Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Termin

    hej
    u nas tez dzis deszczowo wiec siedzimy w domku
    wspolna drzemke rowniez zaliczylismy dzis Dominik jest mega grzeczny w szoku jestem heh
    zaraz kolacja pozniej myju i do wyrka rano do przedszkolka,zeby tylko nie padalo







    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Termin

      hej!

      Ale Wam zazdroszcze tego popołudniowego spanka
      my bylismy wczoraj poza domem,najpierw u koleżanki potem na długim spacerze całą rodzinką,tylko bez Natalci bo wiał mocny i zimny wiatr

      Sylwia my tez ubóstwiamy "Rodzinkę.pl" nawet Julia zawsze czeka z utęsknieniem na środe

      Justynka ale Majeczce ładnie te ząbki wychodza raz za razem gratuluje
      no i super że Filip w końcu dobrzeje
      a sio choroby!
      Ja też kupuje Przyslij Przepis,dzięki bo mi przypomniałaś że nowy już jest

      Itka no babo mąż na delegacji a Pani sobie imprezkuje hehe oczywiście żart,ja też bym gdzieś poszła ale nikt się nie chce żenić

      u mnie dziś super pogoda,świeci słoneczko i w miarę ciepło,pewnie pójdziemy na południe chwile na pole

      papa

      Skomentuj


        Odp: Termin

        Hej Kochane!

        Jak Wam dzionek mija? U nas brzydko, nie wychodziliśmy dzisiaj znowu...ojjjj...jak ja już chcę wiosnę, ciepełko, słoneczko...

        Dzisiaj miałam niezłą niespodziankę...Kurier przyniósł paczkę, otwieram, a tam spóźniony prezent walentynkowy od męża....chociaż obiecaliśmy sobie nie kupować w tym roku prezentów. Sprawił mi taką bieliznę odważną, jakiej moja komoda na bieliznę jeszcze nie widziała
        Niezłą niespodziankę mi zrobił

        Miłego wieczorka!


        Skomentuj


          Odp: Termin

          Sylwia no to super niespodzianka

          U nas dziś słonecznie i cieplutko. Ale na spacerk nie było czasu bo dziś dzień wizyt miałam i to takich niezapowiedzianych. I zaproszenie na 50 ur do mojego chrzestnego my dostali.

          miłego wieczoru

          Skomentuj


            Odp: Termin

            Sylwia-to super!!!!!ale ten Twój mąż romantyczny
            Justyna-to się imprezka szykuje
            Kamila-jak szaleć to szaleć póki sil jeszcze troche he he







            Skomentuj


              Odp: Termin

              Hej

              Jak wam idzie rozszerzanie diety u dzieciaków? Wprowadziłyście już jajko? Ja wczoraj gotowałam filipowi i Majeczka też jadła takie zwykłe na twardo:
              Majeczka też już chlebek wcina czasem serki i zastanawiam się nad u parowaniem jej jutro rybki. ze względu na to że ma już ząbki staram się podawać jej już małe rzeczy do gryzienia.
              Ta moja mała cwaniara zaczyna się wszystkiego łapać i podnosić a spróbujcie jej zabronić

              idę dziś na kontrolę do lekarza, oj nazdam trochę tej lekarce za ten szpital

              miłego dnia

              Skomentuj


                Odp: Termin

                cześć !

                u mnie dalej słoneczna pogoda! od razu się humor poprawia!

                Natali się cos poprzestawiało i wstaje mi teraz koło 7.00 i takim oto sposobem zupka mi się już zgotowała a bigos własnie konczę hehe pierwszy raz mi się tak zdarzyło szybko obiad mieć hehe

                Sylwia no no bo to co tam się działo u Was wczoraj hehe
                no to się spisał Twój mąz,super niespodzianka

                Itka fajnie że Twój synio taki dzielny i grzeczny w tym przedszkolu,tymbardziej że mi sie wydaje taka mała kropka bo nie ma jeszcze 3 lat buziak dla niego

                Justynka to powiodzenia u lekarza,oj ja też miałam spięcie kiedyś z lekarzem który nie wykrył zapalenia krtani i takim sposobem Julka w wieku 2 lat na oiom-ie leżała
                Justyna moja Natalia to samo robi! Nic tylko chce wstawać na nózki co się czegoś złapie to hop do góry
                a z jedzeniem to narazie jej więcej nic nie daje,rano ma mleczko,potem herbatka,zupka,a potem to już cyc i na wieczór zjada ok 100 ml kaszki takiej z bobovity

                no to uciekam papa

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Termin

                  Hej!

