Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: marzec 2013

    fakt zakręcona jestem dzisiaj.... idę teraz spać musze spróbować odespać wczorajszą noc, bo zaraz zasnę chyba...
    do jutra


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: marzec 2013

      witam...

      ja po wizycie. miałam miec na 18 a wyszłam o 19.30... ale zadowolona.
      Co prawda Zosia nie chciała sie popisać na ktg. Nie ruszała sie za bardzo i wogole jakby spała ale tony serca w normie.
      Po badaniu ok. Pan doktor jak to stwierdził "tu wszystko w porządku". teraz mam wizyty co tydzien ale na szczescie po połowie ceny.
      no i zrobiłi mi usg.
      Mała waży 2948 g. Jest po srodku siatki centylowej. Ciesze sie ze nie jest za chuda i nie za gruba (jak braciszek ). Pan dr sprawdzil kręgosłup, ok. Nerki, brzuszek, serce główka wszystko ok. Chciał mi zrobic zdjecie buźki ale zasłaniała rączkami. Zwineła w piąstki i przyciskała do buzi. Chyba jednak spała. Zbadał kosci głowy, twarzy nawet podniebienie. Wszystko ok.
      Ciesze sie kamien z serca jednak usg to bardzo pozyteczne badanie i duzo daje...
      Mała jest ułozona nadal główka do dolu czyli prawidłowo.

      Bagnes
      Co ja bym dała za chociażby dzień takiej ciszy
      Pisze tu do was i co chwile musze zwrcac uwage "Antek!"

      Tak teraz Antosia wypisalismy i od września będzie chodził znowu bo 5-latki (a on rocznikowo bedzie miał 5) są obięte obowiązkiem przygotowania przedszkolnego i tu do wyboru czy zerowka w szkole czy w przedszkolu. Wybralismy przedszkole bo zna juz zasady, miejsce, dzieci. A w zerowce szkolnej wszystko od nowa a za rok we wrzesniu znowu od nowa wszystko w I klasie.
      Nie martw sie o chłopców są z tatą przecież (dla taty sprawdzian poważny ten cały wyjazd pewnie). Chociaz ja nie wyobrazam sobie zeby namowic Antka na spirometrie....
      Co do jąkania Antek też powatarzał bardzo jedno słowo po kilka razy i teraz tez czasami sie zatnie ale jak jest bardzo podekscytowany i szybciej myśli niż mówi

      kruszyna
      MOże Cyprianowi przejdzie. Wiesz jak sie mała urodzi to może cię pozytywnie zaskoczy. Antoś narazie jest grzeczny i o Zosie wogole nie jest zazdrosny ale zobaczymy co będzie jak sie urodzi. Ja mysle że bedzie się złoscic na mnie. Bo wiem ze bedzie mi chciał bardzo pomagac a nie we wszystkim będzie mógł.
      Z reszta zobaczymy.
      Co do przedszkola to nie rezygnuj jesli nie musisz ja juz sie boje co to bedzie jak bede miala 2 na głowie cały dzień
      Pewnie juz sie nie mozesz doczekać powrotu mamy...
      Powodzenia na jutrzejszej wizycie koniecznie daj znac...
      "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












