Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Dzień Dobry mamusie w ten piękny tluściutki czwartek,
    Wrócilam ze sklepu, kupilam pączusie (a co tam i tak będzie trzeba zrzucać), a za chwilę biorę się za piezenie faworków

    Moniczko, gratuluję. Ja to nigdy nic nie wygrywam, ale też zawsze się szybko zniechęcam. Ale teraz wiem, że taki talent jak Twój, musi zostac nagrodzony. No, twój malżonek to szczęściarz, taki prezent na walentynki!!!Tylko grzecznie w tym Amsterdamie

    Ola, Beatka cieszę się, że Wasze maluszki zdrowe. Ale wierzę, że wolalybyście je zobaczyć na "żywca". Ja też już się nie mogę doczekać.

    Marietka, dzięki za info o tym vacu. Ja nie chcę krakać, ale wolę być przygotowana. Jak wiem mniej więcej co i jak, to potem nie będę siać paniki. Po co mam wrzeszczeć na lekarzy, że chcą mi krzywdę zrobić

    Ja do szpitala też biorę paczkę huggisów 1. Myślę, że wystarczy. Szkoda, że te paczuszki są takie male. Pampersów 1 jest chyba 42. Muszę jeszcze pomyśleć i przeliczyć, co się będzie bardziej oplacalo.

    Dziewczyny, a czy któraś kupowala już majty jednorazowe, podklady na lóżko i te wielgachne podpachy??? Jak ksztaltują się ceny?




    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Dzieńdobry
      Karola ale mi na te pączki ślinka cieknie!!!! a moje kilogramy (w sumie już 15 na plusie) znowu ucierpią. Ale ogólnie nie jadam słodyczy to dziś mogę trochę zgrzeszyć.
      Monika doskonale Cie rozumiem z tymi problemami ze spaniem. U mnie też noce są coraz cięższe do tej pory bolało prawe biodro właśnie w nocy pomagała zmiana boku ale dziś w nocy bolały już obydwa i niewiele spałam bo nie było jak a na plecach to ja się czuję jakby ktoś mi na brzuchu usiadł i ciężko mi oddychać. Robię co wieczór ćwiczenia ok 20 min takie zalecane na szkole rodzenia ale niestety i to nie pomaga, pływanie na basenie też nie. Ehhh jak ja bym już chciała kwiecień.
      No to pomarudzone z rana...
      Ale tak nie śpiąc w nocy przyszło mi do głowy że mój syn wczoraj na usg jak otwierał usteczka to chciał powiedzieć "Cześć mamo"
      Ja się zbieram zawieźć do pracy L4 i na ploteczki
      Miłego tłustego dnia

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Cześć brzuchatki!
        Ja dziś znów pospałam. W nocy ciągle się budzę, wiec jakoś trzeba nadrobić jak mąż do pracy pójdzie, wiec obudziłam się o 10. Zawsze byłam rannym ptaszkiem, więc teraz nadrabiam Poza tym wczoraj wieczorem jakieś paskudne wzdęcie mnie złapało - myślałam, ze mi skóra na brzuchu popęka!!! Przez to nie mogłam spać spokojnie, ehh, oby do kwietnia
        Ja już mam majtki jednorazowe - około 6-7zł za paczkę 5-7 szt. kupiłam sobie 2 paczki, żeby nie brakło, podpaski Bella te wielkie pieluchowate -około 3 zł za 10 szt. tez mam 2 paczki na początek, potem się zobaczy.
        Co do pościeli, ja na razie nie kupuje, poprzestanę na rożku, kocyku i prześcieradełku. Potem pewnie kupie na Allegro.

        Dziewczyny, nie wiem czy wiecie, ale w aptekach sieci Dbam o Zdrowie, można zamawiać leki, kosmetyki i inne rzeczy (majty jednorazowe, smoczki, itp.) przez internet i odebrać sobie w najbliższej aptece. Przy takim zamówieniu płaci się około 20% mniej niż w aptece bez zamówienia internetowego, więc czasem warto, zwłaszcza jak bierzecie drogie witaminy dla ciężarnych. Ja np. tak kupie aspirator Frida, który na allegro najtaniej kosztuje 24zł a tam koło 20 i nie trzeba dopłacać nic za przesyłkę, bo idzie się samemu odebrać po kilku dniach.
        Polecam serdecznie. Zerknijcie na stronę http://www.doz.pl
        Buziaki z rana
        Last edited by Jo-anna; 11-02-2010, 11:23.

