Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

    Hej mamunie to ja melduję się dziś pierwsza!

    Jak weekend spędzacie? U nas szaro-buro na dworze i ciemno przez to w mieszkaniu, póki co ziewam bo mały wcześnie wstał i nie dał pospać

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

      beau to gdzie ty mieszkasz? Bo u nas piekne słonko od rana.

      ada uwazaja na pietruszke i selera/ U nas pietruszka uczula i pomidory. No i dalej szukamy co jeszcz. Najbardziej szkoda mi bananów bo tez nie moze jesc...
      Do nas maja tesciowie wpacsc ale zobaczymy jeszcze. Na razie szykujemy sie na spacerek
      Miłego weekendu zyczymy



      Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

      Skomentuj


        Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

        Napisane przez niuniakura Pokaż wiadomość
        beau to gdzie ty mieszkasz? Bo u nas piekne słonko od rana.

        ada uwazaja na pietruszke i selera/ U nas pietruszka uczula i pomidory. No i dalej szukamy co jeszcz. Najbardziej szkoda mi bananów bo tez nie moze jesc...
        Do nas maja tesciowie wpacsc ale zobaczymy jeszcze. Na razie szykujemy sie na spacerek
        Miłego weekendu zyczymy

        ja na dolnym śląsku mieszkam no i szaro nadal ale już nie tak ciemno...

        Skomentuj


          Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

          Niuniakura dzięki. Będę wprowadzać po jednym warzywku, bo u nas wszystko jest możliwe, skoro nawet jest uczulona na marchewkę
          U nas też dziś pochmurno i pada. Dziś mamy gości, więc sprzątam, robię jedzonko i piekę placek. Miłej soboty





          http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

          Skomentuj


            Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

            Dzięki dziewczynki za pocieszanie,poczekam na wyniki badań i dam Wam znać.

            Właśnie wróciłam ze spacerku, u mnie słoneczko.Poszliśmy wszyscy Karola jechała na rowerku a Hania jechała pierwszy raz w spacerówce i przespała cały spacer

            Beau my na razie w domu siedzimy i podobnie jak u niuniakury mają wpaść teściowie.

            Adus a jaki placek robisz?, ja zabieram się za obiad bo po 12stej a nawet nie zaczęłam.


            Skomentuj


              Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

              Agatko zrobiłam szarlotkę z budyniem. Prawie wszystko zjedzone, więc chyba smakowała Goście już pojechali, a ja idę spać, bo zmęczona jakaś jestem.
              Widzę, że już wszytskie na spacerówkę się przerzuciły. Teraz kolej na mnie





              http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

              Skomentuj


                Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                cześć, teściowie jednak nie przyjechali. Cos im nie po drodze. Teściowa ma wpaść w tygodniu i potem razem pojedziemy w weekend do nich ale oni zawsze plany maja i na tym sie konczy.

                Mój nocny żarłok w nocy zjadł prawie 360 ml mleka Za to w dzień mleko je tylko raz, no i w kaszce na sniadanie i butla na noc. E, to w sumie nie tak żle.
                Musze znaleść przepis na budyń z żołtka na mleku modyfikowanym i na kisiel na soczku i zaczac jej takie deserki robić. jak coś znajde to wrzuce wam pare przepisów

                Miłej niedzieli



                Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                  Witam w niedzielny poranek!
                  Czy Wasze dzieciaczki piją coś do obiadków tzn. herbatkę, soczek, wodę? Zosia ostatnio nie chce nic pić poza mlekiem, a przy obiadkach, to chyba powinna.
                  Niuniaura ja bardzo chętnie skorzystam z przepisów
                  Zosia kończy dziś pół roku





                  http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                  Skomentuj


                    Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                    Witam mamunie

                    Aduś gratulacje dla Zosienki,co do picia to moja woli też mleczko z piersi ale do obiadku daje jej herbatkę lub soczek z wodą ale wygląda to tak że ona bardziej gryzie butelkę niż pije no ale zawsze coś wpadnie.

                    Niuniakura to ja też czekam na te przepisy


                    Skomentuj


                      Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                      Pare fajnych przpisików deserowo-daniowych

                      1. Budyń mleczny z żółtkiem (butelką od 7m-ca)
                      Skład: 20 g mleka następnego, 100 ml wody, łyżeczka mączki ziemniaczanej, ½ żółtka.
                      Przepis: wodę zagotowujemy i po schłodzeniu rozprowadzamy mleko. W pozostałej ilości wody rozprowadzamy mączkę ziemniaczaną i żółtko mieszając starannie doprowadzamy do gotowania się. Łączymy z rozprowadzonym mlekiem. Podajemy z sokiem owocowym.

                      2. Kleik ryżowy z żółtkiem i jabłkiem (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
                      Skład: 5-6 łyżek kleiku ryżowego lub kaszki, jabłko, łyżeczka oliwy z oliwek, pół żółtka, 100ml wody.
                      Przepis: jabłko myjemy, obieramy i trzemy na tarce. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy. Następnie chłodzimy i dodajemy kleik ryżowy i ½ żółtka. Mieszamy i gotujemy. Po zagotowaniu dodajemy oliwkę lub masło.

                      3. Lane kluski (butelką od 7 m-ca)
                      Skład: 100g mleka modyfikowanego płynnego, 5g mąki kukurydzianej, żółtko.
                      Przepis: mleko przygotowujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu. Żółtko łączymy z mąką i 2 łyżeczkami wody na jednolitą masę , następnie wlewamy cieniutkim strumieniem na wrzące mleko, zagotowujemy. Kluseczki powinny być bardzo miękkie.

