Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wróciłam ze szkoły rodzenia i co zabaczyłam na forum - WIELKIEGO KEBEBA Ale bym takiego zjadła, narabiłas nam Grygoranna smaka. A u mnie tu nie ma takich kebabów
    W szkole było dziś także czysto teoretycznie, nic specjalnego. Chodzę żeby potem nie żałować, że coś zanidbałam ale jak na razie bez szału. Opowiadali o bólach, znieczulaniach itd. Jednym słowem wszystko co wiem już ale w innym języku Na następnych zajęciach za tydź. mamy przeć i uczyć się oddychania.
    No i dali namiary na to znieczulenie T.E.N.S. Myślałam o tym ale chyba jednak Epidural jest najlepszy. A Wy dziewczyny o jakim myślicie? I powiedzicie mi czy w Polsce jest to płatne czy nie?
    Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

    Skomentuj

    •    
         

      Kupiłam sobie sok żurawinowy - bardzo dobry na bakterie w moczu. Zakwasza mocz co nie pozwala się rozwijać bakteriom i zapobiega infekcjom dróg moczowych.
      A i jeszcze ciasteczka imbirowe i mleko, dobre na zgagę
      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

      Skomentuj


        No w polsce znieczulenie zo jest płatne. A z tego co wiem to w moim szpitalu nawet jak bym chciala zapłacic to nie ma komu podać Epiduralu, bo są braki anestezjologów... ale w sumie to ja bede próbowac i tak rodzic bez znieczulenia ciekawe jak sie uda~?!
        A co do szkół rodzenia, to dlatego ja zrezygnowalam, bo słyszałam, ze tam duzo blablania o wszystkim tym co wiekszosc z nas juz wie lub ma za soba, a u nas jeszcze trzeba płacic i to nie malo Ale za darmo to tez bym latała jak Ty choc posłuchac.
        Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


        Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

        Skomentuj


          Napisane przez nator1 Pokaż wiadomość
          No w polsce znieczulenie zo jest płatne. A z tego co wiem to w moim szpitalu nawet jak bym chciala zapłacic to nie ma komu podać Epiduralu, bo są braki anestezjologów... ale w sumie to ja bede próbowac i tak rodzic bez znieczulenia ciekawe jak sie uda~?!
          A co do szkół rodzenia, to dlatego ja zrezygnowalam, bo słyszałam, ze tam duzo blablania o wszystkim tym co wiekszosc z nas juz wie lub ma za soba, a u nas jeszcze trzeba płacic i to nie malo Ale za darmo to tez bym latała jak Ty choc posłuchac.
          To racja, dużo blablania i nic więcej, zresztą mówią o tym o czym można wszędzie przeczytać. No ale za free jest więc latam. Co do znieczulenia to tutaj jest za free i epidural jest najczęstszym zneczuleniem. Można jeszcze ten T.E.N.S to akurat kosztuje 70 euro na miesiąc, bo się maszynę wynajmuje - nie wiadomo kiedy urodzisz. Ja tez bym chciała bez znieczulenia i tak będę próbowała ale jak coś to zawsze mogę poprosić o epidural
          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

          Skomentuj


            Napisane przez grygoranna Pokaż wiadomość

            aaa i przypomnialo mi sie cos; wczoraj mialam ze 4 razy pod rzad takie doglebne klucia w kroczu, bardzo doglebne i baaardzo nieprzyjemne;
            pierwszy raz to czulam i niewiem CO TO?
            ja to kłucie w kroczu mam juz od 27 tygodnia i mam to non stop można się przyzwyczaić ale dziś ledwo wróciłam od lekarza tak mnie kłuło czułam jakby mi tam mała szpilką kłuła a u lekarza oki, nie badaliśmy się bo nie było w sumie potrzeby tylko wystawił l-4 a i tak niedługo wizyta
            Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

            Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



            http://annalena4u.blogspot.com

            Skomentuj


              witam wszystkie Mamusie i ich Brzusie,

              ja dziś byłam u swojego Gina imiał mi dać skierowanie na konsultacje do szpitala. Ale zbadał mnie a że nie mam żadnych skurczy i czuję się ok dostałam 'odroczenie' na 2 tygodnie i jeszcze mogę zostać w domku JUUUPPPIIIII!!!! Bardzo się cieszę, bo jeszcze torby nie spakowane ale planuje to robić w przyszłym tyg najpóźniej. A zaraz wychodzę po Mężusia na dworzec, bo z delegacji wraca...
              A co do 'przyśpieszania' to my jeszcze czekamy... W sumie od początku ciąży mamy zabronione i już nie możemy się doczekać... i Maluszka i 'przyśpieszania'

