Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

noworoczne skarby 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: noworoczne skarby 2011

    Ale z tego co czytam ninka, to twój synek aż tak maleńki nie jest. Może taka jego uroda. Ważne, żeby się dobrze rozwijał i jak chętnie je, to z pewnością bym się nie przejmowała, że jest drobniutki.
    Bartek za miesiąc kończy 2 lata i też nie ma więcej jak 85cm, a waży ok. 13kg. Natomiast mam koleżanki, których dzieci w wieku Bartoszka są drobniusie, ważą ok 9-11kg i jest z nimi wszystko ok. Rozwijają się dobrze, a reszta to geny i uroda Wydaje mi się, że lepiej być drobniejszym niż potem walczyć z nadmiarem kg. Może ktoś z dalszej rodziny, babcia, dziadek był niższego wzrostu? dzieci bardzo dużo genów dziedziczą po dziadkach Moje dzieci są akurat podobne do mnie i Emka, ale np. Bratanica Emka, to wykapany.. dziadek

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: noworoczne skarby 2011

      a moj maluszek wiecej mowi od starszego i to naprawde juz ladnie zaczal powtarzac np daje go do lozka to zaczyna plakac i mowi nie chce spac nie do lozka itp




      Skomentuj


        Odp: noworoczne skarby 2011

        a czy wasze dzieciaczki śpią jeszcze w ciągu dnia?
        Karina


        Skomentuj


          Odp: noworoczne skarby 2011

          jak ostatnio mlodego mierzylam mial chyba 83cm i wazyl niecale 10,5kg mi sie wydaje ze to malo jak na ponad 2 letniego chlopca w szegolnosci ze jego brat to wielkolud ale pewnie tak jest ze to geny a moze to ze wczesniej sie urodzil miedzy 37-38 bo mialam 2 terminy porodu i moze ta swinska grypa swoje zrobila sama juz nie wiem
          rozwija sie prawidlowo choc od niedawna zaczal dopiero jest stale pokarmy bo wczesniej nie gryzl i mial problemy z przelykaniem wiesz dziwi mnie to ze je jak za dwoje a nie tyje ....




          Skomentuj


            Odp: noworoczne skarby 2011

            ja swojego właśnie próbuję uspać uparciuch jeden, padnięty jest, a szaleje
            Bartoszek w tygodniu jak nikogo poza mną nie ma w domu, to spi 1-2 godziny koło południa. W weekendy nie ma szans na spanie. Jest tata, jest Piotruś i mimo, że pilnuję ciszy, to nie mamowy żeby sie położył musi z nami dreptać
            ninka tylko się cieszyć, że ma taki apetyt i super przemianę materii. Może i na 2 latka waży niewiele, ale przy takim apetycie i dobrym rozwoju myślę, że wszystko jest w najlepszym porządku teraz, to taki ruchliwy wiek dla maluchów, nie usiedzą na tyłkach tylko cały czas w ruchu. Bartek od roku nie przytył ani grama.
            Last edited by Scaarlett; 05-02-2013, 12:01.

            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

            Skomentuj


              Odp: noworoczne skarby 2011

              spia choc ostatnio starszy nie chce spac...ale mlody tak potrafi spac nawet 3-4h




              Skomentuj


                Odp: noworoczne skarby 2011

                Scaarlett pewnie masz racje i na sile probuje cos mu wyszukac ale wiesz jak to jest czasami masz takie dziwne przecvzucie i chcesz zrobic wsystko zeby to sprawdzic a poza tym lekarz powinien uspokoic rodzica i np zrobic juz te badania zebym nie musiala budzic sie i chodzic spac z ta sama mysla ale masz racje rozwija sie swietnie choc np siadac zaczal jak mial 9 miesiecy chodzic jak cvhyba 13 bo starszy raczkowal jak mial 5 mieisiecy a chodzil juz na 9




