Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • perpetua88
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    jak mieszkałam u rodziców to mieliśmy taką łąkę gdzie wszyscy chodzili na szczaw bo było go dużo, a tu u teściów nie ma i trzeba w ogródku siać
    Łąka teściów jest schowana za domem i w zasadzie tylko my chodzimy na ten szczaw by zbierać, więc mamy go w ilosciach nie do przejedzenia Aż mi się szczawiowej zupy zachciało

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    jak mieszkałam u rodziców to mieliśmy taką łąkę gdzie wszyscy chodzili na szczaw bo było go dużo, a tu u teściów nie ma i trzeba w ogródku siać

    Leave a comment:


  • perpetua88
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Teściowa mówi ze tez kiedyś siała w ogródku tylko przykrywała go taką białą otuliną żeby nie zmarzł, a później już normalnie jak wszystkie warzywa.

    Szczaw uwielbiam i widzę ze teściowa kupiła nasiona bo gdzieś wyginął nam zasiank kilka lat temu. Taka zupa szczawiowa z jajeczkiem pycha. Najlepszą robił mój tata.
    Ja w tamtym roku byłam w lesie nazbierać sobie jagód i udało mi sie nazbierać 5 litrów, ale już wszystkie zjedzone bo Zuzia je nawet takie zamrożone jak jej wsypie na miseczke.
    dziękuję za porady Skorzystam z nich skwapliwie

    A szczawiu na łące teściów rośnie sobie co roku sam ładnie i zbieramy, bo też uwielbiam szczawiówkę mniam!

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
    Oj tak, sałatka ze szpinakiem pyszna. Do tej pory zawsze kupowałam świeży szpinak w sklepie, ale taki własny, ogródkowy najlepszy. Choć nie mam szklarni, to zastanawiam się czy nie pokusić się o próby ogródkowej hodowli, bo pomysł posiadania własnego szpinaku bardzo mi się spodobał. Kiedyś czosnek próbowałam hodować, ale się nie udało.
    Teściowa mówi ze tez kiedyś siała w ogródku tylko przykrywała go taką białą otuliną żeby nie zmarzł, a później już normalnie jak wszystkie warzywa.

    Szczaw uwielbiam i widzę ze teściowa kupiła nasiona bo gdzieś wyginął nam zasiank kilka lat temu. Taka zupa szczawiowa z jajeczkiem pycha. Najlepszą robił mój tata.
    Ja w tamtym roku byłam w lesie nazbierać sobie jagód i udało mi sie nazbierać 5 litrów, ale już wszystkie zjedzone bo Zuzia je nawet takie zamrożone jak jej wsypie na miseczke.

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
    Co Wy wszystkie z tym szpinakiem? od wielkiego święta dzubne widelcem ale żeby się nim zajadać to nie. Już wolę świeży szczaw

    Borówki amerykańskie za to to mogę jeść i jeść a te z lasu przerabiam na dodatek do mięs
    to ja znowu za szczawem nie przepadam jakos mi nie pasuje cos w nim, szpinak lubie nawet bardzo , ja borowek z lasu oj dawno nie jadlam - a w dziecinstwie oj duzo godzin spedzalam w lesie na konsumpcji :P cudne czasy, my w tym roku wlasnie zamierzamy posadzic krzaki amerykanskiej borowki na dzialce aby miec swoje bo tak to raczymy sie tesciow :P

    Leave a comment:


  • pradip
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    polecam sałatkę na pewno wszystkim zasmakuje.
    Apropo tych borówek to my uwielbiamy zarówno amerykańskie te sadzone w ogródku jak i te z lasu które przypominają mi dzieciństwo i wakacje
    Co Wy wszystkie z tym szpinakiem? od wielkiego święta dzubne widelcem ale żeby się nim zajadać to nie. Już wolę świeży szczaw

    Borówki amerykańskie za to to mogę jeść i jeść a te z lasu przerabiam na dodatek do mięs

    Leave a comment:


  • perpetua88
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    polecam sałatkę na pewno wszystkim zasmakuje.
    Apropo tych borówek to my uwielbiamy zarówno amerykańskie te sadzone w ogródku jak i te z lasu które przypominają mi dzieciństwo i wakacje
    Oj tak, sałatka ze szpinakiem pyszna. Do tej pory zawsze kupowałam świeży szpinak w sklepie, ale taki własny, ogródkowy najlepszy. Choć nie mam szklarni, to zastanawiam się czy nie pokusić się o próby ogródkowej hodowli, bo pomysł posiadania własnego szpinaku bardzo mi się spodobał. Kiedyś czosnek próbowałam hodować, ale się nie udało.