                  Ja jeszcze na szlafroczku, dzieciaki rano trochę buszowały a teraz śpią.
                  Nadusię musiałam wcześnie zbudzić, żeby zrobiła siusiu do pojemniczka, po wielkim wysiłku (zablokowało mi się dziewczę) zrobiła i tatuś zabrał do badania.

                  Pogoda dalej beznadziejna...wieje strasznie.
                  Zjadłam śniadanko i poczytałam sobie w łóżku

                  jogobella ja jeszcze żółtka nie dawałam, bo na początek to chyba żółtko się daje nie całe jajko z tego co pamiętam, co?...ale w 7 m-cu to już można, więc spróbujemy....a tak to mleko to jeszcze ciągle podstawa, zupka, kaszka, kleik z płatków owsianych z jakimś owocem, bardzo lubi banany zmiksowane z jabłuszkiem-chyba ulubiony deserek
                  Czasami już daję chrupki kukurydziane. Serków, jogurtów nie podajemy, pytałam pediatrę, mówiła, że to dość silne alergeny no i ok roczku podać nie szybciej.Chociaż np. banan chyba też później powinien być podawany ale ja już podaję.
                  Ignaś nie pije soczków ani herbatki.Nie chce.
                  Muszę kupić niekapek i spróbuję podawać mu w niekapku wodę.Może dobrze, jakby się do wody przyzwyczaił.

                  kamila itka To prawda, spisał się spisał ten mój m. Lubię takie niespodzianki Oby częściej Musiałam sobie zasłużyć...hihih...

                  Dziewczyny mam pytanie ile ml mleka dziennie wypijają Wasze maluszki???
                  Last edited by jaka_ja; 21-02-2012, 10:55.


                  Skomentuj


                    Odp: Termin

                    hej Sylwia

                    własnie patrzę na pogodę no i u Was rzeczywiście pogoda barowa a u nas słońce ale od jutra zmiany
                    ale słyszałyście że od marca ma być naprawdę coraz cieplej nawet ok 10-12 C wiosna tuż,tuż.....

                    ja Ci nie powiem ile moja wypija bo wiadomo cyc
                    ale rano 180-200 ml bebiko wypija,no i ok 60-80 ml herbatki ale też jakoś niechętnie
                    ale pewnie Justynka Ci odpiszę jak tam z Majeczką
                    a coś sie stało Sylwia?
                    Ignaś za mało Ci je?

                    Skomentuj


                      Odp: Termin

                      kamilawłaśnie mam wrażenie, że za dużo


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Termin

                        aha...

                        to sie ciesz mamuśka że Ignaś ma taki apetyt
                        może za Nadię od razu wcina

                        mi też się wydaje że moja dużo je no ale jak mi to powiedziała pediatra dziecka "cyckowego" nie da się przekarmić
                        ale jak to się ma do dzieci butelkowych to nie wiem
                        a mogę wiedzieć ile piję w ciągu dnia? w nocy też mu dajesz?

                        Skomentuj


                          Odp: Termin

                          no właśnie, jak widzę normę na opakowaniu to jest 3x210ml, ale Ignaś pije więcej, w nocy raz 180ml i w dzień 3x180-210ml


