Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • marzena_161
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Ja na lato coś pomyśle, bo u Nas masa ziół w domu idzie do dań, są zdrowe i dobrze wpływają na trawienie. Wole ziołami doprawić mięsko np niż przyprawami (kolorowymi, sztucznymi)

    Leave a comment:

  •    
       

  • Lara5
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    W swoim domku to na pewno będę mieć A przynajmniej bardzo chciałabym mieć

    Leave a comment:


  • akuriata
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    świeże zioła zawsze powinny być w każdej kuchni. poprawiają smak każdej potrawy zapach niesie się po całym domu

    Leave a comment:


  • akuriata
    replied
    Odp: mięta

    mieta pięknie pachnie i jest cudnym dodatkiem do po potraw czy drinków. kiedyś uwielbiałam mohito na rumie a teraz mnie po miecie cofa

    Leave a comment:


  • erling
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Mi te z nasionek też nigdy nie wyrosły - tylko metoda przesadzania się u mnie sprawdziła

    Leave a comment:


  • ladybzyk
    replied
    Odp: mięta

    Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
    Uwodzi mnie zapach swiezej miety!
    Jest dla mnie najlepszy, rowniez czasem lubie sobie wypic hernatke mietowa lecz zawsze musze poslodzic.;p
    jak to jest u was?
    słodzicie herbatki ziolowe?
    Ja dawniej słodziłam herbatę kilkoma łyżeczkami cukru Jadłam cukier nawet łyżkami tak dodam...
    Jednak od około roku nie słodzę już żadnej herbaty, czy to ziołowej czy zwykłej

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: mięta

    herbatę miętową piję bez cukru a moja ciocia to ma nawet miętę cytrynową lub truskawkową

    Leave a comment:

  •    
       

  • beatris20
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    mika997- a jak to robisz że siane Ci rosną? Posadziłam nasionko i poza centymetrową roślinką która zaraz umarła nic więcej się nie wydarzyło...
    A co do reszty- teraz też spróbuje przesadzać roślinki, bo strasznie mnie to irytowało że kupowałam zioła, które zaraz mi się marnowały , nie dość że szkoda mi było pieniędzy to jeszcze tej roślinki

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Takie zioła w domu to super sprawa, ładnie pachną i do tego zawsze są pod ręką. JA mam postawione na półeczce koło zlewozmywaka i rosną. Po zakupie przesadziłam je do innych doniczek i wsypałam lepszej ziemi. A podlewam zawsze do podstawka, żeby korzenie same ciągły wodę

    Leave a comment:


  • annamaria92
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Próbowałam już hodować mięte, bazylię, rozmaryn i coś jeszcze. I nic mi nie rośnie.... Może powinny stać na jakimś konkretnym oknie? Ja mam na stronie zachodniej (po tej stronie mam kuchnie).

    Leave a comment:

  •    
       

  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez erling Pokaż wiadomość
    Marketowe tylko trzeba przesadzić i rosną i pachną cudnie - ja akurat tak zrobiłam z majerankiem Ja najbardziej uwielbiam zapach rozmarynu
    Dziewczyny z reguły nie odlągam TV ale dziś byłam u teściowej i ona oglądała Dzień dobry TVN i tam Maja Popielarska opowiada dziś jak pielęgnować zioła doniczkowe w domku - ja coś z jej rad zaczerpnę do pielęgnacji swoich ziół link dla zainteresowanych http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...mu,146337.html

    Leave a comment:


  • erling
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Marketowe tylko trzeba przesadzić i rosną i pachną cudnie - ja akurat tak zrobiłam z majerankiem Ja najbardziej uwielbiam zapach rozmarynu

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Też mam problem z marketowymi ziołami dlatego już ich nie kupuję Najlepiej jest samemu wysiać sobie bazylię czy miętę. Mam na oknie w kuchni kolorowe doniczki z Ikei gdzie z nasionek posadziłam właśnie miętę i bazylię. Rosną super ale po dłuższym czasie jak widzę, że listki już "marnieją" wymieniam ziemię i od nowa rozpoczynam hodowlę

    Leave a comment:


  • ameba9976
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Świeże zioła w doniczce to super sprawa. Zapach, smak i najważniejsze że zawsze są pod ręką

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
    He he...to tak jak ja Uwielbiam ten zapach ,który roznosci się po mieszkaniu. A już w ogóle mięta to bajka Na balkonie też mam jeszcze pomidorki koktajlowe. Jak wiatr zawieje to ten spedzyficzny ale cudny zapach krzaczka od pomidorów rozprzestrzenia się...
    hehe to ja jestem uzależniona od wody mineralnej niegazowanej z mięta i kawałkami cytryny - mniam uwielbiam ten napój szczególnie latem gdy żar się leje, u mnie w kuchni stoją doniczki z ziółkami i na balkonie też, ale te do ozdoby służą między kwiatami, pelargoni, sundawilli

    Leave a comment:

       
Working...
X