Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    dziubekam, super zdjęcia Julka!!! USG udało się, czy Julek nie chciał współpracować??

    A co tam u reszty brzuszków?? J
    a jestem w szoku, że już 26 tydzień zaczął się
    A dziś byliśmy na targach Mother&Baby. Dużo fajnych rzeczy można było zobaczyć... Niestety było tak zimno, że po niecałych 2 godzinach zmyliśmy się do domu A wczoraj mieliśmy rajd po sklepach w celu obejrzenia wózków, więc mogę powiedzieć oficjalnie: PRZYGOTOWANIA DO PRZYBYCIA MALEŃKIEJ UWAŻAM ZA ROZPOCZĘTE!!!


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      adagma no właśnie nie konecznie chciał i dlatego jutro dzwonie umówić się na dogrywkę zdjęć < oczywiście za darmo i płytki i foto> całe badanie trwało ponag godzinę bylam wykonczona ale... szcześliwa.. Julian zdrowy wiec to najważniejsze i u nas uz wg mojego gina 30 tydzien a wg lekarza z usg 4 d to 29 wiec teramin albo w polowie lipca okolo 22 albo jak wczoraj lekarz powiedział 30 lipca ... no ale... to to wie ... a jka u was???
      [url=http://www.zapytajpolozna.pl]

      Skomentuj


        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        Ale Cie wymęczyli na tym USG. Godzina ugniatania brzucha... współczuję... Ale Julian zdrowy, więc na pewno warto było. I super, że możecie jeszcze raz spróbować i to za darmo!! Oby się udało!

        To widzę, że raczej przymierzasz się do lipcowego porodu, skoro lekarze raczej tak wskazują? Ale będziesz mieć dobrze, już będziesz tulić małego Juliana, a ja jeszcze miesiąc będę czekać!!! U nas z @ wychodzi termin na 25 sierpnia, ale przy usg, za każdym razem termin wychodzi 27-28 sierpnia, czyli ciut później, więc trzeba się liczyć, że może to być nawet wrzesień!! Choć lekarz ostatnio stwierdził, że termin mu wychodzi na 28 sierpnia, ale on uważa, że urodzę koło połowy sierpnia... (nie wiem skąd takie wnioski, ale jakby na to nie patrzeć, jest w tej materii bardziej doświadczony )

        A ja coraz częściej się zastanawiam, czy te badania USG są na 100% niewyczuwalne dla dziecka?? Bo to przecież dziwne, że większość maluszków w czasie badania zasłania się, chowa...


        Skomentuj


          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          Hejki,

          Julianek śliczny choć nieznośny Ale co się będzie tak pokazywać bez poproszę, hi hi.
          I super, że drugie podejście gratis i że godzinę Wam poświęcił. U nas jest jeden lekarz co umawia na usg 3d co 20 min para i nie ma zmiłuj - jak coś nie tak, to płać i płacz i dopiero sobie możesz popatrzyć.

          Co do obaw czy szkodliwe - mój lekarz uważa, że raz na m-c jest ok, ale częściej robi tylko gdy ma ciąże zagrożoną lub coś właśnie nie zobaczył... W szpitalu mówi, że zdarzają się ciężarne leżące pod usg co dzień, ale, jest to konieczne by czegoś nie przegapić - więc ja się trzymam wersji, że jak robi to jeden lekarz, to nie ma ryzyka "przesadzenia".
          Choć z drugiej strony, dla mnie 3 usg przez całą ciąże to kpina, bo to przecież rozwija chociażby więź mamy i maluszka a i tata ma jedną z nielicznych okazji "poczuć" dziecko bliżej widząc je.... no ale to moja opinia...

          A ja dziś mam 100 dniówkę Jak ten czas zasuwa do przodu!!! SZOK!
          Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


          Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

          Skomentuj


            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            Dziubekam Julek śliczny

            A my z Ksawciem zaczynamy 26 tydzień piękny prezent urodzinowy dostałam od rana, bo okopał mnie mój synuś bardzo, już widze na brzuszku jak się odbija śmiesznie to wygląda, moja sunia się przygląda brzuszkowi i jak podskoczy to liże heh zabawnie to wygląda
            A ja mam we wtorek wizytę więc mam nadzieję że kopniaki świadczą o tym że mój Żuczek się dobrze ma





            Skomentuj


              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Oj tak Nator! Czas to nie tylko zasuwa ale normalnie zapier....
              Jakoś nie mieści mi się w głowie, że za 3 miesiące maleństwa będą na świecie!!! WOW!!!

