Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: marzec 2013

    Hej! moja Gabi drzemie a em na włoskim wiec korzystam z okazji że jest chwilka wolnego na komputer. Po dzisiejszym USG mogę powiedzieć śmiało że jestem uspokojona. Przepływy w normie. Lekarz bez pospiechu jeszcze raz wszystko pomierzył i na bardzo dobrym sprzęcie i mały waży 2260g (a 15 dni temu 1690g). Także Oluś przez 2tyg. przybrał ok. 600g. I wszystko w normie . Jestem w szoku bo po pierwszym USG wychodził mi termin na maj, a po tym dokładnie tak jak wg miesiączki 25 kwiecień. Oby tylko tak dalej. Objadałm się jak głupia hehehe i mały faktycznie mocno podskoczył. Także mam nadzieje że do 3kg utyje.... A łozysko niestety jest delikatnie przewapnione, ale jeszcze wydolne także mam sie nie zamartwić. Aha i mam kontrolować obwód brzucha
    Poraz trzeci Aleksander!!!

    Aha i wiecie co Olo tak sie ułożył że jest twarzą ku wyjściu-ma zadartą głowę i to juz od dwóch tygodni. Lekarz mówi ze trzeba będzie go troche przekręcić bo nie może wychodzić twarzą. Na USG nie jestem w stanie obejrzeć jego buzi bo widać tylko czoło i oczka i tyle....ehh mam nadzieje że jednak sam sobie tą główkę przekręci inaczej.....

    Moja Gabrysia ma taki katar ze szok. Cały dzień ma tak zabity nos ze tylko jak kicha to cokolwiek udaje sie wysmarkać


    kruszyna
    czyli jeśli dobrze zrozumiałam ty masz dziś urodziny? WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ZDRÓWKA, SZCZĘŚCIA, SZYBKIEGO PORODU I SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ

    pamka a em kazał ci sie oszczędzać. A tak serio to ja też dziś poodkurzałam, pomyłam podłogi, starłam kurze i wysprzatałam kuchnie ale tylko dlatego że nie chciałam myśleć o USG. Wogóle jakoś przerażenie mnie dziś ogarneło w tym szpitalu.

    monikamt ja gdzieś w mądrej gazecie wyczytałam że na dziecko urodzone od 18 marca można wykorzystać roczne macierzyńskie. A ty jesteś w domu czy w szpitalu???

    gagaj111 jeśli dobrze pamietam to Kacperek urodził sie w walentynki. Córcie mówisz skołowane pewnie chwila moment zaakceptują obecność braciszka. Jeszcze raz gratuluję i pisz częsciej.




    Skomentuj

    •    
         

      Odp: marzec 2013

      W domu póki co, właśnie też mi się wydaje że od 18 marca, no zobaczymy. Tyle przeszłam w tej ciąży, zagrożenie, szpital, sterydy z nastawieniem że urodzę sporo wcześniej. A teraz ak już brakuje tylko kilka dni to strasznie bym chciałą aby się udało urodzić 18. Boję się tylko, że mały będzie bardzo duży,na usg w 36 tyg miał 3000 g. a to było prawie 5 tyg temu!!!








      Skomentuj


        Odp: marzec 2013

        Witam!
        Mam nadzieję że nie przeszkadza Wam, że tak tu wbijam raz na jakiś czas i sie wcinam w Wasz wątek

        Monika, ja mam termin dopiero na 6 kwietnia, ale też w sumie żyję "byle do 18 marca", bo właśnie wyczytałam, że wydłużony macierzyński przysługuje kobietom, które urodzą po magicznym 17 No i też żeby na te dodatkowe pół roku się załapać, to musimy być w trakcie macierzyńskiego jeszcze 1 września, więc wygląda na to, że najpierw ten podstawowy- 20 tygodniowy urlop- musimy sobie wydłużyć jeszcze o 4 tygodnie które nam przysługują, a dopiero potem wnioskować o kolejne pół roku. Mało tego- jeśli chcemy, żeby to drugie pół roku było płatne 80 a nie tylko 60%, to musimy składać wniosek (o ten dodatkowy urlop) co najmniej 2 tygodnie przed przewidywanym terminem porodu Strasznie to jest pokręcone!!! Ja już rozmawiałam z kobietką w kadrach w mojej pracy i jakoś pomoże mi to ogarnąć tak, żeby było dobrze...