      Skomentuj


        Odp: marzec 2013

        Pamka cieszę sie że u Zosi wszystko w porządku, tobie już dużo czasu nie zostało, więc dużo tych wizyt mieć nie będziesz ale fajnie że dgin będzie brał polowe ceny . Moja z tego co się dowiedziałam (ja chodze do niej na NFZ) w gabinecie prywatnym bierze 80 zł za miesiąc niezależnie od tego ile jest wizyt i czy robi usg czy nie.
        Ja wizytę mam za tydzień we wtorek pewnie też usg będzie bo ostatnio światła nie było a wiem że około 30 tygodnia powinno niby być a to już 32 będzie leciał.
        Ciekawa jestem czy Olga już się odwróciła, bo cały czas z prawej strony mam wywalona "kulkę" wiem że zawsze tam główke miała, ale ostatnio mam wrażenie że to tyłek wypina a główka na dole.
        A chłopcy pewnie że dają rade, tata też dzielnie znoszą zabiegi i badania choć dzisiaj rano przy pobieraniu krwi M trzymał Pawłowi nogi głowę i jedną ręke a 3 pielęgniarki nie umiały utrzymać drugiej rączki. I zdziwione "Ile on ma krzepy????" do m
        Wczoraj rozmawiałam z nimi przez telefon i prosiłam żeby słuchali pań pielęgniarek i taty(bo niew chcieli inhalacji robić) i poskutkowało wieczorem Piotrek pozwolił sobie nawet jakieś rurki do nosa włożyć, bo mu tak tą dziurkę czyszczą,
        Ale dziewczyny ja jestem nadgorliwa mamuśka po prostu i martwić się i tak będę więc się nie przejmujcie
        A co do ciszy to mnie akurat wkurza bo ja nienawidzę jak jest cicho, nienawidzę sama siedzieć w domu, no max godzinę czasem.......
        Last edited by bagnes; 27-02-2013, 10:23.


        Skomentuj


          Odp: marzec 2013

          Hej dziewczynki, dopiero neta odzyskałam :/

          u nas mgła nie przeciętna do tego marznąca mrzawke wrrr cała prawa strona głowy mnie boli tak nad uchem boli strasznie de tego ten katar . . . wczoraj nie bylo pani doktor więc kontrola jutro z rana nie wiem czy antybiotyku nie dostane muszę jeszcze po prosić o skierowanie na wymaz dla młodego na gronkowca bo laryngolog nie widział wskazań a to cholerstwo straszne a moja siostra ma.
          cyprian dzisiaj pół lodówki mi wyjadł a jeszcze 11 nie ma ha ha zjadł już płatki na mleku, 2talerze wczorajszej zupy i teraz jeszcze chrupie płatki więc muszę do sklepu po jakiś jogurt i ziemniaki bo jak zostaną z em sami to mi dziecko zagłodzi ha ha usmażę młodemu racuchy z jabłkiem, em placki po węgiersku zrobię jeszcze trochę zupy jest to chyba do 18 nie umrą z głodu

          W nocy spalam strasznie , mała tak się wypycha że mam wrażenie że zaraz mi skóra pęknie :/ wszystko mi drętwieje nawet kolana





          Skomentuj


            Odp: marzec 2013

            I chyba do tego mam chore zatoki ten katar mi tak dziwnie pachnie pierwszy raz taki mam . . .

            Pamka to super że z Zosią wszystko w pożądku to i tak duża ta twoja laleczka cyprian urodził się po 41 tyg i ważył 3050 ha ha ale coś czuje że moja mała będzie większa :/

            Chciałabym bardzo żeby młody chodził do przedszkola tym bardziej że mam możliwość przyprowadzania go przed 9 więc nie musiałabym się tak zrywać z rana i te obiady by mi odpadły jak by em pojechał z moja mamą do niemiec maj czerwiec tylko boję się że dalej będzie tak chorował i co ja zrobię jak tfu tfu szpital trzeba będzie zaliczyć z którymś. . . .

            Bagnes ja mam tak jak Pamka mi się marzy trochę wolnego i ciszy ha ha a ciebie to kobieto podziwiam





            Skomentuj


              Odp: marzec 2013

              kruszyna to dobrze że taki apetyt ma Cyprian, jak dziecko je to znaczy że sie dobrze czuje.
              Co do kataru to mi lekarka poleciła tabletki sinupret są świetne na zatoki, jak je brałam na początku ciąży to co prawda pierwsze dwa dni aż mnie głowa bolała tak skutecznie czyściły zatoki. Ale najważniejsze że dobrze dziełają i można je brać w ciąży.są bez recepty chyba z tego co pamiętam
              a co do drętwienia to mi dzisiaj w nocy nawet ręka zdrętwiała i to miałam ją normalnie położoną, nie w jakiejś dziwnej pozycji..... bo do n óg to się już przyzwyczaiłam
              Last edited by bagnes; 27-02-2013, 14:28.


