Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    Ariane
    Wśród ciągłej życia pogody, niech rozkosz Was oplata, wśród miłości, wiary, zgody żyjcie w zdrowiu długie lata.
    Wszystkiego naj na Nowej Drodze Życia ...





    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      Hej jak mija Wam niedziela?
      U mnie spokojnie, dzisiaj na obiad poszł☺am na łatwiznę i zrobiliśmy makaron z truskawkami mniamm pychotka, cóż mam uczulenie na truskawki ale jakoś dam radę czego się nie robi dla zachcianek heh.





      Skomentuj


        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        U mnie troszkę męcząco - wczoraj Teściowa wyciągnęła mnie na spacer - niestety po drodze były zakupy w "biutiku" a później plaża. Łącznie chodzenia na jakieś 2 godziny i niestety niesłuchanie pani doktor skończyło się silnym bólem w pachwinie prawej i twardym brzuchem... Ale wieczorem przeszło - oczywiście po długim leżeniu za co dostałam od razu opiernicz od męża, jak zrozumiał, że to wszystko przez niepotrzebne łażenie....
        A dzisiaj tapetował przedpokój i trochę mu pomagałam - niby niewiele, ale wszystko mnie teraz boli. Zazdroszczę wszystkim tym kobitom, które w ciąży mogą normalnie funkcjonować... Mam tylko nadzieję, że Mały urodzi się zdrowy - resztę jakoś przetrwam - w sumie niecałe 2 miesiące

        Skomentuj


          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          Witajcie

          Dziubekam, to już nie cały miesiąc u Ciebie!!!! Szok!!! Ale ten czas leci.

          Judi, z bratową może wszystko ułoży się. Bądź dobrej myśli. A jeśli nie, to... no cóż może lepiej... Sobie nie możesz mieć nic do zarzucenia, bo przecież starałaś się, pamiętam jak pisałaś, że i do lekarza z nią chodzisz i starasz się wspierać.

          Nator, co tam u Was? Jak Kacper? I jak Ty się czujesz??

          Narwana, słuchaj lekarza i męża!! Wiem, że to trudne tak leżeć bezczynnie, miała tego próbkę niedawno, ale to tylko 2 miesiące do końca, dasz radę. Pomyśl o tych kobietach, które od początku muszą leżeć w szpitalu. To dopiero jest trudne i dołujące... Do tego upały... więc może się okazać, że niedługo co druga z nas będzie musiała też leżeć i oszczędzać się.
          Last edited by adagma; 17-06-2012, 20:17.


          Skomentuj


            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            Napisane przez adagma Pokaż wiadomość
            Widzę, że Pampers oferuje dwie linie dla noworodków: Premium Care i New Baby, Huggies mają chyba tylko jedne New Born, ale jeszcze są mocno ostatnio reklamowane Happy ze specjalnym wycięciem na pępuszek... Trudny wybór... Raczej skłaniam się ku Pampersom...
            Wtrace swoje pare groszy na temat pieluszek.
            Pampers New Born bardzo dobrze wchlaniaja plynne kupki - sa pod tym wzgledem rewelacyjne. Huggis maja wskaznik wilgotnosci - i moim zdaniem to mily detal, ale w sumie niewiele pomaga. Zeby zobaczyc jak pelna jest pieluszka i tak trzeba rozpiac body, a wtedy mozna samemu stwierdzic, czy pieluszka jest pelna czy nie
            Happy nigdy nie uzywalam (mieszkam w De i tu ich nie ma).
            Ja wyprobowlalam wiele pieluch i obie moje pociechy to pampersowy.

            Tyle z mojej strony.
            Milych koncowych tygodni ciazy i szybkich porodow Wam zycze



            Rosne...
            14.09.2009 4170 gr, 51 cm
            17.09.2009 3810 gr, 51 cm
            13.10.2009 4750 gr, 56 cm
            16.11.2009 5620 gr, -
            16.12.2009 6700 gr, 62 cm
            19.03.2010 8150 gr, 68 cm
            17.06.2010 9250 gr, -
            06.09.2010 10600 gr, 77cm
            14.12.2010 11600 gr, 81cm
            05.05.2011 11900 gr, 83cm
            20.09.2011 13200 gr, 90cm
            14.01.2012 14300 gr, 93cm
            19.07.2012 15500 gr, 98cm



            Skomentuj


              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Hej

              Jeśli i ja coś mogę wtrącić odnośnie pampersów. Osobiście moja Lilka od urodzenia używała Pampersów Premium Care i do dzisiaj je mamy. Spasowały nam od początku i moim skromnym zdaniem są warte swojej ceny. A już napewno przez pierwsze miesiące. Super wchłaniają rzadką kupkę i pomieszczą naprawdę dużooo siuśków W pierwszy dzień w szpitalu na naświetlaniu koleżanka z sali pożyczyła mi happy bo em nie zdążył z pampkami i młoda uczulenie miała więc już żadne inne nie testowałam. Kilka miesięcy temu testowałam huggisy i jak dla mnie klapa. Ale każdemu dziecku i rodzicowi co innego odpowiada.