        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          No ja też kupowałam te rzeczy do szpitala, ale powiem szczerze, że nie pamiętam po ile. Też mam majtki jednorazowe, kupię jeszcze te siateczkowe, bo w szpitalu marudzili, że muszą być siateczkowe, więc kupię. I tak pewnie złużyję wszystkie, więc się nie zmarnują. Mam jedną paczkę tych wielkich podkładów belli i takie wielkie podpaski - są troszkę mniejsze od tych podkładów belli. Nie kupowałam tych podkładów na łóżko, w moim szpitalu nie wymagają, no i się zastanawiam czy warto... z jednej strony jest to jakieś zabezpieczenie pościeli i nie będę się musiała prosić jak mi się pościel pokitra, ale z drugiej strony tyle tych wydatków... a w końcu w nocy też będę niunię karmić, to jak wstanę do karmienia to i szybko do łazienki mogę polecieć i niedopuścić do przecieków. Wiecie co? Tak mi dobrze przez te 9 miesięcy bez okresu... a tu nie dość, że się skończy, to jeszcze na dzień dobry taki mega "okres" i to bez możliwości używania tamponów... masakra

          Asia - dbam o zdrowie to te apteki z takim pomarańczowym krzyżem? - to mam tam kartę

          Alinka, paczki huggisów 1 są małe, ale już huggisy 2 można kupić w megapakach. A tych jedynek to ile poużywasz, zwłaszcza że dwójki też są dla noworodków? Ja myślę, żeby szybko się na 2 przerzucić, są w końcu od 3 kg, no chyba że niunia będzie bardzo mała, to trochę na jedynkach trzeba będzie przeżyć...

          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            ja już też mam te majciochy.. ale kupiłam właśnie siateczkowych kilka - zawsze to wyprać można i się przydadzą jeszcze..a podkłady kupowałam nie Belli - bo wszyscy mówią, że bardzo odparzają krocze.. mam jakieś takie szpitalne specjalne.. nie były drogie ale nie pamiętam jak się nazywały..

            a to i tka tylko tak do szpitala i na pierwsze dni w domku. Później wszyscy mówią, że najlepiej długich podpasek z siateczką na noc używać.
            Ponoć są najbardziej chłonne.
            Podkłady na łóżko do szpitala kupiłam - myśląc bardzie o łóżku w domu bo nie chcę zabrudzić materaca
            I mam też kilka ceratek dla małego na materac pod prześcieradełko..
            Myślę, że już mam wszystko.. pozostało kupić biustonosze do karmienia.. - najpierw wezmę jeden bo nie wiem czy się przydadzą, koszule ze dwie do szpitala i jakaś fajną torbę bo nie mam kurcze..

            Teksty skończone.. udało mi się też w dwóch konkursach coś stworzyć Więc teraz lecę piec te chruściki


            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              witam no i smacznych pączków życzę ja jeszcze nie jadłam czekam aż mężus przyjdzie z pracy bo mam zakaz chodzenia na zakupy ...

              Olajeśli cie wypuszczą po 2 dniach od porodu ze szpitala to pieluszek ci w zupelności starczy u mnie w szpitalu jest przydział 5 pieluszek dziennie no i wiem ze lepiej wziąśc kilka na zapas ...a jeszcze nie wiem jakie kupie napewno będa to 2 bo pani doktor mnie po ostatnim badaniu ginekologicznym uświadomiła że dzieciątko jest duże ...mój mąż mówi ze będzie mialo 4,5 kilo Monika biorąc pod uwagę to że twoje dzieciątko tez jest duże ,to jeśli moge to radziłabym ci kupić rownierz 2 ja przy Alicji tez od początku stosowalam 2 i wcale nie były za duże a mała ważyla 3520 i mierzyła 57 cm tak ze nawet ciuszki na 56 sie nie przydały ...ciekawa jestem czy Julka tez bedzie taka długa wkońcu ma po kim( ja mierze 172 cm a mąz 190 )
              Last edited by MiiCiiA; 11-02-2010, 12:30.

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                Z tymi podkładami, to masz rację, bardziej w domu można ich używać, żeby łóżka nie poplamić, ale z drugiej strony to po 2 - 3 dobach chyba już najgorsze to będzie za nami? no jeszcze zobaczy się...

                Ja też mam ceratkę pod prześcieradło dla małej.

                Byłam już na zakupach, pączki kupione odebrałam paczki z poczty - kosmetyki i moje nasiona kawy - jeszcze tylko ziemię kupić i można siać. No i obiad też przygotowany, więc mam wolne, czekam na koleżankę, która ma mnie dziś odwiedzić i będą ploteczki

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  no więc pewnie kupie te dwójki choć jedynek mam już paczkę- rzecz jasna wygrane

                  a jak długo Alicja nosiła te dwójeczki? Szybko z nich wyrosła? I czy Ty też oryginalne pampki jej zakładałaś?


                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Cześć!
                    Jak ja uwielbiam takie dni jak dzisiejszy, można jeść i jeść te pączki...mniamm...
                    Ja dziś od samego rana na "pełnych obrotach" z rana pobieranie krwi na enzymy wątrobowe i poziom glukozy, później sklep i reklamówka pączków, obiad i teraz dopiero chwilka wolnego.
                    Co do pampersów to ja też mam na start hagisy zobaczymy tylko czy nie będzie żadnego uczulenia.
                    A co do tych zakupów szpitalnych to ja jestem ho ho ho daleko w lesie.
                    Zmykam na kawę i kolejnego pączusia
                    Miłego popołudnia życzę!

