Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wrzesień 2013

    No właśnie, wydatki... Mnie się wszyscy dokoła dziwili, że już w II trymestrze zaczęłam powoli kompletować wyprawkę. Ale w ten sposób rozłożyliśmy sobie koszta, przy jednej wypłacie to, przy kolejnej tamto, więc aż tak bardzo nas to nie uderza. A i ja jestem spokojniejsza, bo coraz cięższa jestem i coraz mniej energii we mnie na latanie po sklepach:P

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wrzesień 2013

      Czesc dziewczyny

      Ja się w sobotę wybieram po wyprawkę dla naszego maluszka, już się nie mogę doczekać Pieniążki mam odłożone na ten cel już od 3m-cy, więc nie nadwyręży to naszego budżetu. W lipcu czeka nas jeszcze remont pokoju i tego się bardziej obawiam, niż latania po sklepach. Ktoś będzie musiał po remoncie posprzątać...a mi to napewno będzie ciężko.

      Mam do Was pytanie, właśnie w związku z wyprawką od jakiego rozmiaru kupujecie ubranka dla swoich bobasków?

      Pozdrawiam

      Skomentuj


        Odp: Wrzesień 2013

        Hey,
        u nas leci pomalutku, imie jak nie wybrane, tak dalej nie możemy się zdecydować.Co do wyprawki to jeszcze nic nie mamy, bo myśle, że trzeba by zaczac od komody dla maluszka, z kolei nie wiem czy juz ja kupowac, bo troche trzeba poprawic sufit w naszej sypialni.I tak...pewnie u nas to wszystko bedzie na ostatnia chwile, moj maz pracuje codziennie do 17 a dojazd do miasta to jakies 40 minut, a wiekszosc jest niestety do 18, wiec trzeba wziasc wolne.
        Poki co wybieram sie dzis na warsztaty http://swiadomamama.pl/%C5%9Bwiadoma...ntymnie-lublin,

        Skomentuj


          Odp: Wrzesień 2013

          Hey!
          Warsztaty fajna sprawa, u mnie w okolicy nic się nie dzieje, wszędzie daleko...
          Ja kupiłam kilka drobiazgów z wyprawki, dziś przejrzałam rzeczy po Starszym synku, w sierpniu zacznę je prać. Na razie myślę, żeby mieć wszystko do szpitala, koszule dla siebie, nowe ubranka dla maleństwa, kosmetyki. Większe rzeczy będę dokupywać później.
          U nas będzie chyba Michaś albo Antoś. Wybierzemy jedno z tych bo ja już nie mam pomysłu...
          Pozdrawiam Was serdecznie!
          Adaś - 15.09.2009 3220g/56cm


          Michaś 11.09.2013 3920g/53cm

          Skomentuj


            Odp: Wrzesień 2013

            Hej dziewczyny. Ja już od kilku miesięcy kompletuję wyprawkę, teraz kupimy komodę i resztę rzeczy dla dziecka a w sierpniu rzeczy dla mnie i pieluchy. Ubranka kupujemy od rozmiaru 56 bo w 62 noworodek się utopi, mój syn miał 57cm a i tak długo zakładałam mu ubranka na rozmiar 56, body w szczególności. Nie warto natomiast kupować mniejszych tupu 50cm bo te faktycznie mogą okazać się za małe.
            Kurcze ja mam taką zgagę dzisiaj, że już nie wiem co robić - nic nie pomaga. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Zasiadłam w końcu do mojej maszyny i zaczęłam znów szyć, właśnie jestem na etapie kołderki/kocyka typu patchwork a rano skończyłam misia dla bratowej. Lubię szyć a przez ciążę jakoś to zaniedbałam i teraz ciężko znów do tego wrócić. Jak skończę to się pochwalę

            Skomentuj


              Odp: Wrzesień 2013

              Hej hej u nas przygotowania też już są na coraz bardziej rozwiniętym poziomie Dla mnie spanie to jest masakra kręgosłup boli jak po ataku z kijem ahhh szkoda słów natomiast dzisiejszej nocy troszkę się pomęczyłam ze skurczami w brzuchu i kłuciem nie wiem co to może to są te skurcze Braxtona-Hicksa ale ważne że przeszło Ja w 7 miesiącu mam już taki duży brzuch, że spokojnie na 9 już wygląda ciekawe ile jeszcze urośnie a może poprostu będzie zmieniał kształt. Mały się mocno pcha. Czasem mam wrażenie że mi zaraz przez pępek wyskoczy Pozdrawiam Was i lecę dziś na badania USG z takiej akcji http://simin.pl/zapraszamy-kobiety-w-ciazy/


              Skomentuj


                Odp: Wrzesień 2013

                byłam na usg maluszek już ma 2 kg więc już niego duży chłopczyk rozwija się prawidłowo także cieszymy się bardzooooooo i pozdrawiam Was P63059131.jpg