                          Skomentuj


                            Odp: Termin

                            Sylwia co do mleka to weź pod uwagę to że twój mały nie jest standardowej wielkości że tak to powiem tylko jest duży więc i jego potrzeby żywieniowe będą większe. A co pediatra na to?
                            Majka pije mało mleka ale nadrabia kaszką. rano ok 150 kaszki w ciągu dnia 2-3 razy po 150 mleka i na noc kaszka 200 a czasem i trochę więcej. Ja staram się robić tak rano kaszka potem jakaś herbatka i owocek lub przekąska czyli chlebek biszkopcik czasem owoce potem mleko potem obiadek mleko herbatka owoc lub deserek kaszka na noc w nocy mleko lub herbatka w zależności jak często się budzi. Czyli jednym słowem staram się żeby na przemian było raz mleko raz herbatka.
                            Co do jogurcików to są specjalne od 6 miesiąca, zresztą przyznam szczerze że ostatnio nie patrzę na schemat wprowadzam stopniowo wszystko wiadomo jak by jej coś nie pasowało to odstawię ale na razie nie było takiej potrzeby.
                            A jeśli uważasz że to dużo mleka to postaraj się wprowadzić herbatkę raz drugi troszkę się pobuntuje ale się nauczy ja też tak miałam. Pytałam wczoraj lekarza o podawanie herbaty można już dawać ale bardzo słabą taką słomkową.

                            Ja jestem zdania że każda mama wie co dla jego dziecka dobre tzw intuicja musisz sobie zaufać i słuchać co mówi ci mały

                            Ale się rozpisałam. A Majeczka ma 8,80 już

                            Miłego dnia

                            Ps i mamy przebite uszka
                            Last edited by jogobella198; 22-02-2012, 12:09.

                            Skomentuj


                              Odp: Termin

                              Hej!

                              Siostra moja się na dzisiaj zapowiedziała, ciekawe, czy tym razem przyjedzie, ojjj...będzie musiała się nieźle postarać, żeby mi wynagrodzić sobotę

                              jogobella ja jednak jestem zdania, że powinno się trzymać schematu żywienia, po to sztab specjalistów, pediatrów nad tym siedział i go stworzył, żeby matki nie musiały na swoich dzieciach eksperymentować.
                              Oczywiście rozumiem jak ktoś coś trochę szybciej wprowadzi niż jest w schemacie skoro widzi, że dziecko wszystko dobrze toleruje.
                              Jednak nikt mnie nie namówi, żeby pół rocznemu dać już chleb ( chyba, że sama go zrobię i będę wiedziała, co w nim jestte spulchniacze, ulepszacze i Bóg wie czym jeszcze...nie zaserwuję takiej dawki tak niedojrzałemu układowi pokarmowemu póki co, poczekam z pół roku, niech się oswoi z delikatniejszymi produktami), tak samo zwykła herbata...po co to dawać dziecku skoro nie ma wartości odżywczych?
                              Lepiej podać soczek czy wodę.

                              Nie uważam, że to za dużo mleka, ma taką potrzebę to tyle dostaje Pediatra jest tego samego zdania. Te normy na opakowaniu są orientacyjne, wiadomo, że zapotrzebowanie uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji dziecka.
                              Tak się tylko zaśmiałam, no i byłam ciekawa, jak Wasze dziewczynki z mlekiem.

                              Co do wagi, to Majka też ładnie waży

                              kamila itka co tam u Was???

                              No nic...idę dokończyć Ignasiową zupkę.

                              Miłego dzionka!
                              Last edited by jaka_ja; 22-02-2012, 13:01.


                              Skomentuj


                                Odp: Termin

                                hej
                                widze po suwaczku ze Ignas ma dzis pol roczku najlepszego dla niego
                                ja ze starszym synem jakos tak inaczej podchodzilam do wszystkiego mimo ze to1dziecko bylo to na luzie bardziej-tak mi sie wydaje..
                                przy Dominiku taka mama kwoka sie zrobilam moze dlatego ze tyle lat na niego czekalam?
                                ale pisze to w nawiazaniu do schematow zywienia pilnowalam co do dnia prawie zeby wprowadzic nowy produkt a z Matim luzniej jakos bylo..ale jego z kolei karmilam ponad dwa lata piersia wiec to kwokowanie moze w czym innym okazywalam he he takie mnie refleksje naszly...i kolejna dzidzia mi sie marzy...
                                Sylwia-to sie siostra musi postarac faktycznie
                                ja sie ciesze bo na Wielkanoc moj brat przyjezdza na 2tygodnie od pazdzernika sie nie widzielismy







                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X