Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Wrzesień 2013

    Witam, ja też jestem "swieżynką" zarówno jeśli chodzi o ciąże, jak i o forum...
    Także chciałam wszystkie przyszłe, wrześniowe mamy 2013 powitać
    U mnie jak narazie ciąża przebiega bez problemów, chociaż na początku szokiem było to, że w ogóle zaszłam w ciąże....
    Myślałam, że to dopiero początek batalii, miałam stwierdzone PCO i byłam przed badaniem owulacji...
    Mąż był już "po" swoich badaniach i u niego wszystko było ok.
    Na początku brałam duphaston i luteinę, ale teraz już tylko witaminy
    Termin mam na 26.09, ale jeszcze nie czuje ruchów, a czytając forum widziałam, że niektóre z Was już tak!!!
    Nie mogę się doczekać

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Wrzesień 2013

      Hej dziewczyny! Witam też nowe mamusie
      U nas póki co piękna pogoda za wyjątkiem piątku i soboty także korzystam ile się da. Dzidzia już mocno bryka i daje o sobie znać. We wtorek mam wizytę i może dowiem się kogo noszę w sobie
      W środę byłam u endokrynologa i dostałam tabletki na wyrównanie poziomu hormonu tarczycy. Na początek pół tabletki i muszę powtórzyć badania. Za miesiąc kolejna wizyta.
      W dodatku moja matka zaczyna mnie mocno wkurzać. Jest chora, ale zamiast poleżeć w łóżku chodzi sobie po podwórku i nic z tego nie robi, w dodatku jutro ma się opiekować moim bratankiem, który jak się okazało też jest chory. Powiedziałam jej, że to absurdalne by szła do chorego dziecka gdy sama jest chora! Oczywiście się obraziła. Dla mnie to szczyt nieodpowiedzialności nie tylko ze strony mojej mamy ale przede wszystkim ze strony rodziców! Kiedy dziecko jest chore, idzie się z nim do lekarza a nie zostawia samo w domu pod opieką w dodatku chorej osoby!!! W ten sposób naraża dziecko na dodatkową infekcję i z przeziębienia może być angina lub oskrzela czy jeszcze coś innego. A jeszcze na początku matka chciała przyprowadzić go do nas, na co stanowczo zaprotestowałam, bo nie życzę sobie chorób w moim domu podczas gdy ja dbam o zdrowie mojego dziecka, nie mówiąc o tym że jestem w ciąży! Dawno nikt mnie tak nie zdenerwował.
      A jak tam u Was? Jak dzidziusie?

      Skomentuj


        #78
        Odp: Wrzesień 2013

        Dobrze powiedziałaś, żeby mama nie przyprowadzała chorego bratanka i tym bardziej w Twoim stanie. Nie denerwuj się bo wiesz, że to nie jest wskazane ale rozumiem Cię
        My dziś idziemy na 2 usg prenatalne - obejrzymy naszego synka już się nie mogę doczekać


        Skomentuj


          #79
          Odp: Wrzesień 2013

          Hej dziewczyny! Jestem już po wizycie. Miał robione badanie połówkowe, czyli wszystkie dokładne pomiary. Dzidzia waży 372g i jak się okazało jest dziewczynką! Czyli intuicja mnie nie zawiodła bardzo się cieszymy z tego faktu. Ale badana byłam ok pół godziny, w dodatku malutka nieźle sobie fikała, dała nóżkę nad główkę! Ziewała, bawiła się rączkami i pępowiną Wypięła się tak centralnie do kamery że dokładnie było widać co tam kryje

          Skomentuj


            #80
            Odp: Wrzesień 2013

            Hej super że wszystko ok my też wczoraj byliśmy na USG połówkowym i nasz maluszek ma 444g ale nie był taki ruchliwy hehe. Mały leniuszek chyba rośnie a w dodatku taki nieśmiały bo zakrywał oczka dłońmi i nie mam w sumie żadnego ujęcia jego całej buźki bo co chwilę coś. Dodatkowo miał główkę przy samym łożysku i przez brak odpowiedniej ilości wód w tym miejscu nie dało się dobrego obrazu uzyskać ale ważne że wszystko z nim dobrze. MaddieAine gdzie robiłaś swoje usg? to było z serii "prenatalnych" czy u swojego gin poprostu?


            Skomentuj


              #81
              Odp: Wrzesień 2013

              Witam ponownie,
              cieszę się, że coś się ruszyło na forum
              Widziałam, że Wasze dzidzie (MaddieAine i ewelka85btm) są już na prawdę duże.
              Moja dzidzia, kiedy ostatnio byłam na usg prenatalnym ważyła ok.125 g, ale mam je powtórzyć jakoś na początku Maja, więc mam nadzieję, że do tego czasu podrośnie
              Nie wiem czy już w waszych miastach były organizowane warsztaty "Mamo, to Ja"?!
              Były całkiem ciekawe i pełne nowinek ))
              ps. Ja wstrzymuje się z poznaniem płci do końca, chce żeby to była pełna niespodzianka

              Skomentuj


                #82
                Odp: Wrzesień 2013

                Ja zawsze mam robione USG na wizycie u ginekologa także nie muszę się specjalnie umawiać i jeździć gdzieś dodatkowo. Ja nie lubię niespodzianek tego typu więc wolałam wiedzieć ale nawet nie wiecie jak się z tego cieszę. Z wyprawki nie mam zbyt dużo do kupienia kilka sztuk body z długim rękawem i kilka sztuk kaftaników dużo rzeczy mam.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Wrzesień 2013

