Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zabka fajna ale to siadanie ja kupilabym ten z NUK'a.
    My mamy taki najzwyklejszy ale mlody nie ma czasu by na niego usiasc wiec ... uczymy sie na nakladce sedesowej

    Skomentuj

    •    
         

      ja odradzam wszystkie które miedzy nogami mają "coś" głowę foki psa itp.
      ten z nuka jest najlepszy
      my mamy o taki najzwyklejszy http://allegro.pl/item613705240_slic...ej_gratis.html


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        HEHE bo to już chyba przesada, co ?

        http://allegro.pl/item610391828_roya...m_na_foto.html
        Tree to prawdziwy tron
        ale jak dla mnie to też już przegięcie


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          My sadzalismy malucha w sklepie w ubranku zeby zobaczyc czy mu bedzie wygodnie i doszlismy do wniosku ze klasyczny nocni(w stylu tego pokazanego przez majajule) jest najbardziej ergonomiczny.Byly tylko rozowe wiec czekamy az dotrze nasz niebieski albo laciaty w" krowe".Moj najpierw szukal nocnika w ksztalcie vw garbusa (jest fanem tych samochodow)ale te ktore widzielismy byly jakies klocowate.

          Skomentuj


            a poza tym nocnik ma słuzyć do sikania a nie do zabawy więc wszystkie cuda niewidy do nich doczepiane to tylko buble zbedne a podnoszą koszt nocnika
            mi szkoda 100zł na nocnik

            dotka my mamy różowy


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              od jakiego wieku zaczynałyście sadzać dziecko na nocnik?


              Skomentuj


                starszą jak miała 6 miesięcy
                młodszą od 8 miesiąca


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  Z sadzaniem dziecko na nocnik gdy tylko zaczyna siadać ludzie zdecydownie potrafią przesadzić.Dziecko dopiero ok.18 miesiąca życia zaczyna czuć że chce mu się siusiu i można to zaobserwować.
                  U niektórych dzieci zdarza się to wcześniej lub później ale zazwyczaj jest to moment gdy dziecko ma 1,5 roku i tak więc gdy widzimy,że maluch zaczyna się kręcić przed zrobieniem siku,przeskakuje z nogi na nogę albo jeszcze inaczej sie zachowuje np chowa za firanką wtedy warto zabrać się za naukę korzystania z nocnika ale nic na siłę bo można dziecko skutecznie do nocnika zrazić i wtedy będzie spory problem żeby znów je przekonać że pieluszki są "Bee"
                  Moja córka świadomą potrzebe załatwiania się,opanowała dopiero gdy skończyła 2 lata i nic na siłę nie robiliśmy.Samo przyszło i żadne grające nocki ani majtki do nauki sikania nie były potrzebne.Znaleźliśmy dobry moment i wkorzystaliśmy go.Wam drogie mamusie też radzę bacznie obserwować dziecko i czekać aż "da" jakiś znak że jest gotowe.Do tego dużo cierpliwości i sukces murowany

                  Skomentuj


                    Siódemka zgadzam się z tobą w 100%
                    Moje starsze dzieci tak właśnie wyłapałam i w ciągu miesiąca zapomniałam o pampersach
                    A koleżanki które sadzały wcześniej swoje pociechy i tak skończyły pampersowanie tak samo jak my
                    Dawid 06.03.1995
                    Julia 18.05.2004
                    Adaś 30.06.2008



                    http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                    Skomentuj


