Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie no to ja mam jeszcze niższe, wczoraj miałam jakieś 80 na 50 pare ale to chyba u nas rodzinne bo moja mama też tak ma

    Skomentuj

    •    
         

      Syrwunia bardzo ładna ta fryzurka, teraz widać jak ułożyłaś a nikola fajnie tą główkę dźwiga
      mi już humor się poprawił bo się ślicznie do mnie pouśmiechała jak się obudziła wkejam zdjęcia niżej.
      a teraz leży i gada z panem "dziadem" a takie dyskusje prowadzi że szok no i jeszcze przy tym kupe robi
      Last edited by ankasos25; 27-06-2012, 19:35.
      Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

      Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



      http://annalena4u.blogspot.com

      Skomentuj


        A ja właśnie przyszłam odpocząć.Z komputerem najwygodniej mi w łóżku, bo ja leżę wtedy na lewym boku, a komputer też leży na łóżku, ale na podstawce (zalecenia męża). Trochę słonka złapałam, ale że nie potrafię w bezruchu ostatnio wysiedzieć zrobiłam w międzyczasie 2 prania - jedno pościelowe starszego syna (jak wróci z wakacji będzie miał czyściutkie i nowe) i drugie z kocykami, firanką i zasłonką do małego pokoju.A no i napompowałam 4 kółka do wózka (wcześniej zdjęte, by je sprawdzić), no i jedno ma awarię (ale to już z mężem załatwię . Teraz tylko trzeba kupić Hameraida i odświeżyć je z rdzy. (ale to też mąż).
        Dobrze, że w sypialni jest chłodek, bo na dworzu to ciężko, u nas 28C.




        i Bartek :-)

        Skomentuj


          A ja to nawet sama nie wiem, wiecie od którego tyg. ciazy łożysko ma II stopien dojrzałości?

          Skomentuj


            a ja nie wiem jakie mam ciśnienie, bo aparatu w domu nie ma. A do lekarza zawsze wpadam na ostatnią chwilę i ciśnienie wtedy mierzone jest mało wiarygodne.
            Mnie skurcze omijają odkąd mam tabletki. Jedyne co odczuwam to wzmożone parcie na pęcherz, zgagę jak mnie kopnie nie tam gdzie potrzeba i napinanie brzucha w miejscu w którym się maluch rozciąga.




            i Bartek :-)

            Skomentuj


              Nie wiem Carin, ale czytałam ostatnio, że kilka tygodni przed porodem łożysko zaczyna się starzeć. I jest to prawidłowe, inaczej nigdy byśmy nie urodziły




              i Bartek :-)

              Skomentuj


                A to ja wiem, położna mówiła, że tworzą się złogi wapniowe i powoli staje się niewydolne.
                Last edited by Carin; 30-07-2009, 12:09.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Ja wywiesiłam już ciuszki mojej małej i teraz czekam aż wyschną żebym mogła poprasować. Czeka mnie jeszcze dzisiaj wypad na miasto bo muszę odebrać to co kupiłam ostatnio na allegro czyli takie pierdoły rózne. Mnie właśnie boli podbrzusze i nie wiem co jest, ale pewnie minie. A skurcze to u mnie występują prawie codziennie wieczorem(mam wtedy strasznie twardy brzuch i czuję jak mnie ściska i nie chce puścić). U mnie no niby gorąco ale jak tak siedzę w domku to czuję jak wiatr troszkę wieje słonka nie ma po mojej stronie, więc może się ochłodzi

                  Skomentuj


                    Asiu myślę że tego nie można się nauczyć, po prostu taka jestem i ciężko to zmienić. Dobrze wiem i widze że moja Niunia u Dziadków ma lepiej niż w domku, na więcej pozwalają, ale na szczęście sama wie na co może pozwolić sobie tam, a co wolno w domku.

                    A powiedz jak się czułaś bez Maleńkiej? Nie było Ci dziwnie bez Dziecka? W końcu tworzy się między nami mamuśkami i naszymi Pociechami ogromna więź

                    Skomentuj


                      Znalazłam coś takiego:
                      "Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG z przepływami".
                      oraz
                      "Stopnie dojrzałości łożyska to stopnie jego starzenia się, co ma bezpośredni związek z jego wydolnością. Można to ocenić na USG. III stopień powinien dotyczyć ciąży do 2 tygodni przed porodem"
                      "W 38 tygodniu ciąży drugi stopień dojrzałości łożyska jest prawidłowy. Łożysko starzeje się wraz z rozwojem ciąży osiągając trzeci stopień przed końcem ciąży, kiedy dziecko jest w pełni ukształtowanie, zdolne do samodzielnego życia poza macicą. Chciałam tu jeszcze nadmienić, że ciąża trwa 40 tygodni, chociaż normalne są wahania od 38 do 42 tygodnia.




                      i Bartek :-)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Napisane przez coyotek74 Pokaż wiadomość
                        Znalazłam coś takiego:
                        "Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG z przepływami".
                        oraz
                        "Stopnie dojrzałości łożyska to stopnie jego starzenia się, co ma bezpośredni związek z jego wydolnością. Można to ocenić na USG. III stopień powinien dotyczyć ciąży do 2 tygodni przed porodem"
                        "W 38 tygodniu ciąży drugi stopień dojrzałości łożyska jest prawidłowy. Łożysko starzeje się wraz z rozwojem ciąży osiągając trzeci stopień przed końcem ciąży, kiedy dziecko jest w pełni ukształtowanie, zdolne do samodzielnego życia poza macicą. Chciałam tu jeszcze nadmienić, że ciąża trwa 40 tygodni, chociaż normalne są wahania od 38 do 42 tygodnia.
                        O ja mam narazie póki co II stopień... Nurtuje mnie termin narodzin małego.

                        Skomentuj


                          Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
                          O ja mam narazie póki co II stopień... Nurtuje mnie termin narodzin małego.
                          Teraz w 8mc-u niech lepiej sobie jeszcze posiedzi, zacznie się 9 to możesz zacząć działać

                          Skomentuj


                            Wiesz ja bym chciała duże dziecko i nawet i poczekać do tego pazdziernika... Ale cesarki to niee ....

                            Skomentuj


                              Napisane przez Carin Pokaż wiadomość
                              Wiesz ja bym chciała duże dziecko i nawet i poczekać do tego pazdziernika... Ale cesarki to niee ....
                              Mi to w sumie nie robi, ważne żeby urodziła się zdrowa

                              Skomentuj


                                Napisane przez Ewylynka Pokaż wiadomość
                                Mi to w sumie nie robi, ważne żeby urodziła się zdrowa
                                Mhm ale mnie ta waga zaskoczyla bo brzucha nie mam wielkiego! Ale lekarze mowia, ze to dlatego, że wod jest mało.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X