Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1087

    Już jest rozmowa o nocniku.

    Skomentuj

    •    
         

      witajcie mamuski.mam dwuletnia pocieche,ale do nocnika zrobi tylko siusiu niewiem,czy cos innego boi sie robic,wiecie o co mi chodzi
      Last edited by malwine3; 13-01-2009, 23:05.

      Skomentuj


        ja z naszym amluchem nie miałam problemu pomocna była ksiązeczka która przedstawiała dzieci korzystających z nocnika, a jesli chodzi o kupke to moze poprostu wyłapuj moment i wtedy sadzaj. POWODZENIA
        zoscha79

        Skomentuj


          Mój syn ma 2 latka i 4 miesiące i niestety ale na widok nocniczka ucieka.Wiele razy próbowałam uczyc go korzystania z tego magicznego sprzętu ale kupka albo siku lądowały na dywanie.Edukacje zaczełam już 4 miesiące przed drugimi urodzinami.Jak go posadze to mówi że nie umie zrobic a jak tylko zejdzie to od razu robi w majteczki.Może jeszcze nie nadszedł jego czas.Spróbuje na wiosne-może za kilka miesięcy sie uda.
          Alanek 14.09.2006

          Skomentuj


            Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
            Dziewczyny przenieście się do w/w wątku,po co powtarzać te same tematy.

            Skomentuj


              Moja córeczka nauczyła się wołac siusiu kiedy miała dwa latka .Po prostu przestałam zakładac jej pieluszkę. Raz, drugi,trzeci zmoczyła majteczki (wiedziała że już pieluszki nie dostanie-chociaż cały czas kazała sobie zakładac) i zaczęła wołac .POZDRAWIAM

              Skomentuj


                wioletta33 dziewczyny już apelowały o to, żeby kontynuować
                dyskusję na już istniejącym wątku.

                Nie jest to z naszej strony złośliwość, ale lepiej jak wszystko będzie w
                jednym miejscu, tak się lepiej wyszukuje potrzebne nam informacje.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Udało Się

                  Mój szkrab mając dwa lata też za cholerę nie chciał korzystać z nocnika. Wszystkie sposoby przetestowaliśmy gdyż akurat było lato poczynając od tetry a kończąc na lataniu w domu bez majtek. I co i nic mały latał i się cieszył ze zrobił siusiu na podłogę. Gdy miał 2 i 3 miesiące powiedziałam sobie dość poświęciłam trzy dni siedzenia w domu i udało się a jak nie uwierzycie !! Użyłam troszkę siły pomimo że wszyscy mówią że nie można, oczywiście nie biłam dziecka ani nie krzyczałam. Po prostu co półgodziny sadzałam go na nocnik a jak nie chciał siedzieć to stał a ja trzymałam nocnik do puki nie zrobił siusiu. Jak już zrobił to za godzinkę powtórka zwracałam dużą uwagę ile pił w między czasie. Kilkakrotnie mój maluch w takiej pozycji spędził 30-40 min oczywiście musiałam do tego wszystkiego czymś go zająć. I po trzech dniach wielki sukces Igorek zaczął wołać siusiu. Oczywiście wpadki się jeszcze zdarzały ale rzadko. Teraz mamy już dwa i pół roczku wytłumaczyłam dziecku że siusiu trzeba robić do kibelka tak jak mama i tata i sam już biega do łazienki. Spróbujcie troszkę siły użyć może Wam też się uda. Życzę powodzenia. Jeszcze się pochwalę że w dzień też już śpimy bez pampersa a w nocy już za kilka dni będziemy próbować zdarzają się już suche pampersy.
                  Last edited by ggg; 19-01-2009, 15:25.

                  Skomentuj


                    ggg to w jakim wieku wkońcu masz synka??piszesz że "mając 2 lata...",a pod koniec piszesz" teraz mamy 1,5 ..."

                    Skomentuj


                      poprawka

                      Oj sorki za pomyłkę mamy 2 i pół roczku

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ja zamierzam kupic dla mojego nocniczek i zaczac go przyzwyczajac.
                        brzdacek jak robi kupke to od razu widac to po nim, a jak tylko skonczy to do mnie "przybiega" i tak dlugo marudzi az go przebiore.
                        Jakub 19.05.2008

                        Skomentuj


                          moja coreczka ma 8 miesiecy i tak od 2 tyg jak wstaje po drzemce to ja sadzam na nocniczku i robi siusiu i kupka tez sie trafila oczywiscie jak wyciaga raczki i nie chce siedziec to jej nie zmuszam.

                          Skomentuj


                            życie bez pieluchy czy to możliwe

                            troche jestem w szoku na temat tego artylułu
                            http://ekodzieciak.pl/Zycie-bez-piel...zy-mozliwe,034

                            co o tym myślicie???


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              Ciekawe ale w praktyce pewnie trudne do wykonania szczegolnie dzisiaj kiedy wiekszosc rodzicow zabiegana
                              Jak widac wszystkiego mozna dziecko nauczyc,corcia mojej kolezanki nigdy nie pila z butelki tylko od urodzenia znala cycusia i kubek i to nie niekapek a zwyczajna filizanke...
                              Moj syncio biega w pampkach i podejrzewam ze tak latwo go przyzwyczaic do golej pupki nie bedzie

                              Skomentuj


                                Krzysio ma 3 lata, jak skończył 2 zaczęłam odzwyczajać go pampersa (wcześniej na widok nocnika to krzyczał i uciekał). Ale że byłam w 7 miesiącu ciąży to nie bardzo mi sie chciało biegać za nim z brzuchem. Odpuściłam sobie i dopiero na wiosnę zeszłego roku jak miał 2 i 3miesiące systematycznie go sadzałam na nocnik. Nie za dużo to dało bo potrafił siedziec 2 godziny i nic po czym wstal i zrobil obok
                                Zaskoczył mnie pewnego dnia jak sam poszedł do łazienki, zdjął ubranie, zrobił siusiu na nocnik, podciągnał sie i jeszcze wylał nocnik do toalety
                                Od tego czasu juz robil na nocnik i kupkę tez bez zadnej wpadki. Miał wtedy jakies 2,5 roku.
                                Ale na nockę jeszcze mu zakładałam. Niedawno, na początku stycznia sam powiedział "mamo ty mi juz tego pampersa nie zakładaj do spania" No i nie założyłam. I znowu zaskoczenie bo posiusiiał sie tylko dwa razy ale byl wtedy przeziębiony

                                Uważam że dziecko samo "dorośnie" bo wszystkiego. Trzeba oczywiście pomagać i próbować ale nic na siłe

                                Pozdrawiam wszystkich


                                Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

                                http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

                                Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

                                http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

                                Ania i Jarek:

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X