Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

***** Crazy Mums*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ale wiecie za coś ten Kościół funkcjonować musi, poza tym Julek dostał
    fajną pamiątkę, którą oprawilismy i wisi nad łóżeczkiem, więc koszt tego też
    penie został pokryty z naszych 50 zł
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      tree zaświadczenie o bierzmowaniu

      czyli moja siostra nie będzie chrzestną - o tym nie pomyślałam

      muszę poczynić wywiad środowiskowy co do tych księży w Pile - dobrze że nie ma rejonizacji hehe

      Skomentuj


        teoretycznie musisz chrzcic w parafii do której należysz według miejsca zamieszkania.jak w innej to potrzebujesz zgode pisemna swojego proboszcza której pewnie nie dostaniesz.
        u nas sa obok siebie 2 parafie. w jednej proboszcz służbista
        w drugiej nie pyta o nic , nawet nie trzeba mieć żadnej zgody, nie daje kartek do spowiedzi, nie wnika czy chrzestni maja sakramenty
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          z tą parafią, to nie wiem jak jest, ale ja jestem zameldowana z Małą w Gdańsku, a mieszkamy wszyscy w Pruszczu Gdańskim, no i ksiądz stwierdził, że jakbym była w Pruszczu zameldowana, to byłyby problemy, bo musiałabym tam chrzcić (bo chcemy chrzcić jeszcze w innym mieście). ale nie wiem jak z tym jest dokładnie.

          Skomentuj


            jeśli o to chodzi to jest rejonizacja.
            ja chciałam chrzcić małego w swojej rodzinnej miejscowości i kazali zgode przywieźć. mój proboszcz nie dał. więc Szymek nie chrzczony jeszcze.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              aha czyli co ksiądz to własne widzi mi się, zreszta jak we wszystkich profesjach, że sie tak wyrażę
              no nic poszukamy - zobaczymy

              a czy jest taka możliwość żeby tego nie robic na mszy?

              Skomentuj


                U nas chrzestni musieli zaswiadczenie przyniesc z Kosciola ze sa praktykujacy, ze maja sakramenty i ze wpuszczaja kolede.Bylam swiadkiem ( przy zalatwianiu swojego slubu ) jak ksiadz odmowil gostkowi bycia chrzestnym bo przez 3 lata nie wpuscil koledy
                Kacpi dostal taka pamiatke ktora mozna za 5 zl na allegro kupic ... ta kasa to na utrzymanie bryk ksiezy jest

                Wszystko zalezy od parafii.

                Sikornika jak juz pisalam - u nas byla taka mozliwosc - po mszy, kameralnie .

                Skomentuj

                •    
                     

                  niby można poza mszą chrzcić albo w sobote na mniejszych mszach. sama chętnie bym poza mszą chrzciła.

                  Skomentuj


                    hm.....
                    jak pytałam u księdza tego przyjaznego to chrzestny nie musi dawać nic (mój brat nie ma bierzmowania)

                    w mojej parafii chrzci się zawsze na mszy w niedziele i nie można przed czy po

                    natomiast w tej przyjaznej parafii obok mozna przed czy po mszy i nawet w sobote.
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      Nie noo chrzestni na bank muszą być praktykujący. Także zaświadczenie o bierzmowaniu trzeba przyniesć chyba,że sami byli bierzmowani w tej parafi to oczywiście nie
                      Sikornik najlepiej popytaj
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        wiecie odbiegając od tematu lekko
                        jak spytałam na religgi w liceum swojego księdza skąd księża maja takie bryki to powiedział że oni tez mają rodziców i od nich dostają. ale sie uśmiałam
                        no i nie omieszkałam skomentować.
                        potem ten ksiądz nie chciał mi podpisać kartki jak poszłam do spowiedzi przedslubnej bo niby za późno przyszłam
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          jakoś nie sądzę żeby księża utrzymywali sie tylko z tego "co łaska" i co wrzucą na tacę wierni - bo naprawdę niezłymi furami się rozbijają
                          zreszta - nie mój cyrk, nie moje małpy

                          chrzest kameralny? świetna sprawa - zresztą tak samo jak ślub dla mnie

                          Skomentuj


                            a ksiądz, który uczył u mnie wliceum miał "tylko" golfa III, więc może akurat on od rodziców dostał ;P

                            Skomentuj


                              Napisane przez magda8528 Pokaż wiadomość
                              a ksiądz, który uczył u mnie wliceum miał "tylko" golfa III, więc może akurat on od rodziców dostał ;P
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj


                                sikornik do skarbonki dochodza jeszcze koledy, sluby, pogrzeby ( za co spiewaja u nas 2 tysiaki )

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X