                      4. Biszkopt bezglutenowy (piersią od 9 m-ca, butelką od 9 m-ca)
                      Skład: 4 jaja, szklanka cukru pudru (120g), 1/3 szklanki maki ziemniaczanej (60g).
                      Przepis: jaja ubijamy dokładnie z cukrem pudrem, dodając mąkę ziemniaczaną. Mieszamy delikatnie i układamy na formę wysmarowaną masłem, posypaną mąką ziemniaczaną. Pieczemy w dobrze rozgrzanym piecu. Podajemy do deseru między posiłkami. Przechowujemy pod szkłem.

                      5. Budyń bez mleka (piersią od 9 m-ca, butelką od 9 m-ca)
                      Skład: butelka soczku owocowego dla niemowląt, 1-2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 1-2 łyżeczki kleiku kukurydzianego, łyżka wody.
                      Przepis: soczek wlewamy do garnka i gotujemy. Dodajemy mąkę ziemniaczaną wymieszaną z wodą. Gotujemy aż zgęstnieje. Mieszamy dokładnie z kleikiem. Podajemy na zimno.

                      6. Kisiel z wiśni (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
                      Skład: ½ szklanka wiśni, 2 płaskie łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki cukru, 50ml wody, 50ml mleka następnego.
                      Przepis: wiśnie myjemy, płuczemy , usuwamy pestki , a następnie wkładamy do wrzątku , dodajemy cukier i przecieramy przez sitko. Po przygotowaniu mąki ziemniaczanej w 2 ml zimnej wody wlewamy na wrzący przecier owocowy. Ciągle mieszamy doprowadzając do wrzenia. Po ostudzeniu podajemy polanym mlekiem następnym przygotowanym zgodnie z opisem na opakowaniu.

                      7. Kisiel żurawinowy (piersią od 7 m-ca, butelką od 5 m-ca)
                      Skład: 100 g żurawin, 20 g cukru, 10 g mąki ziemniaczanej, 200 ml wody.
                      Przepis : żurawiny po umyciu rozgniatamy i wrzucamy do gotującej się wody wraz z cukrem. Po krótkim czasie gotowania przecieramy przez plastikowe sitko. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzamy w niewielkiej ilości zimnej wody. Powoli mieszając wlewamy do gotującej się wody. Gotujemy.

                      8. KISIEL OWOCOWY Z SOCZKU
                      - ½ butelki soczku
                      - 1łyżeczka mąki ziemniaczanej
                      - 50-60 ml wody
                      - ewentualnie odrobina cukru
                      Zagotować wodę z ewentualnym dodatkiem cukru, w chłodnym soczku rozmieszać mąkę ziemniaczaną i wlać do gotującej się wody.



                      Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                        Kisiel mleczny (butelką od 7m-ca)
                        Skład: 80 ml mleka następnego, 4g mączki ziemniaczanej, 1 żółtko.
                        Przepis: mleko następne przygotowujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. W części zimnego mleka rozmieszamy mąkę ziemniaczaną i żółtko. Wlewamy na pozostałą ilość wrzącego mleka, i ciągle mieszając zagotowujemy. Kisiel możemy podać polany sokiem owocowym lub owocami z cukrem podanymi obok kisielu.



                        Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                        Skomentuj


                          Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                          Hej mamunie, ja dziś kolędowałam od teściów do rodziców bo M miał wolne!!! W końcu nie byłam słomianą wdową jupiiii! Za to wczoraj zajrzałam małemu do buźki i w końcu zobaczyłam te białe kreseczki a dziś bratowa wzięła łyżeczkę i włożyła małemu do buzi i popukała po dziąsełkach i stukał ząbek zatem muszę się napatrzeć po raz ostatni na bezzębny uśmiech mojego synka heh

                          Aduś mój Kubcio pije herbatkę, do obiadku najpierw dawałam tylko moje mleko do popicia a teraz daję herbatkę, czasem też gryzie smoczek jak Hania Agatki ale ogólnie pije też...

                          Niuniakura ciekawe te przepisy wyskrobałaś

                          Skomentuj


                            Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                            Napisane przez ada84 Pokaż wiadomość
                            Witam w niedzielny poranek!
                            Czy Wasze dzieciaczki piją coś do obiadków tzn. herbatkę, soczek, wodę? Zosia ostatnio nie chce nic pić poza mlekiem, a przy obiadkach, to chyba powinna.
                            Niuniaura ja bardzo chętnie skorzystam z przepisów
                            Zosia kończy dziś pół roku

                            Wszystkiego najlepszego dla Zosieńki!!!

                            Skomentuj


                              Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                              Czyżbym znowu była pierwsza?
                              Dzien dobry!!! jak nocka u was?



                              Zapraszam do bloga Didi Gagi: http://didigaga.blogspot.com/

                              Skomentuj


                                Odp: Jesienne maluszki Wrzesień-Pażdziernik

                                To ja jestem druga

                                Wróciłam właśnie z badań z Hanią i nawet nie pisnęła.Jedna kobitka ją zabawiała a druga pobierała krew. Jutro wyniki.

                                Teraz zasneła jak się obudzi, zje kaszke i na spacerek idziemy bo piękne słońce

                                Wczoraj przed snem dałam jej pierwszy raz kaszkę z bananem na mleku modyfikowanym i tak jej smakowała że cała zjadła. U nas nocka dobrze, jedno karmienie w nocy


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X