę lekarska a nie tylko położnych co w Wielkiej Brytanii i mimo, że tylko 3, to jednak nam usg jakies przysługuje...
        Ja wiem, że w medycynie wiele się zmienia i coś co było 3-5 lat temu już jest nieaktualne lub co śmieszniejsze - niemodne... ale trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek.
        A w wanience mój malec uwielbiał się pluskać i chlapać nóżkami i łapkami - w wiaderku za to spad ryzyko zachłyśnięcia wodą... wszystko ma plusy i minusy.

        Narwana, ja marzę o spaniu w dzień... ale nie a kiedy. Tak jak wybił mi III trymestr, to tak jakby mi ktoś zmniejszył dopływ prądu....

        Adagma, mała ułożona jest głową w dół i podobno na tym etapie może się obrucić (do 36 tyg jest takie ryzyko), ale podobno to rzadko się odwraca w tą stronę i mnie uspokoił, że ma na tyle ciasno, ze marne szanse na obroty
        No i te bóle to niestety teraz norma dla nas No taki urok ciąży...

        Agacia - udanych zakupów- jak ja kocham kupować takie malutkie cudowne słodkości.... miodzio na serce takie śpioszki i czapeczki.

        Lusia czekamy na wieści.
        A ile masz w obwodzie brzunia i ile miałaś przed ciążą??? Może tak się okarze czy to złudzenie????


        Ja miałam dziś zwariowany dzień na pełnych obrotach: rano śniadanko, zawiozłam Kacpra do przedszkola, pędem do domku, spakować katalogi, rozpiski itp i w drogę. Radek zostawił mnie w Ikei i poleciał do pracy, a ja musiałam wszystko przygotować... więc przeleciałam całą Ikee w poszukiwaniu pierdołków, później do Pani o wystawienie bonów do odbioru części rzeczy z drugiego magazynu, a dalej do magazynu i musiałam poszukać przemiłego pana, który zechce z wielkiej listy zapakować mi ciężkie paki z szafą na koszyk... no ale się udało wszystko, więc jak m po mnie przyjechał to miałam wszystko gotowe na wywiezienie do kasy.
        Wiec zapakowaliśmy całą przyczepkę i biegiem do domku, gdzie chłopaki kończyli pracę remontowe na dziś, odebrać Kacpra... i kierat dalej, bo kolacja, zabawa z synulem, później się z nim wykąpałam i właśnie trafiłam do łóżka- bez mocy, za to bardzo z siebie dumna, że kolejny trudny dzień za mną i kolejny etap remontu odhaczony.
        Wam mówię - padam na ryj!!!
        Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


        Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

        Skomentuj


          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          Nator to ładnie widzę szalejesz
          Ja czekam aż ten mój będzie mieć więcej czasu wolnego bo też mamy jechać do Ikei po jakieś meble do pokoju bo już bym chciała go umeblować żeby zrobić kącik dla Mojego Maluszka ... Wczoraj Maks odebrał materacyk do łóżeczka , więc zostało nam do zakupienia już tylko wózek i chusta do noszenia maluszka
          Co do mojej przyjaciółki przełożyli jej termin na dziś bo wczoraj był w szpitalu jakiś sajgon pełno rodzących kobiet i z miejscem nie było za ciekawie ... a dziś ma być jakiś bardzo dobry lekarz który ma ją badać bo nie wiadomo czy da radę rodzić siłami natury bo jej organizm się zbuntował i nie ma w ogóle siły na nic ... nie ciekawie ma ... mam nadzieje że żadnych komplikacji nie będzie
          A ja za to wczoraj nie mogłam się w ogóle z domu ruszyć tak mi nogi spuchły że żadnych butów nie dałam rady założyć, dziś już jest troszkę lepiej ...

          Skomentuj


            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            a w obwodzie sprzed ciąży miałam tak 75 cm a teraz mam 110 cm

            Skomentuj


              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Lusia, to Cię pocieszę, że brzusio normalny. Nie ma co sobie wkładać do głowy że ogromniasty, bo Ci będzie na duszy ciężej Ja też mam ok 30 cm w obwodzie więcej więc idziemy prawie równo.
              I śmiać mi się chce, że cierpię na lustrzycę, bo jak stoję nie widzę stóp, a ogolenie "tam" to niezła zabawa, hi hi
              A mi dla odmiany wydaje się, że mam mały brzuch... choć jeszcze ma 2 miesiące na rośnięcie i wypychanie...

              A szaleć muszę, bo ja Radka w wakacje nie mam więc muszę spiąć teraz pośladki i ogarnąć z nim to czego sama nie dam rady.

