Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

noworoczne skarby 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: noworoczne skarby 2011

    Czesc Kobietki! wiecie jak tak dluzej posiedze, to moze trafie na was z rana juz umnie po polnocy, a mi spac sie nie chce
    Aliaga: jestes kochana mama wiec sobie nie wyrzucaj ze to Twoja wina- ja tez mam takie sklonnosci, ze wszystko biore na siebie, a czasem to tylko wiecej stresu powoduje, dobrze ze jestescie juz w domu- i ze z malutka wszystko jest ok. Nasze dziewczynki sa chyba w podobnym wieku ( czytam z suwaczka) i tak sie zastanawiam jaka kaszka jej tak zaszkodzila?.... moje dziecko (najstarsze) tez strasznie zaczelo kiedys wymiotowac po mleku modyfikowanym ( normalnie byla karmiona piersia) tez bylam strzepkiem nerwow...Duzo zdrowka dla was! i troche odpoczynku dla mamy po tych nieprzespanych nocach na krzesle!
    U mnie tez ostatnio kilka bylo takich dluugich nocek- bo malutka dostala wysokiej temperatury, i co kilka godz. bylo to samo, troche jej spadlo pozniej znow wysoka itd. skonczylo sie na poszukiwaniach nowego termometru o polnocy, ( bo stary oszalal i rankiem wizycie u pediatry ( virus)
    Karlin super usmiech ma Twoja Martynka i jak ladnie siedzi! jak tak patrze to moje dziecko jeszcze jest takie malutkie.... ogolnie tylko by spalo i jadlo z przerwami na rozmowy z mama....
    dziewczyny ( karmiace piersia) bierzecie jakies supplementy?
    rowniez witam nowa mame!
    Moja corka (5 lat) nosila harness Pavlika ( szelki?!) nie wiem jak sie to dokladnie nazywa po polsku.... jak byla bardzo malutka, byla na granicy dysplazji bioderek...wiec zalecili jej to profilaktycznie ( niby ok. usg pokazywalo ale plytko kosci osadzone w stawie) jak to "cos " zobaczylam - to sie rozplakalam!... cale szczescie mala byla w tym jakies 4 tyg. i nawet jej to nie przeszkadzalo... byla w grupie wysokiego ryzyka: pierwsze dziecko, dziewczynka i do tego byla ulozona glowka do gory ostatni miesiac ciazy, kazdy specjalista mowil cos innego, jeden ze tak, drugi ze nie.... etc.
    ok. znikam , pozdrawiam was wszystkie!
    czytajac o tych szczepieniach : to ile sie ich dostaje, kiedy piszecie o tych kluciach? u mnie na 4 m-ce 2, plus jeden do picia








    Skomentuj

    •    
         

      Odp: noworoczne skarby 2011

      dziendobry Karlin








      Skomentuj


        Odp: noworoczne skarby 2011

        Aliaga och współczuję ale super ze już OK
        Karlin no mała świetnie siedzi moja nawet nie zamierza na razie

        Ja idę dzisiaj na szczepienie ciekawe czy nas zaszczepią czy znowu nie no i ciekawe czy mała waży choć 6,5kg
        No i ja też szczepię tymi z NFZ czyli Sunnyme 3 wkłucia co 6 tyg
        no ale ja to odwlekam te szczepienia jak się da z chęcią bym w ogóle nie szczepiła no ale jeszcze chyba 3 razy i potem na roczek i półtora i wsio

        Aga Błażej ma czadową wagę hehe moja JUlka dla porównania na roczek ważyła 8

        A ja wczoraj się naschizowałąm że jestem w ciąży
        Od kilku dni padam jak kawka wieczorkiem ciągle boli mnie żołądek mdli mnie itd. więc dziś rano pobiegłam po test no i negatywny wyszedł na szczęście
        no ale całą noc nie spałąm

