Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: marzec 2013

    no to co się dzieje to masakra jakaś normalnie szok. dziecko umiera po podaniu szczepionki?? SZCZEPIONKI...
    to ta szczepionka
    http://www.tvs.pl/45703,uwaga_na_szc..._z_obrotu.html

    moja Zosia była nia szczepiona dwa razy.. aż dostałam gęsiej skórki...
    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












    Skomentuj

    •    
         

      Odp: marzec 2013

      Laseczki ja jestem, czytam ale od niedzieli w pracy... jutro juz koncze to sie odezwe wiecej z em kepsko czyli taki standard, pobudka o 5 zeby dojechac do pracy a potem to na nic nie mam sily:/ z dobrych wiesci Ifusia przybrala 0.5 kg prze 2,5 tyg wiecem jestem szczesliwa!! zjada juz wiecej bo 120ml a wieczorem mleko z kleikiem kukurydzianym nawet 170ml, od dwoch dni jemy zupke marchwianke nawet nawet , a pozniej jabluszko probojemy oprocz,tego 100-120ml cherbatki .buziaki odezwe sie jak kakos przezyje ten tydzien...





      Skomentuj


        Odp: marzec 2013

        hej...
        ja jeszcze o tej szczepionce...
        no to jest dla mnie horror jakiś nie moge tego przetrawić...
        Ta wadliwa partia to Euvax - B seria UFA 12001
        Zosia dostała taką w szpitalu.
        Wmawiali mi ze taka wysoka bilirubina i tak długo utrzymująca się to przez karmienie piersią a ja właśnie przeczytalam że to jeden z efektów ubocznych tego szczepienia moja koleżanka jak się właśnie zgadałysmy na FB wylądowała ze swoja córka w szpitalu z ciezkim zapaleniem płuc i jej mała też dostała tą szczepionkę...
        Ta szczepionka była w obiegu od października 2012 do teraz...
        co to za kraj do cholery!!!
        "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












        Skomentuj


          Odp: marzec 2013

          PAMKA moja też dostała tę szczepionkę w przychodni ale podobno te wadliwe z Krakowa miały osad i to przez transport reszta niby ok i pielegniarka nie zaszczepiła by dziecka taką wadliwą bo to było od razu widać tyle że procedury są takie że muszą całą serię wycofać
          ILE W TYM PRAWDY NIE WIEM POZOSTAJE NAM TYLKO MIEĆ NADZIEJĘ ŻE TAK JEST NA PRAWDĘ
          w piątek idę na kolejne szczepienie to może się dowiem więcej


          Skomentuj


            Odp: marzec 2013

            Hej!
            Ja na chwilkę, bo zaraz wybywamy na spacer, umówiłam się z kuzynką na pogaduchy bedzie nam raźniej.... My od poniedziałku bujamy sie po lekarzach. Oluś ma umówiony zabieg przekuwania kanalików, zdecydowalismy sie zrobić to w szpitalu, dopiero na 27.09, no ale rozmawiałam z lekarka przez telefon i ona mówi że bezpiecznie jest przeprowadzać ten zabieg po tych trzech szczepieniach. Już mnie uprzedzili że Oluś musi być w 100% zdrowy, zero kataru, kaszlu, 2h przed zabiegiem mam go nie karmić itd. ..... oj boimy się trochem, ale poprawy nie ma wiec trzeba mu pomóc.
            Wczoraj bylismy u ortopedy i myślałam ze lekarz zrobi USG od razu i bedzie z głowy, a ten d..l dał skierowanie na USG a termin mamy na 18.09 Olek bedzie miał 5 miesiecy. W rejestracji natomiast Pani dała mi do zrozumienia ze ciężko na nfz mieć szybciej i napisała mi pod spodem prywatny nr do tego lekarza i przyjmie z dnia na dzień to sie w pale nie mieści. A dzis byłam u dentystki żeby zobaczyć co po ciąży do roboty i zrobiła mi jednego zeba, czyli nie tak źle, a zostały dwa najgorsze z którymi juz zwlekam jakis czas, musze sie zdecydować na koronę, strasznie duzo kasy ale co zrobić, chyba nie mam wyjścia.....
            No i Gabi była za mna i dzis miała ostatniego leczonego ząbka, ale ze znieczuleniem- i powiem wam ze chyba najdzielniej go zniosła i u niej naszczescie koniec.

