Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamusie z maja 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Mamusie z maja 2009

    Paula: Ty sie nie przejmuj! Moja Julia tez nie jest kumata. Nie mowi wiele, nie chodzi, nie pokazuje np. zwierzakow w ksiazkach i nie potrafi pokazac gdzie jest np. nos, oko itp.



    Rosne...
    14.09.2009 4170 gr, 51 cm
    17.09.2009 3810 gr, 51 cm
    13.10.2009 4750 gr, 56 cm
    16.11.2009 5620 gr, -
    16.12.2009 6700 gr, 62 cm
    19.03.2010 8150 gr, 68 cm
    17.06.2010 9250 gr, -
    06.09.2010 10600 gr, 77cm
    14.12.2010 11600 gr, 81cm
    05.05.2011 11900 gr, 83cm
    20.09.2011 13200 gr, 90cm
    14.01.2012 14300 gr, 93cm
    19.07.2012 15500 gr, 98cm



    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Mamusie z maja 2009

      Dziewczyny nie mam zamiaru się z Wami kłucić, ani wszczynać jakiś niepotrzebnych napięć na forum. Wiem już co o mnie myślicie, ok... W Waszym mniemaniu, to byłam z Małym u jednego lekarza - raz, dostałam skierowanie do neurologa - nie pomógł i to olałam. Tak myślicie, chyba się nie mylę?
      Otóż prawda jest inna! Byłam u każdego jednego pediatry jaki przyjmuje w mojej przychodni (a jest ich kilkunastu) i każdy rozkładał ręce. A NIE STAĆ MNIE na bieganie z Małym prywatnie i wydawanie pieniędzy na akie same diagnozy!!! Nie wiem gdzie tkwi problem. Ale wiem, że Tomuś potrafi przespać całą noc, bo już kilkakrotnie miało to miejsce.

      Widzę, ze tutaj nie można się już wyzalić i znaleźć zrozumienia. Myślałam, ze od tego są takie fora, by jedna drugiej pomogła.
      Owszem, podpowiadacie co mam robić, ale nie rozumiecie, że KAŻDY LEKARZ MNIE ZBYWA!!!! Nawet pani profesor w szpitalu opowiedziałam o nocach Tomusia, to powiedziała, ze to minie, ze to nie możliwe, by dziecko tak płakało. WIęc kto jest mądrzejszy, ja czy lekarze? Bo chwilami mam wrażenie, ze jednak ja!

      Tyle mam do powiedzenia w tym temacie. WIem już co o mnie myślicie i podejrzewam, ze jakbym siedziala dnie i noce w poradniach to i tak dla Was byłabym ZŁĄ MATKA!



      Paulina Raczkowska Fotografia - FanPage na Facebooku

      Skomentuj


        Odp: Mamusie z maja 2009

        Ja sie po raz ostatni wypowiadam na temat Pauli, Tomka i calej tej sytuacji z niespokojnymi nocami. Dla mnie problemem sa:
        1) zeby
        2) mieszkanie w jedym pokoju i niemozliwosc wyciszenia sie Tomusia przed snem
        3) zdenerwowana mama, ktora wmawia sobie, ze jest zla mama a nia nie jest!

        Kedys pisalam, zebyscie w ramach eksperymentu zrezygnowali z telewizora na pare dni i zobaczyli jaki skutek bedzie miec ta zmiana. Ale skoro duzy Tomek nie moze obejsc sie bez tv i nie wzruszaja go nawet Twoje prosby, zeby sciszyl tv, to ja odpadam z gry, bo nie mam juz pomyslow jak Wam pomoc.



