Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krew pępowinowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Iwonka886
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Są firmy które się tym zajmują jednak to bardzo drogi interes z chęcią bym z tego skorzystała ale zwyczajnie mnie nie stać Gdy się ktoś zdecyduje wtedy ktoś od nich pokieruje co i jak zrobić aby wszystko było dobrze przeprowadzone.

    Leave a comment:

  •    
       

  • agrafka13
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Chyba mało która kobieta myśli o tym, bo to naprawdę kosztowe jest. Gdyby było taniej i i pewnie wiecej kobiet by się na to decydowało, albo przynajmniej rozmyślało o tym, a tak to jest mało chętnych.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    nie robiłam tego, niestety u nas powinno takie coś byc refundowane ponieważ jest to kosztowne. W moim przypadku nawet nie myślałam o takiej opcji i nie robiłam tego

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Ja kiedys czytałam artykuły właśnie na temat koncernów farmaceutycznych i ie wiem czy było to przekolorowane czy na prawdę czasem działają na niekorzyć pacjentów ;/

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Aż taka to pewnie nie jest, ale lekarze mało o tym mówią i pewnie nie każda kobieta wie, ze coś takiego istnieje.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    To chyba nie jest już aż taka nowość a cena się utrzymuje. Myślę że przymsł farmaceutyczny też niebyłby do końca zadowolony gdyby nagle spadłą o połowę luczba zachorwań ;/

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Jak nowość to faktycznie musi kosztować. Jak zbiją kasę to z czasem i z ceny zejdą. Takie życie. Na wszystkim trzeba w dzisiejszych czasach zarobić. Nawet na ciaży.

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Widzę że większość osób odstraszają właśnie koszty, dlaczego więc nie obniżą tych cen po to by było mniej chorób? Na wszystkim tylko firmy robią pieniądze

    Leave a comment:


  • blawatkowa15
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    My zastanawialismy się nad pobraniem krwi pępowinowej ale w końcu zrezygnowaliśmy. Choćby ze względu na koszta i na to, że komórki macierzyste można przecież pozyskać z własnej krwi po jej "oczyszczeniu".
    My również się nad tym zastanawialiśmy, ale kiedy zobaczyłam koszta to strasznie się przeraziłam i zrezygnowałam.

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    My zastanawialismy się nad pobraniem krwi pępowinowej ale w końcu zrezygnowaliśmy. Choćby ze względu na koszta i na to, że komórki macierzyste można przecież pozyskać z własnej krwi po jej "oczyszczeniu".

    Leave a comment:

  •    
       

  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Czytałam jeszcze, że po przeszczepieniu komórki macierzyste namnażają się. Co ważne, prawie nigdy nie atakują komórek biorcy, nie dochodzi więc do odrzucenia przeszczepu..

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Dobrze gadasz jjmka..ale wszyscy wiemy jaki jest NFZ :-/ a Wasza krew na pewno zostanie dobrze wykorzystana :-) Krew pępowinowa to naprawdę nieoceniony skarb, który w przyszłości może uratować życie dziecka lub jego rodzeństwa.

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
    Bo przeważnie szpitale maja po trzy, cztery takie zestawy pobraniowe na miesiąc i kto pierwszy się zdecyduje ten lepszy..Nfz nie stać, żeby sponsorować więcej..niestety;-( a w tym przypadku również nfz płaci za badania takiej krwi i za jej przechowywanie..
    Nie wiem czy tańsze nie byłoby dla NFZ przechowywanie takiej krwi niż później długotrwałe leczenie chorego dziecka. Mam tylko nadzieję że nasza krew którą oddaliśmy uratowała albo uratuje komuś życie.

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Jeśli dla mnie wystarczy takiego zestawu to chętnie oddam na cele publiczne..

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    a no to już wszystko jasne. Dobrze że chociaż tyle daje NFZ zawsze to coś i może uratuje kiedyś jakieś istotk

    Leave a comment:

       
Working...
X