        Kruszynka, wszystkiego najlepszego!!! Dopiero tutaj doczytałam że dziś obchodzisz urodziny

        BGKM, Ty się nie martw kochana- maluszki w tych ostatnich tygodniach właśnie najszybciej i najwięcej przybierają na wadze. Jeszcze się będziesz martwić że urodzisz klocuszka

        Dziewczyny- te przy końcówce szczególnie- jak to jest z badaniami krwi i moczu w ostatnich tygodniach ciąży? Ja robiłam badania na ostatnią wizytę- tydzień temu, kolejną mam za tydzień (po 2 tygodniach) i nie wiem czy robić, czy nie Gin nic nie mówił, ale on prowadził moją pierwszą ciążę i chyba jest pewien że już wiem co i kiedy robić... (a guzik prawda- nie pamiętam)
        Następna wizyta pewnie będzie tydzień później, bo to już końcówka, ale co jeśli moja Mała będzie chciała wcześniej się urodzić? Pasuje przy porodzie mieć jak najświeższe wyniki, co?


        Skomentuj


          Odp: marzec 2013

          witam

          kruszyna

          spóźnione ale szczere STO LAT.. łatwego porodu bo wiem, że tak jak ja się obawiasz i spełnienia marzeń... :*

          BGKM
          a tak się martwiłaś wagą Olusia... widzisz ciesze się że wszystko dobrze

          monika

          wierze że ci ciężko... ja też już się zmęczona jestem... ale może dotrzymasz do poniedziałku. trzymam kciuki żeby było dobrze wszystko
          ja przenosiłam Antka i faktycznie był bardzo duży. Ale nie martw się powiedz gin o swoich obawach niech zrobi ci usg.
          a co do kolczyka to rozstęp mi się zrobił straszny... blizna będzie koszmarna. zarasta mi się zaognia.. nie wiem co jest bo z Antkiem jak byłam w ciąży to nic się z tym nie działo.

          nichol
          między 33 a 37 powinno się zrobić morfologie a po 39 i 40 tc mocz. wiadomo ze do szpitala bierzesz ze sobą to co najbardziej aktualne (najbardziej aktualne badania krwi i moczu i ostatnie usg) plus wyniki na toksoplazmozę, hiv no i grupę krwi oryginał i paciorkowce jeśli lekarz zlecił.
          wiesz w pierwszej ciąży zaufałam lekarzowi prowadzącemu a on nie robił mi żadnych badań i tak poszłam do szpitala na termin bez niczego prawie i wszystko zrobili od razu na miejscu.
          co do tego macierzyńskiego to trzeba już przed porodem złożyć...?? ja nie wiem jak to jest z formalnościami mi w pracy powiedzieli że wszystko załatwia się jak się dzidziuś urodzi... nie??

          M w pracy a my jeszcze w piżamkach...
          wczoraj miałam mobilizację do pracy... byłam jak w transie a dzisiaj siły mnie opuściły i nic mi się nie chce... nie wiem co ugotować na obiad, nie chce mi się wychodzić z domu. u nas pochmurno dzisiaj i wieje bardzo. może dlatego taki humorek mój.
          Antek spał długo a ja siedziałam jak mysz pod miotłą żeby go tylko nie obudzić.
          Powinnam może wyjść z nim na spacer ale katar mi jeszcze nie do końca odpuścił. Może M nie będzie miał dziś nadgodzin to wyjdą na troszkę wieczorkiem...
          uciekam bo Antek mi truje

          miłego dzionka
          "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












          Skomentuj


            Odp: marzec 2013

            hej dziewczynki .
            dziekuje za zyczenia , ja wlasnie testuje mojego telefona i moge miec przeza niego internet w kompie jupi w koncu noramlnie moge pisac

            wstawaiam wam zdjecia Cypriana z wczoraj mam nadzieje ze sie przesla...

