Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kurczaczku,przykro mi ze cos takiego spaotkało Twojego Tate...
    Ale napewno bedzie wszystko dobrze!!!
    co do wyprawki Maluszka.....hmmmm...właśnie dziś chcialam poruszyc ten temat na naszym watku...
    Zrobilam sobie liste co bedzie potrzebne Dzidzi i oto co wypisałam (oprócz
    ubranek,oczywiście,tego to mam w nadmiarze):
    ~3 komplety pościeli,w tym jeden full zestaw z baldachimem,oslonka itd a 2 normalne tzn.przescieradełko,poduszka,kolderka,powloczki na kolderke i poduszke,
    ~przewijak
    ~wanienka ze stojakiem
    ~2 śpiworki do spania (czytalam gdzies ze bezpieczniej jest klasc dzidzie spac w spiworku niz pod koldre,brzmi to sensownie...)
    ~3-4 reczniki kompielowe,w tym jeden z kapturkiem
    ~smoczki i butelki
    ~karuzelka
    ~ceratki na materacyk (w razie W,bo slyszalam ze pampersy tez przeciekaja...)
    ~okragłe nożyczki do pazurków,puder,oliwka,plyn do kapieli,szczoteczka do włosków,waciki,chusteczki nawilzane,krem przeciw odparzeniom,myjka
    ~termometr
    ~śliniaczki
    ~pokrowiec na butelke,taki trzymajacy ciepło lub zimno
    ~szczotka do mycia butelek
    ~niania elektroniczna
    ~wieeeeeelki zapas pampersów

    Nie uwzglednilam w liscie łózeczka i wózka bo to oczywiste,ale powiedzcie mi Mamusie czy zapomniałam o czyms...
    Bo jestem zagubiona strasznie z tymi zakupami....

    Pozdrowionka Brzucholki!!!
    Nasze najdroższe Słoneczko-Nikulek ur.17.06.2009 godz.6.22 2720g 53cm

    http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez madzik291 Pokaż wiadomość
      Cześć dziewczyny

      Ankasos a jakim mlekiem dokarmiasz maluszka,bo mój Kacperek je Bebiko i czasami też się nastęka bardzo nim zrobi kupkę.

      Ciekawe co tam słychać u Yoenne i Majorki i czy wyszły już ze szpitala.

      Nitka a co u Ciebie??
      Moja je NAN i wieczorami ma takie problemy płacze steka wkoncu zmeczona zasypia na moim ramieniu
      Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

      Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



      http://annalena4u.blogspot.com

      Skomentuj


        Czesc mamcie

        Nichol mój mały ma 7 tygodni i potrafi zjeść z butelki nawet 180 ml i wtedy spać spokojnie a jak miał 3-4 tygodnie to pani pediatra mówiła że dziecko w tym wieku to zje maksymalnie 110ml a mój wcinał 120-130 lekko tak więc nie patrz w tabele tylko jak ciągnie to znaczy że jest głodny widocznie potrzebuje jedzonka częściej ale jak dasz mu więcej to napewno dłużej pośpi wiem po sobie.
        Ankasos ja karmie małego butelką odkąd skończył miesiąc ja byłam zmuszona po pierwsze że jeździlam do szkoły więc babcia musiała go jakoś nakarmić no i po drugie nie najadał się nawet jak ciągnął dwa to i tak dawałam mu jeszcze butle, tak więc jeśli rzeczywiście nie czujesz się na siłach to zrób co uwarzasz za słuszne w tej chwili mleka modyfikowane są tak zbliżone mleku matki że nic nie stoi na przeszkodzie dawaniu go maluchowi. Naprawdę musisz też zadbać o swoją wygodę i dobre samopoczucie bo dzidziuś wszystko czuje. Ja też się denerwowałam kiedy on ssał i płakał na zmiane bo nic nie leciało a ja nie wiedziałam czym mam go karmić. Lepiej spróbować raz buteleczką powolutku a raz piersią to wtedy się nazbiera ja tak robiłam przez kilka dni ale potem zupełnie mi mleczko zanikło no niestety tak czasem bywa pocieszam się że chociaż przez miesiąc ssał cycusia
        Madzik Ja zauważyłam że synek lepiej śpi ale na początku miał problemy z brzuszkiem i ciężko mu było robić kupkę ale zaczełam go troszkę przepajać rumiankiem, koprem włoskim i wsypywać ciut mniej mleka do wody i się unormowuje powoli. no i trzeba też od czasu do czasu pomasować brzuchola Ja karmię Bebilonem 1 i jestem bardzo zadowolona.
        My jutro mamy termin szczepienia ale mały jest chory więc nie wiem czy mi go przyjmą jutro. A poza tym to byłam dziś u gina ale się nie dostałam bo miał zapisane aż 26 ciężarnych!! urodzaj jak cholera!
        pozdrawiam dziewczyny! trzymajcie się ciepło.
        1.03.2009 9:55 FILIPEK

