Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Od kiedy piaskownica?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Od kiedy piaskownica?

    Napisane przez malowanalala Pokaż wiadomość

    jestem ciekawa, która odważy sie szczerze, bez komentarzy na to pytanie odpowiedzieć. Znając życie mało która z Was

    to mało znasz życie i nie dokładnie przeczytałaś choćby moje wypowiedzi
    bo już odpowiedziałam dużo wcześniej gdybym miała wybór którą bym wybrała piaskownicę..
    FROCH

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Od kiedy piaskownica?

      Napisane przez zebrrra Pokaż wiadomość
      Drogie mamy, od kiedy Wasze dzieci bawią się w piaskownicy? Moja córeczka ma 14 miesięcy i uwielbia zabawy w piasku. Zmartwiłam się jednak, gdy usłyszałam, że jest na takie zabawy zbyt wcześnie ze względu na wiele zanieczyszczeń znajdujących się w piasku (głównie z powodu zwierzat). Jaki wiek jest najodpowiedniejszy na piaskownicę?
      Amelka zaczeła się bawić w piaskownicy jak już stabilnie siedziała.
      Jednak czekałam aż do parku przywiozą świeży piasek a nie ten brudny z zimy.Na działce także ma swoją piaskownice ,piasek jest kupiony z OBI ale w tym roku i tak trzeba go wymienić bo po zimie wygląda okropnie.
      I wcale nie chodzi o to że nowy piasek to mniej zarazków , po prostu miło jest puścić Amelkę do świeżego piasku.
      Chodząc zimą po parku nie raz widziałam chodzące koty które rozkopywały śnieg aby dostać się do piasku-przyznam że myśl aby przyjść tam z Amelką była odpychająca ale tak jest co roku i nie da się tego powstrzymać.Z dwojga złego dlatego wolę ten świeży piasek.
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #63
        Odp: Od kiedy piaskownica?

        malowana ale czy ktoras z nas wogole zaprzecza temu ze piasek w piaskownicach nie jest sterylny? Wszystkei sobie swietnie zdajemy sprawe ze to skupisko brudu i bakterii, ale tez swietne miejsce do zabawy.
        Mniue osobiscie bardziej w piaksu przeraza szklo od butelek po piwie, kapsle i pety niz to, ze w nocy kot nasikal. Powiesz mi, ze w swojej piaskownicy tego nie ma. Pewnie, z enie ma, ale nie ma tez innych dzieci, innych mam do ktorych mozna by bylo paszcze otworzyc. Tutaj znowu powiesz, z emasz znajoma a twoje dziecko kolezanke z okolicy. Nasze dzieic z ato maja duzo kolezanek i kolegow, bo dzieic w naszych brzydkich parkowych piaskownicach sie zmieniaja, codziennie sa nowe, a i my mamy mamy wiecej mozliwosci do poznania kogos nowego chocby i na chwile.
        "Czy chcesz abym zabrała cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."

        DIABELECKE

        Skomentuj


          #64
          Odp: Od kiedy piaskownica?

          nusiakowa...
          skoro nie ma dla ciebie różnicy, czy w piasku jest tylko troche sików, czy całe mnóstwo, to pewnie nie ma dla ciebie też różnicy, czy dziecko je brudnymi rękami, czy całymi od jakiegoś świństwa. Czy ma kontakt z jedną osobą z katarem, czy z kilkoma naraz. Czy biega po deszczu 5 minut, czy pół godziny. Czy ogląda bajkę pół godziny dziennie, czy pół dnia. I kilka innhych przykładów pewnie by mi zaraz przyszło na myśl.

          no bo przecież siła natężenia zarazków i innych niebezpieczeństw według twoich słów Nie Ma Żadnego Żnaczenia

          Skomentuj


            #65
            Odp: Od kiedy piaskownica?

            malowana ale nie przeginaj. Bo co am jedzenie brudnymi rekoma do piaskownicy. Kazda z nas czysci lub tez kaze sie wyczyscic dziecku po skonczonej zabawie.
            "Czy chcesz abym zabrała cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."

