Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ząbkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Ząbkowanie

    Cześć.
    Mój skończył 5 miesięcy, właśnie wychodzą mu 2 dwójki dolne, smaruję mu bobodentem ale za nie bardzo pomaga czy jest jakaś lepsza maść.?
    Carin całkiem możliwe że mały będzie ząbkować, bo jak zauważyłam u swojego to też tam gdzie mają być ząbki było bledsze, a po niżej wypukłe jakby odbicia ząbków i to było czerwone, póżniej to bledsze miejsce zastąpiły wklęsłe jakby dziureczki, no i sprawa załatwiona bo po tym wyszły ząbalki


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Ząbkowanie

      Moja też jest na etapie tych bledszych miejsc na dziąsłach tak jakby ząbki prześwitywały, czasem strasznie w nocy płacze, ale na razie nic nie wychodzi na razie, a to już prawie 10 miesiecy ma Natka



      Skomentuj


        Odp: Ząbkowanie

        Mój syn ma prawie wszystkie ząbki (od jedynek do czwórek). Dzisiaj w nocy spał niespokojnie (jak przy ząbkowaniu), w ciągu dnia -maruda nieziemski, pokazywał, że coś go boli w buzi, zębów umyć nie chciał (wszystkie objawy jak przy ząbkowaniu). Nie pozwala sobie dziąsła pomacać, buzi nie otwiera.
        Wiem, że wszystko jest mozliwe ale czy piątki oby na pewno mogą się już pojawiać ???(ma 21 miesięcy). Nie dawno wyszły mu trójki i myślałam, że z pół roku będzie spokój.


        Kiedy u Waszych dzieci pojawiły się piątki ???
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          Odp: Ząbkowanie

          u nas dalej nic a wczoraj gorączka , dzisiaj 37,6 straszne marudzenie ,ślinienie no i rączki w buźce (bez katarku i kaszlu ), mam nadzieję że to ząbkowanie i niedługo naprawdę się skończy . Moja starsza córka dostała pierwszy ząbek w wieku 9,5 miesiąca czy to prawda że młodsza też tak późno dostanie bo jest to dziedziczne ? Jak to było u waszych dzieci ?

          Skomentuj


            Odp: Ząbkowanie

            ząbkowanie mamy za sobą... najgorsze tak jak każdy pisze i mówi były trójki, choć przy jednej czwórce wdał się lekki stan zapalny.

            Skomentuj


              Odp: Ząbkowanie

              a u moich chłopców już jakiś miesiąc temu zaczęło się swędzenie, tarcie dziąsełek paluszkami i wszystkim co tylko wpadło w rączki. W zeszłym tygodniu logopeda stwierdziła, że dziąsełka mają już gotowe na ząbki,tylko patrzeć jak wyjdą, no i wczoraj się zaczęło u Pawełka marudzenie, wściekłe gryzienie wszystkiego zwłaszcza gryzaka i pieluchy. zasnął biedny dopiero po 23 i kilka razy popłakiwał przez sen, mam nadzieję, że nie potrwa to tak długo, bo jak u Piotrusia też się zacznie to ja nie wiem.......


              Skomentuj


                Odp: Ząbkowanie

                U nas pojawil sie kolejny zabek, dolna 4 (oczywiscie jak u niektorych 3 zostaly pominiete ;p ) ale musze przyznac, ze przy tej 4 to byl szok. Mala nie spala, dostala biegunki, nie chciala jesc Na szczescie narazie sie skonczylo, bo wyrznela sie ta 4. Ale co to bedzie przy nastepnych trzech? Narazie podaje jej rano i wieczorem Nurofen dla dzieci, to jest spokojniejsza.

