Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    No ja taki wędrowniczek jestem, mój brat się ze mnie śmieje, że nawet dziecko mnie nie powstrzyma Dziewczynki słuchajcie: dostałam wózek i jestem w szoku - ten wózek mieści się w mojej windzie!!! Myślałam że nie znajdę takiego wózka i sobie odpuściłam nawet szukanie wąskiego wózka, bo wszystkie które mierzyłam w sklepach to były szerokie. Więc jak to mówią mam więcej szczęścia niż rozumu i nie będę musiała wózka wciągać na 4 piętro na piechotę. Tak się cieszę... Mówię Wam, jak wsadziłam go do windy to zaniemówiłam

    Ja studiowałam w Łodzi, więc jak coś to znam trochę tamte okolice

    Beatka, jak film? Podobno fajny? Jak Wam się podobał?

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Cześć Mamuśki!
      Ola jak ja Ci zazdroszczę wyjazdu nad morze mam nadzieję, że odpoczęłaś psychicznie bo fizycznie to chyba się nie dało-podróż męczy.
      Daria Ty dziewczyno oszczędzaj siebie i malucha w brzuszku, nie szalej z tymi remontami i sprzątaniem.
      Ja dziś lecę na 8:00 do lekarza. Pokarzę moją nową glukozę i zobaczymy jak zareaguje. Zrobiłam też wymaz na gronkowca i paciorkowca-w tym szpitalu co chcę rodzić to konieczne-to też od razu zaniosę wyniki.
      Napiszę jak wrócę jaką decyzję podjęli co do mojej cukrzycy.

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Cześć mamuśki

        Oluś film był super naprawdę warto zobaczyć więc polecam ale w 3D bo efekty są super.
        Julitka trzymam kciuki i czekamy na dobre wieści od lekarza

        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          witajcie w kolejny poniedzialkowy poranek,
          wyleniuchowalam się w sobotę, ale na dobre mi to nie wyszlo, bo wieczorem dopadla mnie chandra. Tak to jest jak baba zamiast coś robić leni się i ma za dużo czasu do myślenia.

          Wczoraj byliśmy na kuligu. Super bylo, jedyne czego mi bylo brak to tego pachnącego grzańca. Ale wymrozilam się i nawet kaszel mi zelżal. Już nie mam takich ataków. Od czasu do czasu tylko trochę coś zaswędzi, odkaszlnę i jest ok.
          Julitka, koniecznie napisz, jak tam wyniki.

          Darunia, ty już sobie teraz wrzuć na luz. Poleż trochę, choćby z chlopcami.

          Łódź piękna, ale wlaściwie my ze Śląska mamy chyba najdalej. Coś krzywy ten środek trójkąta




          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            Tak, Julitka, pisz jak wrócisz. Ja jutro będę iść do lekarza, do nowej przychodni, więc Wam też opiszę po wizycie. Psychicznie odpoczęłam, naprawdę było super, bardzo lubię tą moją kuzynkę i jej dzieciaki, no i taka odmiana mi dobrze zrobiła A podróż nie była taka zła. Chyba się przyzwyczaiłam

            Miłego dnia

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              A ja dziś wreszcie mam 100 DNI

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                Alinka, faktycznie jakiś krzywy ten środek, bo z Wielkopolski też chyba daleko Trzeba poszukać coś innego

                A ja Wam powiem, że nie mogę się doczekać kiedy zobaczę moją niunię, będę ją przytulać i wozić w wózku... szczerze mówiąc to nawet o porodzie jak myślę to myślę o chwili kiedy położą mi dziecko na brzuchu, na samo myślenie o tej chwili się wzruszam...

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Beatka, gratulacje!!

                  teraz już z górki

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Cześć mamcie!!
                    Pamiętajcie, że wchodzimy już w 3 fazę ciąży i powinnyśmy teraz baaaardzo się oszczędzać, także nie szalejcie. Czasem lepiej wynudzić się jak mops albo przespać cały dzień niż narażać się na przedwczesne porody itp. Wiem, że mówić łatwo a gorzej z realizacją. Ja już dostałam nauczkę.
                    Dziś mój ukochany mąż wraca do domu! Siedzę tu już jak na szpilkach i czekam. Franek chyba też jest podekscytowany bo wierci się od wczoraj jak szalony i co chwilę ma czkawkę.
                    Podziwiam te z Was, które teraz oczekują drugiego/trzeciego dziecka... Chciałabym mieć więcej niż jedno, ale panicznie boję się, że sobie nie poradzę. Po cesarce następnego malca będę mogła mieć dopiero za 3 lata - może do tego czasu nabiorę odwagi i pewności siebie.
                    Lutek - a Ty na tym kuligu to mam nadzieję, że na ostatnich małych sankach nie szalałaś...??

