Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

noworoczne skarby 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: noworoczne skarby 2011

    witajcie mamusie

    wreszcie mogę napisać, wszystko przeczytałam, nie wiem czy wszystko zapamiętałam i sie do wszystkiego odniosę

    po pierwsze najlepsze życzonka dla dwuroczniaków prawie juz wszyscy

    Monia GRATULACJE!!!!! takie wpadki są najpesze, nasza Zosia nie byłam planowana ja tez chce już drugie, chociaz mój mąz nie bardzo, kontroluje (nie biore tabletek tylko kalendarzyk) mnie wiec zobaczymy... i zdrówka dla Ignasia

    Aguszasza wywołalas mnie super,że z babcia dobrze i zdrowka dla chłopaków, Zosia też ma ospę

    Aliaaga zdrówka dla Agatki

    Aniazio bidulka Alunia buziaczki od cioci

    witam nowe forumowiczki

    w nastepnym poscie napisze co u nas
    Gosia

    Zosieńko rośnij zdrowo

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: noworoczne skarby 2011

      No to Aniu i Gosiaczku do dziela ruszamy my chyba dzis zaczniemy staranaka w sumie wyszlo mi ze najwieksze prawdopodobienstwo na dziewczynke bedzie dopiero od jutra no ale sprobowac mozna




      Skomentuj


        Odp: noworoczne skarby 2011

        teraz co u nas

        odkąd się zaczęła jesień non stop chorujemy, glownie katar ktory trawa i trwa aż konczy sie na antybiotyku, jak juz pisalam Zosia ma teraz ospe, do tego katar i kaszel, ręce mi już opadają, lapie wszystko po kolei

        a ospę to teoretycznie przechodzimy juz drugi raz bo na jesieni miala rozpoznana ospę - przez 2 dermatologów i lekarkę z oddzialu zakaźnego (pani ordynator) chociaz byla nietypowa wysypka bo krosty miala głownie na nogach i rękach (mnóstwo) na brzuchu i twarzy pojedyncze i niestety (bo tak to byśmy mieli to za sobą) okazalo sie,że to nie ospa tylko tzw. przyłuszczyca grudkowa, która jest efektem zbyt dlugiej infekcji (nie ma to nic wspolnego z łuszczycą na szczescie) wiec Zosia w kropki była, zreszta do tej pory ma slady, głownie na nogach. Rozpoznana została dopiero na prywatnej wizycie dermatologicznej. W ogole mielismy bardzo dluga droge jezeli chodzi o rozpoznanie wysypki bo "moj pediatra" - stary buc - jak sie pytam co to moze byc to on,że nie wie i ja tez nie musze wiedziec, no myslalam,że mu szczelę w pysk i kazal mi nie dawac mleka i zglosic sie za tydzien. Po tym,poszlismy do prywatnego pediatry, zrobilismy badania glownie krew i mocz wszystko w normi i on skierowal nas do dermatologa, babka, ktora rozpoznala chorobe. Tylko niestety moze to nawracac na szczescie nie boli ani nie swedzi.
        teraz to juz ma typowa ospę, oby było bez powikłan, bo ma do tego katar i kaszel i ten kaszel mi sie nie podoba. A jak w środę byłam z nią u lekarza to babka rozpoznala zapalenie oskrzeli i dała antybiotyk, a jak byłam w piatek u innej lekarki to powiedziała,że nei ma zapalenia oskrzeli tylko ten katar spływa i dlatego tak kaszle i kazała odstawic antybiotyk ze względu na ospę. I komu tu wierzyć????? Boję się terz o powikłania po ospie bo własnie czytałam,ze może to byc m.in. zapalenie płuc tfu tfu
        Gosia

        Zosieńko rośnij zdrowo

        Skomentuj


          Odp: noworoczne skarby 2011

          ninkapa ja musze jeszcze męza przekonac bo chce zeby to byla nasza wspolna decyzja
          Gosia

          Zosieńko rośnij zdrowo

          Skomentuj


            Odp: noworoczne skarby 2011

            miło tak znow powrocic na stare smieci

            teraz troche o tym moim łobuziaku, no własnie lobuziak straszny i do tego jeszcze różki jej rosną potrafi pokazac ostatnio u lekarza to mnie ugryzla w reke ze złosci bo nie chciałam jej cos dac, ze siniak na pol ręki, charakterek ma...

