Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poranna kawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Poranna kawa

    Witajcie

    U nas dziś ogórkowo- robię przetwory.I końca nie widać. Teściowa mnie uraczyła dwoma wielgachnymi skrzyniami ogórków i musze coś zrobić. Mam już kiszone i konserwowe. Macie jakieś sprawdzone przepisy na jakieś inne ogórki? Lara poratujesz pomysłem? :P

    Lara- gratuluję, Karolinka będzie miała fajną chrzestną

    Ja też się zbieram za zgrywanie i porządek zdjęc ale nie mogę się zabrać. A pamięc tel już prawie pełna. Maż ma porządnej pojemności dyski zewnętrzne. Może się przy was zmotywuję

    Miłego dnia

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Poranna kawa

      Patrycja - polecam ci ogórki w zalewie musztardowej -Uwielbiam
      ogórki z grilla ,lub też ogórki w pomidorach albo z kurkumą takie bardziej na ostro

      Ubiegłego roku robiłam też po brazylijsku ale wyszły strasznie ostre bo dużo czosnku tam szło :/
      Jeśli któreś wydają ci się do zrobienia to ci podam przepis

      Skomentuj


        Odp: Poranna kawa

        Lara a te w musztardzie to z czerwoną papryką?? Czy masz inny przepis? Możesz napisać?
        Patrycja z tego co Lara napisała to ja polecam z kurkumą, ostatnio bardzo mi i mężowi smakują

        Skomentuj


          Odp: Poranna kawa

          Lara na ogórki w pomidorach tez napisz przepis

          Skomentuj


            Odp: Poranna kawa

            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
            Patrycja - polecam ci ogórki w zalewie musztardowej -Uwielbiam
            ogórki z grilla ,lub też ogórki w pomidorach albo z kurkumą takie bardziej na ostro

            Ubiegłego roku robiłam też po brazylijsku ale wyszły strasznie ostre bo dużo czosnku tam szło :/
            Jeśli któreś wydają ci się do zrobienia to ci podam przepis
            Wszytsko brzmi bardzo ciekawie i smacznie.To ja bardzo ładnie uśmiechnę się o przepis z kurkumą i w musztardzie:P

            Skomentuj


              Odp: Poranna kawa

              Ogórki w zalewie musztardowej

              3 kg ogórków
              Zalewa
              -szklanka octu
              -1,5 szklanki cukru
              -2 łyżki soli
              -5 łyżek musztardy francuskiej
              -pieprz,ziele ,gorczyca
              -2 litry wody a nawet więcej
              Zagotować wodę Dodać ocet ,cukier,sól ,musztardę Wystudzić Umyte nieobrane ogórki przekroić wzdłuż na 4 częsci Rozłożyć je pionowo w słoikach Do każdego dodać 2-3 ziarenka pieprzu ,ziela i kilka ziarenek gorczycy Zalać ogórki zalewą i pasteryzować 10 minut


              Ogórki z kurkumą

              3 kg ogórków
              1/5 kg cebuli
              1/5 kg papryki
              Zalewa : 3 szklanki cukru
              2 szklanki octu
              1 łyżka soli - zagotować
              1 opakowanie kurkumy
              natka pietruszki
              Składniki połączyć Zalać gorącą zalewą Zostawić na 8 godzin Pasteryzować 10 min
              Pamiętam jak kurkuma zabarwiła miskę białą Długo trzeba było ją domyć Więc użyjcie jakiejś starej

              Skomentuj


                Odp: Poranna kawa

                Ogórki w pomidorach

                2,5 kg ogórków
                0,5 kg cebuli
                2łyżki soli
                1 koncentrat pomidorowy

                Zalewa :
                0,5 szklanki oleju
                0,5 szklanki cukru
                sol 1 łyżka

                Ogórki pokroić w plasterki ,cebulę w piórka Wymięszać posolić 2 łyżki i odstawić na 2 godziny Następnie odlać powstałą wodę , Do ogórków dodać koncentrat, olej ,cukier , ocet sól Wymięszać ,nakładać do słoików ,Pasteryzować 10 minut


