Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pierwszy ząbek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    czesc dziewczyny
    jak czytam co przechodzicie przy zabkach to az sie boje, moj synek niedlugo konczy 6miesiecy ale jeszcze nie ma zabkow ani objawow

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Ząbkowanie

      Witam. Mam dwóch synów. Starszy ma już 14 lat, a młodszy 8 miesięcy.
      Zarówno przy pierwszym dziecku jak i przy drugim pierwszy ząbek był dla mnie wielką niespodzianką ponieważ wcześniej nie było żadnych oznak ząbkowania.
      Jednak, aby złagodzic późniejsze swędzenie dziąsełek stosowałam żel o nazwie
      Dentinox - polecam. Życzę wszystkim mamom takiego ząbkowania u swoich pociech jakie ja miałam. Pozdrawiam.

      Skomentuj


        #78
        U mojej Julki, która lada dzień ma 8 miesięcy pierwszy ząbek wyszedł w imieniny miesiąca 5 maja Mała śliniła się już jak skończyła 4 miesiące, a ząbek dopiero teraz. Smarowłam i dalej smaruje jej dziąsełka żelem Dentinox. Teraz czekam na następne
        A swoją drogą słyszałyście o takim zwyczaju, że ten kto znajdzie ząbka musi dostać od rodzica dziecka jakiś prezent, podobno najlepiej fartuch?

        Skomentuj


          #79
          mój synek też teraz ząbkuje. są dni kiedy wcale tego nie widać, ale są i takie kiedy płacze i marudzi, używamy wtedy żelu Dentinox... sama nie wiem czy pomaga. w bardzo ciężkich sytuacjach aplikuję mu czopek Viburcol... zazwyczaj po ok 30 min Alanek się uspokaja
          Sysia2011

          Skomentuj


            #80
            mój synek skończył wczoraj 6 miesięcy i dziś rano przebił mu się pierwszy ząbek. obiawów ,poza ślinieniem i gryzieniem, nie było, udało nam się bez gorączek i tych innych. mam nadzieję że kolejne też wyjdą "niespodzianie"
            pozdrawiam i życzę bez bolesnego ząbkowania

            Skomentuj


              #81
              Napisane przez Wikuniakwl02 Pokaż wiadomość
              mój synek skończył wczoraj 6 miesięcy i dziś rano przebił mu się pierwszy ząbek. obiawów ,poza ślinieniem i gryzieniem, nie było, udało nam się bez gorączek i tych innych. mam nadzieję że kolejne też wyjdą "niespodzianie"
              pozdrawiam i życzę bez bolesnego ząbkowania
              Moja Amelka także niema żadnych objawów .Jedynie to że grymasi i nie chcę jeść
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj


                #82
                A u nas przedwczoraj wyszedl pierwszy zabek Jedyneczka na dole po prawej stronie :P dosc szybko, Mala niedawno skonczyla 4 miesiace, czekamy teraz az bedzie juz duzym zabkiem. A wlasnie ile tak mniej wiecej czasu zajmuje wyjscie tego zeba? tzn chodzi mi kiedy bedzie juz "duzym zebem" .. nie wiem jak to napisac, mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi No bo narazie jest maly kawaleczek przy samym dziasle.

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Napisane przez insoomnia Pokaż wiadomość
                  A u nas przedwczoraj wyszedl pierwszy zabek Jedyneczka na dole po prawej stronie :P dosc szybko, Mala niedawno skonczyla 4 miesiace, czekamy teraz az bedzie juz duzym zabkiem. A wlasnie ile tak mniej wiecej czasu zajmuje wyjscie tego zeba? tzn chodzi mi kiedy bedzie juz "duzym zebem" .. nie wiem jak to napisac, mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi No bo narazie jest maly kawaleczek przy samym dziasle.
                  Insoomnia u nas ząbki rosną bardzo szybko.Nie dawno wykluły się dolne 2 i górna 4 a już może nimi gryźc.
                  Więc myślę że i Laurze szybko urosną.
                  P.S -śliczną masz córeczkę ,podobna do Tatyale włosy Twoje
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #84
                    U nas przy ząbkowaniu pomagał żel znieczulający i gryzaki. I oczywiście, chłodniejsze niż zwykle, mleko i woda.

                    Skomentuj


                      #85
                      a ja mam takie pytanko... moja mala miala goraczke pare dni i juz myslalam ze zabkuje ale temperatura jej zeszla ale za to zauwazylam ze ssie dolna warge i mlaska jakby cos jadla. czy to moze jednak oznaka ze zabki ida?



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        aneta88ad u nas tak było na tydzień-dwa przed wyjściem ząbka, Kryspek tak wciągał wargę że nie było jej widać a jak udało mu się dwie to był wniebowzięty

                        Skomentuj


                          #87
                          U nas było spokojnie z ząbkami. Najpierw wyszły dwa na dole, a później od razu cztery u góry, no i nie dawno jeden na dole.... Mocno się śliniła. I teraz też się ślini, pewnie następne idą
                          PAULINA 07.07.2008




                          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                          Skomentuj


                            #88
                            Kryspinkowi wyszedł drugi na dole (wczoraj) i już widać że na górze chce wyjść

                            Skomentuj


                              #89
                              pierwszy ząbek

                              mój Przemek też strasznie marudził, smarowałam mu Dentinox gel'em, dawałam gryzaki, a jak już się wyżynała prawa dolna 1 (13 maja wieczorem, a w poniedzialek były już dwie dolne jedynki) to tak mi płakał z bólu, że dałam mu Paracetamol
                              Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                              http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                              Skomentuj


                                #90
                                mój syn ma 6 miesiecy i pierwsze objawy miał na przełomie 3/4 miesiąca tzn slinienie,wkładanie wszystkiego do buzi,ssanie wszystkiego i nieco zaczerwienione dziąsła.obecnie jest marudny,zasysa wargi,jest nerwowy,ząbki już bardzo widać pod dziąsełkami...pani dr powiedziała,że na dniach wyjdą.tylko to było tydzień temu a on wciąż marudny
                                dentinox,bobodent i panadol - u nas nie pomagają niestety

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X