            DIABELECKE

            Skomentuj


              #66
              Odp: Od kiedy piaskownica?

              szatanke- myślę, że jeśli byśmy sie spotkały na 1 placu zabaw, to miałybyśmy kontakt z tymi samymi kobietami, a nasze dzieci z tymi samymi dziećmi. Tyle tylko, że ja mojego nie poślę do piasku, a Ty swoje tak. Ot cała filozofia. A żadne dziecko nie idzie na plac zabaw i nie siedzi tylko i wyłącznie w piaskownicy! Tylko lata tam i z powrotem

              A co do steryllności, to nigdzie nie pisałam, że mam sterylny piasek. Jestem tylko przekonana na 100%, że jest mniej niebezpieczny.

              Choć na placu zabaw Ciebie nie chciałabym spotkać. Aż sama się dziwie, że ktoś może wzbudzić we mnie takie myśli raptem po kilku postach

              Skomentuj


                #67
                Odp: Od kiedy piaskownica?

                Malowana albo przeczytaj wątek od początku i wtedy się wypowiedz albo siedz
                cicho. Jak już pisałam, przecieram dziecku ręce po wyjsciu z piaskownicy
                i po powrocie do domu od razu jemyjemy. Proszę czytac ze zrozuemienim
                bo widze, ze masz z tym probelmy. Ponadto piaskownice przydomowe zazwyczaj
                nie są pokaznych rozmiarów (muszle, zabki albo małe drewniane) w pzreciwienstwie
                do tych w parkach i na placach. Więc jak już mówimy o
                natężeniu zarazków (cokolwiek to znaczy ) to może przemyśl sytuację...
                I jeszcze jedno z tego co wiem, to bezpańskie koty nie są nauczone
                higieny i nie czują obowiązku sikania do kuwety czyli w waszym mniemaniu
                piaskownicy. Także równie dobrze mogą sobie obsikać żwirek, trawkę,
                zjeżdżalnie czy inne elementy placu na które pozwalacie bawić się swoim
                dzieciom. Baaaa psy, które są nauczone higieny nie potrafią załatwić swoich potzreb
                w wyznaczonym miejscu (genialny pomysł jakiś polityków) a kot będzie
                robił akurat specjalnie do piaskownicy.

                Akurat czy biega po desczu piec minut czy pół godziny to tez mi zwisa i
                powiewa bo nie powinna wcale,bo nawet przez te 5 minut może się
                przeziębić. Jako matka chuchająca na wszystko powinnać o tym wiedzieć.

                Ponadto moje dziecko nie ogląda praktycznie wcale TV bo właśnie siedzi
                w obsranej piaskownicy i rewelacyjnie się bawi.
                Last edited by Nusiakova; 19-04-2010, 22:53.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Od kiedy piaskownica?

                  A pytanie jest dla mnie niedorzeczne... bo przecież nikt nie neguje decyzji wybory prywatnej piaskownicy. Fajnie.. wiadomo, wszystko co swoje jest jakby lepsze, bo nie używane przez resztę.

                  Ale jak czytam, że analiza jakościowa wykazałaby że w tej Twoje muszli malomwnalala piasek jest lepszy niż mój na placu zabaw to normalnie ręce mi opadają.

                  Malomownalala a co to jest "siła natężenia zarazków" ??
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Od kiedy piaskownica?

                    malowana na ogol inne mamy w parku na mnie nie narzekaja. W moim parku jest taka ogromna piaskownica i w jej centrum dopiero sa drabinki i inne glupoty wiec cala zabawa odbywa sie w piasku a dzieciaki maja radosc, bo latem moga biegac na boso. Dodam, ze jest on bardziej oblegany niz ten ktory znajduje sie troche dalej gdzie rosnie trawka i piaskownica jest osobno od zjezdzalni, hustawek itp.
                    Last edited by szatanqe; 19-04-2010, 22:56.
                    "Czy chcesz abym zabrała cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."

                    DIABELECKE

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Od kiedy piaskownica?

                      Napisane przez malowanalala Pokaż wiadomość
                      A żadne dziecko nie idzie na plac zabaw i nie siedzi tylko i wyłącznie w piaskownicy! Tylko lata tam i z powrotem
                      Aaaa widzisz... i tutaj napisałaś sedno tej dyskusji.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Od kiedy piaskownica?

