Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krew pępowinowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    No właśnie.. płacisz i płacisz. Gdyby to była tylko jednorazowa opłaca to jeszcze bym ro rozważyła. Najgorsze jest to, że trzeba płacić później za jej przechowywanie;/ Szkoda, że na razie jest to tak wąsko dostępna usługa ;(

    Leave a comment:


  • macdzia
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Myślałam nad tym, ale jest to dosyć drogie przedsięwzięcie..ale z drugiej strony, życie dziecka jest bezcenne.
    Po pierwsze należy wybrać bank w którym chcesz zdeponować tą krew. Ja znam dwa - Novum i Polski Bank komórek macierzystych. Podpisujesz z nimi umowę i oni dają Ci taki zestaw pobraniowy, który zabierasz ze sobą jak jedziesz do szpitala na poród. Koszt takiego zestawu jest różny, w zależności od opcji, która wybierzesz. Opcje polegają na tym ile kasetek z tą krwią będziesz chciała i czy krew ma zostać pobrana tylko z pępowiny czy jeszcze np. z łożyska. Potem płacisz za wszelkie badania, które robią na tej krwi, żeby wykluczyć choroby genetyczne i inne. To podobno płacisz w ciągu roku po porodzie, chyba, że coś pomieszałam..i na koniec dochodzi opłata za składowanie tego w banku. Tutaj cena też jest zależna od pakietu..oraz od tego jak wolisz płacić, bo można co roku a mozna wykupić abonamenty na 2, 5, lub 18 lat..w zależności od firmy. Krew taka nalezy tylko do Ciebie i to Ty decydujesz co z nią zrobić..ale w przypadku kiedt dziecko kończy 18 lat, ono staje się właścicielem i decyduje co dalej. Tutaj właśnie pies jest pogrzebany..tego tez się obawiałam. Ja będę inwestować ogromne pieniądze przez 18 lat a moje dziecko stwierdzi, że nie będzie jej to potrzebne..nie będzie płacić ona czy ja i krew przejdzie na cele publiczne. A wogóle tak aopcja też jest :-) jak nie stac Cie n apobranie krwi albo poprostu chcesz zrobić cos dobrego to możesz za darmo przekazać ja na cele publiczne. Trzeba tylko położnej to zgłosić przed porodem. A wracając do tego jak to się odbywa..Pidpisałaś umowę, odebrałas zestaw pobraniowy, zaczyna się poród to dzwonisz do firmy i mówisz, ze poród własnie się zaczął, oni czekają az dasz znac, ze jest koniec. W trakcie porodu położna pobiera Ci tą krew i przygotowuje zestaw do wysłania. Dzwonisz do banku i przyjeżdża po to kurier. NASTĘPNIE W BANKU ROBIĄ BADANIA I DEPONUJĄ KREW A tY TYLKO PŁACISZ I PŁACZESZ HE HE..jakbyś miala więcej pytań to pisz albo wejdź sobie na strone banku jakiegoś. Ja to co wiem to wiem z różnych warsztatów na które śmigam w ciąży np. świadoma mama czy bezpieczny maluch..jak masz jakies takie warsztaty w swoim miście to idź, zawsze można się czegoś dowiedziec :-)

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Krew pępowinowa

    Ja z tego co wiem to nie zawsze udaje się pobrać odpowiednia ilość krwi a koszty i tak trzeba ponieść.
    Polecam zajerzeć tutaj
    http://babyonline.pl/krew-pepowinowa...4114,r1p1.html

    Leave a comment:


  • marchm
    started a topic Krew pępowinowa

    Krew pępowinowa

    Czy któraś z was pobrała/zdeponowała krew pępowinową swojego dziecka? Co o tym myślicie? Słyszałam, że komórki macierzyste w niej zawarte mogą uratować życie w przypadku wielu ciężkich chorób, np. białaczki. Jak wygląda procedura, jakie są koszta (bo państwo w tej kwestii nie udziela pomocy) i jak się w ogóle za to zabrać?
       
Working...
X