Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 bit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • sikornik
    replied
    no to teraz mam obawy czy nie spieprzyłam i czy mi się mleczko zetnie tylko z jedna galaretką ale cóż... błądzić ludzka rzecz i tak jakoś się zje

    Leave a comment:

  •    
       

  • Goplana
    replied
    sikornik ja dl apewnosci daje zawsze dwie galaretki. A nie mowilam ze duzo wyjdzie

    Diabeleckie tego ptasiego chcesz ? Jesli tak to ciasto :
    1.Pieczesz biszkopt /kupujesz gotowy/ew ukladasz na spod tortownicy biszkopciki
    2.Rozpuszczasz 2 torebki galaretki ( smak dowolny ) wody dajesz mniej niz pisze na opakowaniu, studzisz
    3.Gdy galeretki sie studza miksujesz mleko nieskondensowane, jak ubijesz to dorzucasz chlodne plynne galaretki i chwile jeszcze miksujesz
    4.Wylewasz na ciasto i wstawiasz do lodowki by stezalo. Jak juz to zrobi to mozesz ulozyc na te piane jakies owoce i zalac normalna ( robiona wg pzrepisu na opakowaniu ) galaretka

    Samo ptasie mleczko :
    Robisz to co w 2 i 3. Gotowa mase wylewasz na jakas forme, wkladasz do lodowki by stezala, pozniej kroisz na prostokaciki i kazdy polewasz polewa czekoladowa.

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    a nie moze ktos tak podac przepisu z proporcjami i jak po kolej to robic? byloby latwiej, np ten biszkopt mam upiec czy jak bo jzu zglupialam.

    Leave a comment:


  • sikornik
    replied
    własnie roztrzepałam mleczko i wyszła mi cała micha
    teraz czekam aż galaretka wystygnie - dałam tylko jedna pomarańczową, nie za mało???
    aha kazali w 500 ml wody rozpuścić, dałam ok. 350...

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Wylewam na taka ok 25 na 25 cm, czasem do keksowki i potem kroje.
    Polewam najczesciej roztopiona mleczna z odrobina smietany.

    Co do biszkoptu to cale jajka miksuje.

    Leave a comment:


  • sikornik
    replied
    ja się zastanawiam czy takiego placka biszkoptowego nie zrobić sama, tylko nie wiem czy, mam dobry przepis:

    4 jajka
    4 łyżki mąki
    4 łyżki cukru (może być puder)
    25 g roztopionego masła
    pół łyżeczki proszku do pieczenia

    no i teraz są różne szkoły: albo białko ubija się osobno albo od razu całe jajka z cukrem
    i na to bym wylała to mleczko skondensowane ubite z galaretką...

    no właśnie a co z tą polewą czekoladową

    Leave a comment:


  • izabela22
    replied
    a ja muszę się wreszcie zebrać i zrobić 3BITa,
    kiedyś piekłam co tydzień, w ciąży ciągle miałam ochotę na sernik,
    3bit wygląda nieźle i kusi, oj kusi,
    a co do ptasiego mleczka, to na jaką blaszkę wylewasz Goplana to ubite mleczko z galaretką? i jaką czekoladą polewasz?

    Leave a comment:

  •    
       

  • amie7
    replied
    Ja chyba też się skuszę na to ptasie mleczko w czekoladzie

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Diabeleckie to ptasie mozna na zwyklym biszkopcie zrobic To mega szybkie ciacho - jak mi rano ktos dzwoni ze za 4-5 godz wpadnie na kawusie to je robie - nie trza stac przy garach, pilnowac ciasta czy sie nie spali
    A najbardziej lubie wylac mase na blache, poczekac az stezeje, pozniej pokroic i oblac czekolada Wedel sie moze schowac :P

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    A ja wole te przepisy z pieczeniem niz bez. W 3bicie mnhie przerazal budyn ze mi to miksowanie nie wyjdzioe, ale wyszlo i to z calkiem nie zlym skutkiem

    Leave a comment:

  •    
       

  • sikornik
    replied
    zreszta podawałaś Goplanana początku wątku cus podobnego na biszkoptach, ale tych małych okrągłych? zaraz sie dokopię do tego przepisu...

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Tak Pamietaj by do galaretki dac mniej wody niz pisze na opakowaniu. Mase mozn awylac na biszkopty, poczekac az stezeje, potem na niel ulozyc owoce z puszki i zalac normalna galaretka.
    Last edited by Goplana; 20-04-2009, 12:27.

    Leave a comment:


  • sikornik
    replied
    Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
    A wiecie ze z tego samego mleka tylko nieslodzobego mozna ubic duzo piany
    Właśnie znalazłam w lodówce takie w puszcze niesłodzone
    Czyli co? Przelać do michy i mikserem do upadłego a potem lekko przestudzoną galaretkę i dalej miksować

    Leave a comment:


  • sikornik
    replied
    może idę na łatwiznę ale nie mogę tego zepsuć, zreszta jak ja widze przepis na ciach bez pieczenia to juz jestem cała happy

    zresztą sama sobie robie ciasto na urodziny więc jakby co będzie na mnie - obawiam sie jeszcze tylko jednej sprawy, która napawa mnie lękiem, mianowicie budyń, ale od czego jest blender hehe

    TRZYMAJCIE KCIUKI Drogie Panie!!!

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    A wiecie ze z tego samego mleka tylko nieslodzobego mozna ubic duzo piany ? Po polaczeniu z galaretka czy zwykla zelatyna mamy ptasie mleczko

    Leave a comment:

       
Working...
X