Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    moj maly mial ostatnio mocno odparzone udka i rowniez przeszlam przez wszystkie miasci az w koncu kolezanka mamy polecila 'pokolorowac' udka gancjana (tym fioletem co do pepuszka) przez 2-3 noce a w dzien delikatnie Pimafucortem idealnie sie zagoilo juz po dwoch dniach a meczylam sie z tym z tydzien...
    sorry ze bez polskich znakow ale mam synka na reku
    1.03.2009 9:55 FILIPEK

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Genicjana jest dobra jak już są ranki bo wysusza i odkaża.


      Skomentuj


        #93
        Ja do higieny pupki od samego początku używam alantanu plus i jego cienką warstwę nakładam do tej pory, a córka ma juz 19 miesięcy. Nigdy nie stosowałam nic innego. A teraz sie pochwalę Moja mała NIGDY, ale to nigdy nie miała odpażonego tyłka! Pediatra nam nie dowierza, bo mówi że to się nie zdarza , ale taka jest prawda! Dodam że Viki dwa razy przechodziła rotawirusa, co z kolei wiąże się z cieknącym rozwolnieniem który sprzyja wszelkim zaczerwienieniom. Po prostu wolałam ją wtedy przewijac nawet co godzinę, a obwąchiwać co 5 min, niż dopuścić żeby coś się zaczeło dziać ze skórą. Myślę że to nie kosmetyki są lekiem, przede wszystkim powinno się często przewijac i wietrzyc pupę. Dopływ powietrza czyni cuda, dlatego Viktorka codziennie lata z gołym tyłkiem po mieszkaniu i sobie dotlenia co'nie'co


        Skomentuj


          #94
          Ja też nie wiem co to znaczy odparzona pupa u dziecka na początku do 5 miesiąca stosowałam bepanten a potem nic.
          AGATKA 16.04.07r
          Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
          W końcu w komplecie
          Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

          Skomentuj


            #95
            My od pewnego czasu mamy problemz odparzeniem. Zaczęło się od cipeczki, najpierw były chrosteczki, póżniej cała czerwona aż zaogniona, póżniej porobiły się malutkie ranki z których leciała krew. To było straszne lekarka przepisała nam maść: Triderm, stosować 2 razy dziennie cieniutką warstwę przez 5 dni. POomogło, choć wydaje mi się, że skóra nie jest już taka gładziutka jak wcześniej. Dziś mija 2 tygodnie od wyleczenia, rozbieram wieczorem Agatkę do kąpieli, patrzę mała kupka, wycieram ją i znów zaczerwieniona skóra i krew tym razem z okolic odbytu. Nie wiem od czego? Ta kupka tak podrażnia? Przebierałam ją troszkę ponad godzinkę wcześniej bo też miała kupkę i wtedy tyłeczek był tylko lekko czerwony.

            Skomentuj


              #96
              Nie no my też mamy pupę superową, ale nie tak jak u Ciebie Lulla. U nas właśnie jak jest bieguna to pojawiają się "czerwone placki" ale wokół jajeczek, bo moszna się do skóry przykleja. Ale nigdy nie mieliśmy odparzonych pośladek czy pachwin.

              Lulla a to jest Alantan plus w kremie ?? Bo ja mam zasypkę i też zauważyłam, że jest bardzo fajna, tylko jak siada to mu się z pieluchy kopci krem pewnie wygodniejszy.

              Ewpaw kupa powoduje odpażenia, a szcególnie jak jest biegunka czy po podaniu leków. On jest wtedy taka "kwaśna" i stąd odpażenia
              A i pewnie Agatka wrażliwą skórę ma.
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #97
                Odparzenie

                Ja polecam sudokrem,który jest rewelacyjny.Stosuję go już przy trzecim dziecku i nie zamieniłam bym go na żaden inny krem.On też jest dobry na potówki polecam.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Też miałam problem z odparzeniem u córci miała miesiąc jak wylądowałyśmy w szpitalu miał biegunkę i po wyjści ze szpitala wszystkiego się czepiałam(sudocrem,alantan i.t.p)w końcu przyjechała do mnie siostra i kazał odstawi chusteczki do pupy ,przemywa rumiankiem i niczym nie smarowac ,pomogło już pierwszego dnia były efekty i robię tak do tej pory gdy zmieniam pampersa przemywam naparem z rumianku i jest super

                  Skomentuj


                    #99
                    Agatka niedawno była chora, brała antybiotyk. Co prawda skończyła go brać już w poniedziałek ale organizm napewno jeszcze jest osłabiony. Agatka pierwszy raz miała tak odparzoną pupcie i pierwszy raz też była chora, myślę, że to wszystko razem ma jakiś związek. Musimy jeszce zrobić badanie moczu. Tylko jak ten woreczekj założyć?

                    Skomentuj


                      Ewpaw czytałam Twój wątek, ale nie pomogę, wiesz .. syna mam. Poza tym nawet jemu nie nakładałam tego woreczka.

                      dor26 rumianek też lubi uczulać, więc trzeba uważać przy jego stosowaniu.
                      Dobrze, że u Was pomógł, ale bardzo często pogarsza sprawę.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Podobno dobry jest też krochmal z mąki ziemniaczanej. Wiecie jak go przygotować i jak stosować? Przemywać czy dodawać do kąpieli?

                        Skomentuj


                          Ewpaw możesz samą maką ziemniaczaną posypać pupkę, albo przygotować krochmal do kąpieli.
                          W garnku duzym (tyle wody my zamoczyć pupę dziecka) gotujesz wodę.
                          W innym garnku w zimnej wodzie rozpuszczasz mąkę ziemniaczaną. Mniej więcej 3-5 stołowe łyżki wody i wlewasz to do gotującej się wody. Szybko mieszasz. Musi wyjść z tego hmmm... bardzoooo rzadki kisiel. Studzisz i
                          wkładasz Agatkę
                          Albo.... dolewasz takiego krochmalu do wody w wanience (ale mi to nigdy nie wychodziło, zawsze mi gluty po wanience pływały )
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            FamilyTree dzięki, jutro spróbuje

                            Skomentuj


                              a może poradzicie mi co zrobic jak odparzyło się pod bródką na fałdce bo córcia ma już dwa dni coś takiego i chyba nie widzę żadnych efektów poprawy

                              Skomentuj


                                dor26 chyba najlepsza na takie fałdki byłaby zasypka. Ale nie jestem pewna
                                bo nie mieliśmy nigdy takich problemów. Może i sudocrem ale on taki
                                jest ciapkowaty, ubranka na bank się pobrudzą.
                                Może inne dziewczyny doradzą
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X