              Skomentuj


                Odp: marzec 2013

                witam...

                bagnes
                dobrze że chłopcy dali się namówić do współpracy. nie ma nic gorszego niz przytrzymywanie tak dziecka na siłe. no ale coz czasami trzeba, dla dobra dziecka.
                własnie ja tez o usg poprosiłam bo wydawało mi sie ze tak po 30 tyg powinno byc a to juz 37
                Zosia jest juz glówką do dołu..

                kruszyna
                no 2950 to i tak sie ciesze ze malutka jest Antek w 38 tc ważył 3600 a po 41 4300 wiec z wagi jestem zadowolona... a pan dr wczoraj zartował sobie ze mala grube uda ma bo fałdki było widac.
                dobrze że Cyprian ma apetyt moze po tych chorobach tak...??
                a co do spania to u mnie tez masakra taki miałam w nocy mocny skurcz w łydce ze miesien mnie boli jak chodze obudzilam M zeby mi naciągnął nogę i rozmasowal bo sama nie mogłam dac rady...

                wiecie nie dostałam jeszcze pit 11 a maja czas do jutra... martwi mnie to coś ta moja badziewna firma zaczyna mi działać na nerwy. jestem juz dlugo na zwolnieniu wiec kase płcic mi chyba zus ale płatnikiem na przelewach jest firma w której jestem zatrudniona wiec nie wiem za bardzo do kogo mam uderzać w sprawie tego pit 11. Jutro jade zawiesc zwolnienie to sie zapytam. wkurza mnie strasznie że co sie nie zapytam to oni sie cały czas tym zusem wymawiaja...
                a w zusie jeszcze nigdy nie byłam jakos mnie tak... przeraza

                dzisiaj M dostał zwrot i wypłate takze jutro ma wolne i jedziemy na zakupy juz chciałam kupic wszystko dla małej. Zamówic beciki i posciel do wozka. Kupic pieluchy (tetrowe tez) i kosmetyki. No i płyn do prania i przeprac przeprasowac ubranka. Spakowac torbe i tylko czekać

                Uciekam bo niedługo po mojego łobuziaka musze sie zbierac...
                "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: marzec 2013

                  ja się jutro za pranie biorę, co do Twojego PIT to jeśli miałaś L4 w ubiegłym już roku dłużej niż miesiąc to powinnaś dostać i z firmy i z zusu. Pracodawca płaci ci miesiąc potem przejmuje cię zus. Ja w zeszłym roku miałam 2 tygpodnie opieki jak z Pawłem byłam w szpitalu i za to dostałam pita z zusu, a zapomniałam o tym dobrze że nie wypełniałam wcześniej bo bym korektę musiała robić.
                  A skurczy nie mam jak na razie, miesiąc temu kazała mi gin magnez brać, tylko to cholerne drętwienie, i wieczorem nogi zaczynają mi puchnąć ale to akurat pikuś przy tym co było przy chłopcach. Wtedy w 4 miesiącu nogi spuchły mi tak że musiałam sobie buty 3 rozmiary większe kupić.....


                  Skomentuj


                    Odp: marzec 2013

                    pamka to zależy ile jest w twojej firmie pracowników, jeżeli powyżej 20 to zasiłki chorobowe i inne wypłaca i nalicza pracodawca, tak jakby posredniczy pomiędzy zusem a pracownikiem (pomniejsza skladki do zapłaty na deklaracji o wypłacone zasiłki)

                    także w takim przypadku nie dostaniesz pita z zus tylko od pracodawcy
                    Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                    Skomentuj


                      Odp: marzec 2013

                      kala dzieki za poprawkę zapomniałam o tym że w firmach większych są inne zasady....