        No a z osiągnięć mojej Olgi to to żę wreszcie zaczełą się przekręcać z pleców na brzuch a ogólnie to leniu tylko by leżała io nudzi się zabawkami szybko bardzo a grzechotki ma gdzieś bardziej ją interesują Majki i JUlki zabawki
        a ostatnio jak leżała na dywanie u dziewczyn w pokoju to tak się turlałą tylko żeby dostać się do JUlki plecaka normalnie 2 swoje długości się przeturlała oczywiście w jakimś tam odstępie czasu no i dopadłą Julki plecak a jaka radość była

        Co jedzenia no to moja wczoraj 1 raz zjadła cały słoiczek zupki marchewka z ryżem pije dalej jak smok śpi pięknie od 20 do 6 bez pobudki i o 6 zjada 2 cycki o 9:30 dostaje kaszkę malinową z sokiem i też pięknie zjada od jakiś 2 dni tfu tfu żeby nie zapeszyć w międzyczasie w parku na ławce dostanie cycka (nie hcętnie go je poza domem bo jak ją wyciągam z wózka to jest tyle ciekawych rzeczy że ma cycka gdzieś) więc zapycham ją deserkiem ale to wracamy na deserek do domku bo woli w krzesełku (to samo miałą Majka) potem wybywamy na plac zabaw znowu muknie cycka od niechcenia i wracamy na obiadek i długaśną drzemkę (Olga i Maja śpią mi ostatnio regularnie od 15 do 17 - Majka czasem przegina np. w czoraj i spała do 19) ja w tym czasie sprzatam goyuję piorę prasuję wszystko na raz; potem wybywamy przed blok i czekamy na tatę wracamy do domku i już potem ja w wiekszości mam labę bo mąż przejmuję kontrolę nad wszytkim
        no chyba że zabiera dziewczyny na rower to ja z Olgiercikiem zostaję ale ona wtedy bawi się a ja oddaję się relaksowi typu mycie podłóg okien luster szorowanie kibla hehe albo oglądam jakieś seriale jak mam wsio sprzatnięte

        no nic idę zmywać i spadamy do parku a dziś cieplutko bi byliśmy już w piekarni i po teścior więc szkoda dnia

        do napisania
        Last edited by majajula; 16-06-2011, 08:55.


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          Odp: noworoczne skarby 2011

          kurcze jak ja sie ciesze, że moje dzieci przynajmniej jeden problem z głowy miały znaczy bioderka. Marzene musiałam tylko szeroko pieluchować a Martyna jak skończyła 2 miechy miałą bioderka jak 5 miesięczne niemowle , takie "dorosłe" jak to pani doktor powiedziała.

          właśnia aliaga jaką tą kaszke twoja dostała, że tak wymiotowała?

          ja też szczepie bezpłatnymi, mam 5 lipca szczepienie
          Karina


          Skomentuj


            Odp: noworoczne skarby 2011

            Cześć mamuśki, ale się rozpisalyście
            Kurcze myślałam ze pójdę dzis na szczepienie atu sie okazało że nie ma juz numerków i dopiero we wtorek, zawsze jak dzwoniłam dzień wczesniej to bez problemu na następny dzien zapisywali, nie wiem jakiś wyż demograficzny jest czy co.
            Aliaga to przezyłaś jakiś koszmar, ale to przecież nie twoja wina, ja też się zastanawiałam czy nie dać małej kaszki na noc, bo budzi się co 2 godz,

            Sunnyme ja karmie piersią, brałam Falvit mama, teraz nie biorę nic, myślę że teraz w lecie je się i tak więcej owoców i warzyw więc tych witamin w pożywieniu mamy wystarczająco.

            Majajula ja tez mam co parę dni mam takiego schiza jak tylko mi się zrobi niedobrze to zaraz mysle że to ciąża.Dziewczyny A wy stosujecie jakąś antykoncepcję? Ja się zastanawiam nad tym właśnie


            Skomentuj


              Odp: noworoczne skarby 2011

              dorcia kilka z nas ma wkładki a reszta tabletki, chyba, że ktoś nic nie bierze. ale to nie pamiętam dokładnie :P Moja kiedyś sie tak budziła równo co 3 godziny i to długo zresztą wiecie, ale teraz idzie spać ok 19 i budzi sie też 7-8 a je średnio koło 5-6. ale moja na butli a mimo tego tak sie budziła co trzy godziny eh :P
              Karina