        Skomentuj


          To chyba nie ma reguły jakie mleko je dziecko bo mój dzisiaj wieczorem dał taki koncert ,że hej.Chyba zaczyna się kolka,bo pręży się ,płacze,usypia i znów się budzi i to samo... Teraz się zmęczył i zasnął.A ja jestem wykończona,poprostu padam ze zmęczenia a jeszcze noc przede mną.
          Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

          http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



          Skomentuj


            Napisane przez madzik291 Pokaż wiadomość
            To chyba nie ma reguły jakie mleko je dziecko bo mój dzisiaj wieczorem dał taki koncert ,że hej.Chyba zaczyna się kolka,bo pręży się ,płacze,usypia i znów się budzi i to samo... Teraz się zmęczył i zasnął.A ja jestem wykończona,poprostu padam ze zmęczenia a jeszcze noc przede mną.
            spróbuj wsypywać troszkę mniej mleka do wody niż jest napisane bo jest za gęste i napewno mu jeździ po flaczkach troszkę. Polecam też espumisan nam pomógł
            1.03.2009 9:55 FILIPEK

            Skomentuj


              ja jestem w 29 prawie tygodniu hihi wiec do przodu hm , a mnie nie wypycha hehe wiesz, kazdy tak mysli ze sobie nie poradzi, pojawi sie dziecko , dasz rade tez tak mysle czasami ze nie podolam...ale sama z tym nie jestem

              Skomentuj


                evela:to tylko 3 dni szybciutko zleci i tak masz fajnie ja się dowiem dopiero 5 maja (już doczekać się nie mogę czy potwierdzi się chłopiec)
                co do dziwnych pomysłów to raczej nie mam, ale chodzi mi po głowie wkońcu zdanie egzaminu na prawko
                AMSW mój licencjat też nie rusza z miejsca tylko czekam jak moja promotor się wkurzy.
                będzie Weronika

                Skomentuj

                •    
                     

                  witam, chciałam się dołączyć do zacnego grona pozdrawiam




                  Skomentuj


                    U mnie dziś dosyć aktywnie i teraz bolą mnie plecki. Trochę mnie dziś pocieszały koleżanki i twierdzą, że 10 kg na plusie to nie jest wcale powód do zmartwień zwłaszcza, że jutro już zaczynam 38 tydzień. Dziś znów miałam skurcze, ale mam nadzieję, że jeszcze dzidziuś trochę poczeka. Jestem jeszcze na etapie organizowania zastępstw i dopinania wszystkiego na ostatni guzik. A te zmiany nastroju też mnie strasznie wkurzają zwłaszcza jak zaczynam marudzić albo jest mi strasznie smutno, ale widzę, że to nie tylko tak u mnie. Całe szczęście mój mąż cierpliwie to znosi.
                    Miłego wieczorku

                    Skomentuj


                      ja tez sama nie jestem-jest ze mna moj narzeczony....wspiera mnie,ale ja tak malo wiem o dzieciach...szczegolnie noworodkach

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ja tez malo wiem wg mnie .... ale w praktyce czasem wychodzi inaczej

                        Skomentuj


                          Czekałam,czekałam na Was i sie nie doczekałam
                          w takim razie do juterka!!!buziaki!

                          Skomentuj


                            do moniska miałam usg dopochwowe .powiedział mi że ciąża jest na pewno tylko wczesna ,a wy w którym tygodniu byłyście u G.?

                            Skomentuj


                              http://www.maluchy.pl/ciaza_i_porod/...malucha&next=1

                              ja kieruje się tą stronką mozna tez znalezc tam co zabrac do szpitala
                              dopisalabym jeszcze kilka pieluch tetrowych i laktator chociaz to drugie mozna dokupic jak bedzie potrzenbe, smoczek,kocyk,sterylizator do butelek (mozna tez w garnku)
                              a jesli chodzi o kosmetyki i pampersy to ja na poczatek kupie male opakowania bo moze sie zdarzyc ze maly bedzie mial na cos uczulenie i bedzie trzeba kupic co innego
                              te spiworki to takie duze ja jestem sceptycznie nastawiona i bede przykrywac tylko kocykiem bo w sumie to bedzie cieplo juz
                              widze ze wszystkie zaczynamy sie szykowac na wielkie powitanie
                              czekam na pomysly co jeszcze warto

                              http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
                              BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
                              .

                              Skomentuj


                                hej mamuski...kurczaczku trzymam kciuki za twojego tate bedzie dobrze...widze ze przygotowania na przyjscie maluszka trwajaja nie mam nic procz ciuszkow i fotela bujanego...od bratowej mam kolyske,wanienke takze to w kazdej chwili moge wziasc od niej wozek tez juz w trakcie zamawiania moi rodzice sie szarpneli..narazie sie wstrzymalam bo mam miec to babyshower i zobacze co ludzie mi kupia..lista rzeczy ktore mi sie podobaja jest gotowa tazke do zaproszenia zostala dolaczona...co tam takiego mam jeszcze hmm polecam sudocrem na odpazenie bo pomaga a napewno po szpitalu niestety bedzie potrzebny...a i kupilam sobie takie cos fajne zamiast gruszki do nosa -aspirator wydzieliny SOPELEK jest rewelacyjny dziecko sie nie meczy przy czyszczeniu noska...co do kosmetykow to nie kupuje oliwek bo czesto dzieci maja uczulenie...oczywiscie pieluchy tetrowe,z laktatorem tez sie wstrzymam zobaczymy jak to bedzie...chyba nic innego nie mam niz wy:/...a i termometr taki w smoczku juz w sumie kiedys o nim pisalysmy...a no i najwazniejsze siedzonko do samochodu bo bez tego cie nie wypuszcza ze szpitala...jak sobie cos przypomne to jeszcze napisze
                                Last edited by olcm80; 17-04-2009, 04:28.
                                Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                                http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X