            poza tym rozwija sie super, buzia jej sie nie zamyka ciamie non stop, wieczorem nie mozna filmu obejrzec bo gada i gada, a spac wczesniej niz o 9- 10 nie pójdzie, siusia mi do nocnika już od grudnia a bez pieluchy spi od nowego roku wiec jeden wydatek mniej, chodzi i spiewa piosenki, skubana ma nezła pamięc trzeba sie pilnowac co sie mówi bo czasem usłyszy cos niewłaściwego to chodzi i powtarza. Dzisiaj ze mną gotowała obiad na swojej kuchence - bo dostala taka mala od babci i teraz stoi w kuchni i jak my gotujemy to ona też, żeby jej doprawiac, daje próbowac no smiechu warte

            a powiedzcie mi czy wasze dzieciaki przy ospie tez maja biegunke?????
            bo Zosia ma już od czwartku, w środe pojawily jej sie pierwsze krostki i nie wiem czy to zwiazane z ospa czy znow nas cos dopadło

            aguszasza przypomnialo mi sie, aprpos smarowania przy ospie to podobno od pudru sie odchodzi bo potem sie rozwiajaja baketrie i najlepiej to kąpać dziecko w nadmanganianie potasu
            Gosia

            Zosieńko rośnij zdrowo

            Skomentuj


              Odp: noworoczne skarby 2011

              Gosiaczek życze zdrówka dla Zosi.to na prawdę się macie z tymi chorobami. już nie długo wiosna więc może i tych chorób będzie mniej. chociaż to zależy od pogody. moja Marysia się pyta kiedy wiosna i że juz ma dość tego śniegu




              Skomentuj


                Odp: noworoczne skarby 2011

                Szalone az milo wejsc na foruma tak trzymac


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: noworoczne skarby 2011

                  mam nadzieję, ze chorubka mina razem z zimą

                  u nas dzisiaj było tak pięknie,ze juz dzisisaj było czuc wiosne w powietrzu, a jeszcze jak słonko zaświeciło to tak cieplutko,że mogła by byc juz wiosna
                  Gosia

                  Zosieńko rośnij zdrowo

                  Skomentuj


                    Odp: noworoczne skarby 2011

                    heja
                    Gosiaczek witaj z tego co piszesz o tych krostach wnioskuje ze Ala miala tez cos takiego po antybiotykach jak byla w szpitalu w Pl,niby stwierdzili ospe ale nic wiecej sie nie pokazalo miala tylko 5 krostek ale jej zniknely po jakims czasie.
                    Ninka ja niedawno kupilam kwas foliowy wiec zaczynam brac
                    My tez do dziela dzis przystepujemy
                    Ale by bylo jak by nam sie udalo i te same daty porodu bysmy mialy heheh



                    Skomentuj


                      Odp: noworoczne skarby 2011

                      a co u nas? masakra z ta Blazeja ospa... szymon to byl pikuś, pikusinek wrecz... ten wyglada jakby conajmniej byl po jakims oparzeniu... buzia tak zypana ze az plackami wyglada jakby mial nie tylko kropkami...
                      goraczka dzis ciut jakby odpuszcza ma przerwy nawet5 godzinne wiec moze juz przebrnelismy przez najgorsze... maskara... dzis w nocy przysnelam siedzac na podlodze oparta glowa o lozko zadusilam budzik o 1 i obudzil mnie przreazajaco szybki oddech...39,6 na termometrze maly sie porozbieral i polozyl na podlodze obok mnie...jestem zmeczona... wszystkim...

                      szymona wczoraj zmylam troche z tego fioletu, dzis znow przelecimy sie wacikami troche, zostalo mu jeszcze z 5 strupkow wiec w piatek pojdzie na przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka ktroe przekladali kilka razy bo ciagle ktos chorowal... nie moze sie juz doczekac 3 tygodnie w domu tez bym chyba *************************ca dostała...


