Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Patiew u nas pieniadze sa, maly jest na pieluszkach Pampers a jednak nie bede czekala az pojdzie do podstawowki, sprobuje nocnikowac, jesli nie zalapie teraz to poczekam. Nie mozna dla swojej korzysci materialnej "wymuszac" na dziecku czegokolwiek.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      goplana nie pisze za kazda matka tak robi,ale wiele tak,a mojego narzeczonego kuzynka ma 3 letniego syna i jeszcze pampersy nosi bo jej sie nie chce dziecka uczyc,woli zalozyc pieluche i spokoj

      Skomentuj


        #93
        Wybaczcie, jeśli się powtarzam, - przeczytałąm tylko pierwszą stronkę i tą

        sadzam niunię tak jak konwalia - jak dobrze siedziałą - tzn miała gdzieś około 7-8 miesięcy - małą zadowolona jak muzyczka gra

        ale:
        *trzeba pilnować maluszka, żeby nie spadł - mógłby się wystraszyć
        * nie ma co czekać, że roczne dziecko będzie w pełni kontrolować i wołać - zdażają się takie cuda ale żadko
        * uważam, że im wcześniej tym lepiej - wiekszość moich znajomych, które zwlekały z nocnikiem aż dziecko skończy 18 miesięcy czy dwa lata - potem miały problemy typu NIE CHCĘ USIĄŚĆ
        * nic na siłę - jak nie chce to poczekać parę dni
        * jestem przeciwna używaniu nocnika jako zabawki i "oswajaniu" dziecka poprzez wysadzanie lalek, miśków itp, tak samio nie stosowałam sadzania w ubranku - od początku mała była uczona, żena nocnik siada goł.ą pupcią i że nocnik to nie zabawka
        * natomiast zabawa w trakcie siedzenia na nocniku pomaga utrzymać na nim dziecko, więc w pobliżu mam bajeczki i jakieś atrakcyjne ("nocniczkowe" zabawki

        SYN tą metodą przed 2 urodzinami pozbył się pieluch
        Córcia - zobaczymy - na razie ma roczek skończony i czasem sygnalizuje kupę - raz zdążę 5 razy nie zdążę na lato (mieszkam na wsi - domek z łąką wokół ) zamierzam dać majtki i niech siusia na trawkę jak nie zdąży na nocnik - mam nadzieję że wtedy da rady z pieluch zrezygnować

        i jeszcze jedno - chyba dobrze uczyć dziecko, że można na nocnik, można do ubikacji (są takie nakłądki) można na trawkę - mam znajomą która wszędzie (nawet na spacer) ciągałą sie z grającym nocnikiem w kolorze w3ściekłego różu bo jej córcia inaczej się nie załatwiła - i tak chyba z 6 lat panna miała - dopiero jak zerówka (alnbo i I klasa) to jej przeszło

        Skomentuj


          #94
          i wiecie co jak patrze teraz na swoją pól roczną Majkę to stwierdzam że głupia byłam że chciałam żeby takie dziecko zakumało co to nocnik i kupa
          więc Majce nocnik kupie jak bedzie miała koło 12-13 miesięcy i zobaczymy


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #95
            Napisane przez nicola
            Aninka twoje dziecko jest strasze moje 24.12 skończy 8 miesięcy.
            Codziennie rano zawsze po jedzeniu robi kupkę,zawsze,więc czemu nie moge jej posadzić na nocnik? zwłaszcza ,że nie protestuje a nawet głosno sie smieje, nie sadzam na siłe,jak zrobi w nocnik raz czy dwa na dzień to krzywa jej się nie dzieje, a powoli się oswaja.
            ...........
            dokłądnie tak samo zaczynałąm - i jeszcze przy zmianie pampersa

            ps cena nie gra roli choć panuje opinia że w tetrowych łatwiej oduczyć - jak miałąm mało $$$ dawałam tetrę - bo i jak małą przypilnuję to pampers suchy cały dzień - małą wsio w nocnik "oddaje" i mam spokój

            Skomentuj


              #96
              Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
              i wiecie co jak patrze teraz na swoją pól roczną Majkę to stwierdzam że głupia byłam że chciałam żeby takie dziecko zakumało co to nocnik i kupa
              więc Majce nocnik kupie jak bedzie miała koło 12-13 miesięcy i zobaczymy

              pewno, że nie zakuma pół roczny Brzdąć ale jak juz dobrze będzie siedziałą ...