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    polecam sałatkę na pewno wszystkim zasmakuje.
    Apropo tych borówek to my uwielbiamy zarówno amerykańskie te sadzone w ogródku jak i te z lasu które przypominają mi dzieciństwo i wakacje

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Urodzaj szpinaku zależy od nasion, raz są dobre i wyrasta ładny zieloniutki szpinak o dużych liściach a jak są do ... to liście są małe. Ja zawsze ścinam szpinak 2-3 cm nad ziemią bo w tedy ładnie odrasta.
    Zebrany przebieram, myję i przelewam wrzątkiem. Odkładam potzrebną ilość do obiadu a resztę zamrażam w plastikowych pojemnikach. Ja zawsze mrożę w całości, dopiero po rozmrożeniu kroję.
    Z małych liści można zrobić pyszną sałatkę gyros z tym że zamiast kapusty używa się liści szpinaku i jest pyszna
    dzięki Teresa za odpowiedź - może się skuszę na posadzenie w tym roku - zobaczę co z tego wyjdzie najwyżej nie urośnie, u nas akurat wszyscy lubimy szpinak i przeważnie kupuje ten mrożony a taki swój to musi być lepszy
    z tą sałatkom to też musi smakować pysznie - muszę kiedyś ją zrobic wlasnie z liscmi szpinaku

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?
    Urodzaj szpinaku zależy od nasion, raz są dobre i wyrasta ładny zieloniutki szpinak o dużych liściach a jak są do ... to liście są małe. Ja zawsze ścinam szpinak 2-3 cm nad ziemią bo w tedy ładnie odrasta.
    Zebrany przebieram, myję i przelewam wrzątkiem. Odkładam potzrebną ilość do obiadu a resztę zamrażam w plastikowych pojemnikach. Ja zawsze mrożę w całości, dopiero po rozmrożeniu kroję.
    Z małych liści można zrobić pyszną sałatkę gyros z tym że zamiast kapusty używa się liści szpinaku i jest pyszna

    Leave a comment:

  •    
       

  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
    Jak napisałaś o borówkach to mi się przypomniało jak sama byłam mała i poszłam z mamą na jagody to usiadłam tyłkiem na jednym krzaczku a z drugiego zbierałam prosto do buzi
    najważniejsze ze smakowały ja też pamietam jedzenie owocow prosto do buzi - choc teraz bym tak juz nie jadla nie dam rady bez mycia

    Leave a comment:


  • pradip
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?
    Jak napisałaś o borówkach to mi się przypomniało jak sama byłam mała i poszłam z mamą na jagody to usiadłam tyłkiem na jednym krzaczku a z drugiego zbierałam prosto do buzi

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Moja Zuzia nie moze sie doczekać truskawek i malin. Już była w ogrodzie patzreć czy już są zielone bo nie potrafi zrozumieć ze najpierw musizrobić się ciepło a dopiero będą owoce tak bardzo je lubi

    Leave a comment:


  • perpetua88
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Efekty będą za parę dni. Postaw doniczkę z pietruszka najlepiej na parapecie koło grzejnika to pietruszka szybciej będzie rosłą. Ja w tym roku zamierzam na zimę posadzić w doniczkę lubczyk i jestem ciekawa czy będzie ładnie rósł zima
    Postawiłam i czekam.... jeszcze nic nie ma bo już sprawdzałam Jeszcze w domu hodowla, a już niebawem w ogródku sie zazieleni i będziemy z córcia chodzić zrywać. Już się nie mogę doczekać

    Leave a comment:

       
Working...
X