Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Termin

    kamila Nie masz za co przepraszać, trzeba się trochę rozpisać, żeby się poznać

    Ja mam na imię Sylwia i 30 lat.Gdańsk.
    Pierwsza ciąża, jak miałam 27 lat- córka Nadia, no i teraz Ignaś

    U mnie podobna reakcja była, bo ja też z tych drobnych, jak to się mówi, 166 cm i ok 54 kg, a Ignaś duży się urodził- 58 cm i 4130 kg.Panie położne po porodzie też mnie pytały, gdzie ja takiego dużego chłopca zmieściłam.
    Nadia była mniejsza-3,4 kg.
    Po ciąży niestety ciągle mam jeszcze kilka kg do przodu, samo nie zejdzie, trzeba coś zrobić.

    Ja już nie karmię piersią, jakiś czas.

    jogobella Kiedy ty dostałaś pierwszej miesiączki po porodzie?
    Ile czasu po odstawieniu od piersi? Wiem, że każdy organizm jest inny, ale tak z ciekawości pytam...


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Termin

      Ja mam na imię Justyna i jestem ze śląska i mam 28 lat i mam dwoje dzieciaczków i jednego aniołka pierwszą ciążę poroniłam. Majeczka miała 3,550 a ciebie to podziwiam takiego klocuszka urodzić szok rozumiem że rodziłaś naturalnie?/

      co do miesiączki to zarówno teraz jak i po Filipie dostałam po ok miesiącu dwóch od odstawienia od piersi

      A jak malutka ma już jakieś ząbki, a siedzi?/

      Skomentuj


        Odp: Termin

        U Was też tak słoneczko świeci? super lubie w takie zimowe dnie takie słoneczko ale ten mróz to już masakra
        aha ja jestem z podkarpacia,okolice Rzeszowa
        do Ciebie Sylwia mam bardzo daleko,drugi koniec Polski,zazdroszcze że mieszkasz w Gdańsku,nie dość że zabytkowe miasto to i morze bliziutko,nom tylko pozazdrościc
        a do Ciebie Justyna to wpadnę kiedyś na kawę mam rodzinę na Śląsku a dokładnie w Gliwicach i conajmniej raz do roku odwiedzamy się

        tak Justyna ja tego klocuszka urodziłam sama ale mówie Wam dziewczyny było cholernie ciężko,nie dosć że ta waga to i główka 38cm i ramionka tez 38 cm,gdzie to jest rzadko spotykane bo zazwyczaj ramionka są już wąższe i dlatego małej pękł obojczyk przy porodzie ale poza tym to zdrowiutka jest
        teraz wazy ok 9 kg i ma 71 cm
        jeszcze sama nie siedzi ale próbuje a tak to podusie z boku no i ząbków też brak

        Justyna przykro mi bardzo z powodu aniołka

        Sylwia no to Twój Ignas to tez duży chłopak,też się pewnie namęczyłaś

        A ja już też dostałam okres a ty jeszcze nie Sylwia? tzn tak to prawda każdy organizm inaczej reaguje z Julą to ąz 7,5miesiąca nie miałam....fajnie było....

        dobra ja lęce jakis obiadek zrobić a potem usiąde i koniecznie muszę poczytać troszkę o Was żebym jakieśj głupoty nie strzeliła

        miłego dnia

        Skomentuj


          Odp: Termin

          Hej!

          U nas fajna nocka. Ignaś obudził się o 4:00, potem o 7:30 chwilę się pobawiliśmy i jeszcze zasnął

          kamila Jak Twoja mała śpi w nocy?Daje Ci pospać?
          U nas też jeszcze ząbka nie ma. Widać białe dziąsełka, jedynki na dole, ale się jeszcze nie przebiły. Co do siadania, to ja nie sadzam za dużo. Wolę jak leży na macie i się gimnastykuje, bo ten klocuś mój to taki leniuszek jest...mało się przekręca i nie lubi leżeć na brzuchu, więc pewnie i pełzanie i raczkowanie przyjedzie późno, a nosić takiego klopsa...już mnie kręgosłup boli...pewnie ok 10 kg waży, 13-tego idziemy na szczepienie to zobaczymy jak waga.
          Czasami na chwilę go posadzę, ale jeszcze chwieje się na boki
          Co do porodu to ciężko było, fakt.
          Co do miesiączki, jeszcze nie mam, już prawie m-c małego nie karmię, więc mam nadzieję lada dzień dostać.

          jogobella właśnie po Nadii też dostałam miesiączkę jakoś około miesiąca, półtora po porodzie. Brzuch mnie ostatnio pobolewa i straszną huśtawkę nastrojów mam...więc może lada dzień.

          Jakie macie plany? My dzisiaj nie wychodzimy, za zimno....brrr...
          Słuchajcie do jakiej temp. można z takim maluszkiem wyjść na dwór?


          Skomentuj


            Odp: Termin

            Co do temp. to powiem szczerz że ja z Filipem po -20 było i wychodziłam a moja mama mnie wyzywała, a Filipowi nic nie było zahartowany był dobrze i nie chorował wtedy. teraz nie wychodzę bo Majka jest przeziębiona i wolę nie ryzykować mino że lekarka twierdzi że powinnam ją wietrzyć

            Kamila oczywiście zapraszam na kawkę ja mieszkam koło jastrzębia zdr.

