Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza wizyta u dentysty...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • olka-polka
    replied
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    Z pierwszym dzieckiem był problem, córka nie chciała otwierać buzi. Nie miała dużej próchnicy, ale jednak w którymś momencie (chyba miała 4 albo 5 lat) powstała konieczność borowania. I było to duże przeżycie
    Z synem za to nie ma problemu. Jak przeczytałam w Mieście Kobiet wywiad z Markiem Wasilukiem, że z dzieckiem do stomatologa trzeba iść pierwszy raz miedzy pierwszym a drugim rokiem życia, to od razu pobiegłam (syn ma prawie trzy lata). Pierwszy raz poszliśmy na wizytę zapoznawczą, pooglądał sprzęt, poskakał po fotelu, pogadał po swojemu z panem Markiem, i tyle. Przy drugiej wizycie otworzył buzię, żeby pochwalić się zębami i dał je sobie polakierować!
    Mam też taki komfort psychiczny, że gdyby się coś działo z zębami dzieci to w Triclinium, tak gdzie właśnie chodzę, nie trzeba borować zębów, bo jest laser stomatologiczny. Nie wiem, czy to jakaś super nowość, ale jak mieszkałam wcześniej w Krakowie, to na pewno nie słyszałam o takim urządzeniu.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Ania_31
    replied
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    Mój synuś miał chyba 2,5 roku przy pierwszej wizycie. Ja się w ogóle nie stresowałam, zrobiliśmy z tego zabawę. Tylko, że nie mieszkam w Polsce, a tu gdzie jestem lekarze mają świetne podejście do dzieci, zero stresu, przymusu, nacisku i obowiązkowa nagroda po badaniu. To zachęca do powrotu. Grunt, to trafić na fajnego dentystę!

    Leave a comment:


  • ja-mamusia
    replied
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    ja taka wizyte mam przed soba... ehh we wtorek idziemy... czytalam, ze jak dziecko skonczy dwa latka to zeby sie wybrac na pierwsza wizyte...
    zobaczymy jak to bedzie...

    Leave a comment:


  • Chemical
    replied
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    Córka miała wtedy roczek. Ćwiczyłyśmy otwieranie buzi, tłumaczyłam, że dentysta będzie chciał troszkę pooglądać ząbki - niestety z efektem mizernym, stomatolog został dotkliwie skopany Kilka wizyt kontrolnych już za nami, ale jeszcze żadna nie była wzorcowa Chociaż zmierzamy ku dobremu

    P.S. Jest też książeczka: "Kamyczek u dentysty"

    Leave a comment:


  • Guest's Avatar
    Guest started a topic Pierwsza wizyta u dentysty...

    Pierwsza wizyta u dentysty...

    Drodzy Rodzice
    Jestem ciekawa jak przygotowywaliście Wasze dzieci na pierwszą wizytę u dentysty?
       
Working...
X