Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Histeria w kąpieli - pomóżcie proszę!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • pinklady
    replied
    Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
    Mój chłopczyk lada chwila skończy 15 miesięcy, ale nadal go kąpie w dziecięcej wanience, którą wkładam w dużą wannę.
    Z dwóch powodów... wydaje mi się, że jest w niej bezpieczniejszy w razie
    gdyby miał się poślizgnąć czy coś, a jest teraz na etapie wstawania jak się kąpie A po drugie mniej wody potrzeba by napełnić wanienkę żeby zakrywała chociaż brzuszek. Codzienna kąpiel w dużej wannie puściła by nas z torbami


    u nas to samo.
    nadal mała wanienka z tych samych powodów.
    wczoraj dostalismy podwyzke ciepłej wody na 24 zeta za metr czy jak to sie tam zwie. masakra

    Leave a comment:

  •    
       

  • FamilyTree
    replied
    Antalis ale mój jeszcze takich wygibasów nie wyprawia w wannie więc
    póki co korzystam.
    Ale teraz na długi weekend jedziemy na wieś, więc siłą rzeczy będzie się
    kąpał w dużej, może mu się spodoba to wtedy nie będę na siłę trzymała
    w małej wanience.
    Przyznam szczerze, że i mnie zaczyna ona denerwować, bo tylko miejsce
    zajmuje i walam nią z konta w kont.

    Leave a comment:


  • antalis
    replied
    Tree ale jaka frajda duza w duzej wannie U nas mata antyposlizgowa sprawdza sie swietnie przy wstawaniu.
    Moj jakbym by sie wsciekl w dziecinnej wannie - tam by sie nie nie mogl polozyc na brzuszku i plywac

    Leave a comment:


  • FamilyTree
    replied
    Mój chłopczyk lada chwila skończy 15 miesięcy, ale nadal go kąpie w dziecięcej wanience, którą wkładam w dużą wannę.
    Z dwóch powodów... wydaje mi się, że jest w niej bezpieczniejszy w razie
    gdyby miał się poślizgnąć czy coś, a jest teraz na etapie wstawania jak się kąpie A po drugie mniej wody potrzeba by napełnić wanienkę żeby zakrywała chociaż brzuszek. Codzienna kąpiel w dużej wannie puściła by nas z torbami

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    Ja Julkę zaczęłam kąpać jak miała chyba z 5 miesięcy. Kładłam ją na tej gąbce
    profilowanej i było ok. Leżała sobie i mogła chlapać do woli a ja nie musiałam
    wycierać całej wody z podłogi. Potem siedziała sobie, a teraz to ma już
    tylko matę antypoślizgową.

    Leave a comment:


  • daisy
    replied
    Ja kąpie dzieci w małej wannie tylko dlatego że nie mam dużej Mam prysznic ale bez brodzika, tylko kafelki i odpływ więc nie mogę wykorzystać go jako wanny. Ale powiem szczerze że już się nie mogę doczekać remontu bo sama też chętnie poleniuchowałabym w wannie Jak na razie walczę z chlapaniem po pokoju :P

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    Zastanawiam sie wlasnie nad kapielami w duzej wannie ew.szybkim prysznicu bo od kilku m-cy stawiam mala wanienke w duzej a ostatnio synek z niej ucieka i biega w duzej wannie jak sportowiec wiec chyba przyszedl czas na zmiane
    szkoda tylko ze do malej potrzeba wlac mniej wody ale moj maluch chyba osmielil sie do prysznica,polewam go troche pod koniec kapieli,chce go przyzwyczaic bo latem jak pojedziemy na wakacje nie bedziemy mogli targac ze soba wanienki po hotelach ,wszedzie sa prysznice wiec lepiej zeby poznal to urzadzenie juz w domowej lazience

    Leave a comment:

  •    
       

  • DOROTA_CZARNA
    replied
    ja moze dam Ci rade od siebie zeby kupic malej jakies zabawki plywajace w wodzie wtedy sie zajmie nimi

    Leave a comment:


  • anulka102
    replied
    Histeria w kąpieli - pomóżcie proszę!

    Witam! Mam straszliwy problem z kąpielą mojej prawie 2-letniej córeczki.
    Wcześniej mała wprost uwielbiała się kąpać a teraz na samo wspomnienie dostaje
    histerii. Nie wiem co mam robić. A zaczęło się od tego że mała miała
    rotawirusa i jak kilka razy zwymiotowała to brałam ją do wanny i od razu
    myłam, gdyż była cała brudna. Ona przy tym krzyczała, ale mycie było
    konieczne. Potem była przerwa (2 dniowa) w kąpielach z powodu awarii wody, a
    teraz jest jedna wielka histeria. Moja mama radzi mi jej przez jakiś czas nie
    myć w ogóle - twierdzi że może jej przejdzie. Ja z kolei myślę że jak będę ją
    kąpać powolutku, czule do niej przemawiając to znowu polubi pluskanie.
    Zaprzestanie kąpieli wydaje mi się ucieczką tylko na jakiś czas od problemu.
    Dodam jeszcze że nie pomagają nowe zabawki do kąpieli, stare zresztą też
    nie... Próbowałam kąpać się razem z nią ale tylko siedziała wtulona we mnie i
    szlochała - nie było możliwości umycia jej. Co robić??? Jak rozwiązać ten
    problem, który prawdopodobnie leży gdzieś w psychice dziecka (złe skojarzenia
    z czasu choroby). Pomóżcie proszę...

    Leave a comment:


  • animalia1
    replied
    Napisane przez malenka Pokaż wiadomość


    |Chciałabym wiedzieć czy kapiecie się z dzieckiem i co o tym myślicie.Mój synek wczoraj pierwszy raz kąpał sie z tatusiem i muszę przyznać że im obojgu to się spodobało
    Nasz syn bardzo lubi się kąpać ma tak od urodzenia. Kiedyś do wanny wskoczył tatuś...małemu to ewidentnie przeszkadzało.

    Leave a comment:

  •    
       

  • animalia1
    replied
    Napisane przez perlasta Pokaż wiadomość
    co sądzicie o pluskaniu się z niemowlaczkami?
    Jestem za ale tylko od czasu, gdy malec zaczyna siadać

    Leave a comment:


  • Amparo
    replied
    Ja się parę razy kąpałam z moim maluchem i mąż też. Głównie wtedy jak nam młody zanurkował i jak się opił wody z kubeczka - to były straszne przeżycia i wspólne kąpiele były jedyną metodą na przywrócenie radości z pluskania.

    Leave a comment:


  • kitty249
    replied
    Z tego co pamietam gdzies juz jest taki watek... poszukaj... Ale ogólnie ja nie widze w tym nic strasznego. My juz od jakis 4-5 m kapiemy sie z synusiem. Jak mały widzi wanne z wodą to nawet nie trzeba go rozsmieszac, sam sie smieje bo wie co go czeka

    Leave a comment:


  • perlasta
    replied
    kąpiel z maluszkiem

    co sądzicie o pluskaniu się z niemowlaczkami?

    Leave a comment:


  • ju.co18
    replied
    Na szczescie problem z kapiela mojego synka trwal krotko a bylo to kilka miesiecy temu.Milo jest poczytac o spsobach na mycie glowy.Moj synek obecnie sam polewa sobie glowe woda taka forma zabawy i na szczescie nie placze jak sie kapie.
    Dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    Leave a comment:

       
Working...
X