Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buciki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Mam nadzieje bo maly juz dlugo smiga po domu trzymajac sie wszystkiego(najbardziej lubi smietnik z kuchni)

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Najlepiej kupić dziecku takie grubsze skarpetki antypoślizgowe, po domu powinny wystarczyć.Na spacery dopiero trzeba kupić.


      Skomentuj


        #63
        On skarpetki ma,po domu przemieszcza sie dosc pewnie ale jeszcze nie bez trzymanki wiec dlatego kupilismy te buty...mam nadzieje ze je zdazy ponosic

        Skomentuj


          #64
          Mój synek ma skończone 2 lata i chodzi w bucikach usztywniających kostkę. Ostatnio jak pytałam pediatrę do jakiego wieku trzeba takie kupować, to powiedział mi,że do 4 lat, gdyż stópka cały czas się kształtuje.

          Skomentuj


            #65
            artykuł Pawła Zawitkowskiego z kwartalnika "Dziecko zakupy i my".
            "Niezależnie od wieku dziecka butów nie można traktować jak gorsetu. Nie powinny one blokować ani ograniczać ruchów stopy w żadnym miejscu i w żadnym kierunku, w jakim naturalnie sie ona zgina i porusza.Dlatego najlepsze są takie poniżej kostki lub na jej wysokości. Te z wyższą cholewką powinny umożliwiać dziecku swobodne siadanie na piętach zarówno ze stopą obciągniętą w dół jak i podkurczoną do góry ze zgiętymi paluszkami.
            Aparat ruchu rozwija się dzięki obciążeniom, jakim jest nieustannie poddawany, dlatego należy pozwolić stopie swobodnie się rozwijać i doskonalić funkcje podporową i równoważną w bezpośrednim kontakcie z podłożem.
            Najlepiej skonstruowane są buty sportowe, zapewniające stopie wygodę, odpowiednie warunki do oddychania, swobodę pracy mięśni.
            Podeszwa dobrego obuwia nie może być za twarda ani za miękka, powinna być lekka i sprężysta na tyle, by ułatwiac stopie odbicie sie od podłoża.W części obejmującej śódstopie i bliżej pięty może być sztywniejsza i wąska. A zginać się powinna w miejscu, w którym zginają sie palce - czyli w odległości 1/4 1/3 od przodu buta.
            sztywny zapiętek to mit - nie ma takiego którego sztywność umożliwiłaby utrzymanie pięty dziecka (po uwzględnieniu masy i dynamiki jego ciała) w odpowiedniej pozycji.Wystarczającym zabezpieczeniem jest ścisłe dopasowanie (przyleganie) bucika w okolicy pięty i śódstopia oraz dokładne sznurowanie.
            Dzieciom do 2-3 roku zycia nie trzeba kupować obuwia z profilowana wkładką. Maluchom może ona wręcz przeszkadzać z powodu tzw. fizjologicznego płaskostopia
            __________________
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #66
              dotka ja kupiłam sportowe, mój ma niedługo rok ale chcodzi od półtora miesiąca i na dworze w tych adidaskach śmiga ino dym!


              mysle że jak dziecko jeszcze słabo chodzi to w każdych butach będzie sie albo potykało albo wywracało.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #67
                Jakie fajniutkie i markowe No i pewnie masz Pinkiracje.My mamy pumki ale takie bardzo miekkie,nadaja sie tylko zeby na nie patrzec Te nowe sa cale ze skorki,do kostki,wiazane...moze do konca wiosny ponosi pozniej pewnie i tak bedzie za cieplo.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  ja zainwestowałam owszem w skarpetki antypoślizgowe kilkanaście sztuk narazie, ale ostatnio odkryłam fajne kapciuszki, no są świetne

                  http://www.szipszop.pl

                  od wyboru do koloru

                  Skomentuj


                    #69
                    dotka ja tez miałam do teraz takie miękkie adidaski

                    i mały w nich smigał na dworze ale w tej podeszwie to pewnie każdy kamyk czuł no i zawsze miał potem zimne stopy bo ona miękka i cienka. sprawdzały się tylko w wózku jak twoje pumki.
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      #70
                      Ano tak te pumki sa tego typu co twoje adasie Teraz kupilismy prawdziwe skorzane buciki do chodzenia.myslisz ze moge mu je zakladac na kilka godzin dziennie zeby sie oswoil czy to zdeformuje stopke?mysle ze samodzielne chodzenie to w naszym przypadku kwestia kilku tygodni (ale ja juz od miesiaca tak mysle...)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        myslę że możesz, niech się przyzwyczaja bo mój szymek chciał wszystkie ściągać i płakał.
                        ale może stopniowo, najpierw godzinkę, potem 2. zobaczysz jaka będzie reakcja małego.
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          #72
                          No min.dlatego chce go troche przyzwyczaic bo jak na razie to jest wyginanie sie i wykrecanie przy ubieraniu a jak juz ma butki na nozkach to kopie o podnozek wozka zeby spadly lobuz maly.

                          Skomentuj


                            #73
                            Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
                            Mam takie pytanie.
                            Dla dzieci które już same chodzą kupuje się buciki aby profilowały nóżkę tak?
                            A powiedzcie mi Mamy czy dla dziecka które chodzi przy meblach także zakładać buciki?A jak tak to jakie ?Ortopedyczne czy zwykłe
                            Amelka ma 9 m-cy już ładnie chodzi przy meblach ale na boso , myślę że na boso zdrowo ale czy na twardym podłożu też jest dobrze?
                            Dziękuję za porade

                            Najlepiej zakładać dziecku buty usztywniające kostkę. Nie koniecznie jakieś wypasione ze skóry bo nóżka rośnie bardzo szybko.
                            Jeśli chodzi na dywanie to można bez butów ale ja zakładałam naszemu dziecku aby noga była prawidłowo stawiana
                            Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #74
                              U mnie dziecko nie nosi bucikow w domku. Ma specjalne kapciuszki kupione w specjalistym sklepie. ( z misiem )
                              Jesli natomiast chodzi o podworko to zaklada buciki z usztywnona pieta, antyposlizgowe.
                              Ogolnie trzymamy sie od dlugiego czasu butow ecco dla dzieci, bo robia naprawde niezla robote w tej kwestii.
                              P.S. Ja bym jednak animalia zwracala uwage na material. Wole nie zalowac dziecku i nawet wydac pare zlotych wiecej na skorke niz pozniej zalowac.

                              Skomentuj


                                #75
                                dużo jest jeszcze innych firm,które robią dobre buciki dla najmłodszych,ecco,geox,superfit,primigi to bardzo drogie firmy,ale mozna kupić również coś w bartku,elefanten,i też mają atest zdrowej stópki..
                                najwazniejsze by miały stópkę usztywnianą i latwe we wkładaniu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X