            monia lez duzo to dasz rade do poniedzialku , trzymam kciuki za to macierzynskie.ja tez mam dziwne przeczucie ze moja pannica nie bedzie 3kg jak mlody pomimo tego ze urodzil sie w 41,4 tc....

            nichol ja wyniki mialam ostatnio robione przyt glukozie musze go w srode poprosic o skierowanie bo sie w szpitalu naslucham ha ha i wziac juz to zaswiadczenie do becikowego - czy to fdopiero po porodzie

            bgkm ja cyprianowi robie inhalacje z soli od poniedzialku tak 2-3 razy deziennie i ten katar mu sie konczy, pierwszy raz! do tego otrivinem kropie 2razy dziennie i chyba nic wiecej mu nie bedzie super ze z wynikami wszystko w miare ok i z olusiem.

            pamka a co to za problem z tym kolczykiem? jak sie czujesz jak antos...

            ja uciekam bo em dzisiaj wolne ma i zaglada mi tu przez ramie co pisze, chociaz cypriana i jego przedszkole mam z glowy ha ha i od rana znowu mam tye bole na @

            tak wogole to moj em sie wczoraj pyta jak mysle kiedy urodze-ja mu na to ze pewnie w terminie albo po - a on do mnie ze obstawia ze w niedziele pojade, pytam sie dlaczego bo tak CIE WKUR***************** ZE OD RAZU URODZISZ
            Attached Files





            Skomentuj


              Odp: marzec 2013

              kruszyna słodki ten Twój mąż
              no i JA TEŻ DĄŁĄCZAM SIĘ SO ŻYCZEŃ! UŚMIECHU W SERCU ŻADNYCH PROBLEMÓW GRZECZNYCH NIE CHORUJĄCYCH DZIECI I MĘŻA POSŁUSZNEGO!!!
              nichol z tym macierzyńskim to na prawdę masakra ja stwierdziłam że w przyszłym tygodniu wyślę m do zusu żeby mu tam powiedzieli czy moge składać już ten wniosek żeby mieć 80% przez cały rok płatne bo tak bym wolała, jak będę coś pewnego wiedzieć to napiszę ty też napisz jak się coś dowiesz
              I wpadaj częściej oczywiście każda mamcia mile widziana.
              a co do badań to ja ostatnio miałam mocz morfologię, a na wizycie pobierała mi wymaz na jakieś bakterie chyba paciorkowce BGS czy jakoś tak a potem to nie wiem bo z chłopcami nie było mi dane sprawdzić jak to jest po 32 tygodniu.....
              Monika leż może się uda trzeba być dobrej myśli
              BGKM no i widzisz wszystko ok z wagą a teraz jeszcze mały nabierze ciałka na pewno
              Pamka ja nie mam ochoty do niczego ostatnio.
              Ogólnie to zaczynam się martwić bo brzuch zaczął mi l twardnieć i coraz częściej mam w dole brzucha takie dziwne uczucie jak na @ nie jest to ból na szczęście, ale trochę mnie martwi bo chciała bym do kwietnia dotrwać. No i cały czas spać mi się chce a w nocy masakra bo biodro to już mi na całego wysiada. Dzisiaj chodzić nie mogę za bardzo. A chłopcy odbijają sobie 10 dni bez mamy, masakra. dobrze że w poniedziałek do przedszkola idą , Paweł wczoraj oświadczył mi że pójdzie ale będzie płakał za mamą..... ale powiedział to ze swoim szelmowskim uśmieszkiem na buzi więc raczej poważnie nie mówił.
              gagaj pisz częściej co u ciebie
              doroti a jak u was?
              Last edited by bagnes; 15-03-2013, 10:44.