            Ja też mam problem z Olkiem bo ostatnio tylko cycus jest na topie. Pije tylko z piersi, a jak chciałąm go przepoić w te upały wodą to poprostu myślałąm ze płuca wypluje, jak wrzeszczał na widok butelki. Napił się troche herbatki koperkowej łyżeczką, którą po chwili zwymiotował.... Ehh coś mu nie podchodzi, bo to juz trzeci raz. Takze zostaje póki co tylko pierś. Nie bede się spieszyła z wprowadzaniem nowych smaków do końca 5 miesiąca tylko pierś, a w szóstym zupki i dla popróbowania jakieś owocki....

            aga, pamka no ja dokładnie tak słyszałam o tych szczepionkach. Ten osad to tylko w kilku sztukach sie wytrącił, ale musieli całą serię wycofać. No i oby tak faktycznie to było.

            pamka świetna ta sesja Zosieńki, bosko wygląda. No a co do teściowej, to dobrze że miło spedziliście czas, tak powinno być

            kruszyna super ze Iga łądnie przybiera, niech nabiera ciałka drobinka. Czyli jednak udało sie pójść do pracy, super...
            nichol pamiętamy pewnie. Gratuluje własnego mieszkanka. Przeprowadzki są ciężkie, takze fajnie ze juz mieszkacie. A jak sobie radzisz bez męża???

            monia my też mieliśmy problemy skórne, od nadmiaru laktozy w moim pokarmie, Olek był tak zsypany na buzi i szyji że szok. No i pomogło kąpanie właśnie w płynie Emolium no i na tą buźke krem specjalny emolium. I do tej pory jak coś wyskakuje to podsmarowuje i na drugi dzień nie ma śladu, takze naprawde dobre, tylko szkoda ze takie drogie

            Dziewczyny ja też jestem na fb... Której wysłać namiary na mnie/albo wy mi przyslijcie na priva jak wolicie....

            No i obciełam włosy !!! Mam tak krótkie ze nie moge się do siebie przyzwyczaić, ale juz jest ok, zaczełam sie akceptować

            lece




            Skomentuj


              Odp: marzec 2013

              BGKM wyslij mi zaproszenie, najlepiej niech każda mi wyśle która ma fb bo ja mam tylko pamke i kruszynę. Z tymi lekarzami to niestety zawsze tak jest i aż człowieka krew zalewa ale czego się nie robi dla dziecka. Ja też się wybieram do dentysty ale jakoś dojśc nie mogę, mamy tyle wydatków a we wrześniu dodatkowo wesele szwagierki. W piatek jade na zakupy i kupię to emolium a własciwie to całą serię aby pomogło.

              pamka powiem Ci że ja też sprawdzałąm ale na szczęście m oje dzieci miały szczepionki z innej serii a później były już szczepione skojzronym pentaxinem ale nie weim chyba bym oszalała gdyby były z tej wadliwej serii bo to jednak nigdy nic nie wiadomo.

              kruszyna gratulacjie dla Igusi. Daj znac koniecznie jak z ta pracą.

              Nichol witamy ponownie. U mnie z tymi nowymi smakami to różnie bo ja coś próbuję ale on zje łżeczkę i wypluwa więc ciężko mi powiedzieć ile czego.


              Dziś Marcelek leżał w wózku, złapał się boku i prawie usiadł!!! Tak wysoko sie podniósł, mały siłacz

              Mam problemy z miesiączkami po porodzie dzień przed nie mam właściwie siły się ruszyć. Boli mnie brzuch, głowa wszystkie mięśnie. Kurcze nie weim od czego i czemu aż tak bardzo bo nigdy tak nie maiłam








