Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy ze Śląska :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Mamy ze Śląska

    Steffka u mnie podobnie jak u bagnes, mały trzymal główkę tylko i wyłącznie na lewej stronie, a oprócz tego wyginał ciałko w kształcie litery C.

    bagnes noo właśnie dlatego Wam to napisałam by pocieszyć i podnieść na duchu. Żebyście wiedziały, że ćwiczenia na parwdę dużo dają i że te dolegliwości nie są niczym przerażającym. Odpowiednią rehabilitacją wszystko da się "naprawić "

    Dziewczyny trzymam kciuki i nie martwcie się... z Waszymi dziećmi będzie wszystko w porządku
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Mamy ze Śląska

      Bagnes a jeszcze Ci coś napiszę... pamiętaj, że Twoi chłopcy mimo,że mają 4 miesiące urodzili się wcześniej, więc na dobrą sprawę mają 3 miesiące (dobrze pamiętam,że urodzili się miesiąc przed terminem ??) więc i tak super sobie radzą
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        Odp: Mamy ze Śląska

        Ja nie jestem ze śląska ale chciałam napisać o tym napięciu i rehabilitacji.Razem z małą to przerabialiśmy,jeżdziłyśmy na rehabilitację aż osiem miesięcy ale efekty były mimo że napięcie wykryto dopiero w 8 m.Na początku mała płakała przy ćwiczeniach ale potem polubila je.Dodam że ćwiczyliśmy metodą Bobath,u malutkich dzieciaczków stosuje się metodę Vojty.


        Skomentuj


          Odp: Mamy ze Śląska

          Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
          Steffka u mnie podobnie jak u bagnes, mały trzymal główkę tylko i wyłącznie na lewej stronie, a oprócz tego wyginał ciałko w kształcie litery C.
          Kurcze a ja sie własnie niepokoje bo moja cały czas tak się wygina i ja porostuje ale ona nadal tak robi. Musze zgłosc sie wtakim razie do lekarza i on mi da skierowanie na rehabilitacje?

          5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

          14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

          Skomentuj


            Odp: Mamy ze Śląska

            Napisane przez delff Pokaż wiadomość
            Kurcze a ja sie własnie niepokoje bo moja cały czas tak się wygina i ja porostuje ale ona nadal tak robi. Musze zgłosc sie wtakim razie do lekarza i on mi da skierowanie na rehabilitacje?
            Delff powiedz o swoich wątpliwościach pediatrze a ona sprawdzi, poogląda i jak będzie coś nie tak, to da Ci skierowanie do poradni rehabilitacyjnej by Blankę ortopeda zbadał
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              Odp: Mamy ze Śląska

              No to faktycznie z Nusiakova się znamy
              Delf jeśli Małej rzeczywiście coś będzie to powinnaś dostać skierowanie do neurologa i on oceni jaki jest stopień zaburzeń i ewentualnie skieruje na rehabilitację -u takich dzieci stosuje się dwie metody NDT Bobath i Vojta- obie skuteczne. Z części asymetrii dzieci wyrastają, ale mimo wszystko przy niepokojących objawach dziecko powinien zobaczyć neurolog. Tylko w naszej służbie zdrowia nie zawsze tak się zdarza, bo pediatra, jakoś nie za chętnie chce takie skierowanie dać. Ćwiczenia regularnie stosowane- nie tylko na sali z terapeutą przynoszą duże korzyści. Niestety niektórzy bagatelizują to i wykonują ćwiczenia tylko z terapeutą, nie robiąc nic w domu a później narzekają, że ćwiczenia nie przyniosły żadnych efektów- jak pracowałam w swoim zawodzie tak się często zdarzało.


              Skomentuj


                Odp: Mamy ze Śląska

                NIestety też słyszałam o tym, że pediatrzy często chcąna własną rękę rozwiązywać problemy, ale porozmawiaj o tym z pediatrą najlepiej. Wcześniaki na szczęście od razu dostają zalecenie z wizytą u neurologa.
                A dzisiaj byliśmy właśnie na kontroli i okazało się, że U Pawełka słabe napięcie się skończyło, ale w nóżkach za to ma lekko wzmożone teraz, ale pozatym jest ok jest silny i przy podciąganiu do pozycji siedzącej trzyma główkę. Z Piotrusiem trochę gorzej dalej asymetria, zaczął się wyginać i główka ciągle leci. ale to nic wyćwiczymy i to.
                Familytree w sumie to był 32 tydzień więc początek 8 miesiąca, więc do tej pory liczyli im 2miesiące do tyłu, ale dzisiaj okazało się, że mają zaległości tylko na miesiąc czyli jest ok, bo wyrównują.


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Mamy ze Śląska

                  Bagnes noo proszę!!! Bardzo się cieszę, wszystko jest więc na najlepszej drodze
                  No nasza pediatra okazała się w porządku, sama dała skierowanie bez proszenia się - dla mnie to był szok, ale dobrze, że tak się stało
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    Odp: Mamy ze Śląska

                    Pediatrzy mimo, że nie znają się za bardzo na tym to chcą się
                    "wykazać", co niestety nie zawsze przynosi dobre efekty.
                    Bagnes na pewno z chłopakami będzie dobrze i już wkrótce nie będą w niczym odbiegać od rówieśników.


                    Skomentuj


                      Odp: Mamy ze Śląska

                      No to coś mi sie wydaje ze z moim pediatra beda problemy bo wiem ze on woli sam wyleczyć niż dac skierowanie. pewnei skończy sie na tym ze bede musiała iśc do innego albo prywatnie. Dobrze ze wogóle wspomniałyście o czyms takim bo bym nie wiedziała ze małej coś jest. Dzięki wielkie

                      5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                      14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Mamy ze Śląska

                        heja czy wszędzie w okolicy taka daremna pogoda? nienawidzę jesieni


                        Skomentuj


                          Odp: Mamy ze Śląska

                          Niestety chyba wszyscy narzeaj. ciągle tylko pada i pada, a my jeszcze na wesele musimy iśc az mi sie nie chce :/

                          5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                          14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                          Skomentuj


                            Odp: Mamy ze Śląska

                            u nas na dolnym śląsku nie najgorzej- przynajmniej nie pada i teraz nawet troszkę cieplej się zrobiło, bo jak wychodziłam rano z małym na basen to było przeraźliwie zimno. Ale teraz to już tak będzie coraz chłodniej.


                            Skomentuj


                              Odp: Mamy ze Śląska

                              Hej mamuski Dołączam się do grona ślązaczek

                              Ja jestem z Siemianowic Śląskich



                              Skomentuj


                                Odp: Mamy ze Śląska

                                Delff pewnie kręci już kuprem na weselichu

                                boberek czesć i czołem. Opowiedz coś o sobie

                                U nas pogoda do bani, zimno mokro, wilgotno i sennie
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X