            U nas kolejna noc rewelacja Majeczka przespała całą noc i wstała przed 7

            Co myślicie o chodzikach? Bo ja się zastanawiam bo jak daję malej paluszki żeby siadła to ona mi wstaje, strasznie mocna jest i silna wydaje mi się że będzie szybko chodzić

            A co u was na obiadek? U mnie bigosik już sto lat nie jadłam.

            Sylwia wspominałaś kiedyś że dajesz Ignasiowi marchewkę z ryżem czy ty ten ryż miksujesz czy takie ziarnka mu dajesz tylko troszkę rozgotowane, bo zastanawiam się jak podać ryż małej

            Kamila a ty jak chcesz to pytaj nas o nas chętnie przypomnimy jeśli coś cię interesuje bo przeglądnięcie tylu stron to wyzwanie

            miłego dnia
            Last edited by jogobella198; 02-02-2012, 11:19.

            Skomentuj


              Odp: Termin

              Co do chodzików jogobella to ja jestem 100% przeciwniczką.Opóźniają ćwiczenie zmysłu rownowagi i źle działają na rozwijające sie stawy.Zarówno nasz pediatra jak i ortopeda są przeciwni, już ten temat przerabiałam.Można dziecku więcej krzywdy niż pożytku zrobić.
              Nadia też nie była w chodziku. Jak miała 11 m-cy i umiała już sama kilka kroczków zrobić,a więc gdy już była gotowa do chodzenia to dostała pchacza i sobie z nim biegała.
              Ignaś też jak mu dam rączki to rwie się do stawania, ale nikt by mnie nie był w stanie namówić, żebym 5,5 miesięczne dziecko w chodziku wrzuciła.
              Takie jest moje zdanie.

              Majka już pełza?


              Skomentuj


                Odp: Termin

                Ja do Filipa też nie miałam chodzika, on kiedy miał ok 7 miesięcy zaczął chodzić przy meblach lub za rączkę a w wieku 11 miesięcy sam chodził w ogólnie Filip strasznie szybko się rozwijał
                Co do pełzania to nie nazwala bym tego jeszcze pełzaniem ale już przemieszcza się jak leży na podłodze

                I kolejna sprzeczka z teściową och ta kobieta mnie wykończy ona jest wszechwiedząca i jest pewna że zawsze ma rację

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Termin

                  To Filip szybciutki był

                  Co tam znowu z teściową???Chyba lubi się dużo mieszać do waszego życia?


                  Skomentuj


                    Odp: Termin

                    hej,hej

                    Po pierwsze to dzięki Sylwia za zaproszenie na nk!
                    W pierwszej sekundzie sobie myśle kto to? hehe ale czytam Sylwia, Gdańsk to skojarzyłam
                    Muszę Ci powiedzieć że w zyciu bym ci nie dała 30 lat,wyglądasz na 25-27 max i w każdej fryzurce fajnie wyglądasz a na jednym zdjęciu to normalnie super-masz ciemne włosy i super prosta grzywkę aż mysle że chyba sobie zawołam fryzjerkę i pokaże jej Twoje zdjęcie i powiem tak chcę bo ostatnio się nie mogę zdecydować co mam zrobić z włosami
                    dzieciaczki masz cudowne,Nadia jest śliczna laleczka a Ignaś bardzo podobny do Nadii jak była malutka
                    wogóle fajne zdjęcia

                    Justyna a Ty masz konto na nk?
                    Weszłam kilka stron wstecz i oglądnęłam Twoje zdjęcia z chrzcin,no i tak patrzę na Twojego męża to myśle sobie normalnie mój kolega z liceum,taki podobny! ale Twój mąż chyba nie ma 24 latek hehe
                    a Twoja Majeczka to taka kluseczka,chyba też troszkę waży?
                    i pięknę robisz te komplety,powiem Ci że sama chciałam nawet robić,moja kuzynka robi i spróbowałam u niej ale do tego trzeba mieć cierpliwość a ja chyba nie mam
                    a co do chodzików to raczej jestem na nie,tzn wiem napewno że nie będę kupować ale nie potepiam mam które sadzają do chodzika oczywiście na kilkanaście minut nie na całe godziny
                    Julka bez chodzika nauczyła się chodzić,miała 8miesięcy i 3 tyg jak poszłaaa także bardzo szybko a klucha była taka że nikt nie wierzył że roczek podepta

                    co tam jeszcze miałam napisać
                    aha,no ja teraz nie wychodzę absolutnie bo ja z tych ciepłolubnych a u nas to teraz ok -20 C to bym zamarzła chyba
                    wogóle to mieszkamy z teściami i pradziadkami (my już na swoim,na poddaszu) a reszta na dole i dopiero bym miała jakbym z dziećmi wyszła na taki mróz

                    acha Justyna ja ryż miksuje blenderem i tak podaje
                    i nie zazdoszcze sprzeczki z teściową,ja mam nie lepiej...
                    tzn teraz akurat jest ok ale jak mamy inne zadanie na jakis temat ( a mamy bardzo często ) to aż gorąco się robi

                    moja mała własnie śpi
                    co do spania to mamy już ustawiony rytm,pobudka 7.30 o 10 idzie spać ale tylko na ok 20 min potem długie spanie ok 13 nawet do 15 i po południu 15 min drzemka
                    wieczorem idzie spać ok 21 zazwyczaj i pobudka ok 3 rano na jedzonko i spi do wspomnianej 7 30 oczywiście czasami jest inaczej ale mniej więcej tak jest u nas i mi to jak najbardziej pasuje,wysypiam sie super nie to co z Julką było normalnie co 2-3 godz pobudka na cyca....