              Miłego wieczorka Mamusie

              Skomentuj


                napewno wszystko będzie ok, dzidzia szybko urośnieja do tej pory brałam tylko kwas foliowy i magnez,a wczoraj lekarz przepisał mi elevit i kazał zacząć brać. kwas mam odstawić za tydzień. Pozdrawiam serdecznie
                Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Maggica i Anka cieszę się że u lekarzy ok! W sumie lepiej być w domku, nawet jak trzeba leżeć, to zawsze lepiej we własną kołderkę pierdzieć A ja mam wizytę dopiero 12.III...chyba fiknę do tego czasu bez wiedzy co się tam na dole dzieje...
                  A nie moge sie pozbyc bólu głowy: i pospałam i apap i leże i nic mi nie pomaga... juz nawet kawe wypiłam, bo myslałam, że moze troche cisnienie podniesie...i nic...
                  ale nie marudze
                  Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                  Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                  Skomentuj


                    Napisane przez Yoenne Pokaż wiadomość
                    To racja, dużo blablania i nic więcej, zresztą mówią o tym o czym można wszędzie przeczytać. No ale za free jest więc latam. Co do znieczulenia to tutaj jest za free i epidural jest najczęstszym zneczuleniem. Można jeszcze ten T.E.N.S to akurat kosztuje 70 euro na miesiąc, bo się maszynę wynajmuje - nie wiadomo kiedy urodzisz. Ja tez bym chciała bez znieczulenia i tak będę próbowała ale jak coś to zawsze mogę poprosić o epidural
                    A nad tensem sie nawet nie zastanawiałam i nawet nie wiem jak to tu wygląda? ciekawe... muszę sie zorientować co jak i za ile!
                    A widzisz, jak ja w trakcie stwierdze ze nie dam rady to jedyne co to Dolargan zostaje, ale on ma tyle przeciw, że wolałabym sobie i malcowi go darować
                    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                    Skomentuj


                      nio,ja tez pamietam jak pierwszy raz poczułam ruchy Maluszka,to było we Wigilie czyli ok 16 tygodnia ciazy Mój ginekolog zdziwił sie że tak szybko Maluch dal o sobie znać.Poczułam jakby coś mi sie w brzuchu przesuwało,tak delikatnie.Kolejny raz Mały odezwał sie jakieś 3 tygodnie po Wigilii i od tego czasu daje Mamusi znaki dość często w ciagu dnia,a jeszcze częsciej w nocy Ja mam wizyty u lekarza co miesiąc i za kazdym razem podgladam Nikośka na usg,nie umiałabym chyba żyć bez tego słodkiego widoku!
                      Nasze najdroższe Słoneczko-Nikulek ur.17.06.2009 godz.6.22 2720g 53cm

                      http://mamaczytata.pl/pokaz/7739/kur...bdzius_tatusia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Hej dziewczynki!
                        Widzę, że ja tu mam największy obwód w brzuszku i najwięcej przytyłam bo spowrotem przytyłam te 2 kg czyli 17 na plusie jestem nadal. Ale waga nie urosła od 1,5 miesiąca czyli nie jest tak źle. Położna powiedziała, że mały czerpie ze mnie. Byłam dzisiaj w poradni K bo nadal jestem bardzo przeziębiona i bałam się już. Dostałam rutinoscorbin, wapno, apap czyli to co biore od soboty (prócz apapu) .
                        Nator gdy zaszłam w ciążę ważyłam 54 ...Nie stracisz figurki po urodzeniu didki a Ja już widoczne rozstępy na brzuchu i piersiach
                        Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
                        Waga 4180 i 58cm


                        Skomentuj


                          mamanikosia
                          to i tak masz fajnie .. że możesz oglądać dzidziusia co miesiąc, w moim mieście jeśli chciałabym oglądać dzidzie częściej niż mi lekarz wyznaczy termin to musiałabym zapłacić , ostatnie usg miałam bodajże 28 stycznia , a teraz dopiero 26 marca,a jeszcze wcześniej to miałam tylko jedno usg w 16 tygodniu i tyle.

