Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krew pępowinowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Bo przeważnie szpitale maja po trzy, cztery takie zestawy pobraniowe na miesiąc i kto pierwszy się zdecyduje ten lepszy..Nfz nie stać, żeby sponsorować więcej..niestety;-( a w tym przypadku również nfz płaci za badania takiej krwi i za jej przechowywanie..

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    o widzisz a ja myślałam że do publicznego też coś trzeba płacić. Kurcze więc dlaczego jest to tak mało popularne. Może gdybym wiedziała że za free to bym się zdecydowała

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Dowiadywałaś się może jakie to są koszty? Jak byłam w ciąży to coś czytałam ale już nie mogę sobie przypomnieć .
    oddanie do banku publicznego nie kosztuje nas to nic jesli chcemy pobarac krew do celu tylko i wyłącznie naszych i naszej rodziny to są wysokie koszta przyjamniej dla mnie =/

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Dowiadywałaś się może jakie to są koszty? Jak byłam w ciąży to coś czytałam ale już nie mogę sobie przypomnieć .

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Ta nasza krew, która zdeponujemy na cele publiczne sami też możemy wykorzystać, pod warunkiem, ze wcześniej nie zostanie wykorzystana..
    Jeśli nie zdeponujemy swojej krwi a będzie potrzeba skorzystać z takiej opcji, tez możemy..Krew na cele publiczne jest wykorzystywana dla wielu dzieci i brana jest pod uwagę jej zgodność a nie kto i ile dał :-)

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
    No gdyby jej nie było, to ok, rozumiem i nie miałabym pretensji bo przecież podpisałam że się jej zrzekam. Ale zastanawia mnie sytuacja gdyby była, to czy bym ja dostała??
    Przypuszczam, że tak... Bo niby dlaczego mieli by jej nie dać skoro by była? Z drugiej strony w naszym NFZ jest tyle paradoksów że nigdy nie wiadomo

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    No gdyby jej nie było, to ok, rozumiem i nie miałabym pretensji bo przecież podpisałam że się jej zrzekam. Ale zastanawia mnie sytuacja gdyby była, to czy bym ja dostała??

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    hmm tak sobie myślę, że jeśli oddalibyśmy krew do banku publicznego i ktoś by z niej skorzystał a za kilkanaście lat sami byśmy jej potrzebowali to obawiam się, że istnieje ryzyko, że już jej nie będzie bo będzie wykorzystana przez kogoś innego.

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Zastanawiam się właściwie jak te banki działają, bo oddając krew pępowinową na cele publiczne zrzekam się praw do tej krwi, ale gdyby odpukać moje dziecko jej potrzebowało a w banku była by tylko ta która by pasowała, to co nie dali by jej nam?? Tak dla zasady bo się zrzekłam, a czyjąś inną by dali?? Jak to działa, wiecie może??

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    No właśnie o tym mówiłam..też zamierzam oddać krew na cele publiczne..może dzięki temu komuś uratuje życie :-) ciekawe czy gdzies na świecie jest taki ogólno dostępny bank ???

    Leave a comment:

  •    
       

  • jjmka
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    nioja nad tym myslalm z mezem, nawet bylismy w szpitalu gdzie rodzilam na spotkaniu dotyczacym tj kwestii ale cena -droga inwestycja, ale w razie czego to inwestycja w zycie i znam przypadki dwa gdzie ta krew ratowala zycie rodzenstwu, w PL jest cos takiego jak publiczny bank krwi pępowinowej, gdzie bezpłatne pobrania sie oraz zdeponuje krew - tylko rodzice którzy oddaja krew pępowinową do banku publicznego zrzekają się do niej praw.
    Nas też cena nie przekonała, koleżanka oddała i wiem że to dużo kosztuje a i tak przy małym dziecku tych wydatków jest dużo. Oddaliśmy krew do banku publicznego, akurat jak rodziłam była taka akcja w szpitalu

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    nioja nad tym myslalm z mezem, nawet bylismy w szpitalu gdzie rodzilam na spotkaniu dotyczacym tj kwestii ale cena -droga inwestycja, ale w razie czego to inwestycja w zycie i znam przypadki dwa gdzie ta krew ratowala zycie rodzenstwu, w PL jest cos takiego jak publiczny bank krwi pępowinowej, gdzie bezpłatne pobrania sie oraz zdeponuje krew - tylko rodzice którzy oddaja krew pępowinową do banku publicznego zrzekają się do niej praw.

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Pomóc pomoże..znam wiele rodzin, którym krew pępowinowa uratowała dzieci..ale tak jak piszesz..to droga sprawa:-/ mnie na to ni estac ale gdybym tylko miała ciut powyżej minimalnej krajowej to pewnie bym się zdecydowała :-)

    Leave a comment:


  • czakie
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Niestety, jest to dosyć kosztowne... Też o tym myślałam, ale opłaty są dosyć wysokie i czy faktycznie później to pomoże? Niestety, ale pewności nie ma w żadną stronę.

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Powinni stworzyć tez taki bank państwowo..ze środków NFZ, skoro to tak ratuje życie..nie musieli by póxniej płacić za leczenie tych wszystkich chorych dzieciaczków..

    Leave a comment:

       
Working...
X