              Skomentuj


                #97
                anetakam0 pewnie nocnik to nie zabawka
                ale oswajanie to dobra sprawa
                i to wysadzanie misiów to też ale już dla starszego dziecka
                a bajki przy sikaniu żeby usiedziało dłużej to takie na siłe zmuszanie
                właśnie do siedzenia na nocniku a nie o to chodzi


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  anetakam0 sama dowiodłaś, że Twój syn przeszło rok oduczał się
                  od pieluch.
                  Są dzieci, które siadają na nocnik dopiero 12-13 miesiąca i też w tym czasie
                  się oduczają.

                  Tu nie ma wpływu wiek dziecka, Po prostu w tym wieku dziecko już rozumie
                  po co jest nocnik.
                  Ja nie twierdzę, że tzreba czekać do 2 urodzin, ale wiek podany przez
                  mamajula uważam za najrozsądniejszy

                  Skomentuj


                    #99
                    No cóż - wszystko okaże się "w praniu" - ja tak robiłąm z synem i podziałało więc i z córcią - mam nadzieję - że zadziała

                    Skomentuj


                      Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                      anetakam0 sama dowiodłaś, że Twój syn przeszło rok oduczał się
                      od pieluch.
                      ...........
                      ale ten drugi rok był prawie bez pieluch - tzn na noc a w dzień jak dopilnowałąm to nie miał brudnych majtasów
                      no i był w żłobku a tam bez pieluch chodził też
                      więc właściwie od skończenia roku ( w lipcu) i dwuch miesięcy (wrzesień - jak do żłobka poszedł) miałam malutko pieluch tylko z nocy a i to sucha przeważnie 9 do tego był uczulony na pampersy więc tetra tylko)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                        Zdarza sie - dziecko musi byc gotowe nie tylko fizycznie ale i psychicznie do takiego kroku.
                        otóż to - znajoma miała syna w podobnym wieku do mojego, robiłą podobnie jak ja i ... do ponad dwóch lat pampersy

                        Skomentuj


                          Ja miałam troszke inna metode jesli chodzi o nocniczek. Mój synek od razu spróbował na stojąco do kibelka i problem z głowy tak mu sie podobało że mają 2 latka sam chodzi do toalety podnosi deske i robi to co ma zrobic. Także jeśli dziecko nie chce na nocnik to nic na siłe spróbujecie od razu z kibelkiem polecam

                          Skomentuj


                            Gabrys juz dwa razy zrobil siusiu, ale oczywiscie to przypadek i puki co nawt nie kontynuuje porannego wysadzania, jakos nie mam sily i motywacji.

                            ale tesciowa mi powiedziala, zeby dziecko chetniej siadalo na nocnik trzeba go rozgrzać albo pieluszke polozyc, zeby nie bylo chlodno w pupe.mysle ze ta rada ma rece i nogi

                            Skomentuj


                              Pieczulka a może po prostu nalać ciepłej wody do nocniczka?
                              Moja Mama tak nam robiła i skutkowało
                              Amelia 12.03.08

                              Skomentuj


                                Nocnik...

                                nieszczęsny nocnik... mój syn jest mistrzem unikania załatwiania swoich potrzeb na nocniczku. potrafi siedzieć na nim pół godziny i dłużej...i nic. ale jak tylko pieluszka sie pojawi na pupie zaraz zostawia w niej niespodzianke.
                                czy ktos moze mi doradzic jak maluszka w koncu przekonac do zrezygnowania z pieluszki??

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X