                    jejku tak pisze i pisze...już kończę...

                    Skomentuj


                      Odp: Termin

                      jogobella co do ryżu, to ja też póki co wszystko miksuje blenderem. Ignaś toleruje tylko papki o gładkiej konsystencji.

                      kamila Nie ma za co dziękować Byłam ciekawa jak wyglądasz i jak Twoje córcie wyglądają. Podobne do Ciebie co? Czy się mylę?Moim zdaniem już widać u mnie te 30-latek, ale dziękuję za komplementy w imieniu swoim i dzieci Tak, ja lubię z włosami eksperymentować,choć teraz już trochę mniej. Miałam chyba każdą fryzurę i w każdym kolorze. Teraz już bardziej stonowane, ale kiedyś to szalałam, jak nie blond to czerwony, a to baleage, teraz bardziej naturalne kolorki preferuje.
                      Tak, grzywka jest super, ale trochę z nią roboty, no i jak ktoś ma włosy z tendencją do przetłuszczania, to nie polecam, chociaż ja to i tak codziennie czuprynę myję
                      Teraz mam włosy równej długości, grzywka za ucho i nic mi nie przeszkadza Najwygodniej.
                      Wróciłaś już do wagi sprzed ciąży?


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Termin

                        Jak to mówią "ładnemu we wszystkim ładnie" ale na serio we wszystkich fryzurkach Ci bardzo ładnie
                        ja sie wciąz zastanawiam,ale chyba szaleć nie będe jakieś cięcie-końcówki no i brązik mój kochany
                        a powiem Ci że kiedyś też szalałam bo i blondynką byłam łoo matko jak sobie oglądne teraz zdjęcia to sikam ze śmiechu jak wyglądałam

                        a dziewczynki mają na bank mój nos "pyrkaty" jak to mówi mój mąz i usta
                        a po nim maja duże migdałowe oczy koloru niebieskiego
                        a tak ogólnie to jedni mówią cała mama,drudzy że tata,ja wolę jak mówią że mama

                        ja po ciąży wyglądam jak zapałka waże 53kg,mąż mnie słodkościami zapycha bo mówi że nie podobam mu się taka szczupluteńka

                        ja narazie uciekam bo 15 00 mała już nie śpi,jak w zegarku

                        lecimy się szkolić z zupkami

                        Skomentuj


                          Odp: Termin

                          cos pstrykłam i nie dokończyłam


                          będę wieczorkiem

                          jogobella pisz co tam z ta Twoją teściową
                          a najlepiej to się nie martw nią

                          pa,pa

                          Skomentuj


                            Odp: Termin

                            kamila Dziękuję, aż się zaczerwienię chyba tak mnie komplementami raczysz
                            Ja też jak teraz widzę siebie na zdjęciach w blond to pękam ze śmiechu

                            Zazdroszczę wagi, też bym chciała dojść do swojej sprzed ciąży. Niestety ciągle mam te 4 kg na plusie.
                            Zaczęłam ostatnio ćwiczyć na steperze, na motylku itd. Może się uda trochę zrzucić. Najgorsze, że ja uwielbiam słodycze....


                            Skomentuj


                              Odp: Termin

                              cześć dziewczynypodczytuje Was od jakiegoś czasu i jak mnie przyjmiecie chetnie dolacze
                              pewnie nie uda mi sie doczytać wszystkiego ale jakiś zarys mam
                              ja mieszkam w Poznaniu mam dwóch synów i teraz mysle intensywnie o kolejnym potomku-córcia by się przydala-dla równowagi







                              Skomentuj


                                Odp: Termin

                                Oj witamy witamy kolejną mamusie jak milo ze dołączacie do nas kochana napisz coś więcej o sobie

                                Co do mojej teściowej to szkoda słów a poszło o to że zwróciłam jej uwagę że od 2 lat tyle samo daje za prąd a co najmniej dwie podwyżki były, no i nasłuchałam się że ich jest 2 nas 4 bo oni to i sramto i oni tyle prądu nie zużywają itp. najlepiej by było jak by były osobne liczniki ale znając życie to też coś jej nie będzie pasić.

                                Kamila Ja też mam konto na nk ale poszukam cię wieczorkiem bo teraz Filip wrócił od babci więc muszę się nim nacieszyć

                                A to dzisiejsza Majeczka
                                ładne ma ząbki? i jak ładnie siedzi
                                Attached Files

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X