              Skomentuj


                Odp: noworoczne skarby 2011

                hej
                aliaga współczuje przeżyć. dobrze że już ok jest.

                dorcia my stosujemy jak na razie gumki jedynie. chciałabym wkładkę ale na razie nie mogę sobie pozwolić ze względów finansowych. jak będę pracować to sobie zafunduję.
                mój tez się budzi co 2 godziny. dałam kaszke na noc ale i tak się budzi czesto, więc nic nie pomogło. mój to mały głodomor jest.

                ja też mam takie schizy dotyczące ciąży. mam nadzieję że na razie nic takiego sie nie stanie.

                Ignaś teraz usnął, Marysia się bawi. mały siedzi już coraz bardziej stabilnie. zaraz muszę zadzwonić do ortopedy i się umówić na badanie Ignasia. dał mi swój nr.prywatny. tak swój człowiek z niego. nie nosi wysoko głowy tylko dlatego że jest lekarzem.

                dziewczyny czy któraś z Was jest zarejestrowana w bazie dawców szpiku? ja się nad tym zastanawiam ale mam obawy. sama nie wiem przed czym.
                Last edited by moniaB; 16-06-2011, 10:08.




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: noworoczne skarby 2011

                  hejka Aliaga dobrze , wszystko dobrze sie skonczylo,nie obwiniaj sie,skad moglas wiedziec ze mala bedzie wymiotowala po tej kaszce Dorciaja biore pigulke jednoskladnikowa cerazette,dzis koncze 1 opakowanie i jak narazie odpukac jest oki ,bo wczesniej stosowalam Yasminelle i Novynette to mialam straszne bole glowy ,tylam i lydki mi puchly.... mala dalej sie wierci w nocy i wydaje mi sie ze to przez zeby,bo dzis jak jej sprawdzalam dziaselka to ma juz takie "igielki"i znowu smoka od butli gryzie i dziobek od niekapka i sie slini ,ale w dzien jest spokojna ..wczoraj caly dzien spiewala,teraz lezy w lozeczku turystycznym i grandzi



                  Skomentuj


                    Odp: noworoczne skarby 2011

                    Hello hello!
                    my juz po pierwszym spacerze i pierwszych zakupach - kupilismy piffffko dla naszego tatusia bo w promocji jest 3 w cenie 2
                    zaraz idziemy na kojeljne bo cos trzeba kanapkowo-kolacyjnego...

                    maly spokojny po szczepieniach nie zadzialo sie kompletnie nic no i bylismy na Golcach !! nie na calych bo maly juz chcial jesc a duzy juz mial dosc ale godzinke bylismy - koncert z bisami trwal 2,5 ale jak zaszlam do domu to otworzylam okno i bylo slychac doslownie wszystko bo mieszkamy moze z pol km od a tyle ludzi na Starowce naszej to nie pamietam kiedy bylo! koncert superowy maly olal go totalnie i smacznie spal

                    jejeciu moj normalnie ma slinotoki... cieknie mu non stop wiec zakladam mu sliniaki bo wszystko mokre a dolne jednyki tylko dotknac...

                    moj tez olewa grzechotki i gryzaki ma jedynie taka maskotke zyrafke ktira uwielbia... ssac...

                    wiecie sprobowlama pieluch z rossmana mi pasuja! i u nas juz 4ki...

                    co do szczepionki to wlasnie ten infanrix czy jakos tak ale moze u Ciebie nie bedzie problemu? choc jak w hurtowniach nie ma to nie wiem?

                    co do antykoncepcji to ja uzywam cerazette i czuje sie ok tylko mam dziwne wrazenie ze jeszcze mi cycki urosly a z tego to sie akurat nie ciesze bo i tak nie mam gdzie u siebie wiekszego stanika kupic i chodze w takim ciut przymalym...