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: noworoczne skarby 2011

                  Napisane przez ninkapa Pokaż wiadomość
                  spia choc ostatnio starszy nie chce spac...ale mlody tak potrafi spac nawet 3-4h
                  wooowww ale masz dobrze
                  starszy w okolicach 1.5 roku się zbuntował i było po spaniu, a Bartek jeszcze śpi, ale też sądzę, że jest to końcówka spania
                  Za to nie narzekam wieczorami, bo obydwoje padają o 19.00 i śpią do 8.00 bez pobudek żyć nie umierać

                  z tym siadaniem i chodzeniem, to najbardziej twój młody trzyma się w normie jest to świetny przykład żeby pokazać w jak rożnym tempie mogą rozwijać się dzieciaki (nawet rodzeństwo) i że nie ma potrzeby ich ze sobą porównywać.
                  U nas tez niby rodzeństwo, a każde wszystko robiło w innym czasie. Piotruś był leniuchem, późno siadał, nie chciał raczkować, a Bartek był siłaczem. Na 6 miesięcy sam siedział, na 7 raczkował, na8 stał, a na 11 biegał

                  Jednak jeżeli coś cię niepokoi, to lepiej na własną rękę zrobić badania i spać spokojnie.
                  Last edited by Scaarlett; 05-02-2013, 12:10.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    Odp: noworoczne skarby 2011

                    moja w pokoju usypia już godzine, bawi sie koza, ale już chyba usnęła. A ja nie mam znowu większego problemu, że jak są ludzie to ona spać nie pojdzie. Zresztą starsza też, jak jej sie chce spać a nie ma gdzie to albo na kolanach uśnie albo na podłodze se poduszke położy i śpi. dla niej to nie ma różnicy czy mamy gości np czy nie. No chyba, że są inne dzieci hehe. A mała chodzi spać na noc koło 19 zaraz po niej idzie starsza. i śpią całą noc, choć małą sie budzi jak coś jej sie śni albo żeby dostać kaszke :P
                    Karina


                    Skomentuj


                      Odp: noworoczne skarby 2011

                      aha i wiem ze robie blad bo zawsze ich porownuje a kazde dziecko jest inne ale za to pieknie gra w pilke i nawet trener powiedzial ze ma talent bo nie uwierzycie on od malego wszystko w nogi bral jakies zabawki nie w raczki tylk w stopach trzymal...




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: noworoczne skarby 2011

                        Ninka jeśli mały dobrze sie rozwija i nie ma większych problemów to moim zdaniem nie ma się czym przejmować. Ale wiem, z własnego doświadczenia że wyobraźnia pracuje i czasami lepiej zrobić kilka dodatkowych badań i mieć spokojne sumienie. Możesz mlodemu zrobić badania na tarczycę, ona również odpowiada za wzrost i masę ciała. Poza tym jest jeszcze taki badanie tylko nie pamiętam jak się nazywało, moja ciocia teraz jedzie z kuzynką do Prokocimia je zrobić bo lekarka uznała że Kamila jest zbyt niska. Naszym zdaniem jest w sam raz, w maju skończy 10 lat a ciuchy nosi 140. Ja z siostrą jak byłyśmy małe to też wyjeździła się z nami mama po lekarzach, bo pediatra wymyśliła sobie że jesteśmy zbyt wysokie a szczupłe. Ło matko ile badań i wszystkiego, wkońcu trafiliśmy do Prokocimia a tam lekarka po zdrobieniu wszystkich badań stwierdziła że taka uroda. Jeszcze jak spojrzała na moją mamę, to już wogóle kazała nam pediatrę zmienić. Lila ma 84 cm wzrostu a waży 11,8 kg i też czasami myślałam że jest za szczupła. Wczoraj podeszłam z nią do przychodni zważyć itd a pielęgniarka na to że jest w sam raz



                        Skomentuj


                          Odp: noworoczne skarby 2011

                          no, wylazła bo kupe zrobiła . . . hehe
                          Karina


                          Skomentuj


                            Odp: noworoczne skarby 2011

                            Scaarlett cos za cos moi chlopcy jak nie spia w dzien to tez o 19 juz spia i budza sie o 8 tak jak u ciebie ale jak spia w dzien to chodza spac po 22 ale spoko maluszek siedzi w lozeczku i sie bawi a starszy u siebie w pokoju albo oglada bajki albo bawi sie swoim tabletem wiec tez mam spokoj




                            Skomentuj


                              Odp: noworoczne skarby 2011

                              ulcia badania tarczycy w porzadku bo badalam w Polsce sama choruje na tarczyce to wiem o co chodzi....




                              Skomentuj


                                Odp: noworoczne skarby 2011

                                Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bartek padł chata wolna 2 godziny spokoju!
                                Lecę klecić obiad i ogarnąć chatę póki chrapie

                                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X