Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    Cześć Dziewczyny.

    Widzę, że nie próżnowałyście w weekend Poczytałam i nadrobiłam. My byliśmy od piątku z samego rana do dzisiaj na Mazurach. Odpoczęliśmy, pogoda super, bo było dość ciepło, ale nie gorąco.
    Mały tak daje się we znaki, że aż mąż czasami się zastanawia jak wytrzymuję te Jego przewracanie się Boli jak cholera :P W piątek idę do lekarza, ale nie wiem czy będę miała usg, Wydaje mi się, że Mały się nie przekręcił i nadal jest ułożony pośladkowo - czasami wydaje mi się, że próbuje Ale już niedługo i nie będzie bolało. Tak poza tym to wszystko w porządku - mam częstsze skurcze i takie dziwne pobolewanie na dole, ale zapewne to wszystko normalne, nie panikuję.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      Hej

      Ariane super fotki, ale Ci dobrze że miałaś sposobność podładować akumulatorki

      Ada jeśli chodzi o Twoje pytania. Co do laktatora jestem zdania że można wyparzyć i nie widzę nic niehigienicznego w jego używaniu.

      Szczepionki, temat ostatnio na tapecie, wałkowany przez mojego tatę, któremu właśnie urodziła się córeczka. Zaszczepił tylko na WZW B, na gruźlice nie zaszczepił właśnie ze względu na zawartość rtęci w szczepionkach oferowanych przez Państwo. Ponoć przeciw BCG (gruźlica) w UE praktycznie się nie szczepi (poza byłymi krajami komunistycznymi z Polską na czele oczywiście) a na WZW B jedynie dzieci z grup ryzyka i matek nosicielek. Chciałabym się jakoś konkretniej w temacie wypowiedzieć, ale w związku z tym że jeszcze się nie zagłębiłam wklejam Ci linki, które od niego dostałam:

      http://www.euvac.net/graphics/euvac/...n/austria.html

      http://www.zdrowie.med.pl/z_aptek/in...from=120&id=29

      Tu poniżej załączam ciekawy artykuł pani prof. dr Maria Dorota Majew*ska
      Kierownik Kat*edry Marii Curie Komisji Europe*jskiej
      Zakład Far*makologii i Fizjologii Układu Ner*wowego Insty*tut Psy*chi*a*trii i Neurologii.

      http://kremdlamnie.pl/2011/11/szczep...ia-3/#more-280

      http://www.wydzialszczepien.pl/17-w-...rztuscowi.html

      http://teologia.blox.pl/2010/03/O-SZ...Y-czesc-1.html

      http://pediatria.mp.pl/szczepieniaoc....html?id=52626

      http://www.wydzialszczepien.pl/33-w-...-gruzlicy.html

      Epidemiologia gruźlicy w perspektywie świata, Europy i Polski

      Miłej lektury

      Skomentuj


        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        Dzien doberek

        Arian super fotki no i bardzo ladnie wygladasz

        Kiwi ale przeboje Ci sie przytrafily hehehehe

        Narwana te skurcze to pewnie przepowiadające - ja tez nie panikuje narazie

        Kurcze ale jestem ciekawa kiedy poznam moja kruszynke??

        Skomentuj


          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          Dziewczyny i mam pytanie z innej beczki, czy macie kogos kto szuka sukni slubnej? Bo ja swoja chce sprzedac i pomyslalm ze moze tutaj sie u nas ktos chetny znajdzie?

          W razie czego tu jest trochę zdjec ze ślubu http://fabrykakreatywna.pl/slubnie/2012/02/

          A tu z pleneru i suknie fajnie widac
          http://fabrykakreatywna.pl/slubnie/2012/01/

          Skomentuj


            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            Hej Kochane, jak się czujecie ?
            Jakoś nic nie piszę bo nie wiem co, ale Was podczytuje codziennie za to na FB się dużo dzieje z Dziubekam, Lusią, Vill i Kamyczką z lipcówek, zapraszam do Nas fajnie jest i przynajmniej od razu dostaje się odpowiedz

            Ariane zazdroszcze wakacji, super że się jeszcze zdążyłaś zrelaksować i wypocząć przed przyjaściem na świat Baśki heh

            a tu jakby co mój profil na fb zapraszam do znajomych, tylko kobtki podpisywać się bo mogę nie zgadnąć która to która heh
            http://www.facebook.com/anna.sadzugaderwecka





            Skomentuj


              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Dzień dobry,

              Kiwi cieszę się, że wizyta w szpitalu dała spokój zarówno o Wasze zdrówko jak i poznanie "nowego miejsca". Rzeczywiście ostatnio wszystkie tam trafiamy choć na chwilkę... ale oby zawsze kończyło się albo stwierdzeniem, ze nic się nie dzieje, albo gratulacjami z okazji narodzin zdrowego bobasa... (a nie jak u mnie przykuciem do wyrka)

              A przygoda z ogórkami - no masz dziewczyno szczęście do atrakcji I super, że masz normalnych sąsiadów, bo bez takiej opcji... oj słabo to widzę...
              Ja szczęśliwie mam drugą łazienkę, ale nie ukrywam, że teraz łażenie na dół mnie męczy więc jak rano wstanę, umyję się i wlezę na górę, tak na dolny poziom schodzę właściwie do spania.