        Rosne...
        14.09.2009 4170 gr, 51 cm
        17.09.2009 3810 gr, 51 cm
        13.10.2009 4750 gr, 56 cm
        16.11.2009 5620 gr, -
        16.12.2009 6700 gr, 62 cm
        19.03.2010 8150 gr, 68 cm
        17.06.2010 9250 gr, -
        06.09.2010 10600 gr, 77cm
        14.12.2010 11600 gr, 81cm
        05.05.2011 11900 gr, 83cm
        20.09.2011 13200 gr, 90cm
        14.01.2012 14300 gr, 93cm
        19.07.2012 15500 gr, 98cm



        Skomentuj


          Odp: Mamusie z maja 2009

          AMSW, na pewno te punkty to w 90% prawda, bynajmniej i ja tak myślę. Ja z tv zrezygnowałam prawie na cały dzień. Od rana leci radio, a tv włączam dopiero na ulubiony serial (NaWspólnej, Majka) i to wszystko. T niestety uwaza, ze to nie ma wpływu na sen Małego. Bo przecież on już zasnął, to można zgłosnić



          Paulina Raczkowska Fotografia - FanPage na Facebooku

          Skomentuj


            Odp: Mamusie z maja 2009

            Dziewczyny! Pozwolcie sie Pauli zalic na forum - po to ono miedzy innymi jest! Chce dziewczyna sie wygadac, to niech to zrobi tutaj skoro ma taka potrzebe. Jak Was jej zale denerwuja, to czytajcie i nie reagujcie.
            Komu ona ma sie zalic? Duzemu T?



            Rosne...
            14.09.2009 4170 gr, 51 cm
            17.09.2009 3810 gr, 51 cm
            13.10.2009 4750 gr, 56 cm
            16.11.2009 5620 gr, -
            16.12.2009 6700 gr, 62 cm
            19.03.2010 8150 gr, 68 cm
            17.06.2010 9250 gr, -
            06.09.2010 10600 gr, 77cm
            14.12.2010 11600 gr, 81cm
            05.05.2011 11900 gr, 83cm
            20.09.2011 13200 gr, 90cm
            14.01.2012 14300 gr, 93cm
            19.07.2012 15500 gr, 98cm



            Skomentuj


              Odp: Mamusie z maja 2009

              Cześć.

              U nas pada, leje, jest pochmurno i zimno i do du....y, aż sie nie chce nosa z domu wystawić. bleeeeeeeeeeee ale ohydna pogoda nas dopadła.

              Madziu pakuj się kochana, ja to na taki weekendzik to była bym bardzo heppy, no tak tylko, że Ci dokucza ten pęcherz, herbatka na pewno pomorze ale musisz ja najwięcej pić, bo jeśli to bakteria to szybciej sie wypłucze, a jeśli to od zaziębienia to rób sobie gorące okłady albo bardzo gorący prysznic weź to ci szybciej przejdzie i co mi bardzo pomaga to żurawina i wiadomo najlepsza taka domowa zrobiona na ciepło nie dość że smaczna to jeszcze skuteczna, ale ta z apteki też dobra.

              Pauluś a czy ty próbowałaś melisę mu podawać, bo jakoś nie słyszałam, a melis wycisza i uspokaja i można ją podawać dzieciom i może by w zupełności wystarczyła, trzeba stosować kilka dni żeby zauważyć poprawę.
              Podobno mam dobrą pamięć i pamiętam, że byłaś u pediatry i ten dał skierowanie do neurologa według mnie 2 czy nawet 5 lekarzy to nie wielu.
              A jeśli duży T. pogłaśnia telewizor to robisz tak przy pierwszej pobudce dajesz małego jemu do łóżka bierzesz materac z łóżeczka i kocyk i idziesz spać do kuchni ja bym tak zrobiła skoro on chce głośno słuchać tv. to musi wiedzieć, że wtedy jeszcze głośniej będzie musiał słuchać Tomeczka.
              Mój m. sam ścisza tv, czasem do przesady, mówiąc że chce się wyspać bo musi wstać o 5.
              AGATKA 16.04.07r
              Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
              W końcu w komplecie
              Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

              Skomentuj


                Odp: Mamusie z maja 2009

                AMSW przecież nikt tu nie wyrzuca Pauliny ona sama stwierdziła że jej tu nie chcemy...