              Skomentuj


                Odp: marzec 2013

                MONIKA fajnie że Marcelek taki silny
                co do okresu niestety tak bywa że po ciąży jest inaczej ja przed chłopcami miałam ciężki pierwszy dzień silny ból i 7 dni silnego krwawienia po porodzie miła odmiana żadnego bólu tylko lekki zawrót głowy i 3 dni lekkie krwawienie teraz jeszcze nie wiem jak będzie bo na razie mam spokój i mam nadzieję że tak będzie póki będę karmić(gin twierdzi że często tak bywa) ale boję się czy nie wrócą stare czasy
                taki już los nas kobiet
                a fb nie mam bo jakoś mnie to nie kręci


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: marzec 2013

                  hej!
                  monia kruszyna znalazłam was u pamki na fb i wysłałam wam zaproszenia. Kasia B. to ja

                  Aga ja Gabi karmiłam 5 miesięcy i nie miałam okresu, dokładnie miesiąc po odstawieniu jej od cyca dostałam okres i miałam od razu regularnie, ale niestety bardziej bolesną.
                  Takze monia niestety czasem tak jest że nasilają się bóle menstruacyjne po porodzie Ja miałam zawsze nieznosne bóle 1-2 dni, ciekawe co bedzie teraz, ale już sie boje....

                  Olek też próbuje już siadać jak mu się da palce do podtrzymania to sam sie podciąga, a wczoraj jak sie nachylałam nad nim z grzechotką, to złapał się mojej koszulki i też sie troche podciągnął No i powiem wam ze pięknie się bawi grzechotkami, sam ładnie chwyta




                  Skomentuj


                    Odp: marzec 2013

                    hejka...

                    my dzisiaj bylismy u lekarza, sprawdzić wyniki morfologii Zosienki. Bez zmian czyli nadal kropelki cebion multi i kwas foliowy. Ja dostałam lek na zgubienie pokarmu ale najpierw sprobuje bez chemii.
                    pytałam o te szczepionkę, podobno tych wadliwych nie mozna było podac. szczepionka była tak gesta. a wiec te z tej serii które zostały podane maja byc niby bezpieczne. no cóz mam nadzieje że tak jest faktycznie, ale byłabym spokojniejsza gdyby Zosia dostała szczepionkę z innej serii. Oj...

                    Dzisiaj kupiliśmy biurko dla Antka. Kupiłam mu spodnie w smyku i bluze. Chyba podjade jutro po koszule bo jakoś sie nie dogadałam z M i nie wziął (ja musialam wyjść ze sklepu bo dzieciakom się znudziło). Fajne przeceny są w smyku, ciuszków przynajmniej.

                    podjedziemy jeszcze do mamy na działkę bo fajna pogoda a chciałam podrzucić jej pare rzeczy bo kupiłam Antkowi pudła do przechowywania zabawek pod łózko, ile się zrobiło miejsca

                    Piszecie że wasze dzieciaczki takie sline. Moja Zosia sie nie wychyla czyli wszystko w normie, robi wszystko to co powinna. Bez ekscesów Z resztą Marcelek i Olek to chłopcy a chłopak musi być silny
                    Bawi sie zabawkami, potrząsa nimi, łapie, próbuje. Opiera się ładnie na rączkach i wysoko podnosi główkę na brzuszku. Próbuje sie przekręcać w obie strony, robi mostek na pleckach. Najbardziej cieszy mnie to jak ładnie gaworzy Antek był cichutki. Może będzie miała lżejszą mowe (oby).
                    Dzisiaj jest raczej spokojna i wesoła.
                    No i dzisiaj ostatni dzien mojego mleczka. Powiem wam że samo dawanie swojego pokarmu nawet tak w butelce jest przyjemne niemniej nie umywa sie do karmienia piersia, szkoda ale już... nie ma co sie roztkliwiać...
                    No i własnie czeka mnie @ bo jak dotąd był spokoj...

                    Uciekam
                    Miłego dnia
                    Last edited by pamka; 01-08-2013, 15:56.
                    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                    Skomentuj


                      Odp: marzec 2013

                      Agnieszka Ja po Julce miałąm lekkie miesiączki, zawsze 7 dni ale ból lekki tylko pierwszego dnia. Nie brałam żadnych leków a teraz jakas masakra nadal 7 dni tylko te bóle.

