Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mikaa997
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Ja polecam też melisę też można ją dodawać do wody z cytryną do picia w lecie ale też fajnie pasuje do świeżych sałatek z lekkim sosikiem

    Leave a comment:

  •    
       

  • agrafka13
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Ja mieszkam na wsi, wieć świeżą miętę mam przez całe lato. Lubie dodawać ją do przegotowanej wody i do tego cytryna. Pijemy tak całe lato. Zimą nie kupuję mięty w doniczce.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Z miętą jeszcze nie próbowałam. Mam w ogrodzie i latem zbieram i suszę, a w tym roku zamroziłam i jest o wiele lepsza niż suszona. Ma delikatniejszy smak i piękny kolor.

    Leave a comment:


  • kasia_m-123
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Do mięty przekonałam się jakiś czas temu i od tamtej pory się uwależniłam. Jak narazie piję codziennie napary jednak planuję zacząć ją hodować. Czy macie jakieś wskazówki jak najlepiej zadbać o te cudowne zioła? W jakim okresie ją sadzić, jak ją przechowywać ?

    Leave a comment:


  • dremina
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    My właśnie jesteśmy na etapie sadzenia bazylii, szczypiorku i rukoli. Zobaczymy jakie będą efekty, jak coś urośnie to podeślę zdjęcie.

    Leave a comment:


  • zanonsa
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Co do ziół to te ze sklepu przynajmniej te delikatne jak popularna bazylia, czy sczypiorek szybko umierają po przyniesieniu do domu. Wyhodowane z nasion trzymają się o wiele dłużej. Chodzi oczywiście o intensyfikacje naświetlenia stanowiska oraz temperaturę. O wiel lepiej trzyma się rozmaryn czy tymianek. Ale taką porą jak teraz lepiej samemu zasiać zioła za niedługo bęzie można je wystawić na parapet czy balkon

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Weronika masz rację. Zmiana temperatury źle wpływa na zioła które są delikatne. Najlepiej zasiać samemu w doniczce i cieszyć się nimi przez całą zimę. Ja właśnie zasiałam koperek bo skończył się już mrożony a na ten kupny nie mam ochoty
    Ja miałam że kilka pojemniczków mam zamrożonych a w pojemniczku w kuchni mam zasadzony czosnek tylko Ale im bliżej świąt będzie i szczypiorek i rzeżucha
    Chociaż moze i ja spróbuję z innymi ziołami

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Moja mama miała kiedyś i z tego co pamiętam nie było łatwo ją wyhodować. Musi być posiana w dobrze nasłonecznionym miejscu na lekkiej ziemi a u nas były tereny gliniaste i to dlatego. I kolendra nie lubi kopru koło siebie nie wiem czemu

    Leave a comment:


  • zuzka77
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Ja mam problem z kolendrą. Wielokrotnie sadziłam ją i jakoś nie chce dobrze rosnąć. Ani na balkonie ani w ogrodzie :/ Inne zioła super - praktycznie wszystko - szałwia, tymianek, rozmaryn, bazylia czy oregano rośnie dobrze a do kolendry mam jakiegoś pecha. Hodujecie ją? Macie jakieś specjalne sposoby?

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez nikkk Pokaż wiadomość
    Najbardziej lubię bazylię.
    Świeża bazylia i pomidory pyszne.

    Leave a comment:

  •    
       

  • nikkk
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Najbardziej lubię bazylię.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez weronikaf-2 Pokaż wiadomość
    To chyba problem ze zmianą środowiska - w sklepach jest chłodniej niż u nas w kuchni więc może dlatego tak szybko padają zioła. Na wiosnę mam zamiar kupić w nasionach i spróbować wyhodować
    Weronika masz rację. Zmiana temperatury źle wpływa na zioła które są delikatne. Najlepiej zasiać samemu w doniczce i cieszyć się nimi przez całą zimę. Ja właśnie zasiałam koperek bo skończył się już mrożony a na ten kupny nie mam ochoty

    Leave a comment:


  • weronikaf-2
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    To chyba problem ze zmianą środowiska - w sklepach jest chłodniej niż u nas w kuchni więc może dlatego tak szybko padają zioła. Na wiosnę mam zamiar kupić w nasionach i spróbować wyhodować

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Kiedyś udało mi się wyhodować super bazylię z nasionek, bardzo długo mi stała i pięknie rosła i chyba zwócę właśnie do nasion
    Ja zawsze kupuję już takie, które rosną i one szybko mi padają i wysychają. Jeszcze nie miałam takiej z nasion. Jestem ciekawa czy faktycznie by takie dłużej wytrzymały.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
    No właśnie ja mam podobny problem, za każdym razem jak sobie wyposażę kuchnię i nakupuję ziół w doniczkach to szybko mi padają ;/ być może marny ze mnie ogrodnik
    Kiedyś udało mi się wyhodować super bazylię z nasionek, bardzo długo mi stała i pięknie rosła i chyba zwócę właśnie do nasion

    Leave a comment:

       
Working...
X