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: marzec 2013

                        Hej dziewczynki jak tam samopoczucie?
                        bagnes kochana korzystaj z wolnego czasu niedługo już go wogóle nie bedziesz miała Za to twój mąż jak pobędzie z chłopcami kilka dni to później powinien Cię na rekach nosić "

                        pamka to super że wszystko w porządku, mój mały w zeszłym tyg. maiła usg i ważył 3000 g. kupuj, kupuj bo już najwyższa pora. Ja jak leżałam w szpitalu poprzednim razem to poznałam dziewczynę która miała termin kilka dni po mnie i nic nie kupowała bo jej nie pozwalali. Ja ją namówiłam i kilka rzeczy najpotrzebniejszych kupiła. Okazało się że dobrze zrobiła bo urodziła dwa tygodnie póżniej wcześniaczka ale była choć trochę przygotowana...

                        kruszyna faktycznie fajnie byś miała z tym przedszkolem to spore odciążenei dla Ciebie, zwłaszcza jeśli masz być sama. Mam nadzieję że szybko wrócisz do normy. Co do apetytu to ciesz się że mały go mała. Moja julka nigdy na brak apetytu nie narzekała a od 3 dni prawie wogóle nie je Nie wiem czemu może jej żabki idą?

                        Ja wczoraj znów miałam skurcze przez kilka godzin ale mi przeszły, może faktycznie przenoszę. Mogłabym do 18 marca to bym miała ten dłuższy zasiłek macierzyński ale pewnie się nie uda i urodzę np 15 zobaczymy jutro mam wizytę. No właśnie wczoraj miałam wrażenie że mi odrobinę wód płodowych odeszło, jak myślicie czy to możliwe? Miałam mokrą bieliznę, ale przezroczystą i bezzapachową... zapytam jutro lekarz








                        Skomentuj


                          Odp: marzec 2013

                          Monika oczywiście że możliwe mi z chłopcami w czwartek troszkę poszło wód właśnie tak jak piszesz, w piątek też torchę poszło,więc pojechałam do szpitala i tam już chlupło więcej przy badaniu. i do soboty (po południu mnie cieli) to były takie właśnie minimalne wycieki. Podobno żadko się zdarza że spektakularnie wylewaa sie całość od razu.
                          Ale może do marca jednak wytrzymasz to już po jutrze
                          Last edited by bagnes; 27-02-2013, 16:18.


                          Skomentuj


                            Odp: marzec 2013

                            No ja z Julką miałam właśnie taki spektakularny wyciek Ale wtedy miałam już regularne skurcze co 3 min. i na dwie godziny przed porodem wszystko wyleciało że pół porodówki zalało








                            Skomentuj


                              Odp: marzec 2013

                              Hej dziewczyny

                              u nas wszystko ok mała zdrowa u mnie też wszystko ok, troszkę sobie ją po oglądaliśmy a za 3tyg w 38tyg będziemy ją mierzyć ważyć itd. ale zapisze się na wizyte wcześniej.
                              udało nam się kupić łóżko cyprianowi ! ! takie pół piętrowe ze zjeżdżalnią i miejscem na zabawę pod spodem Z zaslonkami .





                              Skomentuj


                                Odp: marzec 2013

                                cieszę się że wszystko ok.
                                co do łóżeczka to one są super ale my chcemy jak chłopcy pójdą do szkoły kupić im takie piętrowe tylko z biurkiem pod spodem i szafą. pokój nie jest zbyt duży więc u nas to się bardziej sprawdzi.Widziałam takie zestawy w rozsądnej cenie ale zobaczymy co będzie dostępne za 3 lata. Olga wtedy dostanie łóżeczko po jednym bracie drugie się sprzeda jeśli będzie w dobrym stanie, A jak mała podrośnie to też jej coś takiego sprawimy. W bloku pokoje niestety małe i musimy rozsądnie rozgospodarować miejsce, a te które widziałam akurat by weszły dwa do ich pokoju no i więcej nic im tam nie potrzeba
                                coś w tym stylu :
                                http://www.zwiadowca.pl/imgw/hdd/pro...24620331e2.jpg
                                ale oczywiście model sami będą wybierać
                                Last edited by bagnes; 27-02-2013, 18:59.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X