                          dziewczyny a jak wy wyobrażacie sobie swój poród?
                          Mówiąc szczerze to boje się , moja mama np powiedziała że jej w ogóle wody nie odeszły znaczy nie miała czegoś takiego ,
                          tylko skurcze , myślę często jak to ze mną będzie , boje się o pępowinę maleństwa i o rozcinanie przy porodzie ..chciałabym też trafić na sympatyczną położną ,nie chciałabym jakiejś jędzy która będzie tylko na mnie narzekała.
                          Moja mama jak rodziła ... to w sumie rodziła sama bo lekarz który ją prowadził ,okazało się że był pijany , a położna była jedna i dwie kobiety rodziły moja mam i jakaś pani , tamtej pani położna wyrwała dziecku obojczyk przy porodzie.. a moja mama musiała czekać do rana na następnego lekarza , dlatego boje się takich sytuacji, w końcu zostało jeszcze tylko 3 miesiące.








                          Last edited by MłodaM.17; 04-03-2009, 18:41.

                          Skomentuj


                            Napisane przez nator1 Pokaż wiadomość
                            A nad tensem sie nawet nie zastanawiałam i nawet nie wiem jak to tu wygląda? ciekawe... muszę sie zorientować co jak i za ile!
                            A widzisz, jak ja w trakcie stwierdze ze nie dam rady to jedyne co to Dolargan zostaje, ale on ma tyle przeciw, że wolałabym sobie i malcowi go darować
                            Nator a Ty jako fachowiec możesz mi powiedzieć, czy ten epidural jest naprawdę bezpieczny. Sporo czytałam o nim i gadałam z lekarzem. Mówią, że epidural jest jednym z nejbezpieczniejszych znieczuleń nie licząc oczywiście T.E.N.S - choć ten nie zawsze działa.
                            Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                            Skomentuj


                              Napisane przez nitka236 Pokaż wiadomość
                              Hej dziewczynki!
                              Widzę, że ja tu mam największy obwód w brzuszku i najwięcej przytyłam bo spowrotem przytyłam te 2 kg czyli 17 na plusie jestem nadal. Ale waga nie urosła od 1,5 miesiąca czyli nie jest tak źle. Położna powiedziała, że mały czerpie ze mnie. Byłam dzisiaj w poradni K bo nadal jestem bardzo przeziębiona i bałam się już. Dostałam rutinoscorbin, wapno, apap czyli to co biore od soboty (prócz apapu) .
                              Nator gdy zaszłam w ciążę ważyłam 54 ...Nie stracisz figurki po urodzeniu didki a Ja już widoczne rozstępy na brzuchu i piersiach
                              Nitka ja Cię wyprzedzam jeśli o brzunio chodzi - 124 cm Ale nigdy talii nie miałam i zawsze w pasie miałam tylko kilka cm. mniej niż w biodrach. Taka już moja natura. A co do wagi to blisko Ciebie bo 16,2 i dopiero 33 tydzień zaczynam Ale co tam, nie martwię się za bardzo, i tak jestem piękna a teraz jeszcze z tym brzusiem to po prostu kobieta - poezja
                              Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                              Skomentuj


                                Norot jak ja rodziłam córkę to proponowali mi jakieś znieczulenie za darmo ale ja nie chciałam. Nie znam się na tym i nie wiem co to było. Jakoś bałam się że mogę przez to nie urodzić a już chciałam mieć za sobą

                                Po dzisiejszych spacerach czuję się jakbym wpadła pod samochód. Jeszcze później byłam po małą w przedszkolu i teraz nie mogę się ruszyć. Boli mnie brzuch i krocze. Nawet nogi ciągnę za sobą jak idę do łazienki.
                                Jak sobie pomyślę że teraz przez prawie dwa miesiące będę cierpieć po spacerach to chyba wolę siedzieć z wami i nigdzie nie łazić
                                Tylko kto mi zakupy będzie robił
                                Roksanka 13-02-2005 r.


                                Tymek- 10-05-2009 r.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X