Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

    Miss, ja tez uważam, ze najważniejsze to obserwować, czy dziecko łapie o co chodzi i czy wogóle czuje, że zaraz będzie sikało.
    Mysmy pierwsze próby mieli latem i juz po kilku dniacha zauwazyłam, że Łukasza nic a nic nie obchodziło, że sikał w majtki. Odpuściłam wiec i zaczekałam kilka miesięcy. Prawie 3 tygodnie temu znowu postanowiłam spróbować i po 3 dniach zasikiwania absolutnie wszystkiego i kolejnych 3, gdy odpusciłam nieco z powodu kataru, Młody sam zaczął wołać. Teraz juz wiem, że nocnik mamy opanowany. Nawet na spacerze woła i wtedy niestety nie pozostaje nic innego jak obsikac krzaczki. A dzis po raz pierwszy skorzystał z publicznej toalety (ikea), gdzie był nocnik i bardzo mu się spodobało, że gdzieś indziej też mozna.
    Pielucha pozostała tylko do spania i na wyjscia, ale inaczej niz u Anisz, nie mam problemu z tym, ze raz można, a raz nie mozna sikac w pieluchę. Łukasz nawet jak ma pieluchę założoną to woła o nocnik (na spacerze) a w nocy raz się obudził, po pierwszym dniu wołania, a tak spi i po prostu sika.
    Zaczekam jeszcze jakis czas i chyba też wprowadzę ten patent z ręcznikiem (dzieki Anisz za podpowiedź), ale jeszcze nie teraz. Za jakis czas.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

      Ostatnio pisałam, że młody budzi się w nocy i miałam rację, budzi się nie na mleko tylko jak mu się siku chce.
      Wczoraj i dzisiaj się obudził, wysadziłam go na nocniczek, siku zrobi natychmiast i poszedł spać dalej. A ja głupia mlekiem go poiłam

      Czyli (nie zapeszając) ale chyba me dziecko już odpieluchowane. Siku, kupę robi w nocnik, pięknie wszystko sygnalizuje a nawet w nocy się budzi
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

        Tree wielkie Gratulacje dla Julka!!

        A u nas?? nici z nauki , Amelka wie co to siu siu i kupa ale nie sygnalizuje nic a nic , nawet jak zrobi.Widocznie na nią jeszcze nie przyszedł czas
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

          Napisane przez ColorWomen Pokaż wiadomość
          A u nas?? nici z nauki , Amelka wie co to siu siu i kupa ale nie sygnalizuje nic a nic , nawet jak zrobi.Widocznie na nią jeszcze nie przyszedł czas
          dokładnie, Amelka ma jeszcze czas. Za to szybko się odsmoczkowała
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
            dokładnie, Amelka ma jeszcze czas. Za to szybko się odsmoczkowała
            HAHAHA czyli rachunki wyrównane
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

              Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
              Ostatnio pisałam, że młody budzi się w nocy i miałam rację, budzi się nie na mleko tylko jak mu się siku chce.
              Wczoraj i dzisiaj się obudził, wysadziłam go na nocniczek, siku zrobi natychmiast i poszedł spać dalej. A ja głupia mlekiem go poiłam

              Czyli (nie zapeszając) ale chyba me dziecko już odpieluchowane. Siku, kupę robi w nocnik, pięknie wszystko sygnalizuje a nawet w nocy się budzi
              Kurcze to może moja dlatego sie budzi w nocy i woła mama a ja ja kładę i daję pić
              dziś np. byłysmy pól godziny na dworze na spacerze i siku nie było, ale zaraz po powrocie było.
              A najlepsze jest że jak lata na golasa to sika gdzie popadnie a jak w spodniach to woła na nocnik. i weź tu zrozum dziecko.


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                Moj siada, wola ale co z tego jak po fakcie ... za to rozgadalo mi sie dziecie

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                  Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                  Ostatnio pisałam, że młody budzi się w nocy i miałam rację, budzi się nie na mleko tylko jak mu się siku chce.
                  Wczoraj i dzisiaj się obudził, wysadziłam go na nocniczek, siku zrobi natychmiast i poszedł spać dalej. A ja głupia mlekiem go poiłam

                  U mnie też tak było,jak się kręcił to pędziłam robić mleko.Ostatnio jak był zaziębiony to robił w pampka w nocy ale od kilku dni wychodzi z łóżeczka jak w nocy chce sisi.






