Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dzidziusie na wrzesień 2011

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

    Ale sie rozpisalam w poprzednim poście

    Ramania, sprawdziłam w książce i :
    "kupki:
    twarde, jakby granulkowate, obecność sluzu lub krwi = zaparcia

    Ziarenkowate, grudkowate konsystencja przypominające musztarde, jasnozolte, musztardowe lub intensywnie zielone = prawidłowe stolce dziecka karmionego piersia

    O bardziej stałej konsustencji, zoltobrazowe, jasnozolte lub brazowozielone = prawidłowe dla dziecka karmionego sztucznym

    Ze smuzkami krwi = pęknięcie odbytu lub uczulenie na mleko

    Sluzowate zielone lub jasnozolte = infekcje wirusowa np.przeziębienie lub zaburzenia zoladkowe

    Jeszcze są czarne z powodu żelaza.

    To z książki "pierwszy rok z życia dziecka"

    Ufffffff, znow sie rozpisalam



    Skomentuj

    •    
         

      Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

      Hej byłam u lekarza i nie musimy w śr iść do szpitala. Normalnie jestem taka szczęśliwa, że wszystko w porządku. Zasadniczo przechodzę na butlę, z tego wszystkiego to zapomniałam lekarza zapytać jak z braniem witamin przy karmieniu sztucznym. Ewelina podajesz Kalince jakieś witaminy?
      A kupki to u nas różne i podłużne. Od ciemno zielonych, po takie w kolorze miąższu avokado, A czasem sam śluz wyłazi i ten jest najgorszy bo przy nim Pawełek męczy się jakby wyduszał z pupy nie wiadomo co, a w pieluszce tylko śluz. Który z resztą też ma różną konsystencję i kolor. śluz widać gołym okiem, chociaż też ma ciągnące się kupki. Póki co mamy pobrać lakcid żeby unormować pracę brzuszka. Choć jeszcze będę musiała z alergologiem porozmawiać na temat śluzu. Póki młody ma nutramigen jestem spokojna, bo nic zdrowszego dla niego nie ma. A ja musiałam czymś nieświadomie wystawiać Pawełka na alergen. Do alergologa pójdę jak już będę w nowej ubezpieczalni bo wolę ciągnąć leczenie w jednej placówce niż tak skakać.
      Co do pracy Pati hmm mnie zwolniono w dniu porodu, albo mówiąc bardziej dyplomatycznie moja umowa wygasła w dniu porodu. Teoretycznie mogę wrócić do firmy mam tylko podać kiedy, ale nie do końca jestem przekonana. Tym bardziej że znów będę musiała zacząć od okresu próbnego. Nie wiem co zrobię ale do pracy będę musiała pójść, bo kredyt czeka na spłatę a od maja zacznie się urządzanie mieszkania więc pieniądze niestety będą potrzebne. Pawełka już zapisałam do żłobka ale jesteśmy daleko daleko na liście więc zostaje mi albo prywatny żłobek albo niania. Albo ost się śmieję że zaproponuję szefowi mojego męża że zaopiekuję się jego dzieckiem :P wtedy miała bym dwa małe szkraby w domu pod opieką. I podwójną korzyść zostałabym z Pawełkiem i jednocześnie Pawełek miałby kolegę do zabawy. Dzieci z rówieśnikami lepiej się rozwijają. Ale do końca lutego jeszcze dużo czasu.


      Skomentuj


        Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

        Cześć.My dziś po ćwiczeniach, oczywiście zle pamiętałam jak to robić.W tym centrum alergologa nie ma więc bede musiala szukać.Co do kupek to nasze są musztardowe ale ciągnące czasami wiec kto to wie ;-)
        Do pracy chciałabym wrócić we wrzesniu a wlaściwie szukać, bo mi nie dali umowy jak o ciąży się dowiedzieli ( a miałam mieć o prace ) a w czerwcu kończę studia wiec w przedszkolu będe szukać albo u siebie w domu jakiegoś malucha, tak jak w ciazy sie 4-latkiem zajmowąłam
        Ramania ja daję wita D i Juvit C,mozna tez vibomil podawać


        Skomentuj


          Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

          Dzięki za informację odnośnie witamin

          A co studiujesz?


          Skomentuj


            Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

            Ewcialina, z tego wszystkiego zapomnialam cię spytać jak ćwiczenia??? Duzo masz? Jakie robisz i ile razy dziennie?
            Ja zaczynam od ucisku na druga przestrzeń miedzy zebrami i na brzuszek (na dwie strony), wtedy robi zabki, potem na boczku ja podtrzymuje (na dwie strony) i ona pracuje wtedy kręgosłupem, potem jest na pleckach a ja naciskam na kolce biodrowe i ona robi rowerek, potem klade ja na brzuszku i podtrzymuje łokcie, a na koniec rozluzniajaca taka jakby kolyska, łapie za stopki i dłonie i sie bujamy
            Last edited by majowapati82; 28-11-2011, 23:35.