              Zgadzam się z Tobą, że 3 USG oferowane przez NFZ to jest przegięcie. Nie wierzę, że koszt wykonania takiego badania jest zbyt wysoki, żeby nie można było częściej. Szczególnie to pierwsze USG jest moim zdaniem za późno robione! Ale nie ma też co przesadzać, bo niektórzy lekarze skłonni są robić co dwa tygodnie. Tak jak pisałam, ja mam mieszane uczucia co do teorii o braku jakiegokolwiek wpływu na dziecko. Ale ufam mojemu lekarzowi, skoro twierdzi, że raz w miesiącu jest ok

              Judi, to masz ubaw ze swoim psiakiem Świetnie to musi wyglądać.


              Skomentuj


                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Cześć Dziewczyny.

                Ja w czwartek miałam wizytę. Słyszałam jak serduszko Szymona bije, ale usg będę miała dopiero w 32 tygodniu, bo wg mojej lekarki kolejne tak wypada. Wyniki ogólnie dobre, w moczu śladowe ilości białka i hemoglobina na granicy. Zaczęłam brać żelazo. Niestety ciągle z luteiną, magnezem i nospą, bo brzuch i macica często twarde. Niestety wyniki krzywej cukrowej dziwne... Przed glukozą 81 a po 41 :/ Nie wiadomo o co chodzi i muszę za 1,5 tygodnia zrobić znowu... Masakra Położna w mojej przychodni zaproponowała mi, żebym pochodziła do nich od początku czerwca do szkoły rodzenia - ale taka kameralna dla ok 5 kobiet na ok 6 spotkań. Zastanawiam się czy warto Macie jakieś zdanie na ten temat? Dzięki za opinie na temat laktatorów, ochraniaczy i śpiworków Zamówiłam w czwartek materacyk, rożek, 2 zmiany pościeli, 2 prześcieradła i kołderkęz poduszką (Wiem, że poduszka raczej nie jest potrzebna na początku, ale to komplet od razu był).
                Wczoraj byliśmy na weselu i dzisiaj na poprawinach - pobyłam wśród ludzi, objadłam się i przed północą się zmyłam Zostawiłam męża, żeby troszkę sam się zrelaksował Wszyscy zadowoleni

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  Narwana, przedziwny cukier masz ciekawe o co chodzi.

                  Co do zakupów łóżeczkowych to ja polecam już teraz zakupić ochraniacz na materac. Świetna prawa przy nocnych przeciekach, ulewaniach, czy niestety wymiotach - które się zdarzają...

                  Judi, ciekawe jak sunia zareaguje na maluszka??? U nas, mimo że pies jest ogródkowy, to Radek ze szpitala przywiózł pieluszkę po dniu leżenia na niej małego, żeby Mazutek powąchał i poznał nowego człowieczka. No i zostali sobie "przedstawieni"
                  Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                  Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                  Skomentuj


                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    no hej hej a wiecie co no nieznośny to może i on czasem jest i może nie lubi foto ale najkochańsze dzicko na swiecie jak dla mnie bo moje :* ihhi...
                    adagma no to współczuje tego ze macie tak usg .... ja nie narzekam ale... jak dla mnie co miesiac starcza i teraz to dodatkowe dla kontroli i ... na pamiątkę
                    [url=http://www.zapytajpolozna.pl]

                    Skomentuj


                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Narwana, może zapomnieli dopisać "1" przed 41?? Co by to nie było, lepiej sprawdzić jeszcze raz.
                      Narwana, co do szkoły rodzenia, ja chcę chodzić. Mam w planach zapisać się na zajęcia od połowy czerwca. Ale wiem, że są różne opinie. Ja nie mam w Krakowie nikogo z rodzinki do pomocy po porodzie, dlatego trochę upieram się przy tej szkole, żeby choć troszkę oswoić się z pielęgnacją noworodka. Choć wiem, że to i tak praktyka czyni mistrza

                      Dziubekam, u mnie USG jest co miesiąc przy wizycie. Na początku ciąży od 6 do 9 tygodnia miałam niestety co tydzień i dodatkowo miałam dwa genetyczne u innego lekarza, więc jak dla mnie to aż za dużo, stąd te wszystkie wątpliwości

                      A jakie prześcieradła do łóżeczka kupujecie? Frotte na gumce czy bawełna??