              AsiaPelasia, co do gruźlicy w Polsce to niestety tak jak piszesz - jesteśmy sto lat za... i jak pracowałam często trafiałam na oddziały dla gruźlików - obrazek straszny, a odgłosy kaszlu z sal....o matko i ojcze... więc ja bym nie ryzykowała nie szczepienia.
              Wiadomo, może epidemia jakaś wielka to nie jest, ale po co ryzykować zdrowie malucha skoro jest szczepienie???
              Poza tym ja podchodzę do doniesień medycznych troszkę jak do mody. Np pępki - 3 lata temu polecano spirytus, 6 lat temu gencjanę... a teraz NIC, albo jeden preparat konkretnej firmy... Hmmmm znam firmy farmaceutyczne od strony przedstawiciela i farmaceuty... więc czasem trzeba zaufać troszeczkę DOBREMU PEDIATRZE i ZDROWEMU ROZSĄDKOWI!
              Była też moda na mleko modyfikowane, na cesarki, czapeczki zawsze i wszędzie... i inne jako najlepsze dla dziecka...

              Adagma, współczuję łazienkowych problemów, no szkoda że nie uda się ogarnąć remontu szybko i sprawnie. A swoją drogą szkoda chłopa...

              Narwana ... Mazury... ech... jak ja Wam zazdroszczę wakacyjnych wyjazdów...
              Chyba sobie dziś odpalę jakiś filmik przyrodniczo krajoznawczy, bo 4 ściany mnie wykończą...
              Ratuje mnie to, że rano muszę Kacpra do przedszkola zawieść, czasem jakaś wizyta u lekarza, bo to już 3 tydzień mojego "zniewolenia" a buuuuu!


              No i dziś z młodym idę do ortopedy, bo płacze mi, że go nóżki bolą, a on ma takie długaśne te pęcinki swoje, że nie chcę czegoś przegapić...
              Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


              Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

              Skomentuj


                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Agatko - przepiękna sesja!!! Wspaniałe światło, fajne ujęcia, świetny pomysł plenerowy!!! Pięknie! Ale ja już po ślubie i u mnie też suknia w szafie...

                Judi wysłałam Ci zaproszenie na FB i wiadomość że ja to ja
                Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  hejka!

                  AsiaPelasia, widzę, że kwestia szczepień to nie tylko moja fanaberia, tylko sporo ludzi się nad tym zastanawia. Ale chyba faktycznie, tak jak pisze Nator, najlepiej posłuchać dobrego pediatry, a nie kierować się modą... Tylko, jak ze wszystkim - ilu pediatrów, tyle opinii.

                  Nator wytrzymasz jeszcze chwilkę w tych 4 ścianach. Zresztą lepsze 4 ściany własnego domku, niż szpitalne i tego się trzymaj!!

                  Agacia, sesja świetna. Ale z suknią nie pomogę... moja od blisko 4 lat wisi w szafie A i większość znajomych już zaślubiona


                  Skomentuj


                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    Dzieki:*

                    No własnie wisi i wisi...nie mam pomysłów co z nia zrobic teraz...

                    Spiacy dzien dzis co? nawet sniadania mi sie nie che robic;p

                    Skomentuj


                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Dzień dobry!

                      Wstajemy!!! Komuś lichą kawkę???
                      Ja lecę zrobić, bo mi się spaaaaaaać chce.
                      Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                      Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        Cześć Kobitki

                        Jak przebiegła wizyta u ortopedy Nator? Pewnie wszystko w porządku?!
                        Co do tematu szczepień jestem tego samego zdania co Ty. Skoro tyle ludzi zostało zaszczepionych i żyją to należy się tu kierować zdrowym rozsądkiem. Zastanawiam się tylko nad tą szczepionką przeciw WZW B, która samemu można zakupić. Musze na ten temat poczytać.