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: noworoczne skarby 2011

                        co do biegunki Zosi to moim zdaniem niepokojące troche, a moze po antybiotyku szybko przestalas jej dawac oslonowe? ja sama sie tak zalatwilam i teraz musze walczyc z infekcja intymna kurcze daj jej moze jakies laccidy acidolaki itp nie zaszkodza jej a meczyc sie nie bedzie bidula a jak nie przejdzie to ja bym przynajmnije zadzwonila do lekarza...
                        tyle ze jakiegos normalnego...
                        ja dzis do swojej zadzwonilam no i oczywiscie tylko mi przytakiwala na koniec pochwalila i stwerdzila ze jakby wiecej takich madrych mam bylo to mialaby czas odpoczac
                        no to ta wyglada walka z ospa u mlodego
                        od goraczki naprzemiennie paracetamol i bufenik
                        buzia i jajczeta smarowane taka mascia od opryszczki cos na v cholera zapomnialam teraz
                        clemastin 2xdziennie
                        kapiel w nad.potasu co drugi dzien tylko lekko rozowy i na zasadzie prysznica-polewania dziecka
                        reszta ciala ze wzgledu na to ze nie da sie wykropkowac/wsmarowac fioletem smarowana na zasadzie wyciapania swoich rak i pojechania po calosci pudrem cienka warstwa z obowiazkowym zmyciem 2 razy dziennie coby wlasnie jakies zakazenie nie poszlo...
                        duuuuzo pic
                        jedzenia nie wmuszac - wyzdrowieje to sie naje
                        jak cos dzownic/zamawiac dr do domu
                        do tego warto witaminki jakies bo skoro nie je to i witamin nie ma


                        Skomentuj


                          Odp: noworoczne skarby 2011

                          powiedzialam dzis mamie zeby nie zakladala mu pieluchy zeby sie pod nia cos nie zadzialo ale babci szkoda dywanow bo"sika co pol godziny" wszystko zasikane nie nadazy wyschnac..."
                          no akurat rzeczy ma tyle ze i 2 dni bez pania by sie dalo.. no ale coz musze byc w tej cholernej pracy...

                          juz ryczalam wczoraj ze zmeczenia zlosci i wszystkiego, em tez chodzi i sie wscieka zamiast cokolwiek pomoc podpowiedziec to slysze tylko nie wiem nie znam sie albo zrob jak uwazasz qrwa jakby to moje dzieci tylko byly... i tylko ja mialabym za nie decydowac...

                          mowie wam oszaleje niedlugo... nie daj boziu jeszcze jakiejs wpadki trojka na jednej glowie to dopiero wyczyn... fajnie wam ze macie chlopakow ktorzy cos wam przy dzieciskach pomoga... moj sie wykreca ze sie przeciez bawi(powiedzmy) tylko gorzej jak musi podjac jakakolwiek decyzje....grrrrrrrrrr


                          Skomentuj


                            Odp: noworoczne skarby 2011

                            ktoras pytala o zabawe

                            blazej coraz ladniej sie bawi i nieraz uda sie pobawic im bez walki
                            ale najczesciej jeden drugiemu chce zabierac
                            jesli wiem w czyich rekach bylo pierwsze oddaje wlascicielowi a drugiemu tlumacze, mlody chyba zaczyna czaic bo coraz czescie obywa sie bez tupania bicia krzyczenia i darcia bo plakaniem ciezko to nazwac
                            starsznie chce stawiac na swoim

                            szymon jak byl mlodszy nie bylo takich problemow gorzej z mlodym
                            ale i sz. byl dzieckiem niewidkiem - grzeczny ulozony a maly diabel wcielony od urodzenia


                            Skomentuj


                              Odp: noworoczne skarby 2011

                              trzymam wiec kciuki za wszystkie nasze staraczki i te ktore juz sie zdecydowaly(ach monia narozrabialas ) - tylko mi sie tu zaraz nie wynosic na inne watki - nie po to was tu tak zwolywalam
                              a no i watek mi sie urwal...

                              a no i trzymam za tych ktorzy chcieliby a sie boja, wahaja lub cokoliwek innego - do dziela!


                              Skomentuj


                                Odp: noworoczne skarby 2011

                                gosia a ja dzis w pracy caly dzien i siwata nie widzialam ale rano niezbyt bylo przyjemnie - wlasnie moze wyjde na chwile sie przewietrze bo duszno tu dzis jakos...


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X