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Ząbkowanie

                  mój synek miał 8 miesięcy, kiedy pojawił się pierwszy ząbek, a mając 1,5 roku miał juz wszystkie mleczaki, wiec szybko poszło, nie mieliśmy problemów z biegunką, może ze dwa razy przed pierwszymi ząbkami miał podwyzszoną temperaturę..
                  tutaj znalazłam fajny artykuł na temat ząbkowania: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl...ly/wiecej/2/83
                  polecam

                  Skomentuj


                    Odp: Ząbkowanie

                    no i u nas zaczęły się zęby - czyli w wieku 7 mies. (od 2 tyg)
                    wcześniej nie było żadnych symptomów, a teraz:
                    - Młody od 4 m.ż. jadł pieknie łyżeczką teraz jak tylko ją wsadze do buzi wrzas i pisk
                    - baaaardzo niespokojnie śpi, popiskuje i popłakuje przez sen
                    - slini sie na potęge
                    - zdecydowanie woli obgryzać twarde rzeczy, chrupki, biszkopty itp.
                    - jest rozdrazniony i marudny przez 70% dnia
                    - smoczkiem od butelki zamiast go ssać to jeździ sobie po dziąśle
                    - ... trze uszko notorycznie
                    - dziąsła nie są ani rozpulchnione ani zaczerwienione

                    to sa tylko symptomy, zębów brak, ale ja juz chodze na rzesach
                    smarujemy DENTINOXEM, w chwilach krytycznych podaję IBUFEN D

                    Skomentuj


                      Odp: Ząbkowanie

                      Sikornik mój ma juz 2 ząbki, a sygnałem że są tuż tuż były na dziąsełkach, tam gdzie mają wyjść ząbki, coś w rodzaju wklęsłych dziureczek. Trzymam kciuki napewno lada dzień będą.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Ząbkowanie

                        Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
                        mój synek miał 8 miesięcy, kiedy pojawił się pierwszy ząbek, a mając 1,5 roku miał juz wszystkie mleczaki, wiec szybko poszło, nie mieliśmy problemów z biegunką, może ze dwa razy przed pierwszymi ząbkami miał podwyzszoną temperaturę..
                        tutaj znalazłam fajny artykuł na temat ząbkowania: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl...ly/wiecej/2/83
                        polecam
                        to cytat z tej strony Akademii Troskliwej Mamy:

                        Objawy ząbkowania:

                        * u większości dzieci ząbkowanie przebiega prawidłowo, bez objawów ogólnych,
                        * w czasie wyrzynania zębów występuje niekiedy nasilone ślinienie,
                        * może występować brak łaknienia,
                        * obrzęknięcie dziąsła, niewielki stan zapalny lub krótkotrwałe krwawienie z dziąsła,
                        * nadmierna pobudliwość nerwowa, zwłaszcza w okresie wyrzynania się pierwszego zęba, zębów trzonowych lub gdy kilka zębów wyrzyna się jednocześnie,
                        * luźniejsze stolce.


                        u Nas wszystko pojawiło się najbardziej przy trójkach, 1,2 i 4 wychodziły raczej bezproblemowo.

                        Skomentuj


                          Odp: Ząbkowanie

                          u nas, poza tym ślinieniem i niewielką temperaturą przy pierwszych dwóch zębach, nie działo się nic, z czego bardzo się cieszę, bo np. córka mojej znajomej strasznie to przechodzi

                          Skomentuj


                            Odp: Ząbkowanie

                            Jeszcze takij nocki nie mieliśmy!!!!! Od 23:00 do 4:30 walczyłam z mężem z 40stopniową temp u Miłoszka. Wszystki ząbki wyszły bez przeszkód. Pierwsze trzy pojawiły się w jedną noc (przespaną-ku wielkiemu nasemu zdziwieniu). Ale dziś? Miłosz już 2-gą dobę gorączkuje na zęby, płacze, a to ostatnia czwórka. Przebija się całą płaszczyzną na raz. Mam nadzieję, że do jutra wyjdzie, bo już ją dokładnie widać

                            Skomentuj


                              Odp: Ząbkowanie

                              widzę, że macie podobną sytuację jak my. u nas przy czwórkach właśnie temperatura dochodziła nawet do 40 stopni... bardzo się bałam. co prawda przeciwbólowe działały natychmiast. życzę wytrwałości.
                              do mam dzieci starszych, czy wasze dzieci potrafią płukać usta? czytałam na tej stronie wyżej podanej że ważne jest aby dziecko szybko nauczyć płukania.

                              Skomentuj


                                Odp: Ząbkowanie

                                Moj synek opanował ta umiejętność dopiero niedawno a ma 27 miesięcy!Wcześniej wypłukał ale połykał natomiast od jakiegoś miesiąca jak mu się powie wypluj to robi to
                                Ewa
                                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                                3150g.55cm.
                                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X