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        No z tym cukrem to mogli się pomylić, ale niestety trzeba sprawdzić...
                        Też od razu myślę o ochraniaczu na materac, ale akurat w tej firmie nie mieli, więc przy następnej partii zakupów zamówię.
                        Jeśli chodzi o prześcieradło, to czytając sporo i słuchając innych zdecydowałam się na jersey - bawełniane z gumką. W domu dla nas na łózko małżeńskie mamy kilka z froty i jedno bawełniane - no i rzeczywiście to bawełniane jest przyjemniejsze Choć nie powiem, żeby to z froty jakoś strasznie mi przeszkadzało....
                        U mnie mam do pomocy teściową od razu - ona będzie zajmowała się też małym jak wrócę do pracy, ale myślę, że może lepiej posłuchać trochę ludzi, którzy są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i medycyną

                        Skomentuj


                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          hejka

                          Ja byłam u lekarza 10 maja i w sumie tez usg bede miala tak jak narwana...bo z nfz głupio ale co zorbić, z mala jest wszystko dobrze, a ja musze brac magnez na skurcze łydek i brzucha i żelazo, co do glukozy to wszystko ok wyszlo łóżeczko tez już mamy wybrane i bedziemy zamawiac chyba w tym tyg bo w sobote beda mebelki do pokoju malej cos takiego: http://allegro.pl/lozeczko-klups-rad...314585644.html albo bezowa z misiem na ksiezyciu albo z misiem na chmurce.

                          My jutro zaczynamy 28 tydzien jak sie nie myle wczoraj maz sie smial bo tak dawala czadu ze caly brzuch mi sie wyciskal

                          Skomentuj


                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Witajcie, wyłaniam się z czelusci.

                            Ada, ja miałam prześcieradła bawełniane na gumce. Froty nie lubię w ogóle, bo po kilku praniach robi się szorstka, ale to kwestia gustu.

                            A ja mam coś okropnego tam na dole Szczypie i swędzi, a wczoraj miałam na papierze kilka kropli krwi wynikających z otarcia. Czuję się jak po porodzie. Nie wiem o co kaman, a wizyta dopiero za 3 tygodnie. Tak jak bym miała tam obtarte. Dziwne naprawdę. Tym bardziej, że upławów żadnych nie mam ani infekcji.

                            Judi, z okazji urodzinek spóźnione ale szczere życzonka łatwego porodu, pociechy z latorośli i wiele szczęścia i miłości, a każdego dnia słoneczka w duszy nawet w pochmurny dzień.

                            A ja biorę się za zaproszenia ślubne :P Miłego dnia Mamusie.




                            Skomentuj


                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              hej hej!

                              U Was też dziś takie zimno?? Siedzę przy kompie i normalnie dłonie mi kostnieją O co chodzi? Gdzie ta wiosna??

                              Ariane, może to podrażnienie od jakiejś bielizny albo przytulanek?? Jeśli nie będzie przechodzić, to lepiej idź do lekarza, bo z podrażnienia może wyjść zapalenia...

                              Agacia, ślicznie wygląda to łóżeczko, aż się chce, żeby już ktoś w nim zamieszkał


                              Skomentuj


                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                hej, dziś byłam na glukozie bbbllleeee jakoś dałam radę ale nie było łatwo, ciekawe dlaczego od razu miałam 75g a nie 50 i wróciłam po 2h a nie juz po godzinie, z Amelka nie pamiętam jak miałam..

                                USG mam w czwartek a wizytę u gina w piątek, mam nadzieję, że Piórek ma się dobrze i że na 100% już dowiemy się czy to dziewczynka..

                                obym miała dobre wyniki bo glukozy nie przeżyję drugi raz

                                ja mam prześcieradła z gumką z frote, do teraz ich używam, jeśli doda się płynu do płukania to nie powinny być szorstkie, ja mam mięciutkie, chyba że udało mi się trafić na jakiś dobry materiał..
                                Amelia ur. 19.04.2009
                                godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                                Alicja ur. 18.08.2012
                                godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X