              Za koleżankę trzymamy kciuki i siły w nas drzemią... nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele my potrafimy i jak dużo pokładów gdzieś tam głęboko siedzi i odkrywamy je w momentach ostatecznej próby! Ja w nią wierzę- da rade!

              A ja za chwilkę lecę na jogę, ale chyba dziś tylko na relaksacyjną część, bo się wczoraj podziębiłam Nienawidzę klimy, a w samochodzie R sobie odpalił, bo "się poci", a do pracy to tak głupio nieświezym... no i ja jestem małomarketowa, więc ikeowy klimat też swoje dołożył - więc tu moja podpowiedź - jak się wybieracie na zakupy długie do takich sklepów ubierzcie się!!! Jest normalnie skok temperaturowy między halą sklepową a na zewnątrz i łatwo się załatwić, jak ja
              Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


              Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

              Skomentuj


                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Nator zwolnij troszkę Ja w ciągu dnia mam czas na drzemkę, ale co z tego jak i tak nie mogę zasnąć, bo ciągle mi niewygodnie. Wczoraj udało mi się na pół godziny. Zasnęłam ok. 1 rano, trochę się wierciłam, później pobudka o 4 bo M. wstawał do pracy i problem z zaśnięciem... Ale całe szczęście się udało i wstałam o 9 ale cała połamana... Ja też nie za bardzo lubię łazić tyle czasu po sklepach i niestety klima nie raz dała mi się we znaki. Niestety w samochodzie mi jej brakuje, bo za gorąco mi teraz jeździć - od razu jestem cała czerwona i mi duszno...

                Wydrukowałam listę wyprawki do szpitala dla mnie i Małego i próbuję kompletować. Wczoraj kupiłam na allegro 2 koszule do karmienia i małą wyprawkę w rozm. 56, bo w sumie mi brakowało. Ale ciuszków już chyba nie będę kupowała nowych tak małych. Muszę się zdecydować w końcu, w którym szpitalu rodzić i wtedy może się dowiem co dokładnie w nim wymagają, żeby zabrać ze sobą.

                Dziewczyny jak duże potrzebne są podkłady poporodowe? 27 cm czy aż te 34 cm? Bo do szpitala chcę kupić,a później w domu mam nadzieję, że wystarczą jakieś duże podpaski.
                I czy jak karmiłyście piersią - to ile potrzebowałyście w domu na początek butelek 150 ml? Jedna w razie czego mi wystarczy czy muszę i tak w zapasie mieć więcej? Bo że później potrzeba więcej to wiem, tylko zastanawiam się ile na sam początek...

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  a ja dziś znów w domu dzień spędzę bo moje stópki odmawiają posłuszeństwa i znów spuchnięte ... ze spaniem to i ja mam problemy ,najgorzej jest jak muzę wstać i iść siusiu na śpiocha :P
                  no to dobrze jak mój brzuchol jest dobrej wielkości :P
                  bo ostatnio jest mi strasznie już ciężko z tym brzucholem ... w okolicach kości ogonowej mam mega bóle i te drętwienie ręki mnie strasznie denerwuje już :P
                  no i mały zaczął być bardziej aktywny w ciągu dnia

                  Skomentuj


                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    a słuchajcie tak się zastanawiam ... w co będziecie ubierać maluszki jak będziecie wychodzić ze szpitala już ??

                    Skomentuj


                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Hej kobietki

                      Ja po wizycie jestem juz i tak: napewno bedzie dziewczynka wazy ok 1800g, ślicznie bawila sie raczka przy buzce, w ogole kochany aniolek:*, obrocila sie glowka w dol juz, a z gorszych informacji to ostatnio pisalam ze mam takie dziwne skurc ze chyba po spacerze i okazało sie ze skraca mi sie szyjka i musze duzo lezec i odpoczywac a ze spacerow rezygnowac bo moze sie zaczac:/ witaminki wcinac, magnez

                      Zrobilam zdjecia do dyplomu, a na zakupy juz nie dalam rady jechac bo zas mnie lapalo

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        ja z 62 skoczylam na 111 cm teraz juz wiec nie jestes sama Lusia;D

