Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tak od urodzenia bez pieluchy to dopiero marzenie


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      Alan ma 2,5 roku i od kilku tygodni robi siku i kupkę do nocnika.Wcześniej wiele razy próbowałam go nauczyc robic na nocniczek ale to nie skutkowało.Alan nie rozumiał o co mi chodzi.Próbowałam już odkąt skończył roczek-ale moje starania nic nie dawały.Dopiero ostatnio Alanek załapał o co chodzi i woła na nocnik.Zdarzają mu sie jeszcze wpadki jeśli chodzi o kupkę ale myślę że z biegiem czasu będzie coraz lepiej.
      Alanek 14.09.2006

      Skomentuj


        Ja moją Julkę zaczęłam odzwyczajać od pampersa jak miała dwa latka... teraz ma dwa i pół i niby wszystko ok, ale na noc nadal pampers bo nie wytrzymuje do rana

        Skomentuj


          Moja córcia ma 2 lata i 2 m-ce i nie chce wołać że chce siusiu, na nocniku siedzi już od ponad roku, zrobi rano kupkę i siusiu i nie może pojąć, że należy wołać jak się ma potrzebę, nie wiem jak długo o potrwa. Jak się ociepli to będziemy chodzić bez pieluszki, to może w końcu zrozumie i zacznie w końcu wołać siusiu i kupkę.

          Skomentuj


            Ja swoją Kingusię odzwyczaiłam jak miała rok i 9miesięcy, na początku było troche trudności żeby mowiła o swoichpotrzebach ale teraz jest super.Pozdrawiam

            Skomentuj


              Napisane przez marta26 Pokaż wiadomość
              drogie mamy!
              ile wam zajęło czasu odzwyczajenie waszych dzieci od pampersa?
              Nasz syn ma 2 lata i tez zastanawiamy się jak najskuteczniej odstawić go od pieluszki. Może jak będą ciepłe dni to pójdzie szybciej. Czasami sadzamy go na nocnik ale jakoś nie lubi do niego sikać Raczej łatwo nie będzie

              Skomentuj


                Nasz syn ma 2 lata i nie za bardzo lubi robić do nocnika nawet jak on jest kolorowy i gra
                Może trzeba go sadzać na klozetową nakładkę. Co o tym myślicie?

                Skomentuj

                •    
                     

                  nocnikowanie dwuletniego uparciucha

                  moja 2 letnia Gwiazda uparła się, że nie będzie robiła siuciu na nocnik. więc kupiłam nakładkę na sedes..nie zadziałał... mała domaga się pieluszki a na widok majteczek płacze i woła nie nie nie... jestem bezsilna bo podejscia robimy od roczku i stale jet nie tak! przeczytałam fora, ksiązki, publikacje! Nie chę stresować małej... jestem cierpliwa ale nie moge pojąć co ją tak odstrasza.
                  gdy wkładała majteczki przez cały czas posikiwała i dopiero po zrobieniu siusiu sygnalizowala, że zrobila. MAła nie mówi prawie nic ale rozumie wiele.... nawet posegreguje zabawki małe i duze na dwie kupeczki osobne ale gdy mowie jej o tym jak się robi siusiu odpycha, jak pokazuję jak zrobiła mamusia....ignoruje....mam cierpliwośc na następne podejscie i marzę o nowych radach...macie jakies triki?
                  dziękuję za odpowiedzi z góry:*
                  ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

                  Skomentuj


                    Hej Happy u nas na początku nocnik był zabawkę. Stał w pokoju mała do niego podchodzila, siadała, wkładała na głowę. Jak już się do niego przyzwyczaiła to zaczeliśmy ją wysadzać zaraz po przebudzeniu. Prawie jeszcze na spiąco sadzaliśmy na nocnik i zajmowaliśmy czymś koło 5 minut. Przeważnie w tym czasie udawało jej sie zrobić. Radość wtedy była wielka, pochwały, gratulacje. Tak jej sie spodobało że zaczęła też siadac w dzień. Początkowo wołała że chce siku i od razu robiła. Ale dość szybko zakumała że trzeba wstrzymać. Traumatyczne okazało się zrobienie kupy do majtek;(Potem juz wołała bez problemu. Po\zdrawiam i życzę powidzenia