              Skomentuj


                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Dobry wieczór Kobietki!

                Ariane, czekamy na wieści jak udał się Wasz dzień i jak przetrwałaś z brzusiem.

                Narwana jak lekarz każe się oszczędzać - to nie ma żartów. Lepiej chwilkę się ponudzić i w tym czasie zrobić manicure lub maseczkę, niż trafić na miesiąc na oddział....
                Choć nie ukrywam, że można się w d... ugryźć jak tak trzeba się nudzić

                Adagma, dziękuję za pamięć o nas.
                Kacper dużo lepiej, choć ma nadal kaszel. Ale nie wymiotuje, więc ok.
                A ja... no cóż - zatoki zawalone tak, że boli mnie wkoło oczu i jeść nie mogę, bo jem jak świnka - wiecznie muszę mieć dzioba otwartego, bo inaczej się duszę, a do tego dziś mam niedosłuch lewego ucha, bo mi się zatkało od kataru
                Ale dziś chłopaki zabrali sprzęt i prawie skończyli remont - zostały pierdołki do dokończenia i sprzątanie.
                Wstępnie ogarnęłam dolną łazienkę i pomyłam podłogi, ale daaaallleeeeko jeszcze do porządku.

                Dziubekam, ale świetnie że Julek rośnie i że już za chwilkę Go utulisz w ramionkach. Wspaniale.

                Judi, ja zrobiłam ostatnio "renament" wśród przyjaciół i znajomych i czasem choćbyś się spaliła- nie da się pewnych przyjaźni utrzymać... Ale na pocieszenie, niektóre potrzebują tylko czasu, by się odrodzić w prawdziwe "braterstwo". Może to był ten czas....???
                Ja rozumiem, że mogło jej być bardzo ciężko po takiej stracie patrzeć jak Tobie rośnie dzidziuś w brzuszku - myślę, ze to mógł być jedyny powód dlaczego się odsunęła od Ciebie.
                Trzymam za Was kciuki - ale masz rację, nic na siłę

                Co do pieluch, to ja mam zwykłe tetrowe i miałam ich całe sztaple bo używałam do karmienia, do kąpieli, do odbijania, do zawijania... do wszystkiego (teraz są do mycia okien), a flanelowe używałam kilka razy dosłownie.

                Co do pamperów, to widzę, że są fani Pampersów (u nas po każdym siku Kacper był cały do przebrania, bo nie trzymały bokami i szybko przemakały) za to Haggisy, choć widzę że tu fanów nie mają - dla nas niezastąpione.
                Poza tym z Kacprem miałam luksus, że go nie uczulały pieluszki w ogóle, jedyne co to puszczały bokami albo przemakały środkiem, więc u nas wyboru dokonałam po kilku nocnych próbach, gdy pielucha na tyłku jest najdłużej.
                Ale dziewczyny - mam dla Was myślę fają propozycję - rzućcie temat w rodzinę, że zamiast milionowych śpiochów czy grzechotek chętnie przyjmiecie pieluchy rozmiar 2. Każdy coś przyniesie, a Wy za darmo przetestujecie różne
                Niestety rozmiar 1 jakiś musicie wybrać same.... ja mam próbki pampersów, haggisów, belli i pół opakowania jakiś z biedronki czy lidla (koleżanki malec wyrósł za szybko) więc zobaczę co mi pasuje i mojej nowo narodzonej.
                Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  Dzień dobry!

                  I kolejny poniedziałek... Pogoda zapowiada się piękna, aż chyba zbyt ciepło będzie...

                  Dziękuję wszystkim za rady dotyczące pieluch. Nie pozostaje nic innego, jak przetestować i wybrać najlepsze dla swojej pociechy.

                  Nator, może zadzwoń do gina i powiedz o problemie z zatokami. Może w trzecim trymestrze można zastosować jakieś delikatne lekarstwa, jak np. dla dzieciaczków? Bo przy upałach to pewnie jeszcze gorzej się czujesz

                  U mnie na razie leniwy poranek. Po południu kolejne zajęcia w Szkole Rodzenia. I może wizyta u znajomej

                  A w piątek byliśmy w naszym nowym mieszkanku. Ale trochę się załamałam, bo okazało się, że mamy całe porysowane drzwi wejściowe i pewnie nie uda się odebrać kluczy w tym tygodniu. I znów wszystko się przesunie w czasie, a tego to już właściwie nie ma. Ekipy montażowe itp. już w pogotowiu, a tu taki zonk


                  Skomentuj


                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    Dobry,

                    Adagma, to lipa z mieszkaniem. A z drzwiami to protestuj u dewelopera - muszą Ci wymienić, tylko zrób to zanim wejdzie Twoja ekipa, bo inaczej się tyłkiem wypnie i powie, że To Wy uszkodziliście.
                    Trzymam kciuki za szybkie klucze w garści

                    A podziel się po zajęciach o czym Wam tam opowiadają proszę. Ja nie chodzę, ani nie chodziłam w pierwszej ciąży i jestem ciekawa co i jak... No i mam pytanie o pępek. Kiedyś używano gencjany, później spirytusu lub gazików ze spirytusem. Teraz słyszałam, żę tylko wysuszać i niczym nie smarować??? Możesz zapytać, bo już oszalałam???