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      Dziękuję Olu
                      Świetnie Cie rozumiem z tym oczekiwaniem, ja też już się nie mogę doczekać chętnie zamieniłabym się z Tobą terminem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Ja już po wizycie! Całkiem szybko poszło i już piszę co się nowego dowiedziałam. Odnośnie moich wyników to ten lekarz powiedział że jak mnie zobaczył to od razu powiedział, że ja nie wyglądam na cukrzyka - i na szczęście się nie mylił. Mam ograniczać słodycze ale na wyniki są dobre więc nie muszę się martwić czy mi przypiszą insulinę czy nie. Powiedział że wynik zależy też od tego co zjemy dzień przed badaniem. Ufff... jak mi powiedział że wszystko jest OK to od razu mi ulżyło. Dostałam też skierowanie na morfologię i mocz - od razu zrobiłam te badania żeby nie biec jutro z rana. A we środę razem z wynikami znów mam się pokazać-mam nadzieję że morfologia za bardzo mi nie spadła bo ostatnio miałam robione 1,5 m-ca temu.
                        USG zrobi mi po 30 tc i się okaże czy Dzidziuś się przewrócił czy nie.

                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Julitko wspaniałe wieści. Cieszę się razem z Tobą!

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Julitka, no to fajnie To we 3 jesteśmy na lekkiej antycukrowej diecie Dobrze, że nikt nie ma takiej mocnej cukrzycy ciążowej. Beatka, ja się nie zamieniam Strasznie jestem ciekawa kiedy się urodzi. W ogóle jestem ciekawa w jakiej kolejności urodzą się nasze maluchy... no i czy nie będzie pomyłek w płci W tej mojej nowej przychodni można zrobić badanie usg 4d za 200 pln, a dla pacjentów przychodni za 100!! Więc się raczej zdecydujemy na takie badanie, zawsze to pamiątka, a 100 pln to nie tak dużo... 500 bym nie dała, bo to już bardzo drogo. Nie wiecie do kiedy się robi takie badanie? Bo im większe dziecko tym już chyba mniej widać, najlepiej w połowie chyba wychodzą, ale może i w 30tyg, albo troszkę po będzie jeszcze ładnie widać. Muszę się jutro dowiedzieć co i jak. No i poproszę o potwierdzenie płci, jeśli się da zobaczyć;-)

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Oleńko - badania USG 3/4D robi się między 21-23 t.c. a kolejne po 30 tc - około 31-32 t.c. W szpitalu każdy lekarz zachęcał do chodzenia na takie badania. Ja też jestem ich zwolenniczką tym bardziej, że pomogły mojemu dzidziusiowi. Ja idę na to drugie badanie usg 3/4D - kosztuje 220 zł w Katowicach. Podobno każde z tych badań jest tak samo ważne i pozwala wykluczać za każdym razem inne wady. poza tym maszyny dokładniej określają funkcjonowanie narządów i stan dziecka bo są nowocześniejsze. Z tego co podpytałam lekarzy i położne ten doktor, u ktorego byłam jest najlepszym specjalistą od diagnostyki i leczenia prenatalnego na śląsku a nawet w południowej Polsce. tak samo ordynator i lekarze zachęcali do chodzenia do bezpłatnych szkół rodzenia. Wogóle propagowali świadome macierzyństwo a i dla ciężarnych lepiej gdy wiedzą co się z nimi dzieje.
                              Jeżeli chodzi o moją sytuację to zdrowie dziecka nie ma dla mnie ceny.
                              Co innego jeżeli ciąża przebiega bez problemów.
                              Chociaż i to nie zawsze jest pewne - tak jak w szpitalu urodziło się dziecko bez odbytu a lekarz prowadzący tego wcześniej na USG nie zauważył. Szok dla matki... no i samego lekarza...

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Mi też się marzy USG w 4d chociaż w 3d tez ładnie widać ale unas niemają takiego sprzętu niestety.
                                Ja mam robione USG za każdym razem jak ide do lekarza. Za to badanie ginekologiczne co drugą wizytę. I jak narazie mój malutki jest ułożony poprzecznie a to baaaardzo niedobrze bo jak sie nieokreci to cesarka a to ostatnia rzecz jaką bym chciała przejść. Nieboje sie tego cięcia albo że będzie boleć rana tylko panicznie boje się ....... cewnika
                                DAMIANEK 04.06.2007R
                                BARTOSZEK 21.05.2008R
                                NATANEK 30.04.2010R
                                OLIWKA 17.02.2012R

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X