              Skomentuj


                Odp: marzec 2013

                Hej ja mam nadzieję że się uda ale coś mi się wydaje że urodzę w niedzielę. Głowa mnie cały dzień strasznie boli, skurcze coraz mocniejsze, wogóle tak jakoś niebardzo się czuję.

                nichol ja miała mocz i morfologię w 39 ostatni raz. I to podobno wystarcza, a poza tym tak jak mówiła pamka jak będą czegoś w szpitalu potrzebować to sobie zrobią

                pamka to faktycznie coś nie tak z tym kolczykiem, ja nie mam z nim problemów. A rozstępy co mi się pojawiły to są na dole brzucha więc przy kolczyku nie będą przeszkadzać. Pogoda straszna mi też się nic nie chce, nawet obiad siostra ugotowała bo ja siły nie mam

                kruszynafaktycznie słodki ten Twój mąż Oby się pomylił i lepiej abyś w niedzielę nie urodziła, masz jeszcze troszkę czasu...

                bagnes powiedz koniecznie o tych bólach lekarzowi, jednak już swoje przeszłaś w pierwszej ciąży więc teraz lepiej nie ryzykować...

                A tak wogóle to Julka mi w nocy kasłała, teraz też śpi ale co chwila kaszle, muszę ją jak najszybciej wyleczyć zanim z małym ze szpitala wrócimy Już nie mogę patrzeć na ten swój suwaczek, ale aby tylko do poniedziałku a raczej do niedzieli do północy








                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: marzec 2013

                  A tak wogóle to właśnie przejrzałam to forum i całkiem sporo się napisałyśmy od początku, jak napisałam pierwszy post to była 18 strona, a teraz już 84. Trochę czasu ze sobą spędziłyśmy ale powiem wam że miło tak do kogoś napisać, w dodatku do kogoś kto Cię rozumie bo jest w podobnej sytuacji i tym samym Cię wspiera

                  I chyba już mogę podsumować wagę ciążową bo już raczej nie przytyję, więc mój wynik 11+. Tragedii nie ma, jak tak sobie pomyślę co ja jadłam to powinnam przytyć 30 kg. Zobaczymy jak szybko uda mi się zrzucić i czy wogóle uda mi się pozbyć tych dodatkowych kg. Marzy mi się figura sprzed ciąży z Julką i rozmiar 36- 38








                  Skomentuj


                    Odp: marzec 2013

                    Monika powiem na pewno zresztą moja gin zawsze sama wypytuje szczegółowo o wszystko nawet o samopoczucie ale wizyta 25 jakby co to mam przychodzić wcześniej albo na szpital
                    Monika a ogólnie to kto cię tak zrozumie jak druga kobieta w podobnej sytuacji
                    wieczorem się odezwę bo chcemy jechać chłopcom dywanik kupić bo obniżka jest a oni tylko panele mają w pokoju a przy małej się przyda


                    Skomentuj


                      Odp: marzec 2013

                      hej

                      coś mi się humorek popsuł...
                      zdenerwowana jakaś jestem...
                      usmażyłam kotlety i pozwoliłam zjeść Antkowi z frytkami a co tam niech ma...
                      ale wszystko mnie denerwuje...
                      Z Antosiem byłam oazą spokoju a teraz jestem kłębkiem nerwów...
                      Cały czas wydaje mi się że czegoś nie zrobiłam, że o czymś zapomniałam, czegoś nie mam, nie kupiłam...

                      bagnes
                      ja też mam takie bóle...
                      chwilkę mnie złapie tak jak na @ potrzyma trochę puls mi przyspiesza i odpuszcza... nie mówiłam o tym gin bo nie boli bardzo i nigdy nie długo a biodra też mi znowu dokuczają, już się cieszyłam że może mam spokój... niestety...