                      BGKM Już Cię mam Olo ma to samo coMarcelek, silni są Mój podnosi się nawet za włosy

                      pamka Ja ostatnio w smyku naprawdę jak się trafi to ceny są wręcz niesamowite MArko też bawi się wszystkim a najbardziej lubi taką melodyjkę do naciskanai jka leży na brzuszku. A jak leży na macie edu to potrafi na brzuszku tak się przemieścić że robi obrót wokół włąsnej osi Julka ma bardzo łatwą mowę i faktycznie dużo gaworzyła ale mam wrażenie że Marcelek jest jeszce bardziej rozmowny i stara się powtórzyć wszystkie ruchy ust które ja robię

                      Jutro mam dzień pełen pracy musze poprać koce i pościele, posprzątać, jadę z małym na masaż, musze zrobic obiad dla 12 osób a mają być krokiety a na koniec zakupy w Radomiu. Nie wiem jak ja to wszystko ogarnę...








                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: marzec 2013

                        witam

                        monika
                        powodzenia żeby wszystko się udało dzisiaj załatwic i żeby obiadek pyszny wyszedł
                        Zoszka też obraca się na brzuszku jak mała wskazoweczka. podnosi dupkę jak lezy na brzuszku i jak gąsienniczka probuje przemieścic się do przodu. świetnie to wygląda
                        Dzisiaj juz samo bebiko. Oficjalnie zakończyliśmy karmienie, odciaganie, przechowywanie. Koniec mojego mleczka. Eh łezka się w oku kręci... hehehe
                        Ciekawa jestem czy poprawi się jej przybieranie na wadze. Zobaczymy 21 sierpnia mamy szczepienie więc bedziemy sie wazyc, mierzyc wiec sprawdzimy.

                        Piękna pogoda się zapowiada może skoczymy z dzieciakami za miasto...
                        M jeszcze do 11 sierpnia ma urlop, trzeba korzystać
                        Uciekam budzić Antka (ostatnio bardzo długo spi, muszę go powoli przyzwyczajac do wczesnego wstawania bo za miesiąc zerówka... )

                        Trzymajcie się, miłego dnia...
                        "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                        Skomentuj


                          Odp: marzec 2013

                          witam

                          BGKM dziekuję za zaproszenie

                          z pracą cięzko byłam tylko 3 dni, bo więcej nie potrzebowali a kaski już nie ma poszlo na pampersy i jedzonka dla Igiale cięzko było byłam wykończona po tych 3 dniach pomimo tego ze iga tylko raz w nocy mnie budzi... i psychika mi siada, koszmarna atmosfera nie dziwie sie że em chce zezygnowac z niej...
                          my od poniedziałku wprowadzam nowe smaki je nawet ładnie i już coraz lepiej połyka, narazie była marcheweczka dzisiaj drugi dzień jabłuszko dwa razy kleik kukurydziany do mleka i wczoraj kaszkę ryżową na gęsto bananową, do tego cherbatki ...dostaliśmy ochrzan że powinniśmy już dawno wprowadzić jedzonko i stąd może ta anemia

                          Iga też strasznie się podnosi i jak dam jej swoje palce do trzymania to sama się podciąga i siada i ząbek nam wychodzi niedlugo sie przebije na dole dwojka

                          narazie nie mam internetu w domu przez pare dni, jak bede miała jak to się odezwe

                          my dzisiaj po szczepieniu 3 wkłucia , biedna moja ale sie przespała i już sie smieje slodziaczek za 6 tyg nastepne