                  Skomentuj


                    Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                    Ja juz się cieszyłam, ża mamy pieluchy w zasadzie za sobą. Niestety od kilku dni znowu często zdarza się Łukaszowi nie zdążyć na nocnik. Woła, jak juz zaczyna sikać. Zatrzymuje i kończy na nocniku, ale ja znowu piore majtki i spodnie na okragło.
                    A myślałam, że tak ładnie nam poszło.
                    Chyba po prostu zapomina albo jest tak zaabsorbowany zabawą, że nie zauważa, że chce, dopóki nie zacznie.
                    Łukasz 11.10.2007

                    Skomentuj


                      Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                      Mysle, ze nie ma sensu przymuszanie dziecka do nocnika, gdy jeszcze nie kontroluje i nie czuje swojego ciala. A u kazdego dziecka przychodzi na to pora w innym okresie.Sa dwulatki, ktore korzystaja juz z toalety samodzielnie, a sa 4-latki, ktore ganiaja w pampersie, i jest to zupelnie normalne! Nic na sile.
                      My probowalismy odpieluchowywac synka w lecie, gdy konczyl dwa latka. Skonczyl, i skonczyla sie nauka nocnikowania. Dziec nie zakumal, o co chodzi. Mialam tylko duzo wiecej biegania ze sciera i prania jego kupek z poscieli, dywanow, kanap, bo robil po prostu pod siebie. Odpuscilam i sprobowalam za rok. W tej chwili nasz 3-latek dostaje pieluche tylko wtedy, gdy idziemy do niani (Holenderka, nie rozumie polskiego wolania siusiu) i do przedszkola, gdy ma biegunke. Synek sygnalizuje potrzebe i nawet jak ma pieluche, to ja zdejmuje i robi sam na nocnik.Do toalety jeszcze sie nie przekonal

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                        Andevi, polskie przedszkola, o ile wiem, stawiają warunek, że dzieci mają nie nosić pieluch. Nie wiem co prawda jak to jest w praktyce, ale znajome mamy starały się oduczuć od pieluchy przed przedszkolem.
                        A u nas był przez kilka dni pięknie. Sucho. Wiec jednak czuje i potrafi sie powstrzymać. Nawet mamy juz pierwsze sikania w publicznych toaletach za sobą. Niestety w domu znowu się zapomina.
                        Łukasz 11.10.2007

                        Skomentuj


                          Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                          Moj moze byc posikany po pachy - nie przeszkadza mu to nawet jesli mu zimno. Ostatnio lata w tetrze, nagle patrze a ten wola "mama ała" ,przychodze a ten stoi nad kaluza ze smutna minka - chyba probowal sobie zdjac majtusie by na nocnik usiasc.

                          Skomentuj


                            Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                            To byłby juz jakis sukces, bo przynajmniej uświadamia sobie, że można sikac do nocnika.
                            Łukasz 11.10.2007

                            Skomentuj


                              Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                              W Holandii obowiazek szkolny obejmuje juz 4-latki, i tez jest wymagane, by dzieci umialy sie juz same obsluzyc w sprawach toaletowych, lacznie z podcieraniem i myciem raczek.
                              Przedszkola przyjmuja dwu- i trzylatki, trudno wymagac takich umiejetnosci od takich maluszkow, stad panie przewijaja dzieci, ale tylko wtedy, gdy te zrobia kupke. Takie, ktore robia juz na nocnik, pani wysadza i obsluguje.

                              Skomentuj


                                Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                                a my z 2 tygodnie temu pożegnałyśmy się juz całkowicie z pieluchą nawet na noc nie zakładamy W nagrode Agatka otrzymała nowe piżamki bo pajacyki to juz nie bardzo sprawdzają sie bez pampersa. ( Dodam że Aga dwa lata skończy 17 stycznia


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X