                        Skomentuj


                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          Lusia u mnie tez wychodzi ok 30 cm na plus
                          Agacia super, że mogłaś zobaczyć Maultką - uważaj na siebie i odpoczywaj. Ja tego boję się najbardziej - z tą szyjką macicy, bo u mnie od samego początku lekarka mnie tym "straszy" - taki urok mojej budowy. Ale na razie jest ok
                          Nie wiem czy dobrze myślę, ale ja na wyjście ze szpitala będę miała body na krótki i w razie czego koszulkę na długi rękaw jak by było chłodniej i półśpiochy. Do tego są butki-skarpetki, niedrapki i czapeczka. Wczoraj właśnie zamówiłam.
                          Mi zaczęło puchnąć stopy i mam problem troszkę z chodzeniem, zwłaszcza że nie mam butów za bardzo na teraz.... Ale dzisiaj wyciągnęłam moje skórzane sandały - takie bardziej na luzie - on są troszkę luźniejsze. Jutro może podjadę w końcu do miasta kupić jakieś sandały albo klapki czarne, które w razie czego nadawałyby się też do spódnicy, ale płaskie oczywiście.

                          Skomentuj


                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Dzień dobry,

                            Agacia, a często zdarzały Ci się te skurcze? Odpoczywaj, leż, bo szkoda później pluć sobie w brodę.

                            Widzisz Lusia, wcale Twój brzuszek nie jest ogromniasty, tylko zupełnie normalny!! Na stópki nie pomogę, bo mnie tylko przy upałach na razie puchną, a że pogoda jaka jest, każdy widzi, to na razie mam spokój. Ale zapewne już niedługo.

                            Nator, Ty to masz energię!!! Ale chyba w drugiej ciąży jest Ci łatwiej ocenić na co możesz sobie pozwolić. A w pierwszej jak miałaś? też cały czas na pełnych obrotach??

                            A mnie dziś nad ranem obudził potworny ból pleców. Już byłam pewna, że wróciła rwa kulszowa... Ale okazało się, że po zmianie pozycji przeszło... Czy któraś z Was ma tak, że po dłuższym leżeniu na plecach pojawiają się właśnie bóle pleców w okolicy lędźwiowo-krzyżowej? bo nie wiem czy to normalne, czy jednak u mnie stan zapalny jeszcze nie minął...

                            A co do ubrania na wyjście... Ja już sama nie wiem... Mama cały czas mi powtarza, że noworodek musi być cieplej ubrany niż dorosły, że musi mieć długi rękawek cały czas, bo dziecko musi się "dogrzać". W sumie przez 9 m-cy miało temp. min 36,6, więc tropiki A z drugiej strony wszędzie mówią, że nie wolno dziecka przegrzewać. I ja już nie wiem kogo słuchać... Oczywiści jeśli będzie zimno, to trzeba ciepłe ubranie, ale jeśli będzie upał?? Długi rękaw, krótki? Owijać wtedy dziecko jeszcze jakimś kocykiem??


                            Skomentuj


                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              Narwana jak na wyjście chyba ciut za mało mimo że to sierpień będzie ja bym pajacyk dorzuciła na body plus kocyk; albo tak jak piszesz body bluzeczka i jakiś cienki sweterek bo to taki pierwszy kontakt ze świeżym powietrzem i na początku maluch szybko traci ciepło; a jak będzie upał straszny to zarzucić flanelową pieluszką ale wydaje mi się żę okryć czymś trzeba

                              co do podkładów to mi wystarczyło 2 opakowania tych bella podkładów na pierwsze 2 dni (w szpitalu w którym rodziłam wyciskały nas położne nieźle po porodzie więc dużo się nie lało )
                              a potem używałam podpasek tych dużych naturella dla mnie sprawdzały się rewelacyjnie
                              a potem już cienkie i na koniec około 6-7 tyg na wkładkach się leciało choć jeszcze przy wysiłku zdarzało się że coś "dużego" wyskoczyło


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                Tydzien temu w czwartek poszlam do lasu na spacer i po 30 minutach zlapalo mnie w dole brzucha taki nacisk cos jak na okres, w tym tyg tez w poniedzialek jak bylam na sapcerze i wczoraj bylam tylko zbindowac prace to przeszlam sie moze 20 min i to samo ale wczoraj to dlugo nie przechodzilo i sie balam, okazalo sie ze mala ma w ogole glowke bardzo na dole i dodatkowo naciska.... lekarka powiedziala ze mam sie nie stresowac bo ujscie jest zamkniete - ale wysilek i te skracanie szyjki moze je otworzyc a twedy lece do szpitala;/

                                Co do ubioru to narwana podaj linka tego co zamowilas? bo ja sie zastanawialam i myslalm moze o tym samym

                                Ja tak myslalam ze zaloze body z krótkim rekawkiem na to polspiochy i buze jakas w razie czego bede miec, plus czapeczka lapki niedrapki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X