                    aliaga- jejku alez mialas przezycie... najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczylo!!! ja to drze za kazdym razem jak mi sie maly mlekiem krztusi (czyli przynajmniej raz w czasie kazdego karmienia) poniewaz moja kolezanka ledwo dziecko uratowala w identycznej sytuacji... byla karetka szpital i zapalenie pluc bo mleko sie do pluc dosalo...

                    a z ta ciaza to i ja juz mialam schiza ktoregoos dnia bo krecilo mi sie w glowie i bylo mi niedobrze ale to penwie cisnienie mi skoczylo bo zapomnialam rano tabletki...

                    co do suplementow to ja biorwe caly czas feminatal az do konca karmienia bede go brac bo warzywa i owoce jem ale nie zaszkodzi sie doladowac tym bardziej ze maly wysysa to co najcenniejsze ; )

                    moniaB - ja bardzo chce sie zarejestrowac ale poczekam az bede mogla wyskoczyc do Lublina bo u nas w Zamosciu nie ma punktu takiego no chyba ze cos sie zmienilo a o tym nie wiem... no i powiem Wam ze nosze tez w protfelu zgode na oddanie narzadow ze jakby cos to maja wszystkie zdatne narzady ze mnie powyciagac i tak samo powiedzialam o tym wszystkim najblizszym!

                    alez parno nie ma czym oddychac... no mlody juz wstal zroobil kupsko wiec biore sie za robote : D

                    buziaki
                    Attached Files


                    Skomentuj


                      Odp: noworoczne skarby 2011

                      dorcia cos dla Ciebie

                      http://parenting.pl/portal/teksty/ta...uszek-lublinie


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: noworoczne skarby 2011

                        aga moja grzechotkami rzuca ale generalnie bawi ale ma ulubuiną maskotke dinusia z danonków (tego zielonego co reklamują :P)
                        Karina


                        Skomentuj


                          Odp: noworoczne skarby 2011

                          czesć dziewczyny!!

                          Jesli chodzi o tą kaszkę to była to z dodatkiem soku malinowego z bobovity( chyba ta sama co ją daje Majajula) .. dostała ją juz trzeci raz ale przedtem była bardziej wodnista i zjadła tylko kilka łyżeczek a teraz była gęściejsza no i jadła ją dosyc łapczywie.. ale w sumie na 100% pewna nie jestem że to przez tą kaszkę..biorę pod uwagę jeszcze możliwośc że zjadła jakiegos włosa( bo odnosiłam wrazenie ze ją coś drażni w gardle bo najpierw odkaszliwała a potem były wymioty) bo ciągle ma łapki w buzi no i nie raz przy zabawie z Agatą pociągnie ją za jej loczki..
                          pediatra w szpitalu okresliła ze przyczyna tych wymiotów był błąd żywieniowy( czyli ta kaszka)

                          aaa.. u nas był tez problem ze szczepinkami musiałam szukac po aptekach bo tez mieli jakieś braki..


                          Skomentuj


                            Odp: noworoczne skarby 2011

                            grrrrrrrrrrrrrrrr i znowu pada!!!!A dziewczynki co do jedzonka robilyscie na chrzciny?



                            Skomentuj


                              Odp: noworoczne skarby 2011

                              ania a u nas piękna pogoda
                              Karina


                              Skomentuj


                                Odp: noworoczne skarby 2011

                                dorcia26 ja stosuje tabletki( azalie) ale czasem zastanawiam sie poco bo wieczorami poadamna "pysk" i zanim tatuś wskoczy do łózka to mama spi a i byw tez odwrotnie że mezus już chrapie zanim ja ide spać..

                                aaa.. chciałam jeszcze dodac ze Nadia w tym szpitalu dostała tyle energii że po powrocie do domu zaczeła sie przewracać z plecków na brzuszek..no i lubi bardzo grzechotki i inne gażety.. aa.. i straszna gaduła z niej..

                                mam dzisiaj troche czasu by tu do was zajrzec bo Agatka siedzi od wtorku u mojej mamy ale już dziś wraca bo strasznie za nią tęsknie tym bardziej ze ona to nawet przez telefon ze mną nie chce rozmawiac koza jedna..


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X