                      monika

                      dla mnie to super sprawa móc z wami sobie popisać... nie mam koleżanek z dziećmi blisko. Żadna z moich przyjaciółek nawet nie jest w stałym związku. Trochę nam się tematy rozjechały ja nie chce ich zanudzać mnie ich problemy już za bardzo nie dotyczą co prawda spotykamy się ale nie tak jak kiedyś. mama już za bardzo nie pamięta jak to jest poza tym wydaje mi się że traktuje mnie z pobłażaniem...
                      myślałam że jesteśmy z tego samego województwa ale nie Ty to już mazowieckie prawda??... gdzie będziesz rodzić...??
                      Zazdroszczę Ci tej wagi ja tak jak z Antkiem mam 20 kg na plusie. Po Antosiu schudłam ale nie wróciłam do poprzedniej wagi pozostało mi 5 kg nie do zrzucenia...

                      kruszyna

                      słodziutki ten Twój mąż nie ma co
                      i jak się troszczy o Ciebie
                      nie śpiesz się za bardzo kochana jeszcze jest trochę czasu
                      a telefonik fajny obejrzałam sobie w necie, nice
                      "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: marzec 2013

                        Pamka mi po Julce zostało jakieś 3- 4 kg ale później zaczełam brać anty i 6 kg w dwa miesiące przytyłam i niestety już mi to zostało. Ja mam koleżanki na uczelni ale jakoś ciężko się spotkać bo mam do nich 25 km więc raczej tylko na zjazdach ale w swojej okolicy to bardzo mało

                        Ja już mazowieckie a Ty skąd jesteś? Zamierzam rodzić w Iłży to taki mały szpital, Julkę tam rodziłam i jestem bardzo zadowolona. Za wszelką cenę chcę uniknąć Radomia bo tam to już jest masówka po prostu i traktują kobiety bardzo przedmiotowo








                        Skomentuj


                          Odp: marzec 2013


                          monika

                          no właśnie jak już się ma rodzinę to taka odległość to naprawdę dużo...
                          mimo, że ze swoimi najbliższymi koleżankami, przyjaciółkami mam blisko to i tak czasami sie ciezko spotkać...
                          ja jestem z Łodzi.
                          Też będę rodzić w szpitalu w którym rodziłam Antka w CZMP mimo że dużo osób wypowiada się o tym szpitalu negatywnie to wszystko tam jest na miejscu. Sprzęt, specjaliści poza tym to szpital położniczo-ginekologiczny wiec nic ich raczej nie zaskoczy. Wiadomo szpital to nie hotel... a ja mimo wszystko byłam zadowolona.
                          "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                          Skomentuj


                            Odp: marzec 2013

                            dzien dobry

                            wczoraj mialam nie zapowiedzianych gosci-jak ja tego nie lubie -ale co zrobic od pawla z rodziny z kwiatami przyjechali i z dzieciakami zyczenia zlozyc w sumie bylo milo , tylko dlugo -4 dzieciakow i pies i moj em to stanowczo za duzo jak dla mnie jeszcze wczoraj tak mnie zdenerwowal ze w nocy mialam bole i do piatej prawie nie spalam, jakos po nospie mi przeszlo dzisiaj uda mnie bola i brzuch tez po bolewa.... juz chyba porod niedlugo...

                            jeszcze raz dziekuje za zyczenia , oby sie spelnily ha ha

                            BAGNES ja mam od okolo 2 miesiecy takie bole lekkie ostatnio silniejsze w dole brzucha i takie uczucie jka bym miala @dostac , moj gin twierdzi ze to noramlne. a z tym macierzynskim to niezly bigos macie ...

                            MONIKA ja tez sie ciesze ze moge z wami popisac , ja tez niemam nikogo tylko takie znajome z piaskownicy itd. juz niemoge sie doczekac wiosny kiedy bedziemy mogli na spacerek wyjsc do ludzi

                            PAMKA kurcze ja juz chyba tez z 18kg wiecej waze... juz mi takj ciezko, ciagle biole, nerwowosc , no koszmar jakis -chce juz urodzic ale sie boje ... boje sie tego ze znowu wpoadne w deperesje, ze cyprian bardzo bedzie mi dawal popalic i mala... juz teraz jest koszmar z nim szczerze to nie wiem co robic juz. do tego katar mu sie dzisiaj nasilil i mial taki gesty bardzo zielony i cuchnol, ale wzielam od siostry masc bactroban i zobaczymy, teraz jak smarka to ma juz noramlny ale kaszel mu sie nasila-jak nie urok to sraczka.