                    No i z pieluchami nie ma idealnych dla każdej pupy. Dziś zahaczyłam też znajomą w przedszkolu i ona ma 2 dzieci i każde inne pieluchy - z tym, że różnica chłopiec i dziewczynka... więc chyba trzeba testować
                    To tak jak z wózkami, słoiczkami, butelkami, wkładkami laktacyjnymi... każdy ma inne potrzeby, gusta i ... portfel więc trzeba szukać swoich ideałów

                    Co do zatok, mam rozpisany antybiotyk, bo niestety u mnie to jest tak, ze jak wysiądą to koniec- przytkana na całego jestem. Ale na razie puki jestem więcej w domu nie biorę leków, tylko inhalacje, sól i częste smarkanie Jak stwierdzę, że nie ogarniam lub trwa to za długo, pewnie skończy się jak zawsze... Ale co tam, nie będę się tym przejmować, bo malutka w brzuszku szaleje, a mama szaleje na mopie

                    Lecę zmyć raz podłogę i na jogę, a później kardiolog. Trzymajcie kciuki za mnie.
                    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                    Skomentuj


                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Nator, na pewno będę protestować i to jeszcze przed odbiorem, a na odbiór kluczy zgodzę się jedynie warunkowo (w określonym terminie mają wymienić drzwi), a jeśli będą się burzyć, to nie odbiorę na razie w ogóle. Na oficjalny odbiór i tak chcemy pójść ze specjalistą, który wszystko sprawdzi, pomierzy, więc i tak wiem, że on nie zgodziłby się na odebranie mieszkania z uszkodzonymi drzwiami.

                      O pępek zapytam, ale nie obiecuję, że już dziś, bo nie wiem z kim będą zajęcia. Wiem, że jedne zajęcia będą w 100% poświęcone pielęgnacji noworodka, ale nie wiem kiedy się odbędą. I na pewno napiszę czego "nauczyłam się" w szkole Choć wątpię, żebym dowiedziała się tam czegoś zaskakującego. Bardziej zależy mi na choć niewielkim wyedukowaniu mojego męża, bo on póki co jakoś nie bardzo się pali do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

                      Zdrowiej Natorku!!!


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        hej
                        mi na szkole rodzenia mówili tak że u nich w szpitalu od 4 lat nie używa się spirytusu ... jedynie przemywają pępuszek wodą z mydłem i tyle ... i po kąpieli używają octeniseptu ... u mnie w rodzinie znajoma mówiła mi ostatnio że jej koleżanka tak przemywała pępek wodą z mydłem i zaczął się ten pępuszek paprać ... i Moją ta znajoma ma teraz 10 miesięcznego chłopca i tylko przemywała spirytusem rozcięczonym wodą ... ostatnio pytałam się koleżanki jak ona się zajmuję pępusiem swojej córeczki to mówiła że na początku spirytus z wodą i na koniec już solą fizjologiczną przemywała i szybko pępowina odpadła i ładnie pępek wygląda jeszcze teraz będę też pytać przyjaciółki jak ona się zajmuję pępkiem bo ma 4 dniową córeczkę więc i od niej zaczerpię wiedzy ale myślę że ja będę używać spirytusu z wodą i sól fizjologiczna na koniec

                        Skomentuj


                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          Witajcie.
                          Dochodzę do siebie. Dziekuję za wszystkie życzenia. Jestem znów Żoną. Mam nadzieję, że tym razem już na dobre:P
                          Było pięknie. Nie sądziłam, że będę aż tak zdenerwowana Asia miała poduszke z obrączkami. No i dziewczyny - tańczyłam na stole!!! Musiałam wykupić buty męża Trochę się martwili, ale weszłam, zeszłam, tańczyłam i żyję. Nawet całkiem nieźle. No i choć raz nie martwiłam się, ze to co zjem pójdzie w tyłek Było naprawdę cudownie. Zdjęcia będę miała za jakiś czas jak się obrobią, póki co wyślę link do roboczych, które robił mój tato na bieżąco. Także jak wrzucę to Wam prześlę link. Na razie muszę ogarnąć kwiaty i prezenty.
                          Buziaki. Od jutra wracam na łono forum normalna




                          Skomentuj


                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Mam link:
                            https://plus.google.com/photos/10590...CObvhM6bi9XFVg




                            Skomentuj


                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              Zdjęcia super gratuluje i przecudnie wyglądałaś jeszcze raz moje gratulacje pozazdrościć

                              Skomentuj


                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                hej hej nie chcecie moze kupic nosidełka dla malucha??

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X