                Ogórki z Grilla (też polecam

                5 kg ogórków
                1 szklanka soli
                9 szklanek wody
                1/2 kg cebuli
                7-8 gałązek selera
                Ogórki pokroić w plastry Zalać wodą z solą Na wierzch dać cebulę w plasry i gałązki selera Odstawić na 3 godziny Po 3 godzinach pokroić drobno seler odcisnąć cebulę Odlać zalewę Ogórki włożyć do słoikow Dodać liść laurowy ,po trochę selera i cebuli Zalać zalewą
                -4 szklanki octu
                -8 szklanek wody
                2 przyprawy do grilla
                Pasteryzować 10-15 minut

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Poranna kawa

                  czesc Dziewczyny - ja wlasnie wczoraj zerwalam cały kosz ogorkow i niewiedzialam co z nimi zrobic moze zrobie kilka sloiczkow korzystajac z Waszych przepisów, a jeszcze kusi mnie by zrobic chlodnik z ogorkow moj B. pewno nie bedzie jadl to jemu zrobie cos z cukinii a ja moze chlodniczek zjem a moja panna hmmm zrobie jej nalesnika , u nas goraco juz na polku od rana ja wczoraj padlam z Zosia bo po poludniu pomagalam mojemu B. w koszeniu na dzialce i sie umeczyłam troche miłego dnia Dziewczyny

                  Skomentuj


                    Odp: Poranna kawa

                    Justyna to i u ciebie ogórki dopisały Chłodniki to ja też lubię bardzo sama nie wiem czemu jeszcze nie zrobiłam tego lata ani jednego
                    My dziś pojechaliśmy do miasta i znowu nie kupiliśmy rowerku Kosztowały 300 500 a nawet 600 zł rety jakie ceny
                    Chyba jednak zamówię muszę się tylko rozejrzeć

                    Skomentuj


                      Odp: Poranna kawa

                      Lara dzięki za przepisy, podeślę mamie na pewno skorzysta bo fajnie zjeść coś nowego a nie ciągle to samo.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Poranna kawa

                        Lara-bardzo dziękuję za przepisy z musztardą dziś zrobiłam, reszta jutro

                        Justynka- narobiłas mi chęci na ten chłodnik-jutro już wiem co na obiad będzie.

                        Dziś jakaś masakra była- moje dziecko pół dnia w basenie spędziło z kolegą:P Mąż straszy, że jutro jeszcze większy ukrop, najchętniej bym przespała:P

                        Skomentuj


                          Odp: Poranna kawa

                          Patrycja - polecam się na przyszłość z przepisami
                          My wczoraj poszliśmy na basen do znajomych Kuba przestał na drabince a Laura miała takie dmuchane koło ale mimo to przechyliła się i zmoczyła głowę i się biedactwo przestraszyło i nie chciała więcej Później grilowaliśmy i kuzyn naopowiadał Kubie o duchach czego skutkiem były koszmary w nocy
                          non stop jak nie piciu to płacz był
                          Jeszcze upał Chyba kawę sobie dzisiaj wypiję

                          Skomentuj


                            Odp: Poranna kawa

                            Witam - Lara u nas tez jakos nocka była ciezka duszno, gorąco i to ciagle piciu - a ja poszłam spac około 1 takze ze ten wyspalam się :P, Kubus boi sie wody? biedna Laura nie dziwie sie ze sie przestraszyła, u nas goraco juz ;/ wstałysmy z Zosia zaraz sniadanko i bedziemy sprzatac w domku

                            Skomentuj


                              Odp: Poranna kawa

                              Justyna - woda w basenie była bardzo głęboka jak stanął to mu do ust podchodziła na tą wysokość i nie mógł się tak fajnie pokąpać Kuba teraz dopiero wstał Zaraz przeniesiemy się na taras Niech się dzieci wybawią póki nie ma strasznego gorąca

                              Skomentuj


                                Odp: Poranna kawa

                                to sie nie dziwie Kubie ze nie miala ochoty sie kapac - ja tez jak tylko trace grunt za bardzo pod nogami na plywalni to sie przenosze gdzie jest lepiej i jest sie gdzie zahaczyc o grunt, ja ide robic mojej ferajnie kawe mrozona a Zosi lody z owocami obiecalam jej wiec slowa musze dotrzymac - milego dnia

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X