                            ide sie polozyc bo brzuch boli.

                            telefonik bardzo mi sie podoba mam bialy , fajne zdjecia robi i co najwazniejsze mam 8gb karte do niego i hfajnie internet smiga i zdjecia robi super ha ha nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba, tylko nie moge sie przyzwyczaic bo mialam przez 3 lata samsunga monte i wogole pierwszy raz mam LG.

                            buziaki ;*





                            Skomentuj


                              Odp: marzec 2013

                              witam...

                              ja dzisiaj na ktg i badanie miałam.
                              pierwszy raz podczas ktg pani położna tak tłumaczyła mi co się dzieje... przemiła osoba pierwszy raz ją widziałam.
                              po badaniu ok tylko pan dr powiedział że bardzo delikatnie mnie bada żebym jutro nie urodziła... śmiał się że już wszystkie pacjentki w 39 czy 40 tc na pytanie kiedy termin odpowiadają że po 17
                              w nocy bóle miałam i obudziłam się parę razy ale króciutkie i dało zasnąć. Antek nam się wpakował do łóżka w nocy bo przed snem oglądał z M transformersy i mu się przyśniło. M to już nie ma co dziecku na dobranoc puszczać. Ja wczoraj wcześnie zasnęłam i szczerze to już mi się chce spać.

                              Następną wizytę mam we wtorek i ostatnią jak doczekam w czwartek. No i dowiedziałam się że mojego pana dr nie będzie od 20 do 28... hmmm wiec akurat w "mój czas" ale powiedział że wszystko przekaże swojej koleżance z oddziału i będę pod jej opieką. Jak byłam w 14 tc w szpitalu to też się mną zajmowała trochę... bardzo miła pani. będzie z moim gin pod telefonem jak coś... trochę się zmartwiłam ale trudno...

                              kruszyna

                              nie martw się dasz rade na pewno. to tylko 2 kuzynka mojego męża ma 3 rok po roku i kiedyś na jakiejś imprezie jak była z 3 w ciąży ciocia mówi do niej "kochanie jak ty sobie z 3 poradzisz?" a ona na to "ciociu, z 2 sobie poradziłam a z 3 nie poradzę"... będzie ciężko na początku na pewno ale zobaczysz ułoży się...
                              może Cyprian zrobi się grzeczniejszy...
                              co do depresji to też byłam trochę rozchwiana na początku... ale to nie reguła może teraz akurat zniesiesz to lepiej niż ostatnio...
                              ja trzymam za Ciebie kciuki...
                              "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                              Skomentuj


                                Odp: marzec 2013

                                Hej z rana- ja standardowo od 6nie śpię już od paru tyg tak mam. Cyprian dalej z katarem i w dzień troche mokro kaszle ale w nocy nic a nic, zobaczę jak wstanie czy pojdzie do przedszkola ale raczej tak ... jak,ma cos mu być to i tak bedzie wiec nie widze sensu trzymac go w domu u nas piękne słońce wczoraj było dzisiaj też sie zapoPAwiada jupi! Wczoraj byłam z młodym i moją rodzinką na spacerze - Cyprian resztki śniegu wykorzystal -mam nqdzieje ze wiecej go nie zobacze ha ha.

                                PAMKA to super ze wszystko ok ty byś juz urodziła ha ha ja mam,wizyte w srode ciekawa jestem ile te moje malenstwo wazy i czy cos ruszylo...
                                Wogole to mam blokade jakas przed sexem( nie daje rady... nie,wiem co sie juz ze mna dzieje ...


                                A,gdzie,reszta???? Monia ty juzcpo wszystkim czy jeszcze w dwupaku???





                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X