                        Dziewczyny mam problem, tzn pewnie gdyby nie burza hormonów to nie stanowiłoby problemu, ale na tą chwilę zbieram się i zebrać nie mogę do zakupu kołyski. Postanowiłam, że taki mebelek musi znaleźć się u mnie w domku choćby ze względu na to że większość czasu spędzam w salonie, który od pokoju małej jest oddalony o jakieś 10 m. Niania elektroniczna mnie nie interesuje, stąd pomysł na kołyskę na kółkach, która będzie jeździć razem ze mną z sypialni do salonu i teraz dylemat następującej treści

                        Kupić kołyskę drewnianą czy taką wersję plastykową oto linki do dwóch faworytów:

                        http://allegro.pl/kolyska-posciel-ha...468357107.html

                        http://allegro.pl/nowa-wersja-kolysk...484415928.html

                        Na czym polega problem, mianowicie wydaje mi się, że przy tej pierwszej jest lepsza cyrkulacja powietrza wewnątrz kołyski, ochraniacze zawsze można ściągnąć. Natomiast w tej Simplicity Coneco to tak trochę dużo tego materiału i od razu mam wrażenie że tam się tona kurzu zbiera...
                        Co radzicie?

                        Skomentuj


                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          Asia, więc wczoraj do ortopedy się przejechałam W moim zakręceniu nie spojrzałam na datę i dziś powtórka z wyprawy, hi hi...

                          Co do kołyski, to ja mam plastikową, bo u mnie są 2 poziomy, więc na dzień kołyska maszeruje ze mną i maleństwem na górę.
                          Co do przewiewności - na pewno drewniane szczebelki puszczają więcej powietrza, ale... i tak zwykle wszyscy montują ochraniacze więc na jedno wychodzi.
                          Co do kurzu - i tu i tu masz podobną ilość materiału i i tu i tu możesz wszystko wyprać, więc u mnie wygrały względy gustowe i cenowe... ja kupiłam dla Kacpra używaną za nie całe 100zł, z Kolkraftu, z wibracjami i byłam zadowolona. Została dla małej i jestem ciekawa jak teraz się sprawdzi
                          Za to drewniane są z możliwością bujania i gibią się na boki....
                          No to pomogłam...
                          Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                          Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                          Skomentuj


                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Cześć Mamusie

                            Nator, masz jeszcze trochę tej kawy??

                            Asia, mnie chyba bardziej podoba się ta drewniana, ale nie wiem, która będzie bardziej praktyczna. Co do kurzu, myślę, że Nator ma rację. I tak wszystko trzeba regularnie prać.
                            U mnie nie ma miejsca na kołyski, więc muszę zadowolić się samym łóżeczkiem Ale za to od rana wybieram łóżko do sypialni

                            Teraz pora robić obiadek


                            Skomentuj


                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              Dzień dobry.

                              Obiad ugotowałam, dziecko na wyjazd z tatem spakowałam i mam chwile dla Was. Co prawda skupić się nijak nie mam bo szanowny Radzio-mąż wziął się z kopyta za górę i słyszę wiertu wiertu, a dla stereo sąsiad z dołu nie pozostaje dłużny Tak więc nie zdziwcie się jak podjedzie niebieska mazda na łódzkich numerach bo to będę ja:P

                              Obejrzałam kołyski - fajna rzecz, ale w poprzednim mieszkaniu miałam wzdłuż i wszerz tylko kilka metrów więc praktycznie była na "wyciągnięcie ręki". A teraz wykorzystam do celów przemieszczania się łóżeczko turystyczne postawione w salonie i leżaczek do noszenia do łazienki i kuchni. Ehh nie mogę się doczekać...

                              Ada, pochwalisz się fotkami po remoncie mam nadzieję

                              Dziewczyny, czy Wy jesteście spakowane do szpitala? Bo ja mam wszystko gdzieć poupychane jeszcze, nawet torbę musiałam wyprać po wakacjach żeby się nadawała A byłam wczoraj na wizycie, wybrałam szpital - wyobraźcie sobie, że nowy, prywatny i mają podpisaną umowę z NFZ także możan tam rodzić za darmoszkę. Pan doktor super miły, obejrzałam Baśkę, fikała, dłubała w nosie, ssała palucha i pokazywała co ma między nóżkami - mała ekshibicjonistka. No i waży 2500 i za ok 3 tygodnie będzie donoszona a ja nic nie mam aaaaa!




                              Skomentuj


                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                Hej Dziewczyny.

                                Mi bardziej podoba się drewniana, ale która praktyczniejsza, to nie wiem :P
                                Dziewczyny czy Wy tez pod koniec ciąży tak macie, ze Maleństwo rusza się bardzo często, wręcz wypycha z każdej strony? Na dodatek ciągle czuję ucisk na dole i dzisiaj w nocy po raz pierwszy tak mnie wszystko bolało, że tylko na jednej stronie mogłam spać. Zastanawiam się czy to już Mały i organizm przygotowują się do porodu ?
                                Ariane ja mam tak 2/3 rzeczy spakowanych - nie mam kiedy kupić resztę... Super, ze u Malutkiej wszystko dobrze Tez bym chciała już zobaczyć Małego - ciekawe czy w piątek będę miała USG... Będzie 1 dnia brakowało do 37 tygodnia...
                                Last edited by narwana; 18-07-2012, 14:27.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X