                  No tak, co do niespodzianki to wiele osób dziwi się, że nie chcemy wiedzieć, ale jakoś jeszcze przed ciążą postanowiłam, że tak będzie.
                  Heh problem mają znajomi, którzy mają dzieci i właśnie chcą oddać rzeczy w dobrym stanie, ale nie wiedzą czy dla chłopca czy dziewczynki.
                  Co do usg to mam okazje, zrobić je przy każdej wizycie u gin, ale nie to prenatalne bo tam jest już jakiś inny sprzęt, aczkolwiek znajduje się on w gabinecie obok, więc gdybym chciała się umówić to można, tyle tylko, że to już inny lekarz i dodatkowe koszty...
                  Ale jak trza to trza

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Wrzesień 2013

                    Czasem warto poczekać, ale ja taka cierpliwa nie jestem choć z ubrankami to zawsze mogą obdarować Was takimi uniwersalnymi, które będą pasowały na chłopca i dziewczynkę ja tak kupowałam przy pierwszej ciąży. Nie chciałam mieć typowych rzeczy dla chłopca i teraz nie muszę zbyt wiele kupować. Fajnie, ze czekasz do końca i urodzisz niespodziankę
                    A jak tam Wasze samopoczucie dziewczyny? Jakoś się nie odzywacie? Mnie dzisiaj brzuch pobolewał z prawej strony, poza tym mała kopie jak szalona.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Wrzesień 2013

                      No właśnie, ja też myślę, że są takie "uniwersalne" białe, żółte czy zielonkawe...
                      Co do samopoczucia, to jest lepiej i to dużo, przestałam mieć poranne mdłości i dobrze się czuje, teraz zaczął się sezon ogródkowy i dużo szybciej się męczę i muszę robić sobie przerwy.
                      No i właśnie nie mogę się już doczekać pierwszego kuksańca
                      Ale Ty masz chyba termin jakoś na początku września?Czyli ok. 20 tydzień u Ciebie?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Wrzesień 2013

                        Heeej ja byłam wczoraj w "domu mody" i kupiłam sporo ubranek dla synusia za tak małe pieniądze, że aż wstyd mówić hehe. Dużo nowych rzeczy mi się trafiło i już ładnie wyprane są także cieszę się bardzo. My się dobrze czujemy małego coraz bardziej już czuję i się bardzo z tego cieszę
                        W środę byłam u swojego gin i mówiłam mu, że puchną mi stopy i dłonie więc mam zalecenie diety bezsolnej. Ja w ogóle mam tendencję do tycia i zatrzymywania się wody więc wymyśliłam, że umówię się do dietetyka żeby temu zaradzić bo przy jakiejś wymyślonej diecie mogę sobie albo małemu zaszkodzić a tego nie chcę. Wiecie, waga jest dla mnie dużym problemem od zawsze a teraz póki jestem na L4 to chcę to wykorzystać i zadbać o siebie na przyszłość bo kiedyś stawy się zbuntują i dopiero będzie problem
                        Pozdrawiam z cieplutkiego i słonecznego Bytomia


                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Wrzesień 2013

                          No tak u mnie to już 21 tydzień i 5 dzień także już mam teraz z górki termin niby na 4.09 choć znów przesunął się na 6.09 zobaczymy
                          Ja też wypoczywam przy pięknej pogodzie, niestety też nieco puchnę tzn nogi i ręce. Dietetyk to dobra rzecz, sama miałam dietę ustaloną przy prolaktynemii. Polecam naprawdę. Po ciąży niby szybko się traci wagę, ale czasem lepiej sobie pomóc, a co zdrowie to zdrowie nigdy go za wiele

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Wrzesień 2013

                            A zakupy też już powoli zaczynam. Właśnie promocje, wyprzedaże i przeceny są super sprawą, bo można naprawdę tanio kupić dużo rzeczy.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Wrzesień 2013

                              Hey dziewczyny!
                              Ja póki co nie planuje zakupów dla maluszka ale jeśli trafi się okazja to na pewno Chociaż mamy nieprzerwanie remont od grudnia i pochłania to sporo kosztów, siły i energii (tej ostatniej mam coraz mniej, bo co się nie posprząta to za chwilę znów się brudzi), a do tego przyszła wyczekiwana wiosna, więc gracowanie, sadzenie itp (tutaj nieoceniona jest pomoc mojej kochanej mamy :* )
                              Ja mam na razie mały brzuszek i czasem boję się, że może za mało jem?!
                              Jak chodzę na badania te co miesięczne OB, to zawsze jest ok, więc chyba nie ma powodu do obaw
                              Również pozdrawiam z naszej słonecznej Wyżyny lubelskiej

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Wrzesień 2013

                                KaesLBN nic się nie martw na tym etapie brzuszek wcale nie musi być wielki a w całej ciąży wystarczy, że przytyjesz te 9-12 kg to jest minimum. I pamiętaj, że nie od jedzenia rośnie brzuch - to dzieciątko rośnie zależy też ile masz wód płodowych. Ja jestem w drugiej ciąży a ta szybciej staje się widoczna
                                U nad dla odmiany dzisiaj pada. Ja zaczęłam już zakupy. Dziewczyny a może mogę Wam podesłać link od mojej koleżanki, która sprzedaje asortyment niemowlęcy? Na początku maja ma mi przesłać link do swojej strony, są to nowe rzeczy. Ja już kupiłam kilka używanych teraz mam zamiar zrobić sobie u niej właśnie konkretne zamówienie na ręcznik, prześcieradło i resztę rzeczy dla maleństwa typu butelki, akcesoria i brakujące ubranka. Potem zostanie mi tylko wózek i przewijak a Wy jak planujecie rozłożyć wasze zakupy? Czekacie do końca, czy raczej rozłożycie sobie je na kilka ostatnich miesięcy? Ja chcę teraz kupić ciuszki, w czerwcu akcesoria a w lipcu wózek, sierpień to już brakujące dodatki i rzeczy do szpitala.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X