                          Skomentuj


                            Odp: marzec 2013

                            hej hej dziewczyny
                            Monika mam nadzieję że [przy dzisiejszym upale nie rozpuściłaś sie przy trych krokietach nie zazdroszczę ale pewnie wszystko udało Ci sie pięknie
                            BGKM ale po co u ortopedy byliście? i jakie usg? bioderka? u nas robią to w szpitalu i rejestrują wg.wieku masz się zgłosić na pierwsze jak ma 6 tygodni i tyle możesz się rejestrować nawet dzień wcześniej i tak cię zapiszą.
                            Kruszyna no to juz wiesz czemu m taki marudny atmosfera w pracy może wszystko spieprzyć, choć m powinien nauczyć się nie przenosić pracy do domu, a szuka innej?
                            Pamka jak przyjdzie czas Zosieńka też się podniesie, i kożystajcie z urlopu póki trwa
                            a ja dzisiaj niefajny dzień mam byłyśmy na szczepieniu. dok zawsze uśmiechnięta przywitała mnie dzisiaj z niezbyt wesoła mina i od razu pyta jak mała po ostatnim szczepieniu się czuła, potem zaczęła ją badać długo sprawdzała napięcie mięśni ale okazało sie że wszystko ok więc uśmiech powrócił na jej usta.
                            Niestety potem nie było tak fajnie, bo zapytałam ją o co chodziło pani laryngolog kiedy powiedziała mojemu m że mamy Piotrkowi nie rozszerzać diety białkowej. a ona pyta mnie czy mu przepisała "nasonex" ja mówię że tak. No i się dowioedziałam że laryngolog to lekarz który może stwierdzić alergię bo alergik ma charakterystyczne zasinienia w uszach i nosie( m mówił że coś takiego widziała ) a skoro ten lek przepisała tzn że to widziała, i znaczy że rośnie nam mały alergik ale na testach może mu coś wyjść dopiero jak skończy 5-6 lat...... na razie muszę go obserwować i uważać na białko w diecie.......bo on raczej na pewno alergię jakąś ma tylko za mały żeby stwierdezić jaką........
                            lecę bo Oleńka się obudziła a dzisiaj marudna strasznie po szczepieniu, resztę wieczorkiem napiszę albo jutrio


                            Skomentuj


                              Odp: marzec 2013

                              hej!
                              Widze, że nie zaglądacie
                              My w weekend troche się wybyczyliśmy. Byliśmy u rodziców na działce i u siostry na działce, super tak mieć domek i ogród, strasznie im zazdroszcze tego- ale tak pozytywnie oczywiście. Wybraliśmy się wszyscy na miasto na lody, Gabi wyplumkała się w fonnie, pogrilowaliśmy. Miło było.

                              No a dziś powrót do szarej rzeczywistości. Pranko, obiad, odgruzowywanie mieszkania, spacer... Czyli standard.

                              bagnes no to u nas nie ma zupełnie takiej organizacji jak u was. Ze szpitala jedynie dostałam "zalecenie" kontroli stawu biodrowego i tyle. A terminy są takie że hoho. Tak to chodzi o zwykłe USG bioderek, mamy termin dopiero na 18.09 Masakra wiem. Co do Piotrka to współczuje, ale "nie rozszerzać diety białkowej" tzn. co? unikać nabiału/jaj/mięsa??

                              kruszyna no dokładnie tak jak bagnes pisze, może dlatego twój em taki posępny przez tą prace... Człowiek nie ma gdzie odreagować stresu czy złej atmosfery to przynosi to zwykle do domu.... Już u was ząbki idą szybko. Olek też niby pcha non stop palce i piąstki do buzi i sie ślini, ale nic tam nie widze póki co....

                              pamka czyli przygotowujecie sie juz do zerówki, hohoh nieźle. Jak tam wybyliscie za miasto??

                              monia jak tam domek?? Działacie jeszcze ??

                              Jeszcze przeczekam z godzinkę i uderzamy na popołudniowy spacer

                              Piszcie....




                              Skomentuj


                                Odp: marzec 2013

                                BGKM no w sumie to się dowiedziałam tyle że mam uważać na białko i go obserwować czyli niewiele jak pójdę z nim na kontrolę to zapytam tą laryngolog
                                a moja do dzisiaj tak samo jak Olek trochę się śliniła pchała rączki do buzi ale dzisiaj to masakra jakaś wścieka się normalnie i czym się da trze wściekle po dziąsłach sama nie wiem zobaczymy
                                powiem ci że mi też marzy się ogródek albo chociaż działeczka jakaś...
                                AGATKO i jak?przeżyłaś ten tydzień?
                                A gdzie reszta?PAMKA MONIKA NICHOL co u was?


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X