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wrzesień 2013

                  Ech, też źle sypiam od jakiegoś czasu, budzę się w nocy i kręcę, bo pozycji żadnej nie mogę znaleźć. Wątpię, żeby minęło, a szkoda, bo chciałam się wyspać na potem, na zapas


                  Skomentuj


                    Odp: Wrzesień 2013

                    Cześć dziewczyny

                    Jestem po sobotnich zakupach, większość rzeczy już mamy Brakuje jeszcze łóżeczko, wanienka, kosmetyki i parę drobiazgów. Dziecko to naprawdę duży wydatek...
                    Mały jak zwykle dokazuje
                    Ze spaniem też mam problem, ciężko znaleźć dobrą pozycję, chociaż przez ostatnie dwie noce było już lepiej. Żeby tak można było wyspać się na zapas

                    Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      Odp: Wrzesień 2013

                      Czekam z niecierpliwością na następną wizyte u gin, ostatnio ważył 1500 g to dosyć sporo jak na ten tydzień ciaży. Będzie duży , ale to akuratnie dobrze bo się obawiałam z powodu mojego nadciśnienia o mała mase dzidziulka. Obecnie łykam leki i na razie jest ok (dopegyt,staveran). Również mam problemy ze spaniem , niestety na tym etapie ciąży to normalne, więc nie pozostaje nic innego jak przeczekać ten okres. Miłego dzionka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wrzesień 2013

                        My idziemy za nieco ponad dwa tygodnie, ale doktorek powiedział, że potem będziemy się już częściej widywać,tj. co dwa tyg. Łii uwielbiam te wizyty, kiedy widzę Małą i słyszę serduszko i potwierdzenie, że wszystko jest w porządku Mam nadzieję, że panienka raczy się ustawić ładnie główką, bo póki co czuję jeszcze kopniaki w dole. Skurczy B-H póki co nie czuję jeszcze.

                        Skomentuj


                          Odp: Wrzesień 2013

                          Cześć dziewczyny. Fajnie, że wasze maluszki są zdrowe i super się rozwijają. U mnie też OK, jutro wybieram się do endokrynologa a 16 lipca do ginekologa, potem wizyta za 3 tygodnie za 2 i czekamy na poród...
                          Ja teraz śpię całą noc chyba że dziecko moje mnie obudzi za to jak się budzę to szybko muszę do wc bo tak pełny pęcherz jest. Wstaję mocno opuchnięta czasem nawet chodzić nie mogę ale tak do godziny obrzęk się zmniejsza. Ciśnienie też mam wysokie ale wciąż w granicy normy.
                          Czytałam też o zmianach w pielęgnacji niemowląt także polecam lipcowy numer "Mam Dziecko" warto poczytać, bo sporo ułatwień jest tak np teraz kikuta pępowinowego nie przemywa się spirytusem ani nasączanymi gazikami tylko szarym mydłem oraz spryskuje środkiem Octenisept, nie używa się też oliwki ani nie smaruje noworodka niczym, wystarczy do kąpieli dodać emolient natłuszczający czy nawilżający i to wystarczy. Zmiana dotyczy także wody, teraz używamy bieżącej wody z wodociągów a nie mineralnej, nie smaruje się też pupy niemowlaka chyba że jest taka potrzeba. Zmiany dotyczą też sposobu żywienia niemowląt także polecam lekturę. pozdrowienia dla Was!

                          Skomentuj


                            Odp: Wrzesień 2013

                            Witajcie,
                            u mnie kolejna noc z rzędu nieprzespana... mój kręgosłup to jedna wielka masakra do tego nerka mnie boli a tu jeszcze 2 miesiące zostały ja nie wiem jak to będzie. Już chodzę jak zombi i nie wiem co robić


                            Skomentuj


                              Odp: Wrzesień 2013

                              Co do pielęgnacji maluszka, to informacje podane przez MaddieAine potwierdziła też nasza położna w szkole rodzenia. Z tym, że zalecała smarować pupę po kąpieli,ale nie np wszędzie polecanym Bepanthenem czy Sudocremem, bo jest to maść lecznicza i jest za silna do codziennego stosowania, ale innym łagodniejszym kremikiem przeciw odparzeniom. Ważne, by zwrócić uwagę na zawartość tlenku cynku, który wysusza. Raczej zrezygnowałabym też z pudru, bo tylko grudy robi :P

                              Moje ciśnienie z kolei jest niskie, z dwojga złego lepiej w tę stronę... I niezależnie, o której się położę, budzę się punkt 8.00, ewentualnie kwadrans do przodu lub do tyłu. Chyba dzidzia się dobija na śniadanko

                              Skomentuj


                                Odp: Wrzesień 2013

                                Wczoraj byłam u lekarza mój synuś w pełni zdrowy, problem jest raczej tylko ze mną ze względu na wysokie ciśnienie, które pomimo leków i oszczędnego trybu życia skacze sobie jak ma ochotę. Synek będzie duży w tej chwili waży 2300 g trochę mnie to przeraża jaką będzie miało wagę końcową? Pozdrawiam was dziewczyny miłego dnia życzę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X