                Paula nie przypominam sobie żeby któraś z nas napisała ci że jesteś złą matką sama sobie to wmawiasz i po takim czasie jak to już trwa i trwa to sama w to uwierzyłaś...i zresztą ANIA ma rację 5lekarzy to tylko kropla w morzu...




                http://mamaczytata.pl/pokaz/8496/samuel_-

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Mamusie z maja 2009

                  Aniu, podawałam mu melise jako herbatke z Bobowity - z jablkiem i nie bylo jakies roznicy niz jakbym dawala zwykla herbatke. Ale chyba zakupie najzwyklejsza melise i zobaczymy, bede Mu dawac przed snem i w nocy do picia, moze to cos da.
                  Moze faktycznie kilku lekarzy to niewiele, ale wierzcie mi, konsultuje to z kazdym mozliwym lekarzem. prosze by znajomy popytali swoich itp.itd. I jak narazie niewiele to dało.
                  A T nakłonie do tego by sciszał tv, w przeciwnym razie zrobie Aniu, tak jak piszesz - nie glupi pomysł



                  Paulina Raczkowska Fotografia - FanPage na Facebooku

                  Skomentuj


                    Odp: Mamusie z maja 2009

                    Puala ja tylko dodam, że moje dzieci do 2 roku życia śpią metr od telewizora i jak by tv miał tak ogromny wpływ na dzieci to na pewno któreś z nich bardzo źle by reagowało na niego, wiem każde dziecko jest inne, ale ja myśle, że za szybko rezygnujesz spróbujesz 2-3 razy jakiejś metody i koniec bo nie pomaga musisz próbować przez tydzień dwa żeby zobaczyć jakieś rezultaty nie pomoże przez ten czas próbować coś innego, bo co to są 2 tygodnie w porówaniu z tyloma miesiącami.
                    A i nie zauważyłam, żeby cię ktoś z tą wyganiał lub pisał, że jesteś złą mamą jesteś mamą, która pragnie błyskawicznych rezultatów i bardzo szybko wątpi w nowe metody, a w tym wypadku trzeba pewnie więcej cierpliwości.

                    Madziu za tę karpatkę to cię chyba uduszę dzisiaj takiego smaka mi narobiłaś a ja nie mam żadnych składników, aż mi w brzuchu burczy mniami mniami jak to Adaś mówi.

                    Elu fajnie, że humorek dopisuje i ciekawe jak tam twoja znajoma i widzę, że blisko Madzi mieszka.
                    AGATKA 16.04.07r
                    Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                    W końcu w komplecie
                    Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                    Skomentuj


                      Odp: Mamusie z maja 2009

                      Aniu, masz rację, za szybko sie zniechęcam. Chciałabym by szybko coś przyniosło efekty, a niestety jest tak bardzo rzadko... Spróbuję z tą melisą, nie zaszkodzi, a może pomoże.
                      Ja też wątpię by powodem było tv. Mały w TM też spał przy włączonym tv, a przesypiał całe noce, więc to mało prawdopodobne... No ale coś powodem jest... tylko co?

                      I ja mam ochotę ususić Madzię! Podziel się tą karpatką, a nie sama wcinasz



                      Paulina Raczkowska Fotografia - FanPage na Facebooku

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Mamusie z maja 2009

                        Paula te herbatki z bobowity mają śladowe ilości melisy ty musisz kupić taką zwykłą w saszetkach i mu zaparzyć, oczywiście nie daje sie takiej mocnej jak dorosłym, trochę bardziej trzeba ją rozcieńczyć.

                        A Tomuś może mieć lęki nocne bo już u takich małych dzieci sie zdarzają i w takich trudnych przypadkach wykonuje się całonocne badanie snu i po przez to badanie sprawdza się jak przebiegają wszystkie fazy snu
                        .
                        AGATKA 16.04.07r
                        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                        W końcu w komplecie
                        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                        Skomentuj


                          Odp: Mamusie z maja 2009

                          Aniu, kupie później tą w saszetkach i Mu zaparzę, zobaczymy...
                          To pewnie badanie podobne do EEG, tyle, ze przez sen? Pierwsze słysze o czymś takim Ale nie wykluczone, ze Mały ma lęki nocne. Bez powodu na pewno by przez sen nie płakał i miał problemy z wybudzeniem.