                    AMELKA 08.02.2007

                    Skomentuj


                      Happymummy u mnie też była taka sytuacja,Alan zawsze uciekał na widok nocnika,chował sie pod stół albo do szafy.Nocnik to było dla niego zło konieczne.Jak ściągłam mu pieluszke to sie upominał żeby mu założyc.Próbowałam go nauczyc korzystac z nocinka odkąt skończył roczek ale na nic moje starania i tłumaczenia.Próbowałam co jakiś czas ale nic.W drugie urodziny syna przeżywałam to że on jeszcze nie woła-i nie potrzebnie,to przyszło samo tak z dnia na dzień.Alan miał 2 lata i 5 miesięcy kiedy kolejny raz spróbowałam z nadzieją że może teraz sie uda i o dziwo udało sie.Nie obyło sie bez obsiusianego dywanu,kilka razy popuścił kupke ale zdarzało mu sie to z dnia na dzień coraz rzadziej.Dziś mając 2 lata i 7 miesięcy sam woła ładnie.Z perspektywy czasu myśle że nie potrzebnie tak na siłe próbowałam go nauczyc.Nadszedł odpowiedni moment i sam załapał.Happymummy jeśli mała ucieka na wido nocnika poczekaj z 3-4 miesiące i spróbuj jeszcze raz,nic na siłe-wiem to z własnego doświadczenia:-)
                      Alanek 14.09.2006

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        happymunny myślę że twoja córeczka nie jest jeszcze gotowa na samodzielne nocniczkowanie poczekaj jeszcze kilka tygodni. I nie sugeruj się tym że inne dzieci w tym wieku już potrafią, kazde dziecko rozwija się indywidualnie. Moja skończyła 2 latka w lutym i jeszcze chodzi w pampersach, ale sama zdejmuje rajstopki i siada na nocnik ale nie robi myślę że to tylko kwestia czasu i czekam na całkowite ciepło, kiedy będzie mogła biegać w samych majteczkach to wtedy szybciej załapie.


                        Skomentuj


                          dziękuję mamusie za odpowiedzi
                          podjelam decyzję ze za miesiąc bądz dwa sprobujemy znowu. Mój Mały Uparciuszek dostal lale ktora sika na nocniczek... wiem, ze zbyt mała jest ale widze w tym nadzieję ze zczai w czym jest sprawa buziaki
                          ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

                          Skomentuj


                            Dziewczyny potrzebuję rady...

                            Jestem na etapie szukania nocnika. I teraz nie wiem na jaki się zdecydować.
                            osobiście podoba mi się ten:
                            http://allegro.pl/item607828714_fish...ka_gratis.html
                            ale nie wiem czy Julek dał radę by na taki sam usiąść za jakiś czas

                            czy może taki byłby lepszy ?
                            http://allegro.pl/item607790804_nuk_nocnik.html

                            po prostu nie mam doświadczenia co najlepiej się sprawdza w praktyce

                            Z góry dziękuję za rady
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              HEHE bo to już chyba przesada, co ?

                              http://allegro.pl/item610391828_roya...m_na_foto.html
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                tree mnie najbardziej spodobala sie zabka
                                my tez chcemy kupic nocniczek i chyba wezmiemy taki najprostszy w jakims fajnym kolorze.kolezanka kupila dla corki grajacy maly "tron" Fischer Price i mala sie totalnie zniechecila.Mysle ze te wszystkie nocniki z bajerami sa dobre dla dzieci ktore juz umieja wolac na nocniczek i wiedza do czego sluzy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X