                      Moj syn ma 19 miesiecy, zaczelam wczesnie sadzac ale gdy widzialam ze to nie daje efektow odpuscilam . Maly nie jest jeszcze gotowy choc mysle ze juz blizej niz dalej - jest bardzo komunikatywny, zaczyna mowic choc nadal nie ma czasu na nocnik Za to na nakladke nawet chetnie siada. Poki co spokojnie czekamy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Zgadzam się z Siódemką. Dziecko musi być gotowe na naukę nocniczkowania. Moja mała ma 2 l i 2m i zaczyna powoli kontaktować, zdejmuje rajstopki i woła siku ale jak jej zdejmę pampersa jest już za póżno ale ja tylko czekam na ciepełko jak będzie latać w majteczkach to zaczynamy.pamiętam taką sytuacje jak moja znajoma która ma córeczkę 10 dni starszą, powiedziala ze jak tylko córeczka zacznie siadać to zaraz uczy na nocnik i co? tamta niechce nawet słyszeć o nocniku tak się zraziła


                        Skomentuj


                          Mój synek ma dopiero 5 miesięcy więc jeszcze sporo czasu przed nauką nocniczkowania. Dzięki za rady. Troszkę się martwiłam, bo znajome właśnie zaczynały sadzać dzieci na nocniczek od 6 miesiąca, a przecież takie dziecko jeszcze nic nie rozumie.


                          Skomentuj


                            A ja się z Siódemką nie zgadzam. Bliżej mi do Goplany uważam, że próbować można nawet jak dziecko ma 8 czy 9 miesięcy. A może się uda, powszechnie wiadomo, że każde dziecko inne. Spróbować można, jeśli nie teraz to za 2 miesiące, jesli znowu z tego nic nie będzie to jeszcze poczekać.

                            To, że dziecię Siódemki, asiaows czy anna31 nauczyły się w wieku 2 lat nie znaczy, że córka majajuli nie nauczy się mając np rok.
                            Jasne, że przesadzać nie można, ale też nie można stwierdzić, które dziecko jest czy nie jest gotowe na nocnikowanie, bo ich nie znamy.
                            Ja też byłam przeciwna szybkiej nauce, ale patrząc na mojego syna, który rozumie wiele rzeczy, jest cwany i pamiętliwy postanowiłam spróbować.
                            Nic na siłę, ale może się uda chociaż kupkę w nocnik robić.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              A ja się nie zgadzam z siódemką
                              starsza miała rok i 3 miesiące i papmersom powiedziałyśmy papa
                              i rozbawiłaś mnie siódemka stwierdzeniem że dopiero 18 miesięczne dziecko czuje że chce mu się kupę a wcześniej co ??? niby nie czuje --- skoro czuje że chce jeść to i że chce kupę też czuje - nie napina się nie daje komunikatu patrząc się przestając się na chwilę bawić

                              młodsza ma 10 miesięcy i od 25 lutego odkąd nocnik zagościł u nas w domu kupę robi tylko w nocnik (możę ze 2 razy przed śiętami nie zrozumiałam o co jej chodzi)
                              także dalej wierzcie w ciemno wszystkim tym którzy wmawiają żę dopiero 1,5 roczne dziecko czuje że chce siku lub kupę
                              a wiecie dlaczego tak się utarło - wszystko to biznes wiecie ile kasy zarabiają na nas firmy produkujące pieluszki więc im dłużej mamy będą wkładać pieluszki tym więcej na nas zarobią


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                Według mnie to rodzic wie kiedy jego dziecko jest gotowe na nocnikowanie.Żadne artykuły czy doświadczenie innych Mam nie pomoże , jak tylko oswajanie dziecka z nocnikiem.Może mieć rok może dwa nie ma reguły.Dziecko uczy się od nas , samo mu do głowy nie przyjdzie prawda?

                                Kuzynki synek 1 lipca kończy 3 latka i od września idzie do przedszkola , o nocniku nie ma mowy.Nie uczyła go , jedynie parę razy wspomniała i dziś gdy zaczęła od nowa go uczyć synek ucieka i mówi NIE.

                                Ja osobiście będę uczyć Amelkę w lato gdy będzie ciepło nic na siłę.Aktualnie jest oswajana z nocnikiem , wkłada tam nóżki czasem usiądzie ale nic więcej.
                                Amelia 12.03.08

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X