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      No, kolejna wizyta za mną... znowu 26 lutego mam się zgłosić na doppler!!!
                      Pan doktor stwierdził, że jestem jego ulubioną pacjentką zawsze uśmiechniętą i bezproblemową (hihi dobrze, że nie wie jak w domu marudzę i płaczę ), aleeeeeeee spędzam mu sen z powiek i myśli o mnie od początku ciąży - wszystko przez to nadcisnienie i nadwagę no i z Franusiem problemy.
                      Pojechaliśmy po konkrety bo muszę zaplanować sobie wszystko. No i tak - jak wszystko będzie w porządu to od 34-35 tc mam iść znowu do szpitala i będę tam dopóki będzie dobrze z malcem. Będą starali się utrzymać ciążę przynajmniej do 36 tyg 1 dnia a potem jeszcze do 38 tc jak z Frankiem i ze mną będzie ok. No a potem cesarskie cięcie, którego się Pan Doktor boi jak cholera. Nie będę miała cięcia w linii bikini tylko od pępka w dół - innego wyjścia nie mają. No i kolejna rzecz, którą musi przedyskutować z anestezjologiem to znieczulenie - bo dla mnie bezpieczniejsze będzie to w kręgosłup, żebym nie miała problemów z oddychaniem ( dla nich lepiej jak mnie uśpią bo inaczej będę w stanie koordynować ich operacją na mnie ). A potem to go martwi jak się ta moja rana będzie goić...
                      A z bieżących rzeczy to mam bardzo wysoko macicę i długą szyjkę... to chyba dobrze. Bóle podbrzusza i krocza są normalne, ale zawsze trzeba zrobić badanie ginekologiczne, żeby stwierdzić czy szyjka się nie skraca. Franulek się wiercił i nawet na usg "pomachał" rączką i paluszkami, tętno jest w normie. No i mam uważać żeby się nie wywalić na dworze jak chodzę a jak mi się coś będzie działo to o każdej porze dnia i nocy bez zastanowienia mam do niego dzwonić. To chyba tyle... nie było jeszcze kolejnych pacjentek to pośmialiśmy się w sumie wizyta 30 minut trwała Bardzo fajny ten mój lekarz!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Witajcie

                        Trochę mnie tu nie było więc miałam co czytać Dziewczyny jestem zaskoczona, że tak wcześnie wstajecie..ja przed 10 to tylko jak muszę do ginka albo na inne badania..a tak to śpię i śpię..Oj zmieni się wszystko niebawem..
                        Olka śliczna sukieneczkę zrobiłaś..fajowy pomysł i świetne wykonanie..
                        Monika a wierszyk - uzasadnienie extra! że już o nagrodzie nie wspomnę! Mam nadzieję na wspólne oglądanie fotek na ekranie, ale zawsze coś..?
                        Cieszę się, że mamusie i dzieciątka ładnie rosną, na wiosnę się poodchudzamy..ja tam się nie przejmuję..

                        Właśnie wcięłam pierwszego pączusia..mniamm a chruścik tez będzie ale w sobotę, bo póki co nie mam czasu! Tyle co wróciłam i już muszę się zbierać do szkoły rodz. A chciałam Wam tylko po cichutku powiedzieć, że mój pośladek sobie trochę odpuścił i już mnie tak nie paraliżuje..boli ale da się z tym żyć.

                        Pozdrawiam gorąco!


                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          słuchajcie Kobietki.. znajoma bierze udział w konkursie.. jest w finale.. o sami zobaczcie : http://zloteprzeboje.tuba.fm/zlotepr...finalowa_.html

                          ale potrzebuje pilnie głosików. nie trzeba się rejestrować.. wystarczy tylko klik na Aneta Nowicka-Polec pomóżcie jej proszę

                          i jeśli możecie to podeślijcie linka swoim znajomym albo Rodzince. to sekundka tylko


                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Karolka, fajnie że wszystko dobrze. Nie martw się tymi wszystkimi problemami, bo będzie dobrze. Niech mądre głowy już myślą jak Cię ciąć i przy jakim znieczuleniu, na pewno będzie dobrze. Fajnie jakbyś tak do 37 - 38 donosiła, bo wtedy to już nie wcześniak!! Będzie dobrze!! Fajnie że masz takiego super lekarza. Dobrych ludzi się poznaje w biedzie, to jest jednak prawda. Myślę, że przy nim też jesteś spokojniejsza.

                            Ja wcale tak wcześnie nie wstaje, tylko dziś jakoś nie mogłam już spać, zwykle dłużej sobie pośpię

                            Koleżanka poszła, pączuszki zjedzone, no i pożyczyła mi torbę do szpitala, bo ja takiej nie miałam, więc mogę się zacząć pakować

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              kurcze.. zły link chyba podałam.. oto doobry: http://zloteprzeboje.tuba.fm/zlotepr...finalowa_.html

                              Karolcia cieszę się także, że z Malutkim wszystko dobrze


                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Monika naprawdę nie pamiętam jak Ala długo te 2 nosiła ,ale wiem że na początku nosiła Hagisy a później biedronkowe pieluszki Dada też są bardzo dobre jakościowo polecam wiele moich znajomych je używa i sobie je chwali Karolka dobrze że masz fajnego lekarza ,no iże z Franiem wszystko ok ..oby tak dalej

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X