                        nigdy aż tak poważnie się nie zastanawiałam nad tym problemem- piaskownica moja, czy w parku. Po tej wymianie zdań jednego jestem pewna. moje dziecko będzie się bawić w naszej przydomowej, a nie w tej jak to piszecie "osranej".

                        I to tyle, co do całej reszty się nie wypowiadam. Zastanawia mnie skąd te wasze analizy od razu jeśli chodzi o zachowania matek pro-piaskownice-prywatne? jakby ten jeden fakt przesądzał co mnajmniej o macierzyństwie. Nie dziwię się, że skarlet i kasia z wami juz nie dyskutują. Dopiero teraz widzę, że zamiast się wypowiadać sensownie i z argumentami, to cały czas śmiesznie oskarżacie. w psychologii to ma nawet swoje specjalne określenie

                        życzę mimo wszystko Bezpiecznej zabawy Waszym dzieciom-w końcu to nie do nich należy ostateczny wybór

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Od kiedy piaskownica?

                          lala no nie przesadzaj...więc jak? znasz w końcu to życie czy nie?
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Od kiedy piaskownica?

                            mój w piaskownicy wylądował na wiosne zeszłego roku wiec mial ok roku. nie mam mozliwosci na kryta piaskownice(oprocz działki 30km od domu)
                            od poczatku bylo tlumaczenie ze piasek jest brudny,fe i ble i takie tam i ze sie nie je nic z piachu i zabawkammi od piasku, o dziwo moj brudasek sie przeja i nie lubi miec brudnych raczek.cała reszta moze sie lepic.
                            ja daje jedzenie na dworzu bo latem czesto cale dnie z obiadem wlacznie spedzalismy na dworzu(jak sie juz wytaszczylam z 3 pietra to nie chcialo mi sie tam wracac)a u mnie na osiedlu to tylko piaskownic jest pod dostatkiem i sa syfiaste na maksa ale coz robic?!?!?!? idealem by bylo zeby wszedzie piaskownice byly zakrywane, ale kotki posikaja pod zjezdzalnie czy gdziekolwiek indziej, a ludzie byli by mniej ostrozni i w zwiazku z tym bylo by wiecej chorob.
                            chowanie dzieci w calkowitym odizolowaniu od drobnoustrojow brudu powoduje ze jak sa starsze to sa bardziej chorowite, albo wlasnie zwykly bakcyl rozklada je na lopatki.

                            sa fajne "mydla" ktore myja bez uzycia wody(i antybakteryjne tez) dedykowane dla kierowcow i w podrozy

                            uwazam ze zabawa w piaskownicy z DZIECMI jest mocno rozwijajaca.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Od kiedy piaskownica?

                              No ja też się nie dziwię, że się nie wypowiadają bo łatwo jest napisać, że
                              piaskownica jest obsrana. Bardzo łatwo. Niestety tylko jedna z was mi napisała
                              jak tłumaczy dzieciom, że mają nie chodzić do piaskownicy. Zadna z was nie
                              wzięła pod uwagę, że piszemy ze nasze dzieci nie jedzą piachu tylko się w nim
                              bawią. Że przecieramy im ręce, Tree nawet żelem antybakteryjnym. Że nie
                              jedzą w piaskownicy.
                              Co malowana łatwo jest oskarżać? Też żadna z was tego nie wzięła pod uwagę.
                              Że nasze dzieci mają kontakt z innymi, nie tylko takimi które znają ale co jakiś
                              czas pojawiają się nowe. Że uczą się dzielić, wspólnie bawić.
                              Tego dziecko na zjeżdzalni czy chustawce się nie nauczy. Jedynie, że musi poczekać
                              na swoją kolej. Ale żeby zrobić coś wspólnie, pożyczyć albo wyminić uczy się
                              własnie z innymi dziecmi w piaskownicy.
                              Last edited by Nusiakova; 19-04-2010, 23:05.


                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Od kiedy piaskownica?

                                Ale czym my oskarzamy? Po prostu bronimy nasze piaskownice tak jak wy swoje. Wam nikt nie kaze zabierac dzieci do parkowych piaskownic, a nam nikt tego nie zabroni.
                                "Czy chcesz abym zabrała cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."

                                DIABELECKE

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X