                          Paulina Raczkowska Fotografia - FanPage na Facebooku

                          Skomentuj


                            Odp: Mamusie z maja 2009

                            To komu zapakować ciasto? Chętnie się podzielę, bo tylko pół blachy zabieramy jutro ze sobą, a pół zostanie. Poczęstuję dziadków m., ale oni to po dwa kawałki i reszta będzie się suszyć

                            Elu jak tylko zaczniesz spotykać się z tą starą znajomą w okolicach Rybnika, to zapraszam i do mnie! A właśnie, bo my przecież miałyśmy się spotkać w końcu!

                            Paula nie powinnaś brać wszystkiego do siebie, a ja jeszcze mam wrażenie, że czasem pewnie sprawy wyolbrzymiasz. Szukaj kolejnych neurologów aż do skutku.
                            Edytka - 27 maj 2009 r. Godz. 21.00, waga 3810 g, wzrost 56 cm

                            Marta - 23 kwiecień 2014 r. Godz. 00.50, waga 3750 g, wzrost 59 cm


                            Skomentuj


                              Odp: Mamusie z maja 2009

                              Położyłam 20 min temu Edytkę do łóżeczka, ale nie wygląda na to, żeby poszła spać. Albo skakała, albo teraz płacze i mnie woła

                              Dziewczyneczki czy wy już macie zrobiony przegląd rzeczy dla maluchów na zimę? Bo ja ostatnio przekopałam wszystkie worki na strychu i będę musiała kupić ciepłe czapki, szalik, rękawiczki na zimę, no i buty. Mam ładne kozaczki dla małej, ale ona taka drobna jest, że chodzi w butach o rozmiarze 20, więc będę zmuszona kupić buty. Już nawet w CCC widziałam ostatnio ładne butki, jeszcze jesienne, ale po woli wprowadzają też rzeczy na zimę.

                              Ale i tak mam super, że nic więcej nie będę musiała zakupić, bo jakby tak jeszcze doszedł kombinezon czy kurtka...Na szczęście u nas tego w bród!
                              Edytka - 27 maj 2009 r. Godz. 21.00, waga 3810 g, wzrost 56 cm

                              Marta - 23 kwiecień 2014 r. Godz. 00.50, waga 3750 g, wzrost 59 cm


                              Skomentuj


                                Odp: Mamusie z maja 2009

                                Bez buntu się nie odbyło, ale śpi, z czego bardzo się cieszę. Wy piszecie, że Wasze dzieci zaczynają rezygnować z DRUGIEJ drzemki, a moja zaczyna rezygnować Z DRZEMKI W OGÓLE! Na co ja nie specjalnie się zgadzam

                                A i jeszcze trzeba było przebrać kupę na śpiocha, znowu zrobiła kupę i dopiero wtedy zasnęła. Łobuziara!

                                Ciasto upieczone, jak ostygnie muszę jeszcze tylko wyłożyć krem, nałożyć drugą warstwę ciasta, posypać cukrem pudrem i gotowe.
                                Teraz z kolei na całym moim piętrze pachnie pieczoną karkówką i przyprawami - bo babcia chciała podać nam na obiad żur

                                A i jeszcze muszę podzielić się z Wami jaka jestem dzisiaj szczęśliwa: w kuchni bałagan, w zlewie pełno garów do pomycia, a ja taka jestem happy, bo nikomu to już nie przeszkadza - kochana teściowa jest w drodze do Włoszczowy Sa sa sa!
                                Edytka - 27 maj 2009 r. Godz. 21.00, waga 3810 g, wzrost 56 cm

                                Marta - 23 kwiecień 2014 r. Godz. 00.50, waga 3750 g, wzrost 59 cm


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X