            Skomentuj


              Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

              Studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną ale już kończę ufff
              Pati a co projektujesz bo zapomnialam spytac ? :P
              My póki co trenujemy podnoszenie główki ( pupa jej zwisa a rączki daję do przodu i trzymam ) i przytrzymuje jej główkę i naciskam miedzy 5 a 6 żebrem i to jest na półobrót czy jakoś tak i narazie nic, bo przez ten katar przerwe miałyśmy.
              U nas coraz więcej krost i śluz w coraz rzadszych kupkach wydaje mi się że to objawy pokarmowe ale nic poza mlekiem nie dostaje oby nie na psa bo to mój najgorszy koszmar
              Dziewczyny dziś mam fazę na porządki - nie używajcie mopa parowego do czyszczenia łóżka heeh ( choc niby ma końcówkę, bo ja nie wiem na czym będe dzis spała a miało byc tak pieknie i czysto hihih )
              Ramania to już trzeba do żłobka się zapisywać ?Ja jeszcze nie wiem w jakim ruchowo stanie będzie kalina we wrześniu i od tego też mój powrót do pracy zależy bo fizjoterapeutka mówi że może byc tak ze zacznie siadac w wieku 10-12 miesięcy :/ może ale nie musi na szczescie :P ćwiczymy twardo
              Last edited by 88ewcialina; 29-11-2011, 09:24.


              Skomentuj


                Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                To moze byc jakieś uczulenie... Tak to wyglada w każdym razie
                Powiem ci na pocieszenie, ze ćwiczenia pomagają! Ja juz je troche nawet olewam i nie cwicze 4razy dziennie (to było szaleństwo!), bo z Lilka jest juz wszystko ok pod względem napięcia miesniowego, jeszcze słabo trzyma oś ciała, ale nie ma asymetrii
                Ja projektuje wnętrza. Skoro juz sie ujawniamy troche..., to jest moja strona internetowa:
                www.pocodesign.pl



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                  To mnie pocieszyłaś z ćwiczeniami
                  Fajna stronka, to pewnie Lili ma śliczny pokoik,dla mnie straszną frajdą było urządzanie pokoju malej


                  Skomentuj


                    Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                    Ewelina uwierz w Kalinkę na pewno będzie dobrze Ja sądzę, że mała trochę poćwiczy i nadgoni zaległości.

                    Śmiejecie się że już zapisałam do żłobka, ale ja już w czerwcu dopytywałam się jak to wszystko wygląda. W Poznaniu zapisuje się przez neta do 3 żłobków a potem idziesz i tak z formularzem do żłobka i wtedy dopiero zostaje się wpisanym na listę Zapisać można się dopiero jak jest pesel. A z racji tego, że ja długo dochodziłam do siebie poszłam w połowie października żeby dowiedzieć się że pani która musi wyklikać w kompie klika punktów (nie jest to ciężka praca zajęła ok 1 minuty) jest na urlopie do końca miesiąca Dzięki temu poszłam w listopadzie i najbliższe miejsce mam 140 (było 143) a w innym ponad dwusetne. Więc praktycznie zero szans na żłobek dzięki temu, że nikt nie mógł zarejestrować mojego podania. teraz orientuje się odnośnie prywatnych. Totalna masakra w jednym taka stawka że wcale mi się nie opłaca iść do pracy, bo kasa poszła by tylko na opłaty i paliwo, żeby dojechać do żłobka :/
                    Normalnie szkoda gadać.

                    A tak w ogóle dziewczyny nie wiem czym pierzecie ubranka, bo ja w loveli - jakby co teraz jest promocja w biedronce. I opakowanie 1,8kg kosztuje 13 zł z płynem do zmiękczania. Cena jak dla mnie niezła bo proszek w sklepie dziecięcym widziałam za 28zł, w Realu za 24 a w Kauflandzie za 20zł.


                    Skomentuj


                      Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                      Mój mały głuptas znalazł fascynującą zabawę. Chwyta jedną dłonią drugą dłoń i ciągnie w kierunku tej pierwszej dłoni. Radochę ma po pachy. I kto powiedział, że dziecko musi mieć super "wypasione" zabawki.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                        Hehe a to mądry Pawełek
                        U mnie żłobek prywatny jest dla dzieci od 1,5 roku i 550 zl plus wyżywienie.
                        Piore w Loveli i ostatnie zapasy robilam wlasnie jak latem byla taka promocja wiec dzieki Ramania jak moj wroci to jadę do biedrony na łowy


                        Skomentuj


                          Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                          Wow przeprowadzam się do Ciebie. W Poznaniu prywatne żłobki powyżej 1000 zł. W jednym jak policzyłam wszystkie opłaty to wyszło 1800 zł. A w sobotę jadę na zwiedzanie tańszego, ale i tak powyżej tysiąca. Tu niby mają za 1150 jeżeli chcę na dowolną ilość godzin w tym jest wyżywienie i pieluchy. Więc nie jest tak tragicznie, ale zobaczymy co i jak.


                          Skomentuj


                            Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                            Ja mieszkam 8km od Wro, ale wiem, że i w mieście są poniżej 1000zł na sto procent, ale ja bede liczyla ze znowu trafi mi sie pilnowanie dziecka u siebie w domku po wakacjach i zlobek nie bedzie potrzebny
                            a lovela tylko do bialego byla ehh :P


                            Skomentuj


                              Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                              Mama Ania szaleje. Mały nakarmiony, zaraz kimnie pranie włączone, śniadanie dojadane przy kompie. I zaraz powrót do łóżka.


                              Skomentuj


                                Odp: dzidziusie na wrzesień 2011

                                widzę ze nie tylko ja lubie o tej porze na komputer zagladac :P pozdrowionka